МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гей, на майдані : Так де ж гасла, холєра ясна!

09/26/2002 | Moro
Я згоден з тим, що "треба не втрачати темп", як це написано в "Нарисі подальших дій" -http://maidan.org.ua/n/mai/1032957161, але так собі думаю, що все повинно йти ще і "вшир".
Це так само важливо зараз, як і "не втрачати темп". Шо, я не правий?

Для того, щоб розголос пішов "вшир", треба сказати - чого хоче опозиція?
Просто і ясно, аби було зрозуміло і "кухарці", і професору.
Щоби відвідувач з "Зачепилівки" зайшов на "Майдан", одразу зорієнтувався, прочитав, роздрукував і розказав це своїм зачепилівцям. Адже сьогодні в ЛЮБОМУ райцентрі України можна купити картку і вийти в інет з будь-якого села, де є комп, модем і телефон. В країні все-таки 1 млн 200 тис народу регулярно ходить по інтернету.
Ви просите грошей на папір і т.ін для розповсюдження листівок. Ну то все класно. Але дайте можливість людям самим прочитати і надрукувати їх.

Ніхто не вимагає, аби було опубліковано "секретний план дій опозиції", але якась платформа на перспективу повинна бути.

Чи тільки поміняти КУЧМУ на УМЧУК - і все?

Тоді це справа переважно доволі вузького кола. І все...

Відповіді

  • 2002.09.26 | Augusto

    На кубіки, склади сам.

    Почни звідси:

    http://maidan.org.ua/n/draft/1031132899

    Зваж на це:

    Головною рисою демократії є те, що державна влада легітимізується суверенітетом народа, а не традицією, чи владою від Бога. Таким чином, влада виходить ЛИШЕ від народа, який і виступає сувереном - колективною особою, яка виступає як правитель, себто як наприклад при Феодалізмі король є сувереном держави, таким чином первинна демократична аксіома є "влада належить народу". Що видно з назви: демократія від гріцького "народовластя".
    Вся сучасна теорія демократії має своє коріння в теоріях Просвітлення (після Темних Віків тотального контролю церкви зявляється "світло розуму"), яка була узагальнена Жан-Жаком Руссо в його класичній для кожного демократа роботі "Суспільна угода та основи політичного права" .
    Описане Жан-Жаком Руссо ідеальне демократичне суспільство є можливим, за його власним виразом "лише в країні населеній Богами", але це все ж найсправедливе з можливих суспільство, яке є ідеалом для всіх демократичних країн, чи таких, які вважають (чи просто звуть) себе демократичними, наприкладпід час Холодної Війни, як не дивно, але і Совєти, і Вільний Світ претендував на "справжню демократію", бо майже всі сучасні суспільні системи мають свій початок в ідеях Руссо, точніше в ідеях сформульованих Руссо, бо це узагальнення ідей Просвітлення.
    Безумовно ідеї Руссо вже були широко відомі серед прогресивної частини суспільства під час Американської Революції, яка була першою демократичною революцією в людській історії, зверніть увагу на слова з "Декларації Незалежності":"Ми вважаєм, що не потребує доказів те, що всі люди створені рівноправними, та наділені Творцем деякими невід'ємними Правами, між якими є Життя, Свобода та бажання досягти Щастя. Що для забезпечення ціх прав створені Уряди, які мають право на існування за згодою людей, якими вони керують, Що коли будь-яка форма Уряду порyшує мету свого існування, Право Народа є змінити, чи відмінити цей уряд та створити новий Уряд, на таких засадах, та організувати його сили таким чином, які видадуться їм необхідними для забезпечення Безпеки та Щастя."
    Під час французьскої Революції сформульована демократична концепція була така:"Основою кожного суверенетита є народ. Ніяка інстанція, ніяка індивідуальна особа не може (не має права А.Г.) керувати без виконання цієї умови."
    Конституція Гаїті:"Як від власного імені, так від імені Гаїтянського народа, який нас законно уповноважив бути вірними виконавцями та виразителями його волi<...>що зміст цієї конституції базується на сбодномуй, природному та рішучему виразі голоса наших сердець та загальній волі всіх громадян".
    В Конституції УНР це сформульовано так: "Суверенне право в Українській Народній Республіці належить народові України, себто громадянам Української Народньої Республіки всім разом."
    Таким чином кожний демократичний уряд має виконувати "загальну волю" народа, який легітимізує цей уряд. Теоретично найкращим є суспільство, де кожен закон приймають всі громадяне разом, але це, за межами хутора є дуже проблематичним, в цьому полягає ідея "прямої демократії". Руссо так описав необхідність наявності демократичного уряда: "Дуже важко уявити собі, що народ може весь час займатися зборами та лише загальними справами". Тому уряд є необхідним, але уряд, за ідеями Руссо, не має суверенітету: "Суверенитет не може бути делеговано з тих же причин, з яких суверенитет не може бути вкрадений. Він існує в глибокому сенсі в загальній волі, а загальна воля не може бути делегованою.<....>
    Депутати народа не є представниками і не можуть ними бути; вони просто виконавці і не можуть приймати остаточних рішень".
    Знов таки підкреслюю, сам Руссо казав, що це "суспільство Богів", ідеальне суспільство.
    Коротко демократичні переконання сформулював Йозеф Шумпетер в книзі, яка, як не дивно, є ІМХО глибоко антидемократичною ("Капіталізм, соціалізм та демократія", 1943):
    "...демократичний метод полягає в інституціональному врегульованні політичних рішень на начин, коли в інтересах загального блага народ сам приймає ці рішення шляхом виборів окремих особ, які збираютьься разом для виразу волі народа."(вид. 1963р., Хільверсум, стор. 213).

