МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ МАЙДАНУ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АКЦІЇ 16 ВЕРЕСНЯ

09/17/2002 | Михайло Свистович
Ми вирішили зробити таку собі збірку особистих вражень кожного з нас від акції 16 вересня. Маються на увазі саме безпосередніх учасників. Кожен з нас, хто там був, бачив і відчував щось своє, неповторне. Бачив щось таке, що не бачили інші.

Пропонуємо кожному з вас скидати в цю гілку враження, думки і т. ін., щоб до 24 вересня ми змогли скомпонувати і виставити в "Статті" таку собі колективну всеосяжну думку "Майдану".

Від адмінгрупи в цю гілку ми "кидаємо" статтю ДевРанда "Вуличний спротив".

Відповіді

  • 2002.09.17 | 3dom

    Повторяю свое сообщение

    Вкрастце:

    На мой ИСКУШЕННЫЙ взгляд было 80-90 тыс.

    Половина - коммунисты. Много НУ. Понравился в рядах коммуняк человек с флагом на котором был портрет Че Гевары. :))
    Впечатление такое - я такого еще не видел. :) Очень много нормальных людей с нормальными лицами. И ОЧЕНЬ много крысиных морд в штатском. Уверенность в том, что Кучме и СДПУ - кранты была у всех очень твердая. Тем интереснее было увидеть по ТВ информацию о 15-20 тыс человек.
    Среди брехунов: Интер и 1+1
    Ко мне с другом подошел сухенький старикашка (с виду - вылитый работник органов) и сказал - не идите туда - вы же молодые, там одни пенсионеры и милиция будет всех бить и разгонять. Мы сказали, что мы просто любопытствующие и с улыбками удалились, хотя хотелось дать ему пинка под зад. :)
    Пока все.

    И еще вспомнил впечатление - Юля с несколькими десятками активистов прошла мимо нас с другом на расстоянии 10-15 метров. Мы стояли и смотрели на нее. А потом пошли слеом, когда она уже прошла.

    Если честно все время было немного страшновато. Очень не хотелось попасть в кутузку, а потом платить штрафы. У меня уже такое было. Я только одним утешался: хорошо, что ценного ничего при себе не взяли, потому, что менты при задержании воруют (все - от сигарет до денег) - факт общеизвесный и мною лично наблюдаемый и испытанный даже раз на себе (сигареты украли, вернее: отобрали, когда обыскивали).
  • 2002.09.17 | Михайло Свистович

    DevRand: Вуличний спротив

    Ми сильні, сильні, сильні, у-у-у які ми сильні! Але нажаль, дуже легкі! (такий старий анєкдот крутився у мене в голові приблизно на закінчення хвилини безпосереднього контакту між нашою лінією оборони та 4-х рядною атакуючою лавою міліціянтського спецназа). А починалось все як - оскільки кращих за нас захисників наметового міста знаходилось, судячи з ентузіазму оточуючих, небагато, я з своїми друзями (командою в 7 чоловік), підсушивши одяг вирушили в 23 години до наметового міста, що на розі Лютеранської та Банкової (ми перед тим допомагали там ставити намети, там ще останнім(першим), вже на Банковій, стояв намет "maidan.org.ua" - але його ставили не ми ).

    Десь об 00:00 ми зібралися і були на місці, і там було дуже гарно. Величезне як для наметових поселень місто (намети розкидані на відстані до двох км, що робило повністю неможливим його захист, але про це потім), легкий туман, відсутність вітру, приємна і майже тепла осіння ніч. Але головне настрій тієї тисячі з невеликим людей, які ходили по вулицям імпровізованого міста. Їх обличчя були щасливими - рідко коли побачиш таку картину - щастя було з тих, яке викликано твоїм рішенням, початком твоєї дії.

    Три ряди нашої зчіпки трималися недовго. Загалом міліціянти діяли за класичними рекомендаціями - 4 або 5 атакуючих на одного, хто обороняється.
    "Бройлєри" як називають цей спєцназ ( гвардійці Кучми, самий серйозний аргумент режиму в "прозорому діалозі" з народом ) є добре вгодованими, фізично здоровими хлопами з мінімальним джентельменським набором набутих під час вишколу рефлексів.


    Ідея з великими наметами має хороші і погані сторони. Намети добре блокували вулиці, що вели до Банкової, були досить крепкими та просторими щоби довго в них перебувати Але - ефективно захистити по периметру розтягнуті на таку відстань намети просто нереально.
    Якби було присутні 20 000 "жителів" та співчуваючих, то міліціянти взагалі б скоріш за все не наважились йти в атаку - занадто важкими могли виявитися наслідки. Але - як відомо, якби у бабці був бантик, вона була б дівчинкою. 20 000 людей не було, натомість було приблизно в десять разів меньше. Намети (а це вже моя особиста думка) є тим типом акції, що змушує прив"язуватись до позиції, робить для вас меньше можливості для маневру - я взагалі не дуже люблю наметові, статичні акції.


    Отже, до двох годин нічого особливого не відбувалось, якщо не рахувати виступу перед "мешканцями" пані Юлії Тимошенко. Єдиним недоліком виступу було те що її вже з відстані метрів 5 майже не було чути. Пані Юлія, як і обіцяла, не залишила людей до самого кінця подій. Отже, атмосфера в наметовому місті була дуже комфортна - але як завжди (і майже у всіх сферах) почала заважати "влада".

    Я спілкувався з різними людьми, молодими та старими, такими що розмовляють різними мовами, але загальне враження було що сьогодні нічого особливого не станеться. Та приблизно в 03:00 з"явилися чутки що Смірнов отримав наказ Медведчука "прибрати" наметове місто разом з протестуючими куди подалі (ні, не на "чайку" ), я розумію, слабкі нерви гаранта не змогли б витримати цього видовища. Приблизно о 15:30 почався "рух": приїздили великі та красіві джипи з міліціянтським начальством, "філіни-молоді-бійці" з дружніх відомств розташувалися недалеко від меж табору, з"явилися автобуси з "спцназом", в 04:05 вони вишикувались, оточивши нас з трьох сторін, саме тоді у мене з"явилося на деякий час відчуття "а що це я тут роблю?" ;)


    Людей в таборі було занадто мало - через дощ, або погане вирішення цього питання організаторами - це мені невідомо. Я дізнався формат акції лише 16-го вдень, вже коли намети почали встановлюватись, і особисто у мене крім тих тактичних міркувань що наведені вище цей формат також викликав відчуття, що відбувається щось на кшалт магічних обрядів - "ми залазим в намети, і сидимо до перемоги!" Якщо це був план, він кхм, на мою думку був трохи ірреальним. Загальний план, розмова знову йде про загальний план (див. тут: http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_mai&key=1032184542), який в загальних же рисах повинен "знати та вміти" кожен.
    Мало було людей в таборі, плюс вони були розтягнуті, плюс з приблизно 200 чоловік що були там де й ми, в "зчеплення" з нашої сторони змогли встати десь 80 чоловік, в 3 ряди. В таборі були присутні депутати: з тих кого я знаю в обличчя - С.Хмара, А.Шкіль, В.Яворівський, О.Турчинов, перед лавою, прикриваючи оператора з камерою, зайняв позицію Тарас Чорновол. Ще одна людина з камерою була поруч з О.Кривенком.


    В лаві стояли в основному люди з "Батьківщини" та УНСО, атакували нас 150-200 "бройлєрів". Нє, звичайно, у нас була перевага - нам було легше, не було на собі спецодягу та касок ;), але більше ніж п"ять хвилин ми не встояли. Поруч зі мною, повалили і "прийняли" групу в якій знаходились моїх два товариші. "Беркутята" били знизу по печінці і трохи душили за шиї, щоб збільшити слухняність, розділяли лаву на декілька частин, валили на землю і "приймали". Відкотившись після падіння вбік, я звівся на ноги і повільно пішов, трохи навскоси, в напрямку до груп спецназу, які вже не тримали лаву, бо фактично розбирались з розділеними на окремі групи нашими, з захисної лави.

    Далі я описую ефект, який тієї ночі спрацював ще два рази (хоча я підозрюю що така тактика може виявитись небезпечною) - схоже що вони не ідентифікують як ворога ціль, що повільно рухається в напрямку до них. Я так і зробив, постояв хвильку, перетравлюючи свою порцію адреналіну, і почав рухатись в напрямку наступу, випереджаючи "титан" на декілька метрів, тому що вони знов утворили лінію і пішли широким фронтом, зносячи намети - організованого спротиву на нашій ділянці вже не було, залишались окремі групи. Треба віддати надежне - 200 кнурів в процесі нищення наметів утворюють хвеєрічне видовище.

    В цей момент я бачив уривки дій - потрібно було слідкувати за пересуванням ворога, я бачив як бройлери десь в 5 м. від мене атакували групу, в якій Юлія Тимошенко сміливо стала на шляху їх пересування, при цьому вони нанесли їй декілька ударів, я бачив як четверо "орлів" тягнуть за руки та за ноги непритомне тіло якогось хлопця, я бачив як перевертається та летить на людину залізний каркас намета. По мобільному я передав повідомлення для "майдану".


    На розі Лютеранської вдалося зустрітися з іншим товаришем, навіть двома. По Шовковичній опору вже фактично не було, бо не вистачало людей щоби перегородити шлях хвилі "бройлерів", які об"єднались з двох груп в одну. Лише лунали крики "Кучму Геть!", та лайка на адресу улюблених кнурів режиму. Мєнти, які весь час перебували в цих районах, перекрили всі підворотні, ховатись туди було небезпечно, бо одразу "приймали". Тактика спецназу була проста - були утворені "заглушки" на всіх виходах і витисненням по Лютеранській, Шовковичній та Грушевського вони на кінці Грушевського утворили мішок.


    Нам з товаришем вдалось вийти дуже просто - на Грушевського ми пішли назустріч лаві "бройлерів", що йшла вверх, і стали трохи осторонь - нас пробувала завернути група зачистки десь з 5 чоловік, яка запрошувала поодиноких громадян в мішок кийками та щитами, але тут нам повезло - я показав (було темно) пластик з вставленим проїзним на метро-тролейбус за вересень 2002 року і суворим голосом сказав "Преса!". Ви будете сміятись, але нас не зачепили.


    Далі ми йшли вниз по Грушевського, пройшли чере дірку в одному кордоні, назустріч нам вже піднімалися вантажівки, в які "судові виконавці" чомусь дуже схожі на курсантів (може підробляють?) збирали все що залишилось від акції. Тітка, хазяйка якоїсь точки, кричала "Іроди, завтра навіть ті вийдуть що сьогодні дивились!". Мій товариш сказав на Грушевського, що дуже злий і ще сильніше бажає працювати проти Кучми. Залишився останній кордон - повністю перекритою в 2 ряди виявилась вул. Грушевського, вже майже біля м. Хрещатик. Ми пішли прямо на кордон, і командир зробив жест щоб нас пропустили - мабудь ліньки було протокол складати?



    Деякі висновки:
    - яка не яка дисципліна та невикористання нами атакуючих дій призвела до того, що на Лютеранській не сталося кривавої бані - яка була цілком ймовірна враховуючи перевагу "спцназу" в кількості.
    - ще щодо поведінки - більш рішучі, що стояли в перших рядах отримали набагато меньш, ніж меньш рішучі, і які були в тилу та рухались в напрямку від спецназу - їх надійно "прийняли" після того як загнали в куток.
    - акції повинні мати мобільний, партизанський формат, на зручній території з можливістю для маневра - а не статичний - як наметові містечка. Так легше боротися з тактикою дій "бройлерів".
    - вигідний (в питанні захисту учасників, як мінімум) також формат акції, коли участь приймає велика кількість людей - це ще раз підтвердив успіх денної акції 16 вересня.

    Отже, "ітогі подвєдьом!". Доба пройшла дуже вдало - я не отримав в голову або в нирку міліціянтським кийком, кілька подряпин не рахуються, з моїх знайомих як потім з"ясувалось. всі вийшли, я прийняв участь у найбільшій на моєму досвіді акції протесту вдень, 16-го, та, нарешті, вночі, 17-го побачив що мої гроші як платника податків, не витрачаються марно - який захист для Кучми виростили, просто бройлери на стероїдах якісь!

    (Висловлюю подяку київській, звичайній міліції. Це абсолютно серйозно - по перше, у неї вистачило тактовності(або не вистачило сміливості) не втручатися вдень, і вона не злобствувала вночі - десь з п"яти патрулів, які я зустрів коли добирався додому жоден (причому майже демонстративно) не поцікавився моєю скромною персоною)


    P.S десь за годину, я з"ясував що всі мої знайомі "вийшли". Ще приємний момент - депутати буквально "визволили" майже всіх тих, кого закрили в мішку. Після протистояння, їх відпустили. А ті провели мітинг, де спланували подільші дії. Щось в мене таке враження, що режим отримав на 300 рішучих ворогів більше. Ще раз знімаю капелюха перед присутніми на акції депутатами, вони не підвели - і перед Юлією Володимировною, особливо - вона поводила себе надзвичайно гідно, я просто мав можливість це спостерігати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.19 | Roller

      Вопрос по майдану.Как майдан был представлен визуально в палаточ

      Пан Дев, вы и еще один майдановец из Батьктвшины находились в палаточном городке. Ваши постинги выделяются на общем фоне.

