МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щойно російське телебачення розповіло як бацька продає Бєларусь

08/14/2002 | Уколов
Підбиваючи підсумок переговорів путін запропонував Бєларусі увійти до РФ на основі Конституції РФ. Для цього 1 травня 2003 року буде проведено референдум в обох країнах. До 1 грудня 2003 року - запроваджена єдина валюта рубль. Пізніше проведені вибори до спільного парламенту і вибори спільного президента. Процес створення єдиної держави (шляхом перетравлення залишків суверенітету Бєларусі Росією) має завершитися у 2005 році.
Однак це лише пропозиція.
Інша, альтернативна пропозиція - поступовому русі до Союзу шляхом, який проходять всі держави Європи - уніфікація законодавства, зняття обмежень для торгівлі, спільна валюта, спільні збройні сили, підтягування економічного рівня і т.д.
Який шлях обере бацька - такою буде майбутня пропозиція РФ і для наших зрадників.
Ви не уявляєте як шкода білорусів і Бєларусь! Прекрасна країна, співуча мова, багатюща культура - і все через одного виродка коту під хвіст.

Відповіді

  • 2002.08.14 | Беларусский партизан

    пшик,пшик,пшик-кто на новенького

    Баларусь,в отличие от вас сохранила промышленность,боеспособную армию и лучшее образование в Европе.ВВП Беларуси выше украинского на 32%.Россияне инвестировали в Беларусь 5,6 млрд.$,ЕС И США-800 млн.Уровень жизни в Беларуси в целом ниже чем в России,но выше чем на Украине и это притом,что впринципе существует внегласная блокада нашей страны ЕС и Западом в целом,мы сохранили государственность в отличие от вас,вы уже не являетесь игроком в политическом мире,вы марионетки Запада,а мы союзники великой(жаль что непредсказуемой)державы России.Будущее у нас в единой стране белоруссов и россиян!Так что уберите свои грязные руки,от Бело-красной Руси!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.14 | Shooter

      На москаля-провокатора? Та їх тут купа (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.15 | Stepan Salo

        Треба зауважити, що провокатор своєї мети таки досяг

        Подивіться тільки на ту купу постингів, які описують безрадісне життя в Білорусі та вигороджують Україну за її рахунок. Схаменіться, громадяни, як не соромно! Повелись на провокацію, як діти....
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.15 | vujko

          Re: Треба зауважити, що провокатор сво?? мети таки досяг

          Не скажiть, спiлкування з Уладзiмiром вiдкрило (принаймнi для мене) новий хвеномен
    • 2002.08.14 | Уколов

      Щира запрашаєм до Бєларусі. Реальної.

      В Бєларусі існує три валютних курси: ММВБ, Центробанка і президента. Президент встановлює свій як правило значно нижче за ринковий. За президентським курсом купують валюту обмежене коло імпортерів, за реальним курсом 50% валютної виручки зобов"язані продавати експортери. В результаті зайчик падає в тартари. Там ходять купюри номіналом у сотні тисяч.
      При цьому щороку президент сам визначає, що ВВП буде більшим на 5%! З огляду на цей волюнтаризм розраховують бюджет, який, зрозуміло, ніколи не виконується. Відповідно ціни зростають постійно. Але ріст цін регулюється державою, а тому торгівлі не вигідно торгувати і в магазинах у провінції суцільний дефіцит. Сам чув як на Різдво 1998 року білоруси хвалилися, що президент (!) обіцяв прижучити торгашів і заставити їх продавати приховане шампанське, яке "вараги бєларуськаго народу" вивозять закордон.
      В Білорусі вчасно платять лише пенсії, бо пенсіонери голосують за бацьку. Дійшло до того, що у провінції середня пенсія вища від середньої зарплатні. При цьому кожен білорус мріє купити тверду валюту: долари, рублі або гривні.
      Подивіться на обшарпані марки старих 70-х років мерсів з характерними червоними білоруськими номерами на вулицях Києва і вам все стане ясно про їхній реальний рівень життя!
      Дефіцит, проголодь, інфляція - сьогоднішній день сучасної Бєларусі. Зрештою недалеко. Хто не вірить сідайте в автобус Київ-Гомель на площі Шевченка і за кілька годин "Щира запрашаєм - рєспубліка Бєларусь"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.14 | Беларусский партизан

        только про мЭрсы ненада:))))))))

        Кто бы говорил.Беднейшое государство Европы-Украина(за исключением Албании) тешиться тем,что их чиновники в нищей стране разъезжают в "шикарных" мерседесах купленных у нас же в Бресте..........Хвала и почет "развитости" глупости украинского избирателя и мирянина........хмммм
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.15 | Уколов

          Тю! Яке ж ти агресивне....Але іншого ти не заперечуєш. Ага (-)

      • 2002.08.15 | Габелок

        Про білоруський НВП

        Тепер я розумію чому в Білорусі такий високий національний валовий продукт - він виміряний в президентському курсі зайчиків до доларів.

        Тепер я розумію чому Лукашенка не дуже у захваті коли заходить про введеня російського рубля - виявиться, що король голий!
      • 2002.08.15 | Andrij

        Re: Лукашенко також їздив до Москви прохати безкоштовний газ

        President Alyaksandr Lukashenka told his government on 12 August that Belarus is ready to go as far as the Russian leadership is prepared to go in integration of the two countries, Belapan reported. Lukashenka was referring to his planned meeting with Russian President Vladimir Putin in Moscow on 14 August. Lukashenka's press service reported that he will focus on economic issues in his talks with Putin, including on value-added tax collection and Russian natural-gas supplies to Belarus. Belarusian Ambassador to Russia Uladzimir Hryhoryeu told Belarusian television the same day that Belarus is going to ask Russia "to increase to some extent" its gas deliveries. Meanwhile, Russia's Gazprom and Itera recently announced that they may reduce their gas supplies to Belarus. According to "Izvestiya," despite the fact that Belarus has been receiving Russian gas at Russia's domestic prices since 1 May, Belarus's gas debt has increased to $280 million.
      • 2002.08.15 | Уколов

        Статистичні дані.

        http://www.ukrstat.gov.ua

        Зверніть увагу, що державна статистика завжди прикрашає дійсність, бо спочатку підприємства занижуть свій доход, щоб менше платити податків, а потім у районах "прикрашають" показники перед тим як їх передати на гору. Але навіть з огляду на це погляньте на стовпчик індексу цін. Білорусь - 146,1%, РФ - 115,9%, Україна - 102,9%.
        Для тих, хто не знає - це показник росту цін за відповідний період. Період за який наведені показники - перший квартал цього року. Зрозуміло, що дані у першому стовпчику суцільна липа, адже ВВП там поданий у внутрішніх цінах, які зросли на 146,1%. В результаті цієї нехитрої комбінації Білорусь випередила за ВВП (щоправда у білоруських цінах) Україну і навіть Росію. Так-що з точки зору Лукашенка, який засунув голову в пісок, перепрошую, у дані своєї статистики, не Білорусь приєднується до Росії, а Росія приєднується до Білорусії.
        Ех та що там казати, коли навіть Молдова за цією статистикою виробляє більше від Росії:-)
      • 2002.08.15 | Uladzimir

        Re: Щира запрашаєм до Бєларусі. Реальної.

        Уколов писав(ла):
        > В Бєларусі існує три валютних курси: ММВБ, Центробанка і президента.

        Пэўна, грамадзянам цікавей толькі той, па якім прадаюць/прымаюць даляры ў кіёсках банкаў.

        > В результаті зайчик падає в тартари.

        Інфляцыя не больш 5% ў месяц. Курс трымаецца каля 1800 ужо полгода.

        > Там ходять купюри номіналом у сотні тисяч.

        Спадар, Вы з Месяца? 20 000 -- апошняя купюра.


        > Подивіться на обшарпані марки старих 70-х років мерсів з характерними червоними білоруськими номерами на вулицях Києва і вам все стане ясно про їхній реальний рівень життя!

        Канешне, навошта багаты будзе ехаць у Кіеў?

        > Дефіцит, проголодь, інфляція - сьогоднішній день сучасної Бєларусі.