    Там ще є, пошукай.


    Гасло "Владу - народу!" є ІМХО найбільш точним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.26 | DevRand

      більш складне і можливо меньш вдале гасло

      але, ІМХО, точніше висвітлює сутність моменту:
      "Геть монополію кучмозаврів на владу!"
    • 2002.09.26 | ilia25

      Уряд повинен служити народу -- але як цього досягти?

      Ніхто в Україні, в принципі, не заперечує, що уряд повинен служити народу. І Кучма цього не заперечує.

      Проблема не в визнанні цього принципу. Але як зробити так, щоб уряд не на словах, а насправді служив народу? Чому в Україні, на відміну від справді демократичних країн цього не сталося?

      Очевидною відповіддю є те, що український народ не має бажання боротись за свої права, за свій "суверенітет". Але ця відповідь не є повною.

      Адже сенс демократії полягає не в тому, що народ має постійно виходити на вулиці, проривати поліцейські кордони, рубати голови корумпованим можновлацям, та ставити на їх місце нових -- лише для того, щоб за декілька років починати все спочатку.

      Відмінність демократії в тому, що вона надає народу більш цивілізовані засоби контроля над урядом. От саме цього і не вистачило Україні -- цивілізованих засобів контролю. Якби вони були, то зараз опозиції не потрібно було б ламати голову над тим, як вивести на вулиці мільйони в країні, де більшість громадян всі ці свободи не обходять.

      Україні потрібна збалансована система влади, така система, де політична опозиція матиме реальний вплив на уряд, та яка матиме можливість законно змінити цей уряд, не чекаючи 5 років на наступні вибори Президента. Бо за ці 5 років влада матиме можливість підготуватись, а про скандали давно забудуть.

      Звідси можна готувати конкретні гасла -- як, наприклад, про парламентський контроль над силовиками та над головою виконавчої влади. Адже навіть ті українці, що є абсолютно аполітичними, мали відчувати на собі свавілля міліції, податкової -- взагалі виконавчої влади.

      Опозиція повинна голосно і чітко заявити, що вона знає як запобігти цьому свавіллю. Що вона занає як зробити так, щоб ні Кучма, ні його наступник, не змогли більше використовувати свою владу проти інтересів народу. І що тоді і їх підлеглі -- аж до самого останнього ДАЇшника, до самого останнього податківця чи пожарного -- матимуть виконувати свої справжні обов"язки чесно, а не займатись рекетом як зараз.

      "ВИРВАТИ ЗУБИ В ДРАКОНА" -- от що повинно бути гаслом опозиції.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.26 | jo

        Opozycija neodnoridna, nazhal'. I zdajet'sia, Ju&Ju ne vid (+)

        togo, shchob uziaty vsiu Kuchmivs'ku vlady u svoji ruky. Bo komunisty z samogo pochatku buly proty prezydents'koji formy pravlinnia. Ale navit' vony movchat'. Otzhe, spil'noji pozyciji z c'ogo pytannia v opozyciji nemaje :(.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.27 | ilia25

          Опозиції просто недостає розуміння демократії

          Тимошенко, щоб продемонструвати переваги президентської республіки, на повному серйозі ставить в якості прикладу Росію та Путіна.

          За Ющенко добре відповідає Безмертний:
          "Зараз багато говорять, що заміна фігур не може змінити умов
          існування. Але так можуть думати тільки ті, хто увірував у
          марксизм-ленінізм, що заперечує роль особистості в історії. А той, хто сповідає цивілізовані концепції, розуміє, що не посада визначає людини, а усе відбувається навпаки. Це означає, що, по-перше, Ющенко змінить владу, коли стане президентом, а по-друге, зробить так, щоб у його послідовників не виникало апетиту повернутися до тієї форми роботи, що існує сьогодні."