      Ранеее встречалась информация Свистовича, что из майдановцев был сформировано пять отрядов по десять человек. Но никто из тех сообщает сюда не расказывает об этом, об организации и представительстве майдана.

      Сообщалось так же , что впалаточном городке была установлена палатка, МАЙДАН. ОРГ. Хотелось бы узнать, использовали ли участники акции , майдановци, какие то материалы, символюку,листовки, плакаты с атрибутикой сайта и коллектива майдан?

      Как майдан был представлен визуально в палаточном городке?
      Если можно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.19 | DevRand

        організована велика група була днем, на акції

        не можна сказати що вона абсолютно вся складалася з майданівців, але більшість "майдан" читає часто, а з десяток людей ви знаєте по нікам на майдані. Під час денного маршу ми розбилися на п"ятірки, хоч більшість бачила один одного в перший раз, нам вдавалося триматися організованими лініями, ми слідкували щоб не було провокаторів, і досить непогано кричали (може хто чув, гасло "гучму кеть" ми кричали, відбиваючи ритм долонями, як це роблять футбольні фанати - і таким чином задавали шумовий тон для досить великої кількості людей в колоні )

        Ще ми дуже швидко роздали десь 200 листівок з адресою сайту майдан з інструкцією як починати створювати свої групи спротиву.

        Вночі звичайно людей було меньше - я особисто бачив (я не рахую друзів, з якими я прийшов) "київ-анта" і "українця, громадянина України", та ще одного майданівця з Ірпіня, вони були в тій же частині містечка що і я.

        "Київ-ант" з своїми друзями поставили на намет таблички з написом "майдан.орг.юа", я навіть в цьому наметі деякий час сидів - іншої атрибутики не було.

        в принципі, можна (і потрібно) зробити великий банер-транспарант з адресою сайту, ще якусь атрибутику - але це поки в планах.

        Нічого не заважає до речі, кожному хто ходить на форум, друкувати самим символіку з "майдану", і приходити з нею на акцію.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.19 | Roller

          Спасибо. Не плохо.(-)

        • 2002.09.19 | Михайло Свистович

          Re: доповню

          DevRand пише:
          >
          > Вночі звичайно людей було меньше - я особисто бачив (я не рахую друзів, з якими я прийшов) "київ-анта" і "українця, громадянина України", та ще одного майданівця з Ірпіня, вони були в тій же частині містечка що і я.

          Вночі там було 9 майданівців.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.20 | Roller

            Есть ли среди них те, кто получит от 5-ти до 12-ти лет?

            Из того, что прочитал складывается такая картина. В палаточном городке было 130 палаток, порядка 1000 человек, среди них тридцать депутатов, и девять майдановцев.

            Из этого количества шесть человек, или около, собираются судить на сроки от пяти до 12 лет,за нарушение "правил дорожного движения".

            Возможно, эти люди выявлены как организаторы. Но организацией занимались в первую очередь лидеры оппозиции Ющенко, Симоненко, Мороз, Тимошенко.

            Получается табачок врозь?

            Треба хотя бы дать список героев.К тому же Карпачева поведала, с какими трудностями ей удалось отыскать орестованных в отделении для бомжей.

            Так же известно , что части участников удалось смыться,кого-то отпустили. Части, но не всем. Было сообщение с вопросом как передать поесть товарищам где они находятся. Теперь известно, что они на Подоле.

            Планируют ли те кому одалось смотаться разделить коллективную ответственность, по примеру Ющенко.

            Ющенко заявил, помнится, протест и требование к Кинаху, чтобы людей отпустили, в противном случае он предлагал его ареставать.НО он и не участвовал, так что он может позволить себе такие заявления. А другие?

            Интересно, как чувствуют себя лидеры и депутаты? Ведь получается, что людей подставили, и фактически на их месте мог оказаться каждый из участников. Просто выбор пал на других, возможно, их отобрали по какому-то признаку.


            Словом,вопростаков, табачок врозь?
            Я понимаю, светится не хочется, ведь притянуть могут каждого, тем не менее, чисто теоретически.

            12 лет срок не малый. И за что спрашивается? Ни за что, ни про что. Но закон, есть закон.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.09.20 | НеДохтор

              Re: Roller - не читатель, Roller - писатель (-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.09.20 | Roller

                Метафора- подруга гипперболы.



                Метафора - подруга гиперболы.

                Но я ведь я ничего не преувеличил. Все предельно "реально". Не так ли Сэр?

                Как слышим, так и пишем. Правда, жизни, туды ее мэть.

                Этак так, в 2014 году станут известны нам имена наших героев (второго этапа третьей Украинской революции). К этому времени они повзрослеют на 12-ть лет........

                "Летят самолеты, привет капитанам,
                плывут пароходы, привет командирам.
                "А мы, как и все перелетные птицы,
                летим все, в родные края"...
                (Не до дому, до хаты)

                ...Их ждут места в президиуме, (возможно рядом с Лукьяненко).

                Но от пяти до двенадцати, хоть и не от трех до пяти, но все же в два раза меньше чем просто 25-ть по 58-ой, как при товарище Сталине. Имеем плод демократии.

                Как говорится: "Вот вчера был раки, так раки, но по пять..
                А сегодня? Та хиба то раки? Но по три, но ни за что...

                Интересно так же, что и закон то принимали сами участники, лидеры оппозиции, они же законодатели ВР, законодательная власть, пенять не на кого.

                Да здравствует Украинский суд!
                И все его судовая система.
                Самый справедливый суд в мире.

                Впрочем, не стоит печалиться, по амнистии это может случиться и много раньше в 2008-ом году, по случаю окончания третьего срока.

                Бывает и так.
                "Послала жена мужчину хлеба купить. А он и вернулся через 12-ть лет, без сдачи в кармане. Но это в старом порядке наших вещей. В новом, все будет хорошо.

                "Безумству храбрых поем мы песню".
                Максим Горький. Не забыли, помните еще?

                "Буря, скоро грянет буря".
                "Только гордый буревестник, яркой молнии подобный,
                (тихо мерзнет в казематах").

                "Погуляли",.......
                " Попили водички, не на коленках".

                "А табачок то , все таки, врозь".

                А хата?
                А хата как была с краю, так там и осталась. Только теперь не хата, а хаза будет. Старая матрица.

                " Кому рояль в кущах, кому рожа в прыщах".

                Кому, что на роду написано, тому то и дано.

                Так вот, хлопчики, та девчатко "Что написано пером, не вырубишь топором". "Знать судьба такая", до самого тына.

                Слава моим, нашим героям Украины. Слава им бедолагам.

                На читателей не надейтесь.
                Надейтесь на писателей. На Rollera и надейтесь.

                "Данилыч, выпусти хлопцев", Христа ради.
                Они больше так не будут.

                Смотришь, и выпустит, в пику оппозиции.
                Ну, погуляли, с кем не бывает?
                Знай, кто в доме хозяин.

                "Станьте дети, станьте в ряд,
                станьте в ряд, станьте в ряд..."
                "Немцы прослезились, а партизаны съели мороженое".
                ( русский фольклор- русский размер)

                Ох, и широка страна..
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.09.21 | Мертві Бджоли Загудуть

                  Метафора - подруга гіперболи та... хвороба ролера. (-)

            • 2002.09.20 | Михайло Свистович

              Re: Нема (-)

  • 2002.09.18 | Мамарига

    Re:

    Зразу чесно попереджаю, нічого цікавого не буде. Хіба організаторам.

    Їздив у Київ потягом, за власні гроші, для власного задоволення, ні в які організації не звертався.

    Всі оті жахи, про які розказувалось на мітингу - як не пускали людей з інших міст - минули якось мимо. Хоч і мав відмазку, мовляв їду по справі, і міг це доказати.

    На пероні було дуже помітно - виділялися виглядом - кілька нервового виду хлопців, зразу видно що на мітинг. Поміж них, попарно, бігали менти в цивільному. Але ніяких проблем не було.

    Ні на пероні, ні у вагонах ніхто нас не перевіряв. Зрештою, не уявляю, як можна перевірити всі поїзди, і безпомилково виявити учасників акції, якщо вони самі себе не афішують. Це ж була б найкраща реклама, всі решта пасажири тільки й розказували б, як їх шмонали.

    На Європейську площу підійшов на 15:00. Приємно вразила кількість присутніх. Ментів навколо не було, а в натовпі - майже не було. Передо мною стояла парочка в цивільному, так вони, виглядало, взагалі симпатизували промовцям. Особливо коли голосувалася відозва до силових структур, один аж знемігся, так тягнув руку з трьома випростуваними пальцями.

    Після мітингу, коли почали витягуватися колони до АП, звучала мелодія "Червоної Калини", на сопілці. Це було гарно, хоч я тут писав колись, що її не треба, мовляв, заяложена ця пісня деякими професійними патріотами. Але на сопілці звучить дуже гарно, як би сказала моя бабуся - "делікатно".

    Кияни, що дивилися на колону зі сторони, морально найбільш готові до того, аби взяти участь у наступних акціях. Цікаво, може є сенс ходити отак колонами трошки більше по місту? Люди, бачачи таку безкраю колону, відчувають себе відколотими від суспільства і бажають приєднатися.

    Бардак, коли ставили намети. Можу судити, як неорганізований співучасник мітингу, тобто масовка. Було соромно за тих, хто опинився в цей момент на перших ролях. Ну можна ж відпрацювати постановку намету, щоб не доставляти радості операторам на даху? Хоч одну репетицію провести по зборці-розборці - це ж не автомат Калашникова, можна зразу навчитися.

    Провокатори з'явилися тільки біля АП, коли вже близько в під'їздах стояли і "миротворці". Вираховувались вони елементарно, по тупо-тваринному виразу обличчя на фоні всіх інших. Але далеко не всі провокатори ризикнули щось вякнути - це власне той випадок, коли кількість гарантує мирний розвиток подій. Один задзявкав - "Где УНА-УНСО, где УНА-УНСО?" - на нього просто глянули, як на моську, і він засох.

    Потім поставили намети, і масовці типу мене стало неясно, чим іще ми можемо бути корисні. Народ став помалу розходитись, я трохи почекав і теж пішов. А тут ще й дощ вперіщив.

    Ідучи під тим бісовим дощем Інститутською, провів під парасолею до метро одну жіночку, теж не киянку. Вона до акції ставилася співчутливо, але казала - політикою не займаюся. Якось таки треба переконати людей, що політикою тут займаються лише організатори, а ми, народ, просто беремо участь у екстремально-спортивних гуляннях по боротьбі з рудим тарганом.

    Слава Україні.
  • 2002.09.18 | Горицвіт

    Re: ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ МАЙДАНУ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АКЦІЇ 16 ВЕРЕСНЯ

    Прийшов на мітинг на 15.00. Не шукав і не приєднувався ні до якої групи знайомих. Стояв ближче до Уніану. З вражень: ходили дівчатка і хлопчики, роздавали листівки "Тризубу" з критикою опозиції. Я нарахував їх не менше 10. Ходили також з листівками "Братства" - цих було менше, і мені не вдалося дістати листівку.

    Народ зиркав один на одного трохи підозріло. Коло мене стояло троє чоловіків (окремо один від одного), які постійно говорили по телефону. Двоє хлопців постійно і голосно, як на футболі, кричали кучму геть. На них теж дивилися скоса, як мені здалося.

    З виступів - Симоненко говорив дуже довго і те саме, десь 4 кола, хоча достатньо було двох.
    Всі інші виступи цілком добрі. Абсолютно згладжені можливі гострі кути, що, безумовно, правильно.
    Найбільш бурхливо вітали Юлю.

    В колоні, яка пішла по Інститутській, я спочатку був близько до голови, а потім поступово відстав, бо організовані групи пробивалися наперед. Говорив з багатьма людьми в колоні. Всі люто проклинають Кучму, розказують різні випадки порушень, беззаконня і бідності. Багато оцінок політичної ситуації. Від двох різних жінок чув таку легенду, що Кума цілими днями п'є і грає в карти, а країною фактично керують жиди. Більшість тих з ким я говорив вважають, що нічого ця акція не змінить, Кучма нікуди не піде, і взагалі сумнівно, що щось можна зробити. А беруть участь тільки з моральних міркувань, а не з розрахунку на зміни.

    Серед учасників було багато приїжджих, половина чи навіть більше.

    Два рази намагалися викрити провокаторів. Хлопець в брудних джинсах з двома великими сумками - зупинили і спитали що там. Він сказав, що намет, і відпустили. Інший дядько з візком. Почали на нього показувати пальцями, то він з'їхав на тротуар і шмигнув десь вбік. Ніяких представників організаторів, до яких можна було б звернутися, видно не було.

    Коли прийшли на Лютеранську і зупинилися, не було ніякої інформації про те що відбувається і про плани. Люди почали поступово розходитись. Ясно, що слова Тимошенко "стояти і не розходитися поки Кучма не підпише заяву про відставку", - більшість людей не сприйняли буквально.
    Я пішов десь в 18.30 по своїх справах, а ввечері читав новини.


    Деякі висновки.
    1. Треба більше інформації.
    2. Треба мати план.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Zi Lvova

      U Lvovi!

      Kilkist' perevershyla usi spovivannia u Lvovi!!!

      Zasvystaly vystup Kenzjora - vin pochav zhaduvaty komunistiv i ih zlochyny - a ce NIKOMU ne potribno narazi...