        Ваша інфармацыя застарэла. Дэфіцыта і інфляцыі няма. Прогаладзь -- дык мы рынкавая краіна, ў каго няма грошай, не ясі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.15 | Віктор Уколов

          Re: Щира запрашаєм до Бєларусі. Реальної.

          Uladzimir писав(ла):
          > Уколов писав(ла):
          > > В Бєларусі існує три валютних курси: ММВБ, Центробанка і президента.
          >
          > Пэўна, грамадзянам цікавей толькі той, па якім прадаюць/прымаюць даляры ў кіёсках банкаў.

          Якщо вам бракує знань зрозуміти, що така схема є повним нонсенсом, то я не буду пояснювати далі.


          > > В результаті зайчик падає в тартари.
          >
          > Інфляцыя не больш 5% ў месяц. Курс трымаецца каля 1800 ужо полгода.

          Скажете, що інфляція зупинилася після закінчення 4 кварталу. ОК? Доречі, зверніть увагу 5% на місяць це аж 70% на рік! У нас цей показник - 15%. Шановний Владзімір, ви б ще інляцію за день написали - 5/30%!

          > > Там ходять купюри номіналом у сотні тисяч.
          >
          > Спадар, Вы з Месяца? 20 000 -- апошняя купюра.

          Згоден, 20 000 - це дуже мало:-)


          > > Подивіться на обшарпані марки старих 70-х років мерсів з характерними червоними білоруськими номерами на вулицях Києва і вам все стане ясно про їхній реальний рівень життя!
          >
          > Канешне, навошта багаты будзе ехаць у Кіеў?

          А правильно - до Москви. Там вас люблять і чекають, сердешних.


          > > Дефіцит, проголодь, інфляція - сьогоднішній день сучасної Бєларусі.
          >
          > Ваша інфармацыя застарэла. Дэфіцыта і інфляцыі няма. Прогаладзь -- дык мы рынкавая краіна, ў каго няма грошай, не ясі.

          А слухаючи лукашенка складається враження, що ви там суцільні соціалісти. От і наша Вітренко каже, що лукашенка її економічну модель запроваджує.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.15 | Uladzimir

            Re: Щира запрашаєм до Бєларусі. Реальної.

            Віктор Уколов писав(ла):
            > Uladzimir писав(ла):
            > > Уколов писав(ла):
            > > > В Бєларусі існує три валютних курси: ММВБ, Центробанка і президента.
            > > Пэўна, грамадзянам цікавей толькі той, па якім прадаюць/прымаюць даляры ў кіёсках банкаў.
            >
            > Якщо вам бракує знань зрозуміти, що така схема є повним нонсенсом, то я не буду пояснювати далі.

            Мушу згадзіцца, я эканоміку ведаю кепска.
            Але 1) Цэнтрабанк клічыцца Нацбанкам; 2) па радыё гавораць пра наяўны курс Нацбанка, ён не надта адрозніваецца ад іншых (cf 1830-1852); 3) курс Прэзідэнта -- нешта накшталт курса Уладзіміра: ніхто пра яго не чуў. Ёсць рынкавы курс і курс пакупкі ў прадпрыемстваў, ён розны. Але не ў разы.

            > > > В результаті зайчик падає в тартари.
            > > Інфляцыя не больш 5% ў месяц. Курс трымаецца каля 1800 ужо полгода.
            >
            Доречі, зверніть увагу 5% на місяць це аж 70% на рік! У нас цей показник - 15%.

            Згодны, што інфляцыя ёсць. Канешне, ашчаджае грошы і апошні дурань у далярах. Але пра "тартарары" не згодны. Была нашмат горшая сітуацыя.

            > > > Там ходять купюри номіналом у сотні тисяч.
            > > Спадар, Вы з Месяца? 20 000 -- апошняя купюра.
            > Згоден, 20 000 - це дуже мало:-)

            Вы мяне не зразумелі. Я казаў, што пра сотні тысяч Вы памыліліся. І толькі. Што грыўня нашмат важкая -- канешне. Мяне вымушаюць усміхнуцца цэны, напрыклад, у 352 рубля за ёгурт. І два рубля трэба заплаціць.

            > > Канешне, навошта багаты будзе ехаць у Кіеў?
            > А правильно - до Москви. Там вас люблять і чекають, сердешних.

            Частка БАГАТЫХ беларусаў, сапраўдны, з'ехала ў Маскву, Польшу, Чэхію. Частка засталася тут. Мой калега за два месяца купіў машыну сабе і жонцы (новыя, Форд і Таёту).

            > Дэфіцыта і інфляцыі няма. Прогаладзь -- дык мы рынкавая краіна, ў каго няма грошай, не ясі.
            >
            > А слухаючи лукашенка складається враження, що ви там суцільні соціалісти.

            8-) Вы мяне спаймалі. Канешне, жабракоў падтрымліваюць (безпрацоўных і г.д.) Канешне, Лукашэнка забараняе звальняць "лішніх людей". Але рэчаіснасць вымагае іх звальняць. Сацыялізм, але не багаты. На хлеб хапае, на мяса -- не заўсёды. 8-) а можа и 8-(
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.15 | Уколов

              Ви говорите як державний чиновник

              Намагаєтесь все згладити, заспокоїти, причесати, сподобатись.
              Але.

              Uladzimir писав(ла):
              > Але 1) Цэнтрабанк клічыцца Нацбанкам; 2) па радыё гавораць пра наяўны курс Нацбанка, ён не надта адрозніваецца ад іншых (cf 1830-1852); 3) курс Прэзідэнта -- нешта накшталт курса Уладзіміра: ніхто пра яго не чуў. Ёсць рынкавы курс і курс пакупкі ў прадпрыемстваў, ён розны. Але не ў разы.

              Так я вам розкажу те, про що ви може й не чули. Був такий радник прем"єра Кучми у 1993 Віктор Суслов (пізніше був навіть народний депутат). Так от він запропонував у серпні 1993 року запровадити от такі подвійні курси, як ті, що існують у вас. У нас це називалося офіційний курс Нацбанку і курс УМВБ. При тому ми б також не знали про той офіційний курс, бо інформацію намагалися засекретити, але знайшлися в уряді чесні люди і винеслите питання на публічну дискусію, а коли уряд не погодився скасувати той подвійний стандарт, ті люди пішли з уряду добровільно у відставку. І от чому.
              Офіційний курс був значно нижчий за курс УМВБ і ним користувалися наближені імпортери. Тоді то називалося "критичний імпорт". Так от наближений імпортер хоче купити російський рубль чи американський долар то він його купує за курсом офіційним, тобто низьким. А коли не наближений експортер хоче купити долар чи рубль - він змушений це робити по високому курсу УМВБ. Так підривалася економіка одних і зростала економіка "наближених". В ідеальному варіанті громадськість про низький офіційний курс не повинна була б вєдать. Що у вас у Бєларусі тепер і відбувається.
              І хоч ви не знавець економіки, але мусите відчувати невідповідність. Чи не так?
              А от вам ще одна замальовка. Бєларусь обкладає високим імпортним митом українську с/г продукцію. Відповідно ринок насичується с/г продукцією з російського чорнозем"я, яке значно далі. Відтак транспортування є дорожчим і ціни є дорочими. Ну це я б ще якось міг зрозуміти, але чому Бєларусь обкаладає високим митом свій же експорт?! Наприклад холодильники. Це ж нонсенс, бо підпривається білоруська ж валюта. Люди, з вас же сміються просто всі. Що ж ви робите зі своєю економікою.

              > Згодны, што інфляцыя ёсць. Канешне, ашчаджае грошы і апошні дурань у далярах. Але пра "тартарары" не згодны. Была нашмат горшая сітуацыя.

              Так ситуація була нашмат гірша. Але й теперішня не мед. Панове інфляція - це швидкість зростання цін. 70% на рік означає, що ціни за рік зросли на 70%. Тобто щоб коштувало 10 000 зайцов, а тепер буде коштувати 17 000 зайцов!

              > Частка БАГАТЫХ беларусаў, сапраўдны, з'ехала ў Маскву, Польшу, Чэхію. Частка засталася тут. Мой калега за два месяца купіў машыну сабе і жонцы (новыя, Форд і Таёту).