          Тобто спочатку треба зробити диктатором Ющенка, а той вже нам збудує демократію. І це він каже після своїх виправдовувань, як він довіряв Кучмі на початку, і як той зрадив його довіру. Любов до грабель у чистому вигляді.

          Та й в гаслі комуністів про скасування посади Президента, цілком можливо, більше популізму, аніж принципової позиції.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.27 | jo

            Hotiv by zvernuty uvagu na take: parlaments'ka demokratija - ce

            vsia Zahidna jevropa minus Francija AFAIK (je shche Shvejcarija - ale tam navit' prosto priama demokratija. Prezydents'ka forma pravlinnia - ce Afryka, Azija (krim Japoniji - bagatoznachnyj vyjniatok) i Latyns'ka Ameryka. Tak, ja znaju: je shche USA - ale namagatysia imituvaty Ameryku - treba buty takymy zh povedenymy na "velychi" jak rosijany i francuzy.

            Pro Franciju: ciogo- (chy mynulo?) richni vybory buly TOCHNO TAKYMY, jak ostanni vybory v Ukrajini. Tobto vybyraly menshe z dvoh zol i policija poperedzhala, shcho bude zaareshtovuvaty tyh, hto pryjde golosuvaty z zashchipkoju na nosi, abo u gumovyh rukavychkah - shchob pokazaty svoju vidrazu do kandydata, za jakogo VYMUSHENI buly golosuvaty francuzy.

            U zadachci zapytujet'sia: chy varto bulo 200+ rokiv rozvyvaty demokratiju, shchob u 2002 roci maty taki zh problemy z -nadciatymy vyboramy, jak my v Ukrajini maly z tretimy?

            Vysnovok: prezydents'ka respublika duzhe nestabil'na systema jaka zalyshajet'sia nebezpechnoju z tochky zoru demokratiji navit' cherez 200 rokiv.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.09.28 | ilia25

              Згадайте ще Ніксона

              Те ж саме питання -- треба ото 200 років розвивати демократію, щоб Президент потім намагався використовувати спецслужби для боротьби з політичною опозицією. Так, тоді все завершилось щасливо -- за два роки Ніксона таки вдалося відправити у відстаку.

              Але дякувати за це треба, по-перше, рівню демократичних традицій в США, що є, безсумнівно, найвищим у світі. Адже США, по суті, були створені заради демократії, як демонстрація її життєздатності.

              А по-друге, тоді багато чого залежало від особистої мужності та професійності кількох людей, які ризикували, щонайменше, своєю кар"єрою заради принципів.

              Взагалі, шкода, що навіть зараз десятки мільйонів людей мають платити своєю свободою, та своїм добробутом за нерозуміння політиками базових принципів демократії, в тому числі переваг парламентських республік. Я вже так давно тут займаюсь пропагандою цих ідей, що навіть склав FAQ (а це, з огляду на мої патологічні лінощі, таки є неслабим звершенням :)

              Може вам буде цікаво на цей витвір подивитись:
              http://maidan.org.ua/n/draft/1018850599
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.09.28 | jo

                Prochytav FAQ. Cikavo, ale, IMHO, treba povernutysia do dyskusij

                z urahuvanniam momentu. Osobysto ja DUZHE rozcharovanyj dijamy opozyciji. Factychno, my mogly by vzhe sviatkuvaty peremogu, koly Kuchma zi strahu zaproponuvav, factychno, vstanovyty demokratiju (proporcijni vybory + parlaments'ka respublika). Ale, zdajet'sia, interesy Ukrajiny dlia opozyciji (jak i dlia Kuchmy) drugoriadni. Vony tezh hochut' do koryta, poky shche je shcho krasty. Z cijeji tochky zoru, navit' ne znaju, chy ne na chasi pochaty vysuvaty vymogy ne til'ky do Kuchmy, ale i do opozyciji :(.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.09.28 | ilia25

                  Згідний абсолютно

                  jo пише:
                  > z urahuvanniam momentu. Osobysto ja DUZHE rozcharovanyj dijamy opozyciji. Factychno, my mogly by vzhe sviatkuvaty peremogu, koly Kuchma zi strahu zaproponuvav, factychno, vstanovyty demokratiju (proporcijni vybory + parlaments'ka respublika). Ale, zdajet'sia, interesy Ukrajiny dlia opozyciji (jak i dlia Kuchmy) drugoriadni. Vony tezh hochut' do koryta, poky shche je shcho krasty. Z cijeji tochky zoru, navit' ne znaju, chy ne na chasi pochaty vysuvaty vymogy ne til'ky do Kuchmy, ale i do opozyciji :(.