      Masovo vyjshly VCHYTELI na mitynh!!! Majzhe 50% uchasnykiv!

      a dali shcho...?
    • 2002.09.18 | 3dom

      Согласен - надо было четче попросить людей остатся на ночь (-)

  • 2002.09.18 | Kostya Poroh

    Реквієм-2002 у Чикаго: Переляк у Консульстві

    1) http://maidan.org.ua/n/news/1032248395
    2) www.gongadze.org -- London, Paris, Brussels, Budapest, Prague, Lisbon, NY, Washington D.C., Chicago.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Мертві Бджоли Загудуть

      Реквієм-2002 у Чикаго: Репортаж і фото


      http://www.gongadze.org/Chicago.ukr.htm

      Прес-Реліз: Пікет у Чикаго

      15 –те вересня.

      Даниною пам’яті про українських журналістів та політиків, що загинули протягом останніх десяти років, стали панахиди в православних та греко – католицьких церквах , які проходили в різних церквах в різний час. Мітинг – реквієм , що відбувся після панахид, присвячений висвітленню перед присутніми непростих життєвих доріг загинувших, адже їхні долі навіки переплелися з долею України. Присутні і старші і молодші.

      16 –те вересня, 12 година дня.

      Під консулятом України зібралося 40 чоловік . Поліція забезпечує пікетникам охорону зі сторони вулиці. Годинне пікетування і скандування гасел : "Кучма забирайся геть!” , "Президент України злочинець!” , "Свободу слова в Україні !” , "Кучма пам’ятай про долю Чаушеску!”, "Кучма – ти другий Каганович !”, "Кучма , ти відповісиш за смерть журналістів!”.... Незважаючи на дзвінки і вигуки, щоб вийшов до пікетників вийшов консул, ніхто з консульства не відреагував. Зацікавленим зі сторони американцям роздавалися "Відкриті листи до президента США Джорджа Буша." В дверях консульства пікетуючі залишили також." Громада Чикаго чекає на продовження протестних акцій на Україні, щоб їх підтримати тут, на чужині. На закінчення пікетування всі його учасники заспівали Державний Гімн України.
    • 2002.09.19 | SG

      Нові фото про Чикаго -- у Фотоархіві Майдану. (-)

  • 2002.09.18 | Грець

    БЕЗ МУЗИКИ - ТОСКА

    Особливий розбір зробити не подужаю, критикувати теж нема сенсу. Хіба що підкажу дещо - та чи хто послухає... За все життя я один раз брав у часть в організації мітингу, знаю, що це дуже складно, але ми тоді всі можливі варіанти передбачили, а на цій "акці ї", здається, багато що пройшло повз увагу організаторів.
    Я йщов у колоні з Софійського майдану. Людей на диво багацько. Спереду, наче найголовніший вождь - Бродський. У натовпі чулися репліки - знову ми на повідку в жидів. Турчинов репетував у гучномовець щось, але, видно імпровізував, бо робив безліч мовних помилок типу "ґромадянє".
    1) НЕ БУЛО ЗАЗДАЛЕГІДЬ ПІДГОТОВЛЕНИХ ТЕКСТІВ, "РЄЧОВОК" ТА ГРУП "КЛАКЕРІВ", які б ті рєчовки проголошували та заспівували пісень.
    2) НЕ БУЛО ДУХОВОГО ОРКЕСТРУ і коли Турчинов стомлювався, наставала незручна павза. А духова музика так піднімає дух - це ж усі знають!!! Без музики та пісень не виникало відчуття єдності.
    3) НЕ БУЛО ЛИСТІВОК. Грошей на намети та залізні рейки вистачило, а на листівки - ні? Одне корчинське "Братство" щось роздавало і народ буквально накидався на ті папірці. Ніхто нічого не знав - ні про плани, ні про гасла.
    4) НЕ БУЛО ІНФОРМАЦІЇ. Ну приперлися ми до АП - а що далі? Юліне "Не розходьтеся, поки..." сприймалося багатьма, як метафора, особливо коли лийнув дощ.
    А чому опозиція зациклилася на наметах? Не можна вигадати чогось нового? Вози, наприклад (жарт).
    Я обійшов увесь Євр.майдан під час мітингу. Люди, в основному, нормальні. Тільки в комуністів дуже злі мармизи. Очевидь, ледве мирилися з присутністю "націоналістів". Неприємно вразило комуняцьке гасло "Русскій язик должен бить вторим государствєнним".
    Не обманюймо самі себе - на мітингу було до 20 тисяч. У колонах ішло більше, але багато порозходилося пити каву та пиво.
    Мітинг - говорильня. Мало драйву в промовах. Хіба що в Симанєнкі - але він говори довго та по колу. Краще були б заклики-рєчовки та пісні з музикою.
  • 2002.09.18 | DADDY

    Re: ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ МАЙДАНУ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АКЦІЇ 16 ВЕРЕСНЯ

    Приїхав на Европейску плщу десь о 15:00 - щось говорив Адам Мартинюк.Про виступи: Сімоненко та Мороз говорили майже те саме, що 10 вересня на Майдані Незалежності.Перший раз було слухати цікаво, в другий досить нудно.Коротко і виважено говорив Ющенко - сподобалось.По за конкуренцією Юлія Володимірівна.Весь час з"являлась думка - "Юлю в Президенти!"
    Про людей на мітингу: багато приємних, відкритих очей.Слухали зацікавлено (десь до виступу пана Білоруса), із задоволенням кричали "Кучму геть!". Бачив "напад" декількох дідусів (з електорату коммі) на СБУшників у цивільному. дідусі лаяли "тіхарей" "КГБшними мордами" - дуже дивно.
    З колоною БЮТ дійшов до Лютеранської.По дорозі на розі Інститутської та Банкової бачив як Корчинський намагався завернути частку колони у "мішок" безпосереньо на Банковій. Людей запинив якийсь серенього віку чоловік з мегафоном.А Корчинський та декілько його однодумців побігли по Банковій у напрямку АП.Дуже багато "оперативників" з відео-камерами.Не дуже й приховувались, знімали "в упор".Коли прийшли до Лютеранської, проштовхався майже до рогу з Банковою, але далі люди стояли дуже щільно - нічого не видно.Дівчина,що стояла на узвищщені біля паркану АП розповідала всім як Юлія Володимірівна повернулась від АП, як давала інтерв"ю.Потім организована частина людей почала ставити намети.Нажаль подзвонили з дому - захворіла дитина тож мав їхати до дому.
    Враження: вдень на мітингу було організовано добре.Потім, коли колона прийшла на Лютеранську - з"явилось враження, що більшість людей вже виконала свою роль і більш не потрібна - люди почали розходитись, а ще й дощ.Гадаю, що знесення наметів "бройлерами" не було б, якщо організатори акції ще і ще раз пройшлись би по колоні та закликали б людей лишитися на місці для захисту наметового містечка.
    І ще: гадаю треба б було спробувати декільком народним депутатам поїхати до телецентру з вимогою надати ефір на одному з загальнонаціональних каналів та зачитати тексти прийнятих на мітингу постанов.
    24-го піду обов"язково.
    СЛАВА УКРАЇНІ!
    DIXI
  • 2002.09.18 | Уколов

    Щось прошипіло "шановні правопорушники" і Беркут атакував намет

    Я бачив як у колоні соціалістів уазік з військовими номерами розвертаючись збив людину. Хлопець піднявся. Йому наклали пов"язку і він пішов далі разом з усіма.
    Пізніше спостерігав як знайомий оператор з прес-служби МВС фільмував колону Б"ют.
    Під час мітингу піднявся на готель Дніпро щоб порахувати учасників. Я міг помилитися, але досвід як це робити є ще з перших мітингів у 1989. Нарахував близько 50 000 осіб. Однак частину людей на схилах та прилеглих вулицях не було видно.
    Цікаво, що за нашими спостереженнями здебільшого на мітингу були кияни. Вони говорили київською "м"якою" російською або суржиком і були непогано одягнуті.
    Було дуже цікаво спостерігати людей у цивільному під час руху колони до АП. Пізніше вночі під час розгону Сашко Кривенко обурювався, що міліція не попередила про початок штурму. Щоправда перед тим як Беркут кинувся вперед у мегафон прошипіло "шановні правпорушники" і після цих слів полетіли кийки.
    Оператор СТБ відзняв якогось нещасного чоловіка, який лежав без руху на асфальті після тієї атаки. Пізніше ці кадри показали вдень по СТБ. Про ранкову акцію першими розказали 1+1. ОДнак у прямий ефір по телефону Кривенка не пустили, хоч і пообіцяли одразу після штурму наметового містечка.
    Доречі, нігде правди діти, щодо журналістів, що виконували свою роботу і мали посвідки, міліція вела себе здебільшого стримано. Якщо не рахувати нападу на оператора, про який тут вже писали.
  • 2002.09.18 | Наливайко

    Re: ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ МАЙДАНУ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АКЦІЇ 16 ВЕРЕСНЯ

    Матеріялізувався на Софійській десь у 13.00. Наслухався "горлана-главаря" (с)Маяковський) Турчинова, начитався дурних ментівських фанерних попереджень. "Батьківщина" шикувалася від Софії до Михайлівської - колона заповнювала всю сторону напроти Апеляційного суду і ментівні (звідки виглядали в усі вікна і двері співробітники і співробітнички). Журналюг неміряно. На Михайлівській окрім журналістів купа незрозумілого люду хрінячила пиво Сармат, очікуючи. Юлі не було. За відмашкою Турчинова колона рушила униз (я не входив до неї, супроводжуючи трохи попереду і знимаючи, як міг: Турчинов, Хмара, Шкіль та інші попереду. Юлі не було.Час від часу колона зупинялася і Турчинов кидав гасла, їх затято підхоплювали. На балконах обабіч тусувався якийсь прикинутий бізнесовий народ, здалося, що посміхаючись спочатку, потім, побачивши кількість людей в колоні, припинив. Деякі вітали. Коли журналюги почали їх знимати, половина повтікала.
    Колона вийшла на Хрещатик і я, рухаючись попереду, опинився одним з перших, хто й перекрив той нещасний рух авто. Хутко добіг до Європейської і, нахабно користуючись сторічної давнини посвідченням "преса" від давно спочилої в Бозі регіоналки, без будь-якої акредитації пройшов практично до імпровізованої президії, що минус тим, хто мав забезпечувати безпеку лідерів (було багато несерйозних пацанят і мужичків, пройти яких не являло ніякої проблеми.)
    Бачу - поруч Порошенко (мо, прийшов дивитися, би Ющ не передав куті меду), Костенко, Чемерис, малий Чорновіл, Пинзеник, Заєць. Тим часом внизу підійшла "Батьківщина", СПУ, потіснивши, але культурно, симоненківців, котрих візуально було до чорта і вони продовжували підтягуватися протягом першої години. З'явилися прапори "НУ", не надто багато. "Яблуко" тусувалося на узбіччі (маю до Бродського величезну претензію, ввечорі забігав до однойменної кнайпи і там мені під вивіскою "Пауланер" спробували налляти ослячу сечу).
    Звідки виникла Юля, не побачив. Натовп заскандував "Юля! Юля!". Це, до речі, на мій погляд, на усіх етапах скандувалося краще, ніж про кучміно геть.
    Мороз говорив добре і по ділу, але він не оратор.
    Ющ самим фактом появи зірвав овацію, але він не трибун.
    Юля, звичайно, була найкращою і найпереконливійшою. Отак, мабуть, колись Жанна підіймала віланів і не тільки.
    тов.Симоненко витримався в дусі правдивого компартійного мітингу, але сприймали його добре.
    Як колишній відвідувач заповнених стадіонів, вважаю, як вже казав, що ментівське "15-20 тис" - повна дурь. 50-60 тис.на площі - це не перебільшення, а скоріше навпаки.
    Коли перейшли до голосування резолюцій, я зійшов з височини і обійшов майдан. Засвідчую, люди, що не входили до колон і зупинилися подивитися, ставилися до теми не гірше, ніж ті, хто був безпосередньо там. Провокаторів не зустрічав, зустрічав якихось придурків з сектантськими листівками.
    Коли "Батьківщина" рушила по Інститутській, я знов забіг уперед, подивився з омеліного мосту. Одразу впала у вічі блискуча операція ДАІ - такого потоку авто тут я не бачив ніколи. Саме ж видовище було колосальне. Юля помахала рукою тим, хто був на мосту і я згадав вже підзабутий жест - три пальця догори. Відчуття непересічності моменту посилювалося. НУ тим часом зникла і більш я окрім їхніх дуже поодиноких прапорів жодної організованості від них не бачив.
    Натомість повсякчас бачив виразних і однозначних товаришів у цивільному, котрі знимали, знимали - з узбіч, з дахів.
    Біля презиковської адміністрації тендінтна стрічечка і десятка два ментів. Однак відчувалося, що у загашнику щось є і, як відомо, воно всралося вночі. Пішли Шовковичною (причому було враження, що народу ставало більше і більше), звернули - знов менти, знов стрічка. Депутати попереду взялися за руки, колона посунула уперед і поглинула, проковтнула ментів, але ніжно. Товариші з даху зосереджено перемовляються і працюють спілбергами і копполами. Тут я опинився десь не там і з чільного місця був відсунутий кудись на узбіччя від місця постановки наметів. Пішов до СПУ. Там роздавав інтерв'ю Сан Санич і, на шкоду ефектності, все здавалося організованішім, працювали швидко, злагоджено. Коли товариші затялися знимати, Валентина Семенюк з посмішкою і дотепними коментарями особисто взяла молотка...
    Далі для мене був літак. Про те, що сталося вночі, дізнався лише вранці.
  • 2002.09.18 | Українець, громадянин України

    І вранці 17-го...