              А мій товариш в Києві купив мерс Е-430 і слава Богу. Але яке це має відношення до стану української економіки?


              > 8-) Вы мяне спаймалі. Канешне, жабракоў падтрымліваюць (безпрацоўных і г.д.) Канешне, Лукашэнка забараняе звальняць "лішніх людей". Але рэчаіснасць вымагае іх звальняць. Сацыялізм, але не багаты. На хлеб хапае, на мяса -- не заўсёды. 8-) а можа и 8-(

              Святий ваш лукашенка, святий. Це ж усім давно зрозуміло.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.15 | Uladzimir

                Re: Ви говорите як державний чиновник

                Накшталт падобнасці майго стылю на нешта -- хай гэта будзе Вашымі ўражаннямі. Але ж, мая рацыя -- у тым, што некалі павінен наступшць момант, калі людзі павінны супыніцца ныць пра жорсткія ўмовы жыццы і пачаць жыць. Інакш гэты чалавек -- прафесіны небарака, няўдальнік, а грамадства не будзе спакойным.

                Так, і ў мяне гэткі момант быў. Зараз я лічу, што ня трэба ныць.

                Далей пра Вашы словы. Вы намагаецесь хлусціць, я паведамляю тое, што лічу праўдай: пра купюры, тартарары, Нацбанк і г.д. Я разумею, што не кожны чалавек здольны прызнаць, што ён непраў. Ці Вы такі ж?

                > Так я вам розкажу те, про що ви може й не чули.
                > Офіційний курс був значно нижчий за курс УМВБ і ним користувалися наближені імпортери.

                Усе гэта вельмі цікава, калі не ведаць, што:
                1. Усе буйныя бізнесы ў змове з Лукашэнка (адміністрацыяй Прэзіка), адсцёгваюць свою долю і маўчаць. Былі крутыя банкі, спрабавалі залупляцца, не атрымалася.
                2. Дзяржаўны пратэкцыянізм, пра якой Вы кажаце, значна большы.
                3. На мясцах групіроўкі (нешта накшталт мафіёзных) ужо дамовіліся з уладай, КДБ ведае.
                4. Навогул, Беларусь не такая вялікая краіна, каб хвалявацца пра канкурэнцыю, курсы даляра. Нязгодныя прадпрыемства не могуць існаваць ў Беларусі.

                Да, дыктатура яшчэ і эканамічная. І яна значна больш жорсткая. А карані, дарэчы, з часоў "нацыяналістаў"-камуністаў.

                > Так ситуація була нашмат гірша. Але й теперішня не мед.

                Тады чаму Вы кажаце пра тартарары?

                > Тобто щоб коштувало 10 000 зайцов, а тепер буде коштувати 17 000 зайцов!

                Цалкам верна. Праязны каштаваў 12 000, праз месяц 15 000 (ёсць нормы павялячэння цэн у месяц дзеля гос.прадпрыемстваў). Але і зарплаты індэксуюцца.

                > А мій товариш в Києві купив мерс Е-430 і слава Богу. Але яке це має відношення до стану української економіки?

                Дакладна такое ж, як тое, што была згадана ў папярэдніх паведамленнях пра мэрсы 70-х год. Чаму Вы тады не крытыкавалі аўтараў?

                > Святий ваш лукашенка, святий. Це ж усім давно зрозуміло.

                ??? Навошта гэтая словы?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.15 | Уколов

                  Re: Ви говорите як державний чиновник

                  Uladzimir писав(ла):
                  Курс білоруської валюти не летить у тартарари. Згоден. То була емоційна метафора. Він просто дуже нестійкий. Але ж нехай стоїть, вам буде легше.

                  Лукашенка треба було якось не обирати. Але збоку поради давати легше.
                  На цьому бувайте здорові.
    • 2002.08.14 | DevRand

      чи всі білоруси тепер живуть в Москві?

      і ще питання - це робота, чи ідейні переконання?
      і чи не звали "партизана" колись (с)ратібором?
    • 2002.08.15 | ВААСЯ ПУПКІН

      МИ ДУЖЕ РАДІ

      ...що у вас рівень життя вищий за наш
      ... тільки щось у цьому році кількість відпочиваючих білорусів у криму різко зменшилася.
      Невже всі біДоруси поперли на кіпр, мальту і віргінські острови ???

      щодо вашої обороноздатності - ніяких фактів невідомо. літаки ви не збивали, ПІДВОДНІ ЧОВНИ НЕ ТОПИЛИ.
      Знаєм тільки, що бацька ваш - придурок більший, ніж кучма і путін разом узяті. знаєм, що білоруську мову практично забороняють.
      Що ще ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.15 | Uladzimir

        Re: МИ ДУЖЕ РАДІ

        ВААСЯ ПУПКІН писав(ла):
        > ... тільки щось у цьому році кількість відпочиваючих білорусів у криму різко зменшилася.

        Адкажу. Мая цётка ў мінулым годзе адпачывала ў Крыме. Уражання -- ацвярозваюцае і недарэчнае. Якасць абслугоўвання ніжэй за глебу. Хамы, сквапныя, жадаюць на халяву грошы атрымаць (адкрыта гавораць, што вы на сезон, а мы на ўвесь год павінны зарабіць). Канешне, жадаючых стала меньш. Стаяць вялічэзныя пустыя санаторыі і г.д.

        Для мяне гэты словы былі даволі непрыемны. Ці не здольны менеджмент арганізаваць? А каму ён патрэбны?

        > Невже всі біДоруси поперли на кіпр, мальту і віргінські острови ???

        Турцыя, Балгарыя, Румынія, расейская пабярэжжа Чорнага мора.

        > Знаєм тільки, що бацька ваш - придурок більший, ніж кучма і путін разом узяті. знаєм, що білоруську мову практично забороняють.

        Што бацька -- не хітры, гэта можа і праўда.
        А што мову забараняюць -- раскажыце, мне цікава. 8-)
  • 2002.08.15 | Горицвіт

    трохи додаткових деталей:

    [14-08-2002,17:24]
    Москва предлагает единые органы власти и единый рубль
    Москва предлагает единые органы власти Союзного государства России и Белоруссии в случае создания полноценного единого государства строить "в соответствии с конституцией Российской Федерации".


    Об этом президент России Владимир Путин сообщил на пресс-конференции после двухчасовых переговоров с А.Лукашенко, которые на этом и закончились. Как передает корреспондент РИА "Новости", Путин пояснил это предложение не недостатками белорусской конституции, а тем, что Белоруссия по конституции является унитарным государством, тогда как Россия - федеративным. Владимир Путин выразил убеждение, что Союз России и Белоруссии должен быть федеративным государством. Этот принцип объединения России и Белоруссии глава российского государства предлагает вынести на референдум, передает Ntvru.com. В целом же вопрос на референдуме и в России, и в Белоруссии, по мнению Путина, должен звучать одинаково: "Согласны ли вы, что Россия и Белоруссия объединятся в единое государство на следующих принципах: - обеспечение равенства прав и свобод российского и белорусского народов; - равенство субъектов Белоруссии и Российской Федерации; - создание единых органов власти в соответствии с конституцией Российской Федерации". Референдум "по вопросам окончательного объединения" Москва предлагает провести в России и Белоруссии в мае 2003 года, сообщил Владимир Путин. Далее, в декабре 2004 года, отметил Владимир Путин, можно было бы провести выборы в единый парламент, а весной, "возможно, в марте", следующего года - выборы главы единого государства. При этом он подчеркнул, что это - один из вариантов дальнейшей интеграции, предусматривающий "создание в полном смысле этого слова единого государства". Вторым возможным вариантом Владимир Путин назвал "что-то похожее на интеграцию в рамках Евросоюза". По его словам, такой путь предусматривает создание союзного парламента, принимающего законы, которые в последствии "должны быть подтверждены внутренними законами". Российский президент также предложил с 2004 года ввести рубль в качестве единой валюты для двух государств, то есть на год раньше, чем планировалось ранее. Глава государства, добавил, что нововведение потребует изменения в законодательстве обеих стран и является непростым решением. БДГ
  • 2002.08.15 | Горицвіт

    В Беларуси будет закрыта 231 белорусская школа.