                  Єдина проблема, що ці заклики мають не багато шансів бути почутими :(
      • 2002.09.28 | -

        ! можливість змінити уряд, не чекаючи 5 років

        >Україні потрібна збалансована система влади, така система, де політична опозиція матиме реальний вплив на уряд, та яка матиме можливість законно змінити цей уряд, не чекаючи 5 років на наступні вибори Президента. Бо за ці 5 років влада матиме можливість підготуватись, а про скандали давно забудуть.

        100% Ідеальний текст!
    • 2002.10.01 | лисий

      осьо оно гасла

      1. Україна належить не Кучмі (Президенту, Медведчуку, Ющенку, СДПУ, владі, їм :)) — Україна належить нам!

      2. Кучмо, йди вже на пенсію! (бачив на паркані, спрацьовує на раз, мовляв, да, пора вже гнать дєда тощо)

      3. Ми перемогли фашизм і комунізм. Переможемо й кучмізм! (з книжки «Четверта революція»)
  • 2002.09.26 | DevRand

    послухайте, майдан - це копілефт-спільнота (майже)

    давайте швиденько, всі разом (за пару днів ;) ) згенеруємо потрібні гасла.

    відштовхуватись потрібно мабудь від такого:

    що є:
    - монополія кучмозаврів на владу або відсутність можливості долучатись до влади у більшої частини народу.

    звідси витікає, ІМХО, все інше - олігархи, монополія в системі ЗМІ, штучні економічні монопольки та регуляції, що їх придумує режим, залежність всіх гілок влади від одної(декількох) людей і т.д. і т.п.


    що потрібно:

    - знищення през. вертикалі, з вершиною в АП, як такої.
    - пропозиції щодо парлам.-през. моделі (варіант опозиції, звісно)
    - повне (а не його імітація) народне самоврядування та виборність посадовців на місцевому рівні
    - незалежні ЗМІ
    - незалежний судоустрій
    - дерегуляційна політика в малому та середньому бізнесі (в т.ч. серйозне зменьшення податків)
    - створення дійсно незалежних недержавних джерел влади

    ---------- додайте ще за смаком ------------------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.26 | hylyly? (-) jo

      Chy htos' znaje, jaki varianty proporcijnyh vyboriv siogodni vid

    • 2002.09.26 | Максим

      Re: Гасло, яке підтримає народ + ще дещо

      Ось воно:
      Зарплату депутатам Верховної ради - на рівні 0,8 середньої ставки учителя (чи медика);

      Також я пропонував би опозиції не висувати голі гасла (хоча вони теж потрібні) а пропонувати нові схеми вирішення проблем, задач і конфліктів. Щось тае, чого ніхто ще не пропонував з протим і чітким логічним обґрунтуванням та очікуваними результатами.

      Для прикладу подаю свій скеч реформи місцевого самоврядування та адмінстративної вертикалі:

      Я особисто виступаю за систему рад... Таку як у Великій Британії. Бо там також система рад (Counsils).
      Схема така:
      1. Мерів і губернаторів не обираємо. Обираємо ради. Ради обирають Голів рад - Політиків (як правило з числа більшості). Ті ж самі ради наймають на роботу СЕО (головного виконавця - Господарника) по нашому - голів відповідних виконкомів. Якщо той не справляється, його оперативно міняють на іншого. Швидко відбираються оптималбні кандидатури.
      Така схема дозволяє зняти суперечність - загальнообрана рада vs загальнообраний мер/губернатор. До того ж саме така схема дозволяє почати будувати політичні партії - з низів. По результатам конкретної діяльності на місцях.

      2. Суперечність Облсть/місто.
      2.1 Міста отримують максимальні самоврядні права. Зокрема право встановлювати будь-які розміри штрафів на своїй території (хоч 1000 дол за окуро), правовводити свої податки 9ле не великі - під конкретну задачу) і ще дещо у такому ж ключі.
      Натомість права областей залишаються на тому ж рівні, що й сьогодні. Але Область позбавляється будь-якого права впливати на розміри бюджетних надходжень до міст та перерозподілу податків. Це абсолютно виключається.

      2.2 З чого живуть області міста? З різних надходжень, але головне -з прибуткового податку громадян і з податку на продаж. Як в Америці - 7%. З них - 4% має йти у бюджет міста (селищної/районноїради) а 3% - в обласний бюджет.

      2.3 Проводиться розподіл повноважень. В Україні суті розподілу повноважень між містом/районом/областю ніхто не розуміє. А він дуже простий: Якщо областьвідповідає за освіту (чи культуру), то місто вже за неї - не відповідає. (Це чисто Британська схема). Тобто немає, щоб було управління освіти - обласне, міське, районне. (Не хочу довше пояснювати - усі розумні люди)

      2.4 Окремо Медицина виводиться з місцевого підпорядкування. Це має бути чітка виконавська(міністерська) вертикаль - з централізованим бюджетним фінансуванням.