    Я прийшов на Софійську площу десь близько 11-її. Люди вже починали збиратися. Перше, що привернуло увагу - близько десятка щитів з "офіційною інформацією" від влади (рішення Шевченківського суду, перелік статей Кримінального кодексу, за якими Смірнов пообіцяв саджати учасників акціїї). Звернув увагу на формулювання у судовій постанові: "заборонити ... від 16.09.02 і до закінчення акції "Повстань, Україно!". Дуже юридично грамотно, щось на зразок "від паркану та до обіду".
    Коли людей зібралося вже декілька тисяч, почали формувати колону, її початок опинився на Михайлівській площі. Попереду були кияни, далі - представники різних областей України. Ближче до 15-її години колона рушила через Майдан Незалежності на Європейську площу. Звернув увагу, що працівники ДАІ зовсім не перекривають рух, завчасно не попереджають водіїв. Я чомусь вважав, що якщо учасники акції і порушили якесь судове рішення та блокували рух транспорту, то даішників від обов'язків слідкувати за безпекою руху ніхто не звільняв. Потім стало зрозуміло, що вони просять водіїв писати заяви до міліції, щоб притягнути учасників акції до відповідальності.
    Коли колона з Хрещатика почала вливатися на Європейську площу, де вже були представники КПУ, СПУ та Нашої україни, враження було захоплюючим: НАС БАГАТО, щонайменше сто тисяч. Приємно, що був Ющенко, підписав усі звернення (як сказала вночі в наметовому містечку Юлія Тимошенко, всі ці звернення задумали лише для того, щоб поставити Ющенка перед вибором: підписувати чи ні). Учасники мітингу, як на мене, часто повторювали одне і теж. Можна було більше розповісти присутнім про подальші плани дій (на наступні години та дні), у тому числі, і на випадок якихось провокацій з боку влади. Головна зброя опозиції, як на мене, - це ВІДКРИТІСТЬ.
    Коли колона БЮТу підходила до Майдану Незалежності, щоб піти вгору по Інституцькій до АП, в очі кинулася надзвичайна кількість машин, які їхали Інституцькою вниз. Мабуть ДАІ добряче постаралося, щоб перекрити усі інші дороги і забезпечити таку кількість потенційно ображених на блокування опозицією дорожнього руху.
    Я знав, що ставитимуть намети, але, не підозрював, наскільки їх буде багато. До того ж, як з'ясувалося, міліція перехопила один автобус, що мав доставити ще близько 100 наметів. Не здивувала видима відсутність спецпідрозділів МВС, лише невеликі групки міліціонерів у арках, нечисельна охорона біля в'їзду на територію АП. Було зрозуміло, що вони бояться відкритого протистояння з багатьма десятками тисяч людей. Але після розмови Юлії Тимошенко з Медведчуком, вона повідомила, що, ймовірно, вночі МВС зноситиме намети. Пізніше став відомий час штурму - близко 4-її години ночі. Стало відомо, що навколо АП, в дворах стоять десятки автобусів з бійцями спецпідрозділів, сотні їх у повному обмундированні знаходяться в будинку самої АП.
    Дощ, здається, розігнав чимало людей (я особисто змок, але поїхав додому, перевдягнувся, взяв парасолю та повернувся у наметове містечко, бо розумів, чим більше лишиться людей, тим менша ймовірність штурму). Думаю, якби не дощ, то вночі у містечку лишилося б у декілька разів більше, а так лишилось лише близько 1 тис. Але це були згуртовані ненавистю до Кучмівського режиму, загартовані непогодою, щасливі люди. Наметове "МІСТО" жило, його "вулицями" ходили "громадяни наметовго міста", громадяни України. Я "жив" в одному з наметів, прямо на розі вулиць Банківської та Лютеранської. Наметові містечка СПУ та КПУ були з іншого боку АП. Юлія Тимошенко та інші депутати (усього у "місті" перебувало до 30 депутатів) постійно ходили "містом", спілкувалися з людьми, поза "містом" вели переговори з представниками силових структур, організовували забезпечення наметів "ліжками" (фанерою та матрацами). Підвезти все необхідне так і не вдалося, напевне, через те, що всі навколишні дороги блокувалися міліцією.
    З часом надходило все більше інформації про пересування спецпідрозділів, наметове містечко оточювали. Десь о 3:30 стало зрозуміло - влада готова до штурму. За декілька хвилин з прилеглих вулиць під'їхало не менше десятка іномарок. Потім вийшов якийсь "генерал" в цивільному та запитав Карпачову або Юлію Тимошенко, яких на той момент поруч не було. Через декілька хвилин наметово містечко з чотирьох боків оточили сотні "птахів" в повному обмундируванні, з автоматами, кийками, щитами, в шоломах та бронежилетах. На мить, чесно кажучи, стало трохи страшнувато, пригадав прохання дружини лишитися вночі вдома. Але, я вже казав, ми були згуртовані, загартовані та щасливі. Усі знали, чому знаходяться тут, а не вдома. Серед нас були жінки, були люди похилого віку, тому страх миттєво заглушила ВІРА В СИЛУ НАРОДУ, ЩО НАРЕШТІ ОБ'ЄДНАВСЯ ПРОТИ ФАШИСТСЬКОГО РЕЖИМУ КУЧМИ. Щити затисли нас з усіх боків. Я стояв на Лютеранській зі сторони Хрещатика в другому ланцюгу. Ми усі міцно тримали один одного під руки і дивилися в "очі" безжалісних роботів (щити та шоломи, за якими ховалися у більшості своїй пусті та скляні очі). Поруч зі мною стояв хлопець, якому ще мабуть немає 18-ти, він тремтів, але дивився вперед і в очах його не було страху. Попереду "птахів" зі щитами вибігли "курчата" без щитів, з вільними руками. Вони навалились раз, але їх стримала металева загорожа, що сояла посеред вулиці. Але ось вже перерізано нитку, що була межею нашого "міста", відкинуто металеву загорожу і групи омонівців кидаються на нас, відривають від гурту по одному та по двоє уводять вперед, туди де відблискують сотні щитів. Страху немає, є ненависть до фашистських катів, до Кучми, Медведчука, Смирнова. Є віра в те, що все ж таки ми переможемо, щоб не трапилось під час штурму, а може й завдяки цьому штурму (який побачать люди, навколо достатньо камер в т. ч. іноземних ЗМІ). "КУЧМУ - ГЕТЬ!". Ось людину, що трималась праворуч від мене вже відірвали. Щоб втриматись кидаю на землю парасолю, що досі тримав у руці. Намагаються відірвати мене. Я тримаюсь, ліворуч ще чоловік п'ять у міцному ланцюгу. Декілька спроб відірвати мене я витримую, але ось ланцюг зліва рушиться, хтось падає на землю мені під ноги, мене штовхають на нього, я падаю... Але впасти я не встиг, як "завис у повітрі". Двоє "бройлерів" міцно тримають мене під руки та несуть прямо над людиною, що впала. Далі мене ставлять на землю і ведуть вниз по Лютеранській. Поруч ще чоловік п'ять, кожного теж ведуть двоє. До кордону "щитоносців" нас просто ведуть, несильно заломивши руки, бачу в метрі-двох перед собою людину з камерою, дивлюся прямо в об'єктив, мене не турбує чи це оператор з СБУ, чи з ICTV, чи з BBC, хоча сподіваюсь на останнє. Ось минули кордон "щитоносців", руки заломлюють так, що приходиться зігнутись ледь не на 90 градусів. Кажу: "хлопці, відпустіть, ви ж розумієте кого ви захищаєте?!". Мовчать, але один з пари "бройлерів" поруч на схоже запитання свого "полоненого" каже "розумію, але, що ми можемо зробити?". Знову "болить серце", не так боюся що зараз кинуть у машину, а потім до камери, можливо битимуть, судитимуть, але ж вдома лишилася дружина, яка прохала мене лишится з нею... Ось по переду автобус, думаю, може туди запхають, чи далі поведуть? І тут болючий захват зникає, мене відштовхують, як і усіх інших, що витягли одночасно зі мною та кажуть "ідіть вниз до арки на Хрещатик". Враження на все життя, сталося те на що вже і не споідвався - нас відпустили. Усі разом вголос заявляємо: "ми повернемося, і нас буде не тисяча, і не сто тисяч нас будуть сотні тисяч!!!"
    Внизу, під аркою, зустрічаємо ще декілька "відпущених", пізніше підходить декілька чоловік з "соцтабору". Кільканадцять чоловік, чекаємо, але більш ніхто не підходить. Ті, кого витягли останніми, кажуть, що далі людей вже не витягають, а оточують і, здається, б'ють та заарештовують. Намети шматують та кидають у вантажівки. Разом з матрацами, парасолями, сумками, іншими особистими речами (до речі намети знесли "на виконання рішення суду", а на якій підставі знищено особисті речі мешканців наметового містечка?).
    Чекаємо, ще деякий час, кільком хлопцям з Батьківщини вдалось, забрати деякі з прапорів. Йдемо на бульв. Лесі Українки до штабу Батьківщини. Йдемо з впевненістю, що наметове містечко варварськи знищено, але Кучма програв, ми ВІРИМО В ПЕРЕМОГУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Йдемо з гордо піднятими прапорами та голосно співаємо. На кожному перехресті ДАІ, вздовж вулиць парами ходять міліціонери - усі, забачивши нас, явно, повідомляють комусь по радіо. Нас менше двох десятків, але ми вже не боїмось. Чого нам боятись, якщо ми стояли до останнього, оточені тисячами озброєних катів?

    Що я виніс з наметового містечка? Кілька синців на руках від міцної хватки "бройлерів" та ЩЕ БІЛЬШУ НЕНАВИСТЬ ДО ФАШИСТСЬКОГО РЕЖИМУ КУЧМИ!!! Вже через декілька годин я їхав у метро, переходив з вагона у вагон, та розповідав людям, що трапилося вночі, закликав не підкорятися злочинцям на чолі з Кучмою та вийти знову і знову на вулиці міста, щоб сказати: УКРАЇНА ПОВСТАЛА! ГЕТЬ ФАШИСТСЬКИЙ РЕЖИМ КУЧМИ!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | 3dom

      Почему милиция била тех, кто меньше сопротивлялся

      Почему милиция била избирательно - более слабых? И тех, кто оказывал меньшее сопротивление?
      Помнится, последний раз, когда я попал в отделение (было это лет 6 назад), то обратил внимание, что тех кто кричит и сопротивляется - рано или поздно отпускали, а тех кто испуганно молчит - оформляли по полной. Особенно меня удивило то, что отпустили даже пьяного, который начал дратся и махать кулаками.
      Прочтя о том, что активных участников столкновения - отпустили (за исключением, видимо сверхактивных), я подумал, что дело может быть в том, что для ментов главное задание было - преподнести урок, - навести страх.
      Именно поэтому, видимо, в таких случаях удар стараются нанести по тем, кто будет самым верным и сильным распространителем этого страха - по слабым.
      Потому, что для человека ставшего в шеренгу и сцепившего зубы для борьбы, запугивание будет неэффективным и при бОльших затратах сил будет нести меньший эффект (если не обратный).
      Сконцентрировав же удар на слабых и пассивных вернее получишь нужный результат.
      А вот и вывод:
      Менты были очень профессионально сорганизованы. Их поступки были максимально выверены и в их действиях чувствуется чья-то крепкая рука.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.18 | Гура

        Re: Почему милиция била тех, кто меньше сопротивлялся

        А возможно в их действиях была такая логика:
        "Те, кто спереди - рядовые участники (бойцы) и их можно отпустить, а те, кто сзади, "в тылу" - организаторы и их нужно хорошенько прижать"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.18 | 3dom

          Еще вариант

          Пока прошли первые ряды, то просто начали терять терпение...

          Хотя мне кажется все-же первое (так было задумано) все-таки вернее. Опять же - аналогии в пользу...
  • 2002.09.18 | Oleh

    Re: ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ МАЙДАНУ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АКЦІЇ 16 ВЕРЕСНЯ

    Що сказати... Такої організованої, масової і дисциплінованої з боку протестуючих акції не було вже більше 10-ти років! Слава людям, які ще не втратили віру у нашу спільну перемогу!
  • 2002.09.18 | Один із сторонніх спостерігачів

    Re: ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ МАЙДАНУ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АКЦІЇ 16 ВЕРЕСНЯ

    Як на мене, найбільш цікавими об"єктами для спостереження 16 вересня були кав"ярні навколо "Наметового містечка". Саме там можна було побачити: прес-секретарів БЮТ Віталіка Чепиногу та Якобчука, на Лютеранській сиділи представники КВУ, на Майдані в Гастраномі біля 10 різних політологів та активістів різних молодіжний угрупувань. Всі вони також були на акції, але якось не в колонах, а так з краю (щоб чогось не трапилося...). І що цікаво жодного позитивного слова про опозицію, зубоскалення та стьоб. Ні, ці хлопці та дівчата не за Кучму. Вони проти влади. Це свого роду "третя сила" - "цинічна опозиція". Цинізм як норма політичної поведінки. Опозиція кав"ярень, кави та коньяку.
    на Мйдані якось проскочило повідомлення про акцію "Молодої України" (якоїсь з її уламків) - стьоб над всім і вся...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Мамарига

      Re: ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ МАЙДАНУ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АКЦІЇ 16 ВЕРЕСНЯ

      Один із сторонніх спостерігачів пише:

      > І що цікаво жодного позитивного слова про опозицію, зубоскалення та стьоб. Ні, ці хлопці та дівчата не за Кучму. Вони проти влади. Це свого роду "третя сила" - "цинічна опозиція". Цинізм як норма політичної поведінки. Опозиція кав"ярень, кави та коньяку.