    [14.08.2002] В соответствии с постановлением Министерства образования, с нынешнего учебного года в Беларуси сокращаются 100 школ. До 2004 года перестанет существовать еще 131 начальные и базовые учебные заведения. Специалисты заявляют, что все это является новым наступлением на систему белорусскоязычного обучения, потому что все эти школы - белорусские, сообщает Радио Свобода.

    Катастрофическое сокращение количества первоклассников, и такой же недостаток денег на развитие средней школы в Министерстве образования называют основными причинами, по которым была разработана госпрограмма об укомплектовании начальных и средних школ. Так, в этом году в первый класс пойдут на 52 тысячи детей меньше, чем в прошлом году, а следующем школьников ожидается еще меньше. Всего же за три года в Беларуси будет сокращено 231 начальная и средние школы - все белорусские.

    Кроме того, за три последние года в Беларуси были переведены на русский язык обучения 101 белорусские школы. Так что сегодня по-белорусски обучаются только 27% от общего количества школьников. Все это происходит на фоне государственной программы по расширению сферы использования белорусского языка, разработанной Министерством образования в минувшем году. Согласно этому документу, в каждом районе городской и сельской местности должно быть не меньше одного белорусского детского садика и школы.

    http://www.belarustoday.com/index.php?page=fulltext_news&id=11486&lang=rus
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.15 | Uladzimir

      Re: В Беларуси будет закрыта 231 белорусская школа.

      Гэта збольшага дэмаграфічныя працэсы. "Спецыялісты" Свабоды не надта ведаюць праблемы адукацыі, каб адказаць на яшчэ два пытання:
      1. Колькі беларускіх школ будзе адчынена.
      2. Колькі ўсяго школ будзе зачынена.

      Мяркуе, больш аб-ектыўная інфармацыя была б цікавей, не?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.15 | vujko

        Ну що ж Ви замовкли на самому цiкавому мiсцi?

        Давайте бiльш обeктивну iнформац?ю, чекаeмо!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.15 | Uladzimir

          Re: Ну що ж Ви замовкли на самому цiкавому мiсцi?

          На жаль, не маю дакладнай. Прабачайце.
          Я толькі жадаў казаць, што ў Украіне немагчыма бачыць карціну цалкам. Бо і ў Беларусі ніхто яе не ведае.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.15 | vujko

            Re: Ну що ж Ви замовкли на самому цiкавому мiсцi?

            Ну тодi i слава Богу. Очi не бачать - душа не болить.
            Чи може - нi?

            Uladzimir писав(ла):
            > На жаль, не маю дакладнай. Прабачайце.
            > Я тольк? жада? казаць, што ? Укра?не немагчыма бачыць карц?ну цалкам. Бо ? ? Беларус? н?хто яе не ведае.
  • 2002.08.15 | Горицвіт

    Лукашенко: Вариант Путина для нас неприемлем

    14/08/2002 20:48
    Лукашенко: Вариант Путина для нас неприемлем

    Александр Лукашенко заявил, что "скорее всего Союз Белоруссии и России будет развиваться на основе ныне действующего Союзного договора и заключенных в рамках Союза соглашений". Об этом белорусский президент сказал в среду вечером по прибытии в аэропорт Минска из Москвы, где состоялись его переговоры с президентом России Владимиром Путиным. Как сообщает Интерфакс, Лукашенко заявил, что предложенные Путиным схемы дальнейшего развития союзного государства не являются окончательным и согласованным вариантом, а представляют собой лишь рассматриваемые со всех сторон модели.

    Касаясь предложения Путина провести в мае будущего года в России и Белоруссии референдум по вопросу объединения двух стран в единое государство, Лукашенко сказал, что формулировка вопроса, предложенная российским президентом, является неприемлемой для Белоруссии. "Для белорусов такая формулировка будет означать выбор: согласны ли вы разделить Белоруссию на семь частей, включить их в Россию на равных правах с субъектами Российской Федерации... Это однозначно неприемлемый вариант для Белоруссии", - сказал Лукашенко. - Мы никогда не пойдем на него". Он заявил, что построение Союзного белорусско-российского государства возможно лишь на принципах равноправия и сохранения суверенитетов двух стран.

    Белорусский президент также отметил, что в качестве одного из вариантов объединительного процесса в Кремле обсуждалась и модель интеграции на принципах Евросоюза. По мнению Лукашенко, что подобная модель возможна, но опять же при обязательном условии сохранения в полной степени ныне действующего Союзного договора без внесений каких-либо поправок и корректив в этот документ. "Я предложил Владимиру Владимировичу: коль мы не готовы сегодня предложить что-либо полностью приемлемое для обеих сторон, давайте не будем ломать Союзный договор и действующие в рамках Союза соглашения", - сказал белорусский президент. По его мнению, "в рамках Союза уже действует весьма существенная правовая база".

    grani.ru
  • 2002.08.15 | Горицвіт

    РАСЕЙСКІ ПАЛІТОЛЯГ: ГЭТА – РЫСА ПАД УСІМ, НА ШТО СПАДЗЯВАЎСЯ ЛУК

    Вынікі сёньняшняй сустрэчы Лукашэнкі й Пуціна, інтэграцыйныя прапановы расейкага прэзыдэнта камэнтуе расейскі палітоляг, супрацоўнік часопісу “Новое время” Вадзім Дубноў.

    Юры Дракахруст, Прага

    (Дубноў: ) “Я мяркую, што Пуцін вельмі добра згуляў на апярэджаньне. Дарэчы, у свой час нешта падобнае спрабаваў рабіць Ельцын, але значна больш квола. Пуцін паставіў настолькі жорсткія тэрміны, настолькі недвухсэнсоўнымі былі фармулёўкі, кшталту: “усё будзе адбывацца паводле канстытуцыі Расеі”, што Лукашэнка апынуўся ў пастцы. Зразумела, публічна аспрэчваць словы Пуціна ён ня мог. Але мяркую, што пасля вяртаньня ў Менск Лукашэнка пачне рабіць крокі назад. Бо нічога з таго, што прапанаваў Пуцін, у пляны Лукашэнкі ўваходзіць аніяк ня можа.

    Гэта, зразумела, не накаут, але цяпер Пуцін узмацніў свой наступ, які пачаў у чэрвені. Інакш, як ударам па Лукашэнку, я гэта назваць не магу.

    Ён аніяк ня можа прыняць сёньняшнія прапановы Пуціна. Там прагучала жахлівая для Лукашэнкі агаворка: што ўсё будзе адбывацца паводле канстытуцыі Расеі, злавесны сказ пра тое, што гэта будзе фэдэратыўная дзяржава. Гэта – рыса пад усім, на што спадзяваўся Лукашэнка.

    Тым больш зразумела, што на працягу бліжэйшых двух гадоў Пуцін будзе выйграваць усе выбары, якія ён будзе прызначаць.

    Я чакаю, што бліжэйшым часам актывізуецца беларуская апазыцыя, а Лукашэнка, відаць, будзе паддавацца на правакацыю, якую яму сёньня зрабілі ў Маскве.

    http://svaboda.org/news/articles/2002/08/20020814172719.asp
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.15 | Уколов

      Чому, Лукашенка ще може по своїй глупоті сподіватися стати

      президентом нової Росії. Тут все залежить від того скільки звинин у нього в голові може критично оцінювати себе самого. Я думаю, для Лукашенка перспектива стати президентом Росії може бути настільки заманливою, що він остаточно продасть Батьківщину.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.15 | Shooter

        Лука хоч і дурний, але не думаю, що настільки

        99,99% російського політикуму нафіг непортрібний такий "президент".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.15 | Уколов

          Re: Лука хоч і дурний, але не думаю, що настільки

          Проблема в тому, що перші особи, якщо вони дурні, дуже легко консервуються в інформації, яку їм надають помічники-блюдолизи. Пізніше вони щиро дивуються, що світ інакший, аніж їм розповідали звіти міністерства статистики.
          В Україні, як би ми не ставилися до наших достойників, у них вистачає здорового глузду вириватися за межі своїх кабінетів. А от бацька при його системі влади, коли навіть парламентської опозиції як такої немає, може остаточно повірити у свою "геніальність".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.15 | Горицвіт

            Re: Лука хоч і дурний, але не думаю, що настільки

            Уколов писав(ла):
            > Проблема в тому, що перші особи, якщо вони дурні, дуже легко консервуються в інформації, яку їм надають помічники-блюдолизи.
            > Пізніше вони щиро дивуються, що світ інакший, аніж їм розповідали звіти міністерства статистики.
            > В Україні, як би ми не ставилися до наших достойників, у них вистачає здорового глузду вириватися за межі своїх кабінетів. А от бацька при його системі влади, коли навіть парламентської опозиції як такої немає, може остаточно повірити у свою "геніальність".