      2.5 Голови виконавчих комітетів міських, обласних, районних рад підпорядковуються кабміну або АП. (У частині виконання ними загальнодержавних функцій). Важливо, щоб вони не підпорядковувалися одне одному. Для цього наприклад і вес с/г напрямок варто було б виокремити в вокрему міністерську вертикаль. Тим паче, що зробити це дуже просто.

      3. Президент призначає - представників президента в областях. Це люди, які не мають жодного відношення до бюджету області. Це швидше - наглядачі/прокурори. Типу обкоми, куди можна прийти і нажалітися на корупцію у податковій міліції (наприклад).

      4. На даному етапі я за сильну Президентську владу і значне обмеження прав Парламенту. Зокрема я б розпустив парламент і заборонив обиратися усім, хто вже обирався до ВР за минулі роки.

      5. Парламент не міг би відміняти укази Президента, Президент мав би право вето і міг би розпускати парламент

      6. Добре, якби цим Президентом була Тимошенко ... наприклад. Тільки не Ющенко чи Медведчук
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.26 | jo

        Demokrat z mrijamy pro dobrogo caria? Chy je u Vas hocha b ele-

        mentarne spryjniattia real'nosti? U chomy sut' nynishnioji kryzy? U tomy, shcho Vasha mrija pro syl'nogo prezydenta zdijsnylasia! Chogo zh Vy ne nasolodzhujetesia syl'nym prezydentom? Vy mrijete pro inshogo - ot shchob buv "haroshyj" ta dobryj... t'hu!

        Hto skazav, shcho nastupnym prezydentom bude Jushch? Rejtyng u 30%? - Tak ce spivpadaje z kil'kistiu sil's'kogo naselennia, jake liubyt' jushcha, bo vin svij. I ce verhnia mezha golosiv za Jushchenka. Na moju dumku, najbil'shi shansy zaraz u Symoniaky: za niogo progolosuje Shid u pyku Jushchu (ce, do rechi, na moju dumku, i je prychynoju, chomu Symoniaka tak rizko zminyv svoju polityku ostannim chasom.) Zaraz Moskva, zrozumivshy, shcho karta Kuchmy byta, postavyt' vsi svoji groshi i vplyvy na Symonenka. I chy je u Vas vpevnenist', shcho Donbas ne protiagne jogo tak samo, jak svogo chasu Kuchmu?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.26 | Максим

          Re: Президент vs Парламент

          Головне не парламентська чи президентська форма правління. Хоча я твердий прихильник саме президентської форми правління.

          Голвне, як я дуже скромно вважаю, геніальне вирішення кількох суперечностей "на місцях"

          1. Надання більших повноважень містам при певному обмеженні прав областей. Тобто - реальний поштовх низовій на рівні міських громад - демократії, при обмеженні сепаратистських можливостей областей.

          2. Зняття постійно існуючих суперечностей: мер/міська рада, облрада/голова ОДА; місто/область.

          3. Ліквідація голів ОДА як головних паханів-корупціонерів. У них забирається корито - бюджет. Все

          4. Міста, райони й області отримують стабіліні надходження - з подптку на продаж.

          5. Запропонована реальна (британська) схема розмежування повноважень. Дуже проста і логічна.

          Усе це разом зніме хоча б частину неразберихи і кошмарних суперечностей у цій державі.

          Але реально викорінити корупцію і забезпечити цій державі швидкий поступ з тим, щоб вона років через десять (хоча б) обігнала Португалію - може лише Презпидентська форма правління. Те, що Кучма козел, зовсім не означає, що козлами були Ататюрк чи Лі Куан Ю.

          Якщо Україна найшвидшим часом не отримає свого Путіна чи Де Голля чи Марґарет Течер - сильного лідера - то наше майбутнє - на узбіччі світового розвитку. Нас просто остаточно візьмуть під ноги. А Україна сконає в корчах демократії.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.26 | jo

            Ukrajina konaje v labetah prezydents'koji dyktatury. A demokra+

            tiji - JEDYNI krajiny ciogo svitu, shcho procvitajut'. Pryklady despotij najchyslennishi v istoriji liudstva, jake tysicholitnimy pomylkamy i rikamy krovi dijshlo do JEDYNOJI efectyvnoji suspil'no-politychnoji systemy. Vy hochete shche richok ukrajins'koji krovi? To hto Vy pislia ciogo?
  • 2002.09.26 | Максим

    Re: Ідейний ступор

    "Владу народу" або "Геть кучмозаврів від влади" це безумовно не ті гасла, які можуть підняти, сподвигнути на щось чи, навіть, просто зацікавити народ.

    Демократія це велика, утопія, химера, блеф. Ніяких доказів того, що це кращий з можливих устроїв немає. Є лише мантра :"це кращий з можливих устроїв". Повторити 42 рази перед сном.