      Це не третя сила. Це саме ті хлопці і дівчата, що планують скористатися плодами революції - коли вона переможе.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.19 | Один із сторонніх спостерігачів

        Ка"ярну опозицію у смітник історії!

        Мамарига пише:
        >
        > Це не третя сила. Це саме ті хлопці і дівчата, що планують скористатися плодами революції - коли вона переможе.

        Занадто багато охочих скористатися плодами революції. В якості пропозиції - всю цю псевдо-інтелегентську сволоту з кав"ярень потрібно задвинути подалі. Бути революціонером за кухлем пива чи в інтернеті не велика заслуга, а під час навіть провокаторство.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.19 | Мамарига

          Re: Ка"ярну опозицію у смітник історії!

          Один із сторонніх спостерігачів пише:

          >В якості пропозиції - всю цю псевдо-інтелегентську сволоту з кав"ярень потрібно задвинути подалі. Бути революціонером за кухлем пива чи в інтернеті не велика заслуга, а під час навіть провокаторство.

          Ніхто не проти, але вся біда в тому, що нема реальних механізмів, як це зробити. Хто на що вчився. Той, хто змалечку вчився ловити момент і вчасно перемальовуватись, завжди обіграє в ці ігри того, хто змалечку вчився пробивати лобом стіни.

          І якщо потім спробувати їх запитати, де вони були 16-го (24-го, і т.д) - вони завжди зуміють доказати, що от саме вони-то й завалили режим.

          А всі решта - так собі, збоку прогулювались.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.19 | Сергій Кабуд

            я б не поспішав так таврувати їх

            не всі з тої публіки є сцікуни,
            деякі просто скептики, не всім може зрозумілі ідеї революції і таке інше
            в майбутній Українській Державі знайдется місце для кав"ярної опозиції теж, до того ж на виборах та публіка переважно голосуватиме за прогресивні сили, то вони є союзники, просто пасивні

            а до тих хто в інтернеті то і те краще за нічого
            не всі мають можливість приїхати на демонстрації з різних обставин
            є різні засоби вкласти свої зусілля

            як виявилося організатори 16го мали підтримку в 127 разів більшу ніж спромоглися використати вночі, коли гестапо рознесло намети

            так шо скепсіс кав"ярщиків до якоїсь міри підтвердився
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.09.20 | Мертві Бджоли Загудуть

              На захист циніків: Вони потрібні як нирки чи жовчний міхур

              Без циніків життя стає занадто тріюмфально-одноманітним. Як тепла вода без кави. Пийте завжди ТІЛЬКИ теплу воду вранці й ввечорі - це для здоров*я не шкідливо, а для мозку - вбивчо, бо збожеволієте.

              То ж хай собі живе кав"ярна опозиція (зауважте - не "Хай живе..!") і виконує свою ниркову та жовчно-міхурову функцію у нашому не дуже здоровому суспільстві.

              Погодьтеся, що вони - ще не найгірший варіант ("аби тільки не москалі"). І їхня не є більшість.
              Так що - всьо чотко! Най вони кавусю п"ють.
    • 2002.09.21 | Чучхе

      Не перегибайте

      Один із сторонніх спостерігачів пише:
      > Як на мене, найбільш цікавими об"єктами для спостереження 16 вересня були кав"ярні навколо "Наметового містечка". Саме там можна було побачити: прес-секретарів БЮТ Віталіка Чепиногу та Якобчука, на Лютеранській сиділи представники КВУ, на Майдані в Гастраномі біля 10 різних політологів та активістів різних молодіжний угрупувань.

      Не знаю, хто там сидів і де, але з десяток представників КВУ включно з керівниками організації мужньо простояли в першій шерензі на вступі до Банкової, так притиснуті натовпом, що й поворухнутись не могли. Годині о 9-й вони все ще там стояли. А те, що народ забіг до гастрономів підживитися замість того, щоб слухати промови про поганого Кучму, слухані вже не раз - це був правильний тактичний хід. Я цього не зробив і сильно потерпав від голоду, бо і зранку нічого не їв. Дуже заздрив комуністам, які розбили намети біля кав"ярні. А налютеранській КАВ"ЯРЕНЬ ВЗАГАЛІ НЕМА. Тобто ті хто там був - уже однозначно не "кав"ярна опозиція")))))
  • 2002.09.18 | 3dom

    http://www.korrespondent.net/main/55393/

    Перечитал два раза (хотя обычно пробегаю или недочитываю)

    http://www.korrespondent.net/main/55393/
  • 2002.09.18 | Богдан

    Про акцію у Львові.

    Людей було більше ніж я очікував, але все одно мізерна кількість для Львова. Тисяч 12-14 не більше. Всі решта львів’яни як і раніше чекають демократії в подарунок і не бажають ворухнути навіть пальцем для її здобуття. Прийти на вибори і проголосувати за месію, який все інше зробить сам – це верх героїзму. Багато не здатні навіть на це.

    Основа мітингу – прихильники БЮТ і СПУ. Від Ющенка були тільки організовані партійці з плакатами. Рядові прихильники месії залишились вдома. Трохи пізніше підтягнулися студенти організованою колоною.

    Мітинг був організований бездарно. Чисельні промови лише розхолоджували людей. Було повно маленьких гетьманчиків і кожен з них бажав засвітитися перед натовпом своєю промовою. В результаті всі говорили одне і те ж. Велика просьба до організаторів подальших акцій надавати слово лише місцевим лідерам „четвірки” та місцевим „авторитетам”. Так, щоб ця самореклама тривала не більше ніж пів години. На кінець мітингу мене самого вже почало брати зло, коли черговий заступник чергової партійки вдесяте говорив банальні речі.

    Промовці гавкалися між собою та відчайдушно закликали до єдності. Причому робили це з такими безнадійними нотками в голосі, що всім ставало ясно, що якраз цієї то єдності і не буде. Гудима страшенно ображався на БЮТ, що ті відсовують на другий план НУ. Представник БЮТ відповіла, що ніхто НУ не мішав стати організатором акції, а помішала їм їхня ж не рішучість. Зауваження справедливе, бо брати на себе тяготи організації НУ не хоче, але на мітингу хоче виглядати керівною і спрямовуючою силою. Проте місце і час для таких зауважень було вибрано невдало, бо демонструвало наглядно партійну гризню.

    Було декілька провокацій, на які галичани гідно відреагували, що мене дуже потішило. Все таки наш народ не барани. Першою провокацією був виступ відомої кучмівської підстилки – голови львівського НРУ – Кендзьора. Він дуже грамотно підготувався і поряд з лаянням Кучми старався вбити клин в опозицію. Він розводився про те, які комуністи не хороші люди і нам з ними не по дорозі. Але розрахунок Кендзьора провалився. Його освистали галичани. Люди вже більше не кидаються сліпо на червону шмату, а починають думати і розуміти, хто є їхній справжній ворог. Уявляєте як допік львів’янам Кучма, якщо галичани освистали РУХівця, який старався перевести людський гнів з Кучми а комуністів.

    Другою провокацією був виступ представника партії „Єдність”. Він теж лаяв Кучму, але потім плавно перейшов на антисемітські гасла. Я сам бачив, як троє євреїв покинули мітинг. Просьба організаторам не надавати більше слова ідіотам і провокаторам з „Єдності” і СНПУ. Фашист Тягнибок також зривався на антисемітизм. Я вкотре повторюю, що Ющенко - ідіот, що взяв фашистів до себе в блок.

    Під час ходи парочка провокаторів в цивільному старалася щось зробити, але бідолашних було надто мало. Один намагався викрикнути „Геть Буняка”, але люди здивовано на нього витріщалися і встидали. Справді якщоб мером був би досі Куйбіда, то ми б мали заборону суду на все що тільки можна. Я ще раз переконався що в нас достойний мер.

    Значно більший ефект дала хода по центру міста. Величезна колона людей, яка розтягнулася на кілометри в один голос скандувала „Кучму - геть” і „Кучма - вбивця”. На мій погляд мітинг – це нікому не потрібний захід. Він повинен тривати не більше пів години для того, щоб згуртувати людей в одному місці. Основним інструментом повинна стати хода по місту. Перехожі були явно ошарашені. Вони не очікували такої масовості і не проти були приєднатися. Дехто дивився на ходу з презирством. Люди настільки привикла красти і наживатися, що всяку дію не направлену на власне збагачення вони вважають ідіотизмом. Але люди просто переконалися в брехливості кучмівських ЗМІ. Хода була массовою і люди були нормальні, без злості та одержимості.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | pan kotski

      хода по центру міста - super!

      Tse chudova ideia! Organizatoram aktsii u Kyievi 24ho - take a note! Jakshcho projty hodoju po tsentru Kyjeva, z haslamy i pisniamy, effekt bude shcho treba, i lidei bilshe pryjednajetsia.
    • 2002.09.19 | Roller

      +++ партийные ходки, сходки ,спевки -мобильность(-)

    • 2002.09.19 | kravchik

      Re: Про акцію у Львові.

      Студентську колону віче зустрічало оплесками.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.19 | kravchik

        Re: Про акцію у Львові.

        Насправді у студентів все почалося неорганізовано біля пам"ятника Франку під "заправдівськими" прапорами.Хлопці з "За Правди!" намагалися закликати студентів прийняти участь у віче всередині
        корпуса університету,але кричати "Кучму геть!" дозволили лише без прапорів.
        Доречі,охоронець поводився дуже чемно(навіть позичив тичку для
        прапора!),але статут є статут.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.19 | oryshka

          Львівська ЗаПравда могла б і більше....

          не дуже перейнялися залученням студентів з універу! минулого року зробивши коридор позору, пісні під Франком і тд - зібрало багато студентсва!!
    • 2002.09.19 | Patriot

      Re: Про акцію у Львові.

      Велика кількість знайомих, а студентів серед них немало, сказали що акція не мала підтримки студентсва. Недостатня проінформованість. Багато просто не звернула уваги на неї. А Кендзьор вже настільки усім набрид, що його ніхто не хоче слухати ... Більше інформації і більше організованості. Обирати також треба агітаторів краще, бо серед студентів переважно всі і все про всіх знають, хто і коли і на кого працював. Коли репутація підмочена, то за людиною ніхто не піде, щоб вона не кричала в мегафон. Те саме враження було і від попередніх акцій після 9 березня.
  • 2002.09.18 | Поінформований

    Мої враження. Про телевізійників, мєнтів і не тільки.