            Все так, але Лукашенко постійно стикається з російськими політиками і, можливо, читає російську пресу. Тому він не повинен мати ілюзії, що росіяни його люблять чи що дозволять йому взяти владу в Росії. Не зовсім же він дурний, щоб такого не розуміти. Тим більше Путін сам націлюється правити довго. Тому Лукашенко і шукає якусь хитру модель, щоб наче і об'єднатися, і залишитися повноправним президентом. І тому є надія, що два диктатори не узгодять свої плани, і приєднання Білорусі не станеться.
  • 2002.08.15 | Горицвіт

    МИНЧАНЕ – ЗА НЕЗАВИСИМОСТЬ БЕЛАРУСИ

    МИНЧАНЕ – ЗА НЕЗАВИСИМОСТЬ БЕЛАРУСИ

    Около половины - 49 процентов - из 500 опрошенных минчан выступают за сохранение независимости Беларуси. Около трети - 34 процента - респондентов поддерживают вхождение республики в состав России. Таковы результаты социологического опроса, проведенного в конце июля среди минчан службой "Зеркало" информационной компании БелаПАН. 17 процентов респондентов затруднились определить свое отношение к проблеме интеграции Беларуси и России

    http://charter97.org/r/index.phtml?sid=0&did=13&eid=08&aid=2002&nid=17
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.15 | Габелок

      Лукашенка вже виконав свою роль

      Лукашенка вже виконав свою роль. Після повного об"єднання Росії з Білоруссю, остання стане анахронізмом й збереже тільки свою адміністративну назву. Бацьку відправлять у відставку або у дурдом, якщо він не вгамується. Росія занадто велика, щоб грати у рівноправність братських народів з Білоруссю. Росія проковтне Білорусь й через 25 років вона залишиться тільки у згадках старожилів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.15 | Uladzimir

        Re: Лукашенка вже виконав свою роль

        > Бацьку відправлять у відставку або у дурдом, якщо він не вгамується.

        (Хіба ў украінскай няма слова "батька"? Навошта па-беларуску?)
        Вось таму ён і не аддасць суверэнітэт. Можа, хіба за гарантыі.

        > Росія проковтне Білорусь й через 25 років вона залишиться тільки у згадках старожилів.

        Чым можаце патлумачыць няўдаласць такога ж становішча пасля панавання Расійскай Імперыі 1796-1917 год?
        Хіба ўмовы не тыя ж? Дык чаму тады не праглынула?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.15 | Віктор Уколов

          Re: Лукашенка вже виконав свою роль

          Uladzimir писав(ла):
          > > Вось таму ён і не аддасць суверэнітэт. Можа, хіба за гарантыі.

          Як можна віддавати суверенітет і націю за гарантії? За які гарантії? Куди ви тут раціональні мотиви пхаєте, де вони туляться як горбатий до стіни?


          > > Росія проковтне Білорусь й через 25 років вона залишиться тільки у згадках старожилів.
          >
          > Чым можаце патлумачыць няўдаласць такога ж становішча пасля панавання Расійскай Імперыі 1796-1917 год?
          > Хіба ўмовы не тыя ж? Дык чаму тады не праглынула?

          Ви вважаєте, що не праглынула? А от нам в Україні здається, що таки праглынула і вже дуже давно.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.15 | Shooter

            Re: Лукашенка вже виконав свою роль

            Віктор Уколов писав(ла):
            > Uladzimir писав(ла):
            >
            > > Чым можаце патлумачыць няўдаласць такога ж становішча пасля панавання Расійскай Імперыі 1796-1917 год?
            > > Хіба ўмовы не тыя ж? Дык чаму тады не праглынула?

            Абсолютно невдале порівняння - порвінювати феодальну і постіндустріальну епохи.
          • 2002.08.15 | Uladzimir

            Re: Лукашенка вже виконав свою роль

            Віктор Уколов писав(ла):
            > Як можна віддавати суверенітет і націю за гарантії? За які гарантії?

            Гарантыі асабістай бяспекі Лукашэнка. Амаральна, так. Я расказваю Вам стан рэчаў. Лу ня ёсць прыклад маралі. Але што ён не дурань губляць уладу -- проста паверце. І ідэі братэрства... не павінны яму перешкаджаць застацца на трэці тэрмін.
            >
            > > > Росія проковтне Білорусь й через 25 років вона залишиться тільки у згадках старожилів.
            > >
            > > Чым можаце патлумачыць няўдаласць такога ж становішча пасля панавання Расійскай Імперыі 1796-1917 год?
            > > Хіба ўмовы не тыя ж? Дык чаму тады не праглынула?
            >
            > Ви вважаєте, що не праглынула? А от нам в Україні здається, що таки праглынула і вже дуже давно.


            Ну дык калі яна ўжо тады праглынула -- то зараць і глынаць нечага, не здаецца?
          • 2002.08.15 | Габелок

            Смоленськ?

            Чи пам"ятаєте Ви, що Смоленськ це білоруське місто? Мабуть тільки історики й пам"ятають, старожилів вже не лишилося.

            Й ще, Пан Уладзімір, від усього сердця зучу білоруському народу всього найкращого.

            Вітаю, Габелок.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.15 | Uladzimir

              Re: Смоленськ?

              Габелок писав(ла):
              > Чи пам"ятаєте Ви, що Смоленськ це білоруське місто? Мабуть тільки історики й пам"ятають, старожилів вже не лишилося.

              Ня ведаю, да каго звяртаецесь, спадар. ВКЛ не можна атаесамліваць з Беларуссю, бо 1) значная частка Ўкраіны была ў яго складзе; 2) саманазва "беларусы" нідзе не згадваецца. Смоленск БЫЎ літоўскім/руськім горадам (не ў сучасным сэнсе), але быў ён і маскоўскім. Пад час "польскай" інтэрвенцыі 1609-1611 гадоў, ён два гады трываў асаду літоўскіх вайскоў і быў узарваны абаронцамі (якія былі русічамі за маскавітамі).
              Дарэчы, Брэст і Гродна былі польскімі гарадамі, Пінск -- украінскім, Магілеў -- расійскім, Барысаў і Бабруйск -- напалоыу яўрэйскімі.
              Кіеў і Вільня таксама былі ў складзе ВКЛ.

              Ці гэта мае зараз вялікі сэнс?
  • 2002.08.15 | franko

    Чи e в Бiлорусi Галичина?

    Вибачте за кричущу некомпетентн?сть в Б?лоруських справах, але дуже хоочеться знати, чи ? в них аналог нашо?
    Галичини, яка б реагувала дуже жорстко на так? под??.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.15 | Uladzimir

      Re: Чи e в Бiлорусi Галичина?

      Але ж ёсць. Беларускі Дзяржаўны Ўніверсітэт, некалькі яшчэ.
      Гародня больш апалячаная ды эканамічна зацікаўленая. Магілёў жа, Мінск -- пераважна расейскія. Гумар -- што украінскага паходжання людзей працэнт немалы, мяркуючы па прозвішчам (Лукашэнка, Лябедзька).
  • 2002.08.15 | Uladzimir

    Re: Щойно російське телебачення розповіло як бацька продає Бєларусь

    > Ви не уявляєте як шкода білорусів і Бєларусь! Прекрасна країна, співуча мова, багатюща культура - і все через одного виродка коту під хвіст.