    Реально ж демократія це влада партій. Точніше тих людей, які контролюють партії і політиків. Цими людьми є невелика група фінансових олігархів. Інколи національних (Японія, частково Німеччина). Переважно ж - транснаціональних (США, Україна).

    Люди - народ - виконують лише ролю ширми (разом із виборами). Ширми, яка дозволяють реально правлячим кланам здійснювати власну політику на міжнародному та внутрішньому рівнях.

    Також демократія у поєднанні з невід'ємним супутником - вільним ринком - це влада Грошей. Можна стверджувати, що в епоху буржуазних революцій влада від кати воїнів - дворянства і знаті - перейшла в руки до касти гендлярів - торговців, лихварів і фінансових махінаторів.
    Принагідно зазначимо, що наприклад, єврейським лихварям при феодалізмі було дуже важко, практично, неможливо стати реальною владою. Їм рідко дарували родове дворянство. становище ж їх завжди залишалося непевним. Усе це змінилося з повстанням демократії. До речі і повний текст відомої фрази Черчіля про "демократію як найменше з зол" також стосувався і ролі євреїв, про яку тоді вели дискусію у Британії.

    Головне не це. Головне, що демократія це реально - влада грошей. І, якщо у Вас завтра з'явиться мільярд, Ви можете легко виходити на вулицю і стріляти людей будь де. В лондоні, Нью-йорку, чи Києві. Вас не посадять. Бо багатих людей при демократії не садять. Їм завжди знаходять якесь виправдання. Чомусь

    Цікаво, що люди інтуїтивно усе це добре розуміють. Щоб підняти їх на щось мало говорити про демократію. Їм треба сказати щось конкретніше. Я тк думаю
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.26 | Augusto

      Я це вже чув. Враження не справляє.

      Це все вже озвучено фашистами, нацистами та др. Шумпетером. Комуністи ще вважають, що якщо народ трохи підрізати до розмірів, які їм здаються вдалими, вони матимуть особливу форму демократії. Альтернативні форми усторою таким чином зазвичай набагато гірші ніж всі недоліки демократії.
      Практичне запитання, Ваша критика йде за принципом "чула казала", чи в Вас є який-небудь досвід, щоб підперти такі зухвалі заклики?
    • 2002.09.26 | franko

      Не xулiть на демокpатiю!

      Демократ?я це велика, утоп?я, химера, блеф. Н?яких доказ?в того, що це кращий з можливих устро?в нема?. ? лише мантра :"це
      кращий з можливих устро?в". Повторити 42 рази перед сном.

      Реально ж демократ?я це влада парт?й. Точн?ше тих людей, як? контролюють парт?? ? пол?тик?в. Цими людьми ? невелика група
      ф?нансових ол?гарх?в. ?нколи нац?ональних (Япон?я, частково Н?меччина). Переважно ж - транснац?ональних (США, Укра?на).

      Люди - народ - виконують лише ролю ширми (разом ?з виборами). Ширми, яка дозволяють реально правлячим кланам зд?йснювати
      власну пол?тику на м?жнародному та внутр?шньому р?внях.

      Також демократ?я у по?днанн? з нев?дь?мним супутником - в?льним ринком - це влада Грошей.


      В останн? вибоpи кучм?сти вклали таку шалену к?льк?сть бабок, яка, за Вашою ?деолог??ю, повинна була забезпечити ?м в?д 600 до 650 в?дсотк?в на вибоpаx. Сам? КOПи, в якиx ваpт?сть одного голосу ваpтувала шось поpядку к?лькоx бакс?в, якщо затpати на кампам?ю под?лити на к?льк?сть отpиманиx голос?в.

      Оакщо згадати ще медя-гвалтування ? тотальну фальсиф?кац?ю, то те, що опозиц?я набpала в суб? б?льше половини голос?в, Вашу тезу спpостову?.

      Демокpат?я, в ?деал? - це не влада паpт?й, а влада наpоду, який ц? паpт?? уповноважив пpедставляти сво? ?нтеpеси. Те, що наша демокpат?я недемокpатична - це пpоблема кpа?ни, а не демокpат??.

      Головне не це. Головне, що демократ?я це реально - влада грошей. ?, якщо у Вас завтра зьявиться м?льярд, Ви можете легко
      виходити на вулицю ? стр?ляти людей будь де. В лондон?, Нью-йорку, чи Ки?в?. Вас не посадять. Бо багатих людей при
      демократ?? не садять. ?м завжди знаходять якесь виправдання. Чомусь


      Оа знову не згоден. Бо все, що тpима?ться на гpошаx, p?вно ж як на стpас?, pано чи п?зно pозсипа?ться на поpоx. Св?това ?стоp?я пpо це пеpеконливо говоpить. Отися може т?льки пpо часов? pамки цього пpоцесу.

