МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як це було в Брюселі

09/18/2002 | Народний оглядач
"Акція Реквієм-2002: Обличчям до Правди" в Брюсселі, Бельгія
http://www.perehid.kiev.ua/observer/418.html

Представники Міжнародної Федерації Журналістів на акції "Реквієм 2002: Обличчям до Правди"
http://www.perehid.kiev.ua/observer/422.html

Відповіді

  • 2002.09.18 | Мертві Бджоли Загудуть

    Як це було в Брюселі - Репортаж і 3 фотографії

    http://www.gongadze.org/Brussels.ukr.htm

    Прес-Реліз: Пікет у Брюсселі

    16 вересня 2002 року у Брюсселі, біля Місії України при Євросоюзі, відбувся мітинг, присвячений другій річниці зникнення та вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Близько 30 учасників акції закликали українські власті якомога швидше розслідувати справу Гонгадзе та виступили проти утисків свободи слова й демократії в Україні. У мітингу брали участь представники найбільшої у світі журналістської організації – Міжнародної федерації журналістів – та представники української діаспори в Бельгії, в тому числі її голова і керівник Головної Ради українських громадських організацій Бельгії Омелян Коваль. “Викрадання журналістів не є європейським вибором України”, “Захистіть журналістів – врятуйте правду!”, “Припиніть вбивати свободу в Україні” – під такими гаслами учасники мітингу протестували біля українського представництва. Також в руках демонстрантів були національні прапори і палаючі свічки.

    Працівники Місії України при ЄС ніяк не реагували на проведення акції. Єдиним виявом уваги до демонстрантів було те, що один із працівників місії погодився взяти листа до українських диппредставництв, в якому фонд Гонгадзе й українці Бельгії закликають дипломатів говорити правду про свою державу, в якій нині панує безладдя і немає місця демократії, свободі слова та верховенству закону.

    Як повідомила демонстрантам поліція Брюсселя (а під час проведення акції поруч постійно перебувало два поліцейських, з якими за кілька днів наперед було погоджено проведення мітинга), представники Місії у телефонній розмові висловили небажання вступати у будь-який контакт із мітингуючими. Лише після додаткової розмови організаторів із поліцією було вирішено задзвонити у двері Місії з метою передачі листа. Невідомо, що спричинило швидку зміну рішення – але працівник Місії таки вийшов, щоб прийняти листа.

    На завершення учасники акції вшанували пам’ять Георгія та інших жертв режиму хвилиною мовчання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".