    А што з беларусамі будзе? Ці яны памруць? Яны ЎЖО зрусіфікаваны. На мове ў Мінску гавораць, можа, чалавек 300. Астатнія разумеюць, але не ўжываюць. ДАБРААХВОТНА. Дарэчы, дзяржава ёй карыстаецца значна больш, чым бізнэс. Змены будуць толькі ў эканамічнай галіне. Ну і суверэнітэт, канешне, згубіцца.

    Наконт культуры -- мушу не згадзіцца, яе багацце не вельмі вядома ў Еўропе.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.15 | Shooter

      Нагадує одного певного Романа...

      Uladzimir писав(ла):

      > А што з беларусамі будзе?...Яны ЎЖО зрусіфікаваны.

      Во! Тепло і мухи не кусають.

      >Змены будуць толькі ў эканамічнай галіне.

      Все вірно. Білорусь втратить всі потенційні економічні можливості, як 15 млн. "нормальна" держава без претензії на статус супердержави, за який доводиться дорого платити.

      >Ну і суверэнітэт, канешне, згубіцца.

      ...як і поняття "білорус, Білорусія" взагалі.
      >
      > Наконт культуры -- мушу не згадзіцца, яе багацце не вельмі вядома ў Еўропе.

      Та й тому невідома, що Білорусія була частиною Росії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.15 | Uladzimir

        Re: Нагадує одного певного Романа...

        Shooter писав(ла):
        > >Змены будуць толькі ў эканамічнай галіне.
        > Все вірно. Білорусь втратить всі потенційні економічні можливості, як 15 млн.

        Пакуль што праблемы эканомікі ўнутры краіны. Расія дае інвестараў, і гэта такі добра. Прыклад: была мабільная сувязь Велкам, хамская абслуга, грошы "за тэстыраванне апарату", кепскія паслугі і інш. Некалькі тыдняў таму прыйшоў маскоўскі МТС. Тэсціраванне скасавана, тарыфы паменьшаны, рэклама, абслуга. Спажыўцам шчасце.

        У Беларусі 10 мільёнаў жыхароў не будзе. Заняпад.

        > >Ну і суверэнітэт, канешне, згубіцца.
        > ...як і поняття "білорус, Білорусія" взагалі.

        Не абавязкова. Казакі ж у Расіі ёсць? Разанцы, г.д.

        > > Наконт культуры -- мушу не згадзіцца, яе багацце не вельмі вядома ў Еўропе.
        > Та й тому невідома, що Білорусія була частиною Росії.

        Вы маеце падставы так гаворыць? З ахвотаю прыму спасылкі на багацце беларускай культуры. Дастаеўскі, Шагал, Міцкевіч -- не канаюць.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.15 | Shooter

          Re: Нагадує одного певного Романа...

          Uladzimir писав(ла):
          > Shooter писав(ла):
          > > >Змены будуць толькі ў эканамічнай галіне.
          > > Все вірно. Білорусь втратить всі потенційні економічні можливості, як 15 млн.
          >
          > Пакуль што праблемы эканомікі ўнутры краіны. Расія дае інвестараў, і гэта такі добра. Прыклад: была мабільная сувязь Велкам, хамская абслуга, грошы "за тэстыраванне апарату", кепскія паслугі і інш. Некалькі тыдняў таму прыйшоў маскоўскі МТС. Тэсціраванне скасавана, тарыфы паменьшаны, рэклама, абслуга. Спажыўцам шчасце.

          Як Ви думаєте, який ринок перспективніший - 400 млн. із середньомісячерю зарплатою в 800 доларів чи 165 млн. з середньомісячною зарплатою в 110 доларів?

          Заодно див. досвід Естонії.

          > У Беларусі 10 мільёнаў жыхароў не будзе. Заняпад.

          В Росії ситуація подібна (як і в Україні)

          > > >Ну і суверэнітэт, канешне, згубіцца.
          > > ...як і поняття "білорус, Білорусія" взагалі.
          >
          > Не абавязкова. Казакі ж у Расіі ёсць? Разанцы, г.д.

          Во-во - кажу ж, бути Білоруській губернії. Себто, бути білорусам росіянами.

          > > > Наконт культуры -- мушу не згадзіцца, яе багацце не вельмі вядома ў Еўропе.
          > > Та й тому невідома, що Білорусія була частиною Росії.
          >
          > Вы маеце падставы так гаворыць? З ахвотаю прыму спасылкі на багацце беларускай культуры. Дастаеўскі, Шагал, Міцкевіч -- не канаюць.

          Не канають якраз по тій прості причині, що Білорусь ніколи не мала суверенітету.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.15 | Uladzimir

            Re: Нагадує одного певного Романа...

            Shooter писав(ла):
            > > > >Змены будуць толькі ў эканамічнай галіне.
            > > > Все вірно. Білорусь втратить всі потенційні економічні можливості, як 15 млн.
            > >
            > > Пакуль што праблемы эканомікі ўнутры краіны.
            >
            > Як Ви думаєте, який ринок перспективніший -

            Разумееце, Вы стучыцесь у адчыненую браму. Канешне, лепш быць вумнымі, здоровымі і багатымі, без пенсіянераў, адукаванымі, з нацыяналістычнай уладай і еўрапейскімі поглядамі. АЛЕ Ж! Хто мне дасць такіх людзей?
            Пакуль што інтэграцыя з Расіяй больш цікавая, чым самаізаляцыя Лукашэнка.

            > > Не абавязкова. Казакі ж у Расіі ёсць? Разанцы, г.д.
            >
            > Во-во - кажу ж, бути Білоруській губернії. Себто, бути білорусам росіянами.

            Кожная група ёсць часткай чагосці. Беларусы ўжо славяне, еўрапейцы ды людзі.


            > Не канають якраз по тій прості причині, що Білорусь ніколи не мала суверенітету.

            Вось таму й не гаварыце пра багацце беларускай культуры.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.15 | Shooter

              Нагадує

              Uladzimir писав(ла):
              > Shooter писав(ла):
              > > > > >Змены будуць толькі ў эканамічнай галіне.
              > > > > Все вірно. Білорусь втратить всі потенційні економічні можливості, як 15 млн.
              > > >
              > > > Пакуль што праблемы эканомікі ўнутры краіны.
              > >
              > > Як Ви думаєте, який ринок перспективніший -
              >
              > Разумееце, Вы стучыцесь у адчыненую браму. Канешне, лепш быць вумнымі, здоровымі і багатымі, без пенсіянераў, адукаванымі, з нацыяналістычнай уладай і еўрапейскімі поглядамі. АЛЕ Ж! Хто мне дасць такіх людзей?
              > Пакуль што інтэграцыя з Расіяй больш цікавая, чым самаізаляцыя Лукашэнка.

              Інтеграція з Росією є ліквідацією Білорусі. Якщо Білорусь (європейський народ) задовільняє така постановка питання - будь-ласка.

              Крім того, які Ви бачите сьогодні перешкоди в економічній співпраці між Білорусією і Росією?

              І ще раз: в гімні (перепрошую), в принципі, тепло. Але якщо хочете чогось кращого - то чи варто вступати в інше гімно?

              > > > Не абавязкова. Казакі ж у Расіі ёсць? Разанцы, г.д.
              > >
              > > Во-во - кажу ж, бути Білоруській губернії. Себто, бути білорусам росіянами.
              >
              > Кожная група ёсць часткай чагосці. Беларусы ўжо славяне, еўрапейцы ды людзі.

              Люди залишаться, європейці стануть євроазійцями, білоруси зникнуть.


              > > Не канають якраз по тій прості причині, що Білорусь ніколи не мала суверенітету.
              >
              > Вось таму й не гаварыце пра багацце беларускай культуры.

              :): Ну що тут скажеш...Логіка "жилізна".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.15 | Uladzimir

                Re: Нагадує

                Shooter писав(ла):
                > > Пакуль што інтэграцыя з Расіяй больш цікавая, чым самаізаляцыя Лукашэнка.
                >
                > Інтеграція з Росією є ліквідацією Білорусі.

                ??? А інтэграцыя Германіі з Еўрасаюзам?
                Я разумею, Вы думаеце пра форму губерніі №90. Я думаю пра форму накшталт Рэчы Паспалітай. Але ж, дзяржаўнасць і народ -- не ідэнтычныя.