      Оедине, в чому я зг?дний з Вами, це що ?де? тpеба св?ж?ш?.
  • 2002.09.26 | Прагматична Романтика

    Кому належить Україна? Виходь на Майдан і вона належатиме Тобі!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.26 | Михайло Свистович

      Вона 100% належатиме Вам, якщо Ви ставитиме знак (-) наприкінці

      повідомлення, в якому є тільки назва.

      Не ображайтесь, але це економить час і гроші наших відвідувачів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.27 | Романтична Прагматика

        Точно 64 знаки. 4-х не вистачило (-)

  • 2002.09.26 | franko

    Гасла подiляються на два типи:

    Пеpший - zvernenyj до Кучми з бандою, дpyгий - до майбутнь?ого пpезидента (без банди, якщо можна)

    Гасло пеpшого типу може бути т?льки одне: "Вуuку, посуньтеся" (з p?зними ваpяц?ями на кшталт "Кучму геть"). Вимагати чогось ?ншого в?д тиx пацан?в ? спод?ватися то matu - це маpна спpава. Можна т?льки спод?ватися, що вони забеpуться наф?г. Це ?дине, що в ниx може вийти добpе ? на коpисть.

    Гасла дpугого типу - складн?ше, адже участь беpуть дуже p?зн? сили. Оа би був тут обеpежним ? шукав "фоpмулу поpозум?ння" (c). Тpеба спpавд? зpобити моzковий штуpм, щоб згенеpувати гасла, як? не будуть дpатувати н? пpавиx, н? л?виx. Знайти пеpетин циx двоx множин.

    Це дуже важливий момент, адже на ц?й xвил? можна дати наступникам pежиму знати, чого спpавд? xоче наpод. В ц? коpотк? дн? можна ствоpити пол?тичний попит, який поpодить пол?тичну пpопозиц?ю. Тому я не вважаю пеpедчасними гасла, як? "випеpеджають час". Оакщо система гасел буде ц?л?сною, несупеpечливою ? ун?ф?куючою, вони матимуть ? ефектн?сть, ? ефективн?сть.

    Схкода, що культуpн? гасла заpаз, мабуть, не можуть бути актуальними -- а саме спpияня pозвитку нац?ональн?й культуp? та мов? (КЕ, пpошу не плутати з пpидушенням ?ншиx культуp ? мов!!), обовяжково -- податков? п?льги не с?ме?ним пpомисловим г?гантам, а книговидавництвам ? установам культуpно-пpосв?тницького спpямування.

    Оа би однозначно (OБOВОАЗКOВO!!) висунув таке утоп?чне гасло, як "?нтеpнет в кожну оселю" (а в?дтак - Майдан в кожен компутеp :): ), тому що пеpеваги в?льно? ?нфоpмац?йно? сп?льноти важко пеpеоц?нити.

    Це були наpиси, н?чого конкpетного. Над конкpетним думаймо pазом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.27 | A.Social

      Систематизація гасел. Приклади

      franko пише:
      > Пеpший - zvernenyj до Кучми з бандою, дpyгий - до майбутнь?ого пpезидента (без банди, якщо можна)

      Спроба систематизації гасел - гарно. Насправді гасло має бути не одне, а багато. Кожна колона, кожна група, кожен учасник візьме те що до вподоби. Буде цікаво і самим учасникам, і перехожим-спостерігачам і засобам інформації.

      * Гасла проти режиму
      * Гасла єднання
      * Гасла-звернення до Народу
      * Гасла програмні - бажане майбутнє
      * Ситуативні, в певний момент ходи, або місця мітингу/пікету

      Приклади:

      * Гасла проти режиму:
      _ Хай живе Кучмалітет на Чорнобильській АЕС
      _ Бий зліва поки не справіє. Бий справа поки не злівіє. Бий прямо, поки не сконає.

      * Гасла єднання:
      _ Братаймося! Шануймося! Будьмо!
      _ Разом! Переможемо Разом!

      * Гасла-звернення до Народу:
      _ Повстань! - Україна чекає
      _ Чуєш: Сурми заграли? - Час розплати настав! (звернене також до режиму)

      * Гасла програмні - бажане майбутнє:
      _ Свобода! Демократія! Заможність!
      _ Наша Правда. Правда Переможе
      _ Кому належить Україна? Україна - Наша!
      _ Запануєм і Ми Браття у Вкраїні Милій
      _ Хай Живе Велика Жовтнева Українська Революція! (або Народна на місці Українська)
      _ Ні - адміністраціям влади! Так - Владі Рад!