    Прийшов на Європейську десь о 14:15. Перше враження - підзаробити на акції політкапітал вирішила партія Соскіна УНКП, бо нарахував десь п'ять їх прапорів, якими вони вимахували, вишикувавшись вздовж лицьового боку Українського дому. Відмітив про себе, що трішечки не ту музику грають з колонок ("Нам треба "Злагоди", а зла не треба..."). На сходах і перед ними вже було повно людей. Майже всі щось читали, але я не помітив, щоб хтось роздавав якісь листівки. Мій знайомий безуспішно намагався розшукати того, хто б поділився з ним революційною літературою. З тележурналістів бачив там тільки людей з "Тоніса".
    О 14:30 стихійно зібралося вже тисячу людей як мінімум. В цей момент по Трьохсвятительській прийшла перша організована колона. Це була міська організація УНР. Організація в них була ідеальною - йшли мало не стройовим кроком, вишикувавшись, по боках уповноважені організатори з нарукавними пов'язками. Хоча вони йшли проїжджою частиною, руху транспорту свідомо не перекривали, залишаючи вільною одну смугу. Їх привітали оплесками.
    Знайомий продовжував безуспішно шукати літературу, і я домовився зачекати його на порослих деревами схилах, що на повороті з Грушевського на Узвіз. Видряпавшись туди, застав там декілька сотень людей, добра половина з яких була телевізійниками. Я розраховував на добрий краєвид звідти, бо вони вивищуються над площею метрів на п'ять мінімум. Але листя дерев там сильно заважає, можна бачити лише окремі ділянки, а загальний план побачити неможливо. Телевізійників це цілком влаштовувало. Почали надходити комуністи, але не єдиною колоною, а розбившись по областях. Між цими колонами витримувались інтервали. Соціалісти надходили, піднімаючись Узвозом. Їх розтяжки трохи відрізнялися за кольором від комуністичних.
    Дуже скоро все, що було видно зі схилів, стало суцільно червоно-комуністичним. Телевізійники навіть зраділи цьому. Почались розмови про кількість людей, декілька разів звучало число 15 тисяч. Але ж люди продовжували надходити! Раптом один з телевізійників глянув в бік Хрещатика, вистромившись з своєї засідки під листям. "@#$ твою мать!!!" - був його вигук. Перекривши Хрешатик по всій ширині включно з тротуарами, на площу насувалась величезна колона БЮТі, "Нашої України" і "прімкнувшімі к нім" УНСО та "Яблуком". Вигуки вигуками, а знімати це ніхто не збирався. Дехто з телевізійників почав мляво базікати, що з цього схрону багато не назнімаєш. Кудись рушило СТБ, хоча їх дебелий телевізійник з ручною камерою манірно відмовлявся спускатись - "раптом на схилі послизнусь". Трава на схилах дійсно була слизькою, але зрештою він здійснив свій "трудовий подвиг" і пішов таки знімати на іншу точку. Решта продовжувала вихоплювати камерами комуністичну масовку, бо нічого іншого звідти побачити було неможливо.
    Коли Адам Мартинюк відкрив мітинг, мого знайомого ще не було, і я спустився зі схилу і перейшов на той бік площі підземним переходом. Люди з того боку стояли досить щільно, але вийти з підземного переходу ніхто не заважав. Прослухавши виступ Мороза, знов повернувся до умовленого місця зустрічі. На цей раз таки зустрілись на схилах, знайшовся ще один знайомий. Там і залишались до кінця мітингу,знайшовши таки точку, з якої було видно промовця на сходах Українського дому. Так що висновок простий - дивитись звідти ще так-сяк, а от знімати, та ще й з претензією на об'єктивність - просто сміх. Єдиною нормальною точкою було місце поруч з організаторами мітингу. Хто дав загальний план звідти - той дав об'єктивну картину.
    Коли вирушили на Банкову двома колонами, ми з знайомим вирішили обігнати колону БЮТі і подивитись, що там попереду. На перетині Інститутської і Хрещатика стояв поодинокий ДАІшник (перший мєнт, якого побачив поблизу місця акції за той день!!!). Він тупо нехтував своїми обов'язками. В результаті доволі щільний потік іномарок, які спускались по Інститутській, впритул під'їхали до величезної колони. Довелося їм вибиратись - хто давав задній хід, хто кумедно намагався розвернутись на вузькій вулиці. Але ексцесів не було, колона організовано продовжувала підніматись Інститутською. Довелося Григорію Омельченку стати на проїжджу частину попереду колони, щоб зупиняти машини. Взагалі-то, майже всі водії слухають різні там "Гала-радіо" і т.д. Варто було заздалегідь зателефонувати туди і сказати щось на зразок "На вулиці Інститутській - ТЯНУЧКА. Хто передав, питаєте? Передала Юля на броньовику!"
    Дійшли до рогу Банкової. Колона була вже на підході, десь метрів за п'ятдесят. Плану дій ми не знали, і думали, що колона комуністів з Грушевського заверне на Інститутську і піде на зустріч першій, щоб потім разом завернути на Банкову.(потім зрозуміли, що план був інший) Щось подібне передчували і водії, які не знали, куди втекти. Там теж був даішник, якому було абсолютно байдуже до водіїв. Отримавши наказ по рації, він зняв блокування Банкової для машин, прибравши оранжеві конуси. В глибині вулиці було чітко видно червоно-білу обмежувальну стрічку, поруч з якою стояли мєнти в формі. Проте і на Інститутській вистачало мєнтів, які підпирали спинами стіни та паркани. Але всі вони були в цивільному. Деяких видавали рації, інших - теорія Ломброзо :-)
    Чесно кажучи, повністю прогавив момент, коли Корчинський влаштовував провокацію, намагаючись завернути колону на Банкову, бо в цей момент ми якраз намагались пристати до колони.
    Надалі в колоні вже бачив небагато. Запам'яталася обмовка під час промови Яворівського "Чехи обрали Гавела - і Польща піднялася". Краще вже так - "Серби обрали Куштуніцу - і Україна піднялася" :-) Але на жаль так не вийде.
    Коли дійшли до рогу Банкової з протилежного боку, я став потихеньку пробиратись до виходу, бо мав ще встигнути на прийом до лікаря. Пройшов біля якогось крутого міліцейського начальника (можливо, це був той, кому Юля по пиці надавала) і почув уривок розмови "Ну нєужелі оні будут щас кідать ету гадость, еті бутилкі...". Цікакво, цікаво - самі влаштували провокацію з пляшками, і самі в неї повірили і навіть злякалися! Самонавіювання в них відмінне.
    Пройшовши Хрещатиком і потім в спустившись в метро, я зустрів сумарно в декілька разів більше мєнтів, ніж під час акції. Щоб це означало? "Нікто нє хотєл умірать"?
    Повернувшись від лікаря, я засів за інет і зрозумів, що пішов якраз у момент, коли почалось найцікавіше. Шкода. І ще - в той день мені дуже сподобалась промова Юлі з цією біблійною притчею, але наступного дня вже думалось інакше. Не треба було казати "хай залишаться тільки ті, хто нап'ється води, не стаючи на коліна", краще було просто попросити "нам потрібно 20-30 тисяч людей для цілодобової охорони наметового містечка". Ну що ж - досвід набувається поступово.

    Хай живе Кучма в Лук'янівсьокому СІЗО.
  • 2002.09.18 | Buhgalter

    Шахтёры - the best!

    О том что происходило 16-го и ночью 17-го пересказывать не буду хочу только добавить некоторые свои ощущения.
    По моему мнению наиболее стойкими и целенаправленными участниками митинга показали себя шахтёры и представители регионов. Это в основном были люди 45-55 лет. Снимаю шляпу перед ними.
    Я не верил и тем более не верю сейчас в то что Восточная Украина за "ЕДУ" или Кучму.

    Насчёт ТВ, СМИ и прочих провокаторов.
    Всерьёз подумываю выбросить телевизор - нервные клетки не восстанавливаются, потому как от такой брехни которую я услышал за последние дни нервы мои значительно пошатнулись.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | 3dom

      ТВ - развлечение любителей ребусов и чтения между строк ;) (-)

    • 2002.09.18 | Микола

      The best i регіони!


      Дійсно саме пограбоване населення - це регіони. Лише приїхати через кордони кучмівської репресивної системи - це вже дійсно бест.

      Але не бест те, що колони були напів розбавлені самими спецами...
      Країна доведена пануванням кучмівських злочинців до ручки. Люди повстануть проти цієї брехливої, крадійкуватої системи родичив і зрадників...
    • 2002.09.19 | DADDY

      Re: Шахтёры - the best!

      Подтверждаю про шахтеров.Класс.Я видел как они подходили по Лютеранской к углу Банковой.Это тот пролетариат, которму действительно нечего терять.Бойцы.
    • 2002.09.20 | Михайло Свистович

      Re: А пам"ятаєте дискусію про шахтарів і опозицію влітку?

      Коли одні справедливо дорікали опозиції за слабку підтримку голодуючих шахтарів на Майдані Незалежності, а інші стверджували, що опозиція правильно робить, що шахтарям лише поверни зарплату, і вони закричать "Слава Кучмі!"

      Так ось, в наметовому містечку були ті самі шахтарі, що і на Майдані влітку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.20 | jo

        Normal'nist' liudyny ne zalezhyt' vid profesiji. Ale jakshcho(+)

        mova pro shahtariv - to na s'ogodni jih protestuje duzhe malo. Jakshcho ne pomyliajus', ce vony svogo chasu skynuly Kravchuka. Htos' znaje, ce bula jihnia vlasna iniciatyva, chy jih prosto vykorystaly "donec'ki"? Ce, IMHO, duzhe vazhlyvo, bo jakshcho vony spravdi zdatni na velyki samostijni akciji, to ce nevykorystanyj rezerv opozyciji.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.20 | Михайло Свистович

          Re: Normal'nist' liudyny ne zalezhyt' vid profesiji. Ale jakshcho(+)

          jo пише:
          > mova pro shahtariv - to na s'ogodni jih protestuje duzhe malo. Jakshcho ne pomyliajus', ce vony svogo chasu skynuly Kravchuka. Htos' znaje, ce bula jihnia vlasna iniciatyva, chy jih prosto vykorystaly "donec'ki"? Ce, IMHO, duzhe vazhlyvo, bo jakshcho vony spravdi zdatni na velyki samostijni akciji, to ce nevykorystanyj rezerv opozyciji.

          Скидання Кравчука було оплачено донецькими. В нинішніх акціях беруть участь лише шахтарі НПГУ, а це лише 5% всіх шахтарів.
  • 2002.09.18 | Оксана

    боягузтво чи просто байдужість??

    Я з м. Івано-Франківська. 16 вересня прийшла під Білий Дім, щоб підтримати акцію протесту. Була здивована тим, що основну масу людей складали літні люди, пенсіонери, а молоді майже не було. Можливо, причина в тому, що упродовж тижня перед акцією у всіх учбових закладах міста (особливо "старався" університет Нафти і Газу") студентів "глибоко переконували", що не варто приймати участь в акціях. Лякали вигнанням з гуртожитку, виключенням з ВУЗу. Проводився строгий контроль за відвідуванням занять в ці дні, перевірка заходила на пару чи не кожних 15 хвилин. Ходили розмови і про те, що "уповноважена особа області" (прізвище називати не буду) дала вказівку знімати на камеру учасників акції, і хто із студентів "засвітиться" на плівці - знайти причину виключити з університету. Ось така в нас "демократія"... :-(
    P.S: Юлія Тимошенко, ваш бойовий дух вартий чорного поясу!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Andrij

      Ми Не Боїмось

      На мою думку, одна з головних цілей акцій протесту, це довести всім українцям (навіть владі), що Ми Не Боїмось. Якщо всі студенти встануть та підуть, то жодний продажний деканат не зможе нічого тут зробити. Людей довели до стану худоби, шо покірно виконує волю злочинців при владі. Повернутися з цього стану не легко, але іншого шляху не залишилось.
    • 2002.09.19 | Богдан

      Re: боягузтво чи просто байдужість??

      Щодо молоді, то скоріше байдужість.

      Щодо репресій обіцяних студентам, то тут влада може здійснити значно менше ніж обіцяє. Оксано, я сам викладач і маю багато знайомих виеладачів. Для того щоб виключити студента з ВУЗу потрібно поставити йому двійку на екзамені. Інакше якщо виключення буде дисциплінарним, то підніметься величезний шум. Поставити двійку може лише звичайний викладач, а не ректіор чи проректор. Я вас запевняю, що в рядах викладачів пан Кучма користується дуже скромною популярністю. (Мяко кажучи) Звичайно є деякі юди, які за кар'єру зроблять все можливе, але їх небагато і навіть вони добре подумають перед тим, як зробити такий поступок. Серед викладачів вони стануть "прокаженими". Так що не потрібно так боятися. Загроза існує, але вона не така велика. Крім того загроза зовсім зникає, якщо студенти вийдуть на акції організовано. Виключати всіх студентів ніхто не буде.

      Звичайно, якщо всі апатично будуть сидіти на парах, а один герой демонстративно візьме участь в акції, то на нього будуть наїзжати.

      Для всіх інших закон такий самий. Чим нас більше, тим вони слабші.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.19 | Мамарига

        Re: боягузтво чи просто байдужість??

        Богдан пише:

        > Щодо молоді, то скоріше байдужість.

        Спробую уточнити - не байдужість, а домінуюча на даний момент система життєвих цінностей. Публічна реклама падлючості по ТБ ("Слабоє звєно" - це лише найвиразніший випадок), а головне, груба і зрима житєйська реальність, із кришталевою ясністю демонструють студентам, яким треба бути, аби не пропасти в цьому світі.

        Не в тім справа, що ходити на мітинг небезпечно - ніяк не більша там небезпека, аніж розвести когось на бабки. Просто ходити на мітинг - це розписатися у власному лоховстві по жизні.

        Якщо бити систему в корінь, то починати треба власне із жорсткого і відвертого протистояння з цією системою цінностей. Саме цим теперішня ситуація докорінно відрізняється від початку 90-х, однак ніхто не хоче цього помічати.

        Напевне тому, що легше битися з пальцями циклопа, неначе вони живуть самі по собі, замість того, щоб не злякатися побачити його цілого - і поцілити в око.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.19 | DevRand

          погоджуюсь ось з цим:

          > Якщо бити систему в корінь, то починати треба власне із жорсткого і відвертого протистояння з цією системою цінностей. Саме цим теперішня ситуація докорінно відрізняється від початку 90-х, однак ніхто не хоче цього помічати.

          Так, якщо використовувати голосні слова типу революції, я б краще говорив про революцію свідомості.
          Як мінімум, те що ви написали, потрібно робити паралельно з усім іншим, але це дійсно необхідно для зміни ситуації - без цього, ІМХО, нічого принципово не зміниться
        • 2002.09.19 | 3dom

          Кто виноват (вернее: что) понятно. И что же теперь делать? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.19 | Мамарига

            Спробую викласти якісь ідеї трошки пізніше (-)

        • 2002.09.19 | Shooter

          Власне, ...

          Мамарига пише:
          >
          > Якщо бити систему в корінь, то починати треба власне із жорсткого і відвертого протистояння з цією системою цінностей. Саме цим теперішня ситуація докорінно відрізняється від початку 90-х, однак ніхто не хоче цього помічати.