                > Крім того, які Ви бачите сьогодні перешкоди в економічній співпраці між Білорусією і Росією?

                Тое, што Расія не жадае даваць халяўныя грошы ды нафту. Трэба альбо плаціць, альбо адмаўляцца. У апошнім варыянце паўстаюць эканамічныя і палітычныя праблемы: межы, мытні, рознае эканамічнае заканадаўства, подвоеннае падаткааблаганне і іншае. Інтэграцыя гэты праблемы вырашыць.

                > І ще раз: в гімні (перепрошую), в принципі, тепло. Але якщо хочете чогось кращого - то чи варто вступати в інше гімно?

                Вы жадаеце мяне абразіць? Вы гэтага атрымалі. Вам шчасце?
                Наконт Вашых панкаўскіх капрафілійных асацыяцый -- гэта справа лекараў. Але ж, вырашаць вартасць -- справа грамадзян.

                > > Вось таму й не гаварыце пра багацце беларускай культуры.
                > :): Ну що тут скажеш...Логіка "жилізна".

                Залізна, не? Ня ведаю дакладна украінскай, на жаль.
                Разумееце, Беларусь не можа ганарыцца марскім узбярэжжам і НАДТА багатай культурай. Сумна, але праўда.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.15 | Shooter

                  Re: Нагадує

                  Uladzimir писав(ла):
                  > Shooter писав(ла):
                  > > > Пакуль што інтэграцыя з Расіяй больш цікавая, чым самаізаляцыя Лукашэнка.
                  > >
                  > > Інтеграція з Росією є ліквідацією Білорусі.
                  >
                  > ??? А інтэграцыя Германіі з Еўрасаюзам?

                  Немає інтеграції Німеччини з Євросоюзом.

                  > Я разумею, Вы думаеце пра форму губерніі №90. Я думаю пра форму накшталт Рэчы Паспалітай.

                  Росія на таке не погодиться.

                  > Але ж, дзяржаўнасць і народ -- не ідэнтычныя.

                  В Європі - майже.

                  > > Крім того, які Ви бачите сьогодні перешкоди в економічній співпраці між Білорусією і Росією?
                  >
                  > Тое, што Расія не жадае даваць халяўныя грошы ды нафту. Трэба альбо плаціць, альбо адмаўляцца. У апошнім варыянце паўстаюць эканамічныя і палітычныя праблемы: межы, мытні, рознае эканамічнае заканадаўства, подвоеннае падаткааблаганне і іншае. Інтэграцыя гэты праблемы вырашыць.

                  :): Шановний, навіть Росії - рано чи пізно, - доведеться відмовлятися від шаленого внутрішнього демпінгу цін на енергоносії. Бо їх виробництво потрібно покривати.
                  Крмі того, років за 10-15 сировинна база Росії буде контролюватися все тими ж ТНК. Або Росія так і залишиться сірою зоною.

                  А тепер уявіть собі, що станеться з економікою, котра, маючи "бросові" ціни на енергоносії, була абсолютно неконкурентно здатна в порівнянні з економіками, котрі платять за енергоносії реальну ціну.

                  > > > Вось таму й не гаварыце пра багацце беларускай культуры.
                  > > :): Ну що тут скажеш...Логіка "жилізна".
                  >
                  > Залізна, не? Ня ведаю дакладна украінскай, на жаль.

                  Вірно. То був сленг.
                  Чи косите? ;):

                  > Разумееце, Беларусь не можа ганарыцца марскім узбярэжжам і НАДТА багатай культурай. Сумна, але праўда.

                  Ну що ж, ставши 90-ою губернією, Білорусь отримає морське узбережжя (щасливі...як Вам будуть заздрити, скажімо, Чехія, Словаччина і Угорщина ;):), проте втратить культуру.

                  Власне, саму себе.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.08.15 | Uladzimir

                    Re: Нагадує

                    Shooter писав(ла):
                    > > Я разумею, Вы думаеце пра форму губерніі №90. Я думаю пра форму накшталт Рэчы Паспалітай.
                    > Росія на таке не погодиться.

                    Аб чым і пытанне. Вы спяшаецесь абвясціць шлюб сапраўдным, калі нават сватоў з рушникамі не заслалі. 8-)
                    А пра формы спрэчкі могуць быць. Мая пазіцыя такая:

                    Беларусы (а я не магу сабе назваць беларусам) павінны самі вырашыць, жадаюць яны гэтага. Рэальны шанец на выратаванне эканомікі -- быць губерніяй. Непрыемна, цяжка. Але нерэальны шанец -- спадзявацца на змену ўлады ды эканамічнага становішча.

                    Прыклад Эстоніі некарэктны, бо:
                    1. Насельніцтва было лепшага культурнага ўзроўню;
                    2. Інтэграцыя эканомікі не была такой моцнай;
                    3. Накапленне капіталу было "драпежным" з Расіі, на крадзяжах каляровых металаў да адмыву грошай "цэхавікоў";
                    4. Праклад з Літвой паказвае, што ёсць і негатыўныя прыклады.
                    Вось чаму не трэба параўноўваць палец з іншым.

                    > :): Шановний, навіть Росії - рано чи пізно, - доведеться відмовлятися від шаленого внутрішнього демпінгу цін на енергоносії.

                    У Расіі ёсць план развіцця. І рэсурсная база. Ставіць ва-банк такі магчыма.

                    > Або Росія так і залишиться сірою зоною.

                    Адкуль дадзеныя -- з планаў Гентшабу ворагаў? 8-)

                    > > > :): Ну що тут скажеш...Логіка "жилізна".
                    > > Залізна, не? Ня ведаю дакладна украінскай, на жаль.
                    > Вірно. То був сленг.
                    > Чи косите? ;):

                    Не, я забіваю ды куру. 8-)

                    > ... проте втратить культуру.
                    > Власне, саму себе.

                    Давайце падзелім культуру на две:
                    - фальклорную -- і загрозу ёй не бачна;
                    - уклад у сусветную -- а яго мала. Хіба Вы думаеце, што Караткевіча ды Быкава забараняць чытаць? Што беларускі скасуюць у школах? Татарскі ж не скасоўваюць.

                    А адукацыю на расійскай і без усялякай інтэграцыі атрымалі (дарэчы, у шмат як пратэст супраць гвалтоўнай беларусізацыі).
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.08.15 | Shooter

                      Re: Нагадує

                      Uladzimir писав(ла):
                      > Shooter писав(ла):
                      > > > Я разумею, Вы думаеце пра форму губерніі №90. Я думаю пра форму накшталт Рэчы Паспалітай.
                      > > Росія на таке не погодиться.

                      > А пра формы спрэчкі могуць быць. Мая пазіцыя такая:
                      >
                      > Беларусы (а я не магу сабе назваць беларусам)

                      Ага. Тоді дещо пояснюється. ;):

                      > павінны самі вырашыць, жадаюць яны гэтага. Рэальны шанец на выратаванне эканомікі -- быць губерніяй. Непрыемна, цяжка. Але нерэальны шанец -- спадзявацца на змену ўлады ды эканамічнага становішча.

                      Ги :) А чому нереальний?
                      В Росії економіка одного ґатунку з Білоруссю - тут Ви праві. Соціалістична загниваюча. І не видно навіть найменшого бажання її внормалізувати (як і всю суспільну систему).

                      То чому Ви вважаєте, що з'єднання двох неефективних ентіті дасть щость ефефктивне?

                      > Прыклад Эстоніі некарэктны, бо:
                      > 1. Насельніцтва было лепшага культурнага ўзроўню;
                      > 2. Інтэграцыя эканомікі не была такой моцнай;
                      > 3. Накапленне капіталу было "драпежным" з Расіі, на крадзяжах каляровых металаў да адмыву грошай "цэхавікоў";

                      Не розказуйте байок. Успіх гарантувало розумне (нормальне) економічне законодавство.

                      > 4. Праклад з Літвой паказвае, што ёсць і негатыўныя прыклады.
                      > Вось чаму не трэба параўноўваць палец з іншым.

                      Який приклад з Литвою?
                      Литва за 2 роки буде в ЄУ - Ви це мали на увазі?

