Юлія Тимошенко пояснює, чому Литвин хоче повернути подання
09/12/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Рішення направити подання Генеральної прокуратури щодо неї на доопрацювання продиктовано тим, що президент України і його оточення не встигли дотиснути необхідну кількість депутатів, щоб рішення щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності і арешт Ю.Тимошенко було позитивним.
Виступаючи з парламентської трибуни, Ю.Тимошенко зауважила, що існує одностайне рішення Комітету ВР з питань
регламенту та депутатської етики про те, що подання Генпрокуратури є невмотивованим, і що саме тому голова ВР прийняв рішення про повернення подання до Генпрокуратури.
Ю.Тимошенко закликала депутатів дивитись на цю проблему глибше. Вона підкреслила, що за всіма звинуваченнями, наведеними у поданні Генпрокуратури, існує рішення Києво-Святошинського суду Київської області від 30 квітня спростував всі ці звинувачення.
Вона зазначила, що хотіла, щоб це подання було розглянуто публічно і було прийняте остаточне рішення з цього приводу саме сьогодні. За словами Ю.Тимошенко, через 2 тижні парламент обов'язково повернеться до розгляду цього подання, але за ці дні "Адміністрація Президента і Генпрокуратура "дотисне" депутатів, нагадуючи їм про кримінальні справи тощо, щоб вони проголосували за позбавлення Ю.Тимошенко депутатської недоторканності".
Голова Верховної Ради Володимир Литвин сьогодні без
розгляду парламенту повернув подання Генеральної прокуратури України на надання згоди на притягнення Ю.Тимошенко до кримінальної відповідальності та її арешт.
Литвин послався на рішення Комітету ВР з питань регламенту і депутатської етики, який зазначає, що окремі положення подання генпрокурора щодо Ю.Тимошенко не відповідають нормам чинного законодавства, і тому комітет просить ВР не підтримувати подання.
Сама Ю.Тимошенко вимагає, щоб подання щодо неї розглядалося у ВР сьогодні.
Водночас народні депутати висловились проти повернення до Генеральної прокуратури подання на притягнення Юлії Тимошенко до кримінальної відповідальності та її арешт.
УНІАН