          ...тут й ведеться найзапекліша боротьба. Між (умовно, хоча і не дуже) Ющем і Мудведчуком.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.19 | Мамарига

            Re:

            Shooter пише:

            > ...тут й ведеться найзапекліша боротьба. Між (умовно, хоча і не дуже) Ющем і Мудведчуком.

            Умовно, бо ці "Ющ" і "Медведчук" живуть і протистоять просто серед нас - щоб не сказати, всередині більшості з нас.

            Точніше буде висловитись, існують інформаційні гіперструктури, що використовують і поширюються на окремих людських особах, захоплюючи нові територїї та конкуруючи за ресурси. Ющ і Медведчук - просто вибрані цими гіперструктурами наглядні уособлення.

            Проблема і незадане питання: чому інтелектуальні зусилля Майдану направлені на обговорення можливої тактики і наступного удару "своєї" гіперстуктури, замість розробки нових інформаційних органоїдів, що забезпечували б її перевагу над конкурентом?

            Наприклад, чому "медведчукіст" має чіткий гештальт для самоідентифікації - "пацан" - а "ющенкіст" вимушений підбирати якісь невиразні слова і образи?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.09.19 | oryginal'no (-) jo

              V nash chas "pacatniv" ta "lohiv" buty prosto liudynoju navit'

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.09.19 | jo

                "pacaniv" - sorry (-)

              • 2002.09.19 | Мамарига

                Ідентифікатор "просто людина" - зайнятий (+)

                Ще Губошльоп в "Калінє Красной" казав про Єгора - "Он чєлавєкам нікагда нє бил. Он бил мужик". Так що зайнято, на жаль.

                Потрібно вигадати щось краще. Нове. Правильне. Промовисте.

                Потреба - є. Зрештою, навіть і тут, на Майдані, люди зібрались не лише заради зняття Кучми. Зібрались заради того, щоб знаходитись серед своєї референтної групи. Серед своїх, а не чужих. По крові, по духу, по самоідентифікації.

                Тобто є якийсь насичений розчин, котрому просто потрібен центр кристалізації.

                Отже, для початку. Потрібна ідея. Як назвати "нас" на противагу "їм"? "Вони" себе називають "пацанами", нас - і не тільки нас - "лохами".

                Потрібні два влучні слова. Як ми назвемо себе? Як ми обізвемо їх? Які канонічні характеристики ми присвоїмо собі та їм? Як ми заставимо публіку повірити, що ми - крутіші за "пацанів"?

                Народ, на дворі ж вечір. Приймаймо на груди по сто п'ятдесять гвардійських, і нумо писати історію молодіжних рухів в Україні.

                Якщо є слово "хіппі", значить, хтось його колись вигадав і вперше сказав уголос.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.09.19 | НеДохтор

                  Re: білоруси придумали для себе слово: "Зубри" (-)

                • 2002.09.19 | НеДохтор

                  >> Історія появи "зубрів"


                  В БДГ
                  http://bdg.press.net.by/2001/08/2001_08_09.1012/12_5_1.shtml

                  Передрук в Архіві Майдану:
                  http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_arch&key=1023735622
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.09.19 | Мамарига

                    Тотемна тварина...

                    Це сильна ідея, тільки не впевнений, чи у всіх українців вона одна. (У мене - кіт)

                    Як би не було, оті "зубри" - це вже майже гаряче.

                    Але треба краще. "Вовків" приватизували чеченці... Зрештою, є ще українське слово сіроманці, але все одно щось не те... Потрібне чиєсь миттєве осяяння - раз - і стало ясно, що інакше бути не може.
                • 2002.09.20 | DADDY

                  Re: Ідентифікатор "просто людина" - зайнятий (+)

                  "Ми" - "друзі", звернення "Друже,..." (Приклад: "Друже, бобер...")
                  Вони - "бройлери".
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.09.20 | Мамарига

                    ... але вільний ідентифікатор "вільна людина" (+)

                    DADDY пише:

                    > "Ми" - "друзі", звернення "Друже,..." (Приклад: "Друже, бобер...")

                    Це правильно, але між своїми, а от коли розмовляєш з якимось бройлером, він каже - "я чіста пасан, а ти хто?" - треба коротке і обломисте самовизначення.

                    > Вони - "бройлери".

                    О, це може прижитися. "Мене один бройлер вчора грузити почав, так я йому в дюндель, і шо ви думаєте? Тут же менти прибігли". Звучить.

                    Треба проголосувати постанову Майдану: від сьогодні усі, хто себе зве пасанами, автоматично стають бройлерами. І ніяк інакше їх не називати.

                    Єсть іще ідея, щойно згадав. Був такий хан Кучум (не плутати з Ку-чмом), він підписувався: "Хан Кучум, вільна людина". "Вільна людина" - звучить досить нейтрально, досить круто і досить на наш час незвично. Причому власне не "свободный человек", а "вольный", це ще арійський корінь слова - від нього ж англійське will.

                    Зрештою, навіть якщо спробувати коротко визначити - хто саме зібрався на Майдані - так от якраз вільні люди і буде найближче до істини.

                    Тверезим далі не читати.

                    Якщо залізти у філологічно-історичні хащі: ще до Київської Руси згадується найсильніше поміж слов'ян плем'я "волиняни", єсть припущення, що назвали вони себе саме від слова воля (ну, приймемо як міфологію ;)) - а себе визначимо як їхніх нащадків.

                    Культова машина - ЛуАЗ-"Волинянка", вона ж Бойова Машина Волині. Св'ященне місто - Луцьк, місце зборів під шашлик з гітарою (плюс соло на волинці) - Шацькі озера, і УПА, між іншим, зародилася на Волині.

                    Бойовий клич - "ВОЛЯ!!!!"
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.09.20 | DADDY

                      Re: ... але вільний ідентифікатор "вільна людина" (+)

                      Згоде з "вільна людина", з бойовим вигуком 2Воля!", а особливо з "Трезвим далі не читати".
                      DIXI
                    • 2002.09.20 | НеДохтор

                      вільний ідентифікатор "вільна людина"

                      Ваш допис мене дуже здивував. Ви двома словами обігнали всі мої сьогоднішні роздуми.
                      Зараз поясню (вибачайте за "потік підсвідомості").


                      Я сьогодні весь день прокручував в голові вчорашню цю дискусію.
                      Спочатку згадав, наголос білорусів на тому, що зубр сильний і не хижий. Потім пригадав, хто вже прибрав собі на шеврони всіх хижаків: беркути, соколи, барси, кобри... Можна продовжити, але вже видно тих, хто здебільшого живиться цілком мирними створіннями.
                      Про тваринний світ тимчасово відклав на потім.

                      Потім Ваша згадка про свою тотемну тварину якось несподівано (не знаю як) нагадала про мою "тотемну книгу" (якщо можна так сказати). Йдеться про "Дюну" Френка Герберта. А саме про "фріменів" (або як в іншому перекладі "фременів"). Англійське походження слова ще заважало. Але вже відчув, що знайшов те що шукав: зміст, саме "вільна людина".

                      Посперечався сам з собою. "Вільна людина" це як. ВОЛЯ?
                      Маєш багато грошей і вільний. Можливо треба мати багато зв’язків (з міліцією, бандитами, ДАІ, ......) щоб можна було діяти вільно. Стоп. Помилка. Наявність зв’язків, зав’язаність, вбудованість в піраміду зв’язків ... ні, це не ВОЛЯ, неволя.

                      Знову повернувся до "фріменів", згадав лібертаріанців...
                      Появився сирий нарис "вільної людини": максимальне "невходження" в пірамідальні структури, максимальна не зав’язаність на структурах.
                      Без фанатизму в цьому напрямку, тобто і без зав’язаності на самій ідеї "вільної людини".

                      Воля. Перш за все мається на увазі ментальна сторона. Ось один з можливих прикладів: звичайно навіть на роботі, більшість представників невільних професій вже знаходяться в структурі, в піраміді. Але "вільна людина" зможе без улесливості і запопадливості спілкуватись зі своїм шефом, обирати і відстоювати умови своєї праці...

                      Тему можна розвивати, щоб викристалізувати зміст "вільної людини".
                      Половину шляху пройдену, слово знайдене, але як воно звучить?

                      Прийшло в голову - "Вольник", не за словником, але в ньому чути Волю, чути щось прадавнє, ніколи повністю недосяжне і тому ...

                      Поспішав на Форум, щоб сказати і бачу Ваш допис в якому це вже написано, тому здивувався.
                      -------------------------

                      P.S.
                      Просто озвучив думки, які привели до того ж результату: "вільна людина". Хоч саме словотворення, напевно, тут просто гра.
                      Щоб гра стала реальністю, потрібна наскільки сильна ідея, котру підхоплять улюбленці публіки, представники вільних професій, відомі люди. Тільки потім "світла назва" може засвітитися.
                      А тут поки залишаємось "майданівцями". Віртуальними, реальними ... але майданівцями. Це також дуже-дуже вдало придумано.

                      P.P.S
                      Колись на Майдані, з подачі пана vujka, з’явилась нова назва для комп’ютера - "Рахун". Це, IMHO, було сильно, але поки не знайшло виходу в реал і зберігається в скарбничці Майдану :).
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.09.19 | Сергій Кабуд

              може "козак"?

              я це вживаю коли до друзів звертаюсь інколи
              трохи з посмішкою, але воно має конотації:

              українство
              мужність
              стоїцизм
              силу
              "бійцівсткість"
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.09.19 | Мамарига

                Re: може "козак"?

                "Козаче" - це гарно звучить, але може не прижитися, бо дуже вже широковживане.

                "Чумак" в цьому плані легше, зараз майже вийшло із вжитку, і подібне на молодіжне "чувак"... якось ще модифікувати...

                Таке враження, треба на брати існуюче слово, а на основі інтуітивних догадок створювти нове...
              • 2002.09.20 | Мамарига

                раз - і стало ясно, що інакше бути не може

                Народ! Порібна креативність високого польоту!

                Кожна версія, якою б плоскою чи нерозумною вона не здавалась, цінна вже тим, що пробуджує асоціативні ланцюжки у інших. Треба відповісти на запитання - якщо ми не "чіста пасани", то хто ми є? Треба вигадати слово, з розряду: "панк", "хіппі", "мітьок", "чувак", "пацан".

                Це інтелектуальний виклик.

                Потрібне чиєсь миттєве осяяння - раз - і стало ясно, що інакше бути не може.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.09.20 | Сергій Кабуд

                  визначальне слово для патріотів

                  може хай воно органично само складется з тих слів що є в нормальному побутовому вжитку, потипу–

                  вони пацани

                  а ми
                  КОЗАКИ(трохи конотація для старшіх та пикатих) та
                  ХЛОПЦІ(для схудлих і стрибливих)

                  чи "Панове" для усіх
                • 2002.09.20 | Мартинюк

                  Взагалі то ми всі "майданці"

                  Майданівці, майданці, майдани - як кому до до вподоби . І втому є високий сенс.

                  В Uрtції ті хто не приходили на Агору приймати участь в народних зібраннях і вічах називалися просто "ідіоти"
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.09.20 | jo

                    U zv'jazku z cijeju dyskusijeju maju pretenziji do opozyciji:(+)

                    My kazhemo, shcho vlada zavela nas u tretij svit. Ale zh opozycija povodyt'sia takozh jak opozycija z krajiny tret'ogo svitu. Zamist' chitkyh partijnyh program - haryzmatychni lidery. De obiciana Jushchenkom partija? Ja b iz zadovolenniam nazyvav sebe demokratom - za partijnoju prynalezhnistiu. Pam'jatajete, ce bula propozycija Pliushcha. Chomu my povynni nazyvaty sebe jakymys' Jushchenkivciamy chy Tymoshenkivciamy chy shche bozna kym? IMHO - haryzmatychnyj lider jak osnova politychnoji systemy - ce Afryka chy Latyns'ka Ameryka - na Zahodi ciogo vzhe davno nema. Ostannimy haryzmatychnymy lideramy buly Hitler, Mussolini i Franko. I v mene osobysto taka pozycija Ju-Ju vyklykaje pidozry: chy ne v tu zh storonu vony dyvliat'sia?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.09.20 | Сергій Кабуд

                      А ось тут я з Вами не погоджуюсь- в сша партназви нічого не позн

                      не позначають
                      які такі републікаці чи демократи?

                      більш того, те що в совку називають словом ЛІБЕРАЛИ в сша називають словом КОНСЕРВАТОРИ. Мається на увазі провідників ідеї вільного ринку.

                      А от ЛІБЕРАЛАМИ в сша наз. любителів втручання держави і регуляцій.
                      Потипу різноманітних соціалістів в європі і совку.

                      Скрізь таким чином плутанина і сучасна політика лейбли і назви тосує як хоче.

                      В Україні десятки політичних назв нічого ну зовсім нічого не означають
                      і є цілковитим фасадом для будь яких злодіїв.

                      Так шо не 3й світ звинувачувати чи там вважати себе за нього а так склалося не лише в Україні.

                      Єднатися треба навколо конкретних ідей і лідерів яким можна вірити.
                      Сьогодні навіть слова "комуністи", "демократи", "риночники", "зелені", "антиглобалісти"
                      можуть означати все, включно до протилежного свому словниковому змісту.

                      От подивиться на нашік симоненківців–
                      вони значно позитивніші ніж деякі партії з правими назвами.

                      І навпаки теж є приклади.

                      Формуються цілковито нові типи політичної свідомості і Україна теж є творцем цього процессу.