                      А прикладів - більших, менших - вся Центральна постсоціалістична Європа. Десять років тому Білорусь була на тому самому рівні розвитку.

                      > > :): Шановний, навіть Росії - рано чи пізно, - доведеться відмовлятися від шаленого внутрішнього демпінгу цін на енергоносії.
                      >
                      > У Расіі ёсць план развіцця. І рэсурсная база. Ставіць ва-банк такі магчыма.

                      О Господи, сьогодні ресурси ніфіга не вирішують.
                      План розвитку ж Росії - це явочним порядком консервація загниваючого соціалізму/протокапіталізму на фоні повернення до імперських традицій, при наявності голої сраки в самої Росії.

                      > > Або Росія так і залишиться сірою зоною.
                      >
                      > Адкуль дадзеныя -- з планаў Гентшабу ворагаў? 8-)

                      З голови.

                      > > > > :): Ну що тут скажеш...Логіка "жилізна".
                      > > > Залізна, не? Ня ведаю дакладна украінскай, на жаль.
                      > > Вірно. То був сленг.
                      > > Чи косите? ;):
                      >
                      > Не, я забіваю ды куру. 8-)

                      Ось-ось. ;):

                      Бай зе вей, звідки розуміння української? І де Ви зараз і як сюди потрапили? ;):

                      Щоб у Вас не виникали подібні запитання - знаю 4 слов'янські мови, розумію 5, так що з розумінням 6-ої - білоруської, - особливих проблем не виникає :):

                      > > ... проте втратить культуру.
                      > > Власне, саму себе.
                      >
                      > Давайце падзелім культуру на две:

                      Я, власне, говорив про "саму себе" як про Білорусію.

                      > - фальклорную -- і загрозу ёй не бачна;
                      > - уклад у сусветную -- а яго мала. Хіба Вы думаеце, што Караткевіча ды Быкава забараняць чытаць? Што беларускі скасуюць у школах? Татарскі ж не скасоўваюць.

                      Ви праві - білоруську бацька і сам може скасувати.

                      Я про те, що без своєї держави розраховувати на розвитоку своєї культури, тим більше в складі тоталітарної імперської Росії - нереально.

                      Так, на рівні фолькльору білорусам білоруську культуру "залишать", але то лише для екзотики.

                      > А адукацыю на расійскай і без усялякай інтэграцыі атрымалі (дарэчы, у шмат як пратэст супраць гвалтоўнай беларусізацыі).

                      Швидше, завдяючи Луці-калхозніку. Як на те пішло, тоді потрібно терміново на англійську переходити - значення російської мови як мови науки і навчання буде все зменшуватися і зменшуватися, в т.ч. в Росії.
  • 2002.08.15 | Shooter

    Ще про Білорусь (з форуму НГ)

    беларус
    (В ответ на 49)

    А як жа, не было б дыктатуры - жылi б добра працавалi б адкрыта i плацiлi б падаткi. А што маем на самой справе? Прэзiдэнт i яго адмiнiстрацыя трацяць грошы налогаплацельшчыкау нават не пытаючы самiх налогаплацельшчыкау, таму яны i 'хаваюцца у бульбу'. Усе вакол належыць толькi прэзiдэнту, таму ён i баiцца прыватызацыi. Беларускi тэлеканал паказвае толькi самае лепшае з жыцця беларусау, i толькi самыя дрэнныя з'явы за мяжой. Кожны дзень беларускае тэлебачанне iнфармуе беларусау пра тое, як дадзеныя сацыяльнага апытвання адлюстроуваюць любоу народа да улады i напрамкау развiцця краiны, хаця нiкто нiколi i не бачыу каб каго-небудзь аб чымсьцi пыталi. Тое ж самае i у газетах i часопiсах. А калi якая газета скажа што iншае дык на яе адразу падаюць iск, а суд доуга не разбяраецца, проста вымушае плацiць i усе.
    Канешне, людзi стараюцца мець неафiцыйныя заробкi. У мiнiстэрствах працвятае хабарнiцтва, таму што людзям трэба як та жыць, i мiнiстры самi ствараюць умовы каб людзi маглi вараваць i дзялiцца з iмi. Напрыклад, перад леташнiмi выбарамi прэзiдэнта былi апублiкаваны даходы усiх кандыдатау i членау iх сямей, адзiн з iх - Лукашэнка - меу 517 000 рублеу у месяц (у той час меньш як 350 далярау) i яго сын - каля 70 000. Цi магчыма у гэта паверыць???
    Таму i дыктатура, што ад беларусау нiчога не залежыць, тым больш што вынiкi выбарау 80% за Лукашэнку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.15 | Uladzimir

      Re: Ще про Білорусь (з форуму НГ)

      Тое, што напісана -- ня ёсць нейкае адкравенне. Ну так, варуюць, трэба змяніць вораў (хаця навошта?), але смешныя патугі размаўляць на беларускай:

      > А як жа, не было б дыктатуры - жылi б добра працавалi б адкрыта i плацiлi б падаткi.
      > грошы налогаплацельшчыкау

      падаткаплацельшчыкаў. Нават раскладку паляніўся ўсталяваць. Патрыёт, блін!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.15 | Shooter

        :))))

        Uladzimir писав(ла):
        > Тое, што напісана -- ня ёсць нейкае адкравенне. Ну так, варуюць, трэба змяніць вораў (хаця навошта?)

        :)))))

        Соррі, Ви не пробували влаштуватися в нашу українську АП?
        Там Би Вас з радістю взяли на роботу ;):
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.15 | Uladzimir

          Re: :))))

          Shooter писав(ла):
          > Соррі, Ви не пробували влаштуватися в нашу українську АП?

          Не, не спрабаваў. А што, Вы шукаеце супрацоўнікаў? А што такое АП?

          > Там Би Вас з радістю взяли на роботу ;):

          Вы з кадравай службы? А якія там зарабкі, здольны перабіць сягонняшнія мае? Якія ўмовы?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.15 | Shooter

            Re: :))))

            Uladzimir писав(ла):
            > Shooter писав(ла):
            > > Соррі, Ви не пробували влаштуватися в нашу українську АП?
            >
            > Не, не спрабаваў. А што, Вы шукаеце супрацоўнікаў? А што такое АП?

            Адміністрація Президента. Логіка у Вас - дуже подібна до тієї, яку вони декларують.

            Наприклад: хєрово жити при Кучмі - зате рівномірно хєрово. А прийде Ющенко до влади - ще, не дай Боже, щось зміниться.

            > > Там Би Вас з радістю взяли на роботу ;):
            >
            > Вы з кадравай службы? А якія там зарабкі, здольны перабіць сягонняшнія мае? Якія ўмовы?

            Умови - вигідні, кажуть. Наприклад, подейкують, що нєкто Льовочкін - типу секретар на побігушках в папіка, - тільки дачу за 100 000 у.е. в Києві купив.

            Хоча, чому дивуватися - один "знайомий знайомих" нижньої середньої ланки з райцентру перебирається в Київ. Так от, фірма (по нафті) надає йому в розпорядження квартиру, де 1 кв. м. коштує 1000 у.е. А квартира має 100 оних...

            Отак і живем. Себто, "сіціалістічєски" загниваєм.
  • 2002.08.18 | Горицвіт

    З.Позняк призвал белорусов защитить независимость страны

    http://www.bdg.by/newnews/news.shtml?30589,1

    Председатель Консервативно-христианской партии БНФ Зенон Позняк выступил с заявлением, в котором осудил предложение российского президента Владимира Путина провести в мае 2003 года референдум по вопросу вхождения Беларуси в состав России.


    Такое предложение, по мнению З.Позняка, является "свидетельством политики грубых угроз оккупации и шантажа". "Никакие планы и требования агрессивной стороны (...) не должны приниматься во внимание, - заявляет политик. - Никто не должен и не имеет права их осуществлять. Белорусская Конституция не позволяет такие действия". При этом лидер КХП БНФ, передает БелАПАН, отмечает, что Беларусь не будет защищать "никакая Европа, никакое Европейское сообщество государств. Мы должны надеяться лишь на себя". Лидер КХП БНФ призвал белорусов готовиться к борьбе за независимость.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".