                      Я б радив підходити до цього беспосередньо, не дивлячись на назви а скоріше на зміст та вчинки політиків і політичних організацій.

                      Найкращій приклад Наша Україна–
                      назва навмисно не має партійної заанґажованності в традиційному сенсі.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.09.20 | НеДохтор

                        Re: повністю погоджуюсь з Вашим дописом(-)

                      • 2002.09.20 | jo

                        I ja pro te zh: vozhd' vsijeji naciji - ce ja vvazhaju duzhe

                        nebezpechnoju preliudijeju do totalitaryzmu. Zgadajte: komunistychnyj ruh tezh pochynavsia z borot'by proty cars'koji despotiji - jaka taky bula despotijeju - shcho b tam ne kazaly rosojs'ki nacionalisty.

                        Zgaduju Kuchmu-94 - vin ne buv takym jak zaraz. "Vsiaka vlada rozbeshchuje; absoliutna vlada rozbeshchuje absoliutno" (cytata).

                        Namagannia stojaty poza partijamy i poza ideologijamy - ce shchos' iz monarhichnogo arsenalu i maje malo spil'nogo z demokratychnymy cinnostiamy. IMHO.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.09.20 | Сергій Кабуд

                          стояння поза партплатформами познача більш високий рівень усвідо

                          усвідомлення і більшу відповідальність

                          замість налипіти ярлик маєте все самі провіряти –

                          оцей пункт підтримую а оцей – ні

                          Ви скоріше те саме хочете сказати, але оперуєте
                          термінами 20го сторіччя:)

                          хто скоріше адаптує програсивні стратегії той і буде кашу наябувать
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.09.20 | jo

                            VAJu, factychno, prograv vybory na Shodi. IMHO, golovna prychyna

                            v tomy, shcho politychna nevyznachenist' duzhe polegshuje zavdannia
                            konkurentam: kuchmisty vystavyly jogo jak ortodoksal'nogo nacionalista i ce duzhe vazhko bulo sprostuvaty.

                            Z inshogo boku, nezvazhajuchy na negatyvnu "haryzmu" Mudvedchuka, SDPU (0) nabrala bagato golosiv zavdiky zrozumilij i znajomij politychnij platformi. Treba maty na uvazi, shcho perevazhna bil'shist' vyborciv ne maje i sotoji doli informaciji, jakoju volodijut' majdanivci.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2002.09.21 | Сергій Кабуд

                              zgoden

                              в ідеалі про все треба дбати–
                              і щоб програма була проста та зрозуміла і знати що вас запитають і що ви їм відповісте.
                • 2002.09.20 | A.Social

                  Generation Psi

                  Мамарига пише:
                  > Народ! Порібна креативність високого польоту!
                  >
                  > Кожна версія, якою б плоскою чи нерозумною вона не здавалась, цінна вже тим, що пробуджує асоціативні ланцюжки у інших. Треба відповісти на запитання - якщо ми не "чіста пасани", то хто ми є? Треба вигадати слово, з розряду: "панк", "хіппі", "мітьок", "чувак", "пацан".
                  >
                  > Це інтелектуальний виклик.
                  >
                  > Потрібне чиєсь миттєве осяяння - раз - і стало ясно, що інакше бути не може.

                  Влада сама назвала протестних психами. Соціологія засвідчила - таких вже 13%. Чим далі - тим більше. У Пелевіна було Generation П. "Психічних" можна позначити коротко - Psi, Psi-аї. Для ілюстації можна взяти пісні В.Цоя, наприклад, зі словами:

                  И я не знаю, какой процент сумасшедших на данный час, но если верить словам и делам - больше в несколько раз.

                  Або іншу - "Мама мы все тяжело больны" - з порадою "вышиби двери плечом".

                  Візуальна ілюстрація за фонетичною спорідненістю - "Пси" (пси на сторожі Свободи, за Франком: "ти любиш Україну як люблять кусень сала, я ж гавкаю щораз щоби вона не спала").

                  Якщо є бажання скористатись образами масової культури, які на слуху, схожим на "джедаї" буде "Jetи" - реактивні, але такими слід бути насправді.

                  Якщо хочеться ідентифікації з інтернетом, з новим-іншим, тоді можна зватись інаки або інки. Інак ще й схоже на російське "инок", тобто й на духовність натякає.

                  Якщо потрібно підкреслити протилежність до кучмів-медведчуків (лохмато-косолапих-проросійських), назву можна вибудовувати від тваринно-тотемної опозиції. Ведмідь опускає, Бик піднімає. Замість Бик використати Буйвіл і похідним буде "буйнаки". Власне навіть наша назва Бога походить від давнього тотему Бик. І одне з тлумачень Тризуба - схематичне зображення голови бика.

                  Якщо в руслі національної традиції, "гайдамаки" та похідне від нього було б непоганим. Недолік "гайдамаків" - у довжині слова, не приживеться, а "гайди" - може бути. Натякає на "гайд-парк", на "гайда погуляєм". "Гайдамака" вочевидь споріднене з "отаман" і "гетьман" - учасник групи Отамана. Ці слова походять від Атман (атма+ман = душа+людина = людина духу). Схоже є тут спорідненість і з Майдан (за Ю.Шиловим первісна назва Айдан, жертовник-обсерваторія, місце обрядів давніх арійців).
      • 2002.09.19 | Patriot

        Re: боягузтво чи просто байдужість??

        Чого добилися студенти Львівського медуніверситету, коли написали скаргу на ректора із-за хабарів. Їх зробили крайніми. А на викладачів часто тиснуть і вони роблять все щоб у них не було проблем. Тому студенти не надто охоче беруть участь у акціях. У Львові взагалі був бардак, як на мене, а не організація. Багато пішло на пиво замісТь акцій. ПОки організатори не ставитимуться більше серйозно, то й ефект буде нульовий
      • 2002.09.19 | Andrij

        Re: "Амінє всьо равно" -- це й є боягузство

        Це як коли хтось образить вашу мати -- можна "грати дурника", а можна дати в пику. Звісно, другий варіант є для вас більш ризикований, отже багато "байдужих" вдають, що їx те не хвилює. Україна -- це є наша мати й батько. Ку та Му посилають її вже багато років.

        До речі, не треба казати, що це так складно отримати двійку на іспиті. Багато викладачів це роблять без жодних сумнівів стосовно будь-кого. Чи ви думаєте, то тільки одні байдужі студенти такі "розумні"? Можуть зробити навіть легше -- не допустити то іспитів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.19 | Богдан

          Re: "Амінє всьо равно" -- це й є боягузство

          Дістати двійку на екзамені легко, якщо бачиш підручник вперше в житті. Тобто двійки отримують від лєні, а не від невезіння. Я говорю про політичне переслідування. Дуже мало викладачів поставлять студентові двійку, якщо він знає більше ніж той студент, який отримав трійку. Я це знаю. Більшість студентів страхом переслідування виправдовує своє жлобство і байдужість. Тому цей страх є більше надуманим ніж реальним.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.19 | Andrij

            Re: "Амінє всьо равно" -- це й є боягузство

            Богдан пише:
            > Дістати двійку на екзамені легко, якщо бачиш підручник вперше в житті. Тобто двійки отримують від лєні, а не від невезіння. Я говорю про політичне переслідування. Дуже мало викладачів поставлять студентові двійку, якщо він знає більше ніж той студент, який отримав трійку. Я це знаю. Більшість студентів страхом переслідування виправдовує своє жлобство і байдужість. Тому цей страх є більше надуманим ніж реальним.

            Я дуже радий, якщо ви маєте таких викладачів у вашому закладі. На жаль, я чув дуже вагато розповідей про протилежні ситуації. Скажімо, викладач призначає зустріч зі студентами, аби прийняти домашнє завдання. На ту зустріч він не приходить. Студенти потім вимушені давати хабарі, аби їм просто дозволили показати свою роботу та скласти іспит.
  • 2002.09.18 | Наталя

    Re: ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ МАЙДАНУ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АКЦІЇ 16 ВЕРЕСНЯ

    Перще враження - від колони комуністів, яка формувалася на Арсенальній: жодного державного прапора, всі червоні та УРСР - жах! Потім звернула увагу, що начебто й портретів Леніна-Сталіна також немає - це вже легше. Проте, згадала, що в окремих регіонах комуністи взагалі вирішили піти на цю акцію не під червоними прапорами, і що найрадикальніші комуністи Криму, за вказівкою Грача, взагалі не брали в ній участі. Тобто, можна зробити обережний висновок, що й найтвердолобіші ліві України здатні певним чином еволюціонувати, і відчути нарешті не тільки російсько-радянську ностальгію, але й турботу про національні інтереси України. Враження від самого мітингу, в принципі, збігаються з цією робочою гіпотезою.
    Друге враження - надзвичайно висока культура мирних форм протесту, відсутність алкогольних напоїв та наслідків їхнього (ймовірного)споживання иітингуючими. Загалом, поведінка чималого натовпу яскраво свідчила про те, що без підготовлених (з боку влади) провокацій жодної загрози правопорядку не існувало, і такі заходи як, наприклад, надіслані до Києва автобуси з Житомирським Омоном (колону цих автобусів при в'їзді в Киів бачила на власні очі біля 12-ї години ранку 15-го вересня, повертаючись з Чернівців), можна пояснити або переляканістю влади й нерозумінням нею реальної ситуації, або незреалізованим сценарієм розправи з опозицією "по-Лукашенківські".
    Третє - приємне здивування від того, що лідер НУ без звичайних хитань і коливань прилюдно підписав всі документи опозиції. Проте, рішучіша підтримка акції "Повстань, Україно" ще на стадії її підготовки, враховуючи настрії населення згідно з соціологічними опитами, ще більше сприяли б і прискоренню повернення до демократичних реформ, і популярності НУ і самого п. Ющенка. А так, все ж таки, було враження "и примкнувшего к ним..." Вважаю тепер найголовнішим продумати й здійснити таку стратегію і тактику подальших дій, щоб не відбулося поступового згасання набутого імпульсу, чергового заглиблення суспільства в стан апатії, зневіри у власні сили і розчарування в можливості змінити життя на краще - тут і тепер.
  • 2002.09.19 | Чучхе

    Я відчув соборність України+

    + коли у мене під парасолькою заховалися протестна жіночка з Криму і якийсь радикал з-під Червонограду. Свистович був свідком. Між іншим, Михайло, як будуть проблеми з інетом -- заходь до мене додому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.20 | Мансе!

      Я бачив групу нормальних людей

      Вразили молоді соціалісти. Вони діяли чітко, злагоджено і відважно. Я бачив як вони ставлять намети. Молодці.

      Прикро, що наші праві молоді організації геть зажиріли. Стали якимись гермофродитами. А були ж часи, коли ми всім костиляли. Де молодь???
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.09.20 | Ксенохвоб

    Я спостерігав справжнє двоємисліє

    Коли колектив однієї наближеної до влади газети зранку заверстав шпальти з матюками на адресу опозиції, а вдень всі на чолі із завгоспом вийшли на Европейську площу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.20 | Мертві Бджоли Загудуть

      ...справжнє двоємисліє. Саме це й завалило СССР!

      Причому варто зауважити, що Горбатий мав на півкіла більше сірої речовини у своїй макітрі, ніж наш Кучматий (вміст сірої речовини в кучматій голові - 0,01 г)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.23 | Nemo

        Ви помітили? Предсказамус на акцію не приїхав!

        А як тут розпинався! Як побивався, що ми народ не туди тягнемо і про якісь мовні проблеми, бач, насмілилися говорити, відволікаючи всіх від підготовки акції 16-го.
        Бідаку напевно З Харкова справи не відпустили. Або ж він не хотів полегшувати роботу тим, хто, як він писав, має обов"язок стежити за такими як він:-)
        НЕ ЛЮБЛЮ НЕЩИРИХ, ПРЕДСКАЗАМУСІВ.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.23 | Предсказамус

          Вы это заметили? ;)

          Всех опросили? "Пробачте, ви часом не Предсказамус?" И что Вам обычно отвечали?
          P.S. Ваши постинги временами провокативны в очень нехорошую сторону. Наверное, это неумышленно, поэтому совет: не вынуждайте фоумцев себя персонифицировать помимо их воли. Кто захочет - сам представится, а кто не представляется - имеет на то причины, наверное...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.23 | Nemo

            Ask! Тобто, ще б пак! Я не прочитав ваших особистих вражень. (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.09.23 | Предсказамус

              И еще примерно сорока человек. К чему бы это?

              Тему свернули. Если Вам приятнее считать так, как Вы считаете, то продолжайте. Если наоборот - тоже не возражаю, считайте, что приезжал. Меня устроит любое Ваше решение.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.09.23 | Nemo

                Якби ви там були - я би вас там відчув:-)

                Ну і, зрештою, не прибідняйтесь - ви ж не ті 40 чоловік, які там були і промовчали - ви не можете мовчати. Я в цьому ще раз переконався.
                А жаль. Сходили б у Тасюху...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.09.23 | Предсказамус

                  Тогда не было, конечно. Против экстрасенса не попрешь... (-)

                  А не молчать - это отпихнуть Юща от микрофона и самому разливаться? Мессия, уважение должно быть...
                  Насчет в кафешку - так приезжайте, у нас их тут на каждом углу по три штуки и все как Танюха. Ото раздолье, представляете?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".