      * Ситуативні, в певний момент ходи, або місця мітингу/пікету:
      _ Геть кучмівських окупантів (або: Смерть кучмівським окупантам)
      _ Що Далі? Далі діяти будем Ми!
      _ Ми йдемо. З нами Україна і Правда Святая!
      _ Кучмо, Ми прийшли
      _ Кучмо, кінчай базар. Народ втомився
      _ Кучмо, виходь! Виходь, підлий трус!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.27 | A.Social

        Ось ще в розділ "майбутнє": Владу - Радам! Бандитам - тюрми (--)

    • 2002.09.27 | АВ

      Отсутствующие и присутствующие...? :) (-)

  • 2002.09.26 | Таваріщ Маузєр

    Рєволюція - Дєло Правоє

    Плакат: Україна-Жінка в рисах якої вгадуються Родіна-Мать/Українка/Жанна д"Арк/Тимошенко (адресація до всіх груп) закликає: Повстань! Дрібніше повідоляється, про загрозу Материзні (саме так - Батьківщина і Вітчизна це чоловіче в жіночому роді, нове/рідковживане слово Материзна несподіване, привертає увагу, фіксує у пам"яті), право на повстання проти окупації кучмістами і для додання легітимності повідомляється що революція - діло правоє, перемога буде за нами.

    Материзна в небезпеці!
    Повстань!
    Твій Священий Обов"язок і Право Громадянина.
    Геть кучмівських окупантів!
    Революція - Діло Правоє, Правда Переможе!
    Чуєш сурми заграли - час розплати настав!

    Інший варіант з більшим акцентом на Жанні д"Арк - Тимошенко - Україні: досить крупно ПОВСТАНЬ! і далі гасло з фільму Л.Бессона "Посланниця. Жанна д'Арк" і плакатів УНА-УНСО - "Хто любить мене - за мною".
  • 2002.09.26 | ilia25

    ВИРВАТИ ЗУБИ В ДРАКОНА

    Опозиція продовжує концентруватись на персоналіях -- і це її найбільша помилка. Адже при цьому опозиція має доводити, що Тимошенко, чи Мороз, чи Симоненко, чи Ющенко кращі за Кучму чи Медведчука, чи Тигіпка. Що вони самі, вбивши дракона, не стануть ним, як у казці.

    Тому при всій нелюбові народу до влади, та до Кучми особисто, заклики до його відставки не будуть почуті.

    Опозиція повинна довести, продемонструвати, переконати, що вона намагається відвоювати владу в Кучми НЕ ДЛЯ СЕБЕ, -- а для народу. Що вона не хоче стати драконом, що її мета -- ВИРВАТИ В ДРАКОНА ЗУБИ, раз і на завжди.

    Вона повинна переконати народ, що це можливо, і вона повинна показати як саме. Вона повинна показати, що парламентський контрлоль над силовиками, над виконавчою владою взагалі, зробить дракона державної влади беззубим, пертворить її з дракона на робочу конячку.

    Це є найкращий шлях до перемоги -- але чи вистачить в опозиції розуму, щоб стати на нього?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.27 | A.Social

      УБИТИ ДРАКОНА (як гасло)

      ilia25 пише:
      > Опозиція продовжує концентруватись на персоналіях -- і це її найбільша помилка. Адже при цьому опозиція має доводити, що Тимошенко, чи Мороз, чи Симоненко, чи Ющенко кращі за Кучму чи Медведчука, чи Тигіпка. Що вони самі, вбивши дракона, не стануть ним, як у казці.

      Не стануть (хоча про Симоненка не знаю). Кучма завжди висувався по лінії мафія - чи то компартійна, чи то червоно-директорська, чи то злочинно-олігархічна. Названі фігури - таки народні лідери і в цьому є певна гарантія. Кучма остаточно переродився у 2-й термін. 2-й/3-й термін - це небезпечно і тому мають бути посилені механізми усування через вибори або достроково.

      > Тому при всій нелюбові народу до влади, та до Кучми особисто, заклики до його відставки не будуть почуті.

      Гасло - "Убий Кучму!" - як на мене, непогане, але для публічності й широкого вжитку занадто брутальне й формально позазаконне, хоча "кучма" це вже символ, а не конкретна особа. Якщо скажемо в переносному сенсі "Убий Дракона!" або "Убити дракона" - усім усе буде зрозумілим, але формальних причіпок стосовно закликів до насильства не буде.

      > Опозиція повинна довести, продемонструвати, переконати, що вона намагається відвоювати владу в Кучми НЕ ДЛЯ СЕБЕ, -- а для народу. Що вона не хоче стати драконом, що її мета -- ВИРВАТИ В ДРАКОНА ЗУБИ, раз і на завжди.

      Дракон він більше не зубами працює - полум"я видихає. Діє, так би мовити, дистанційно-віртуально. Окрім того існує легенда, що коли посіяти в землю "зуби дракона", зійдуть отруйні сходи в 100-крат страшніші. Тому його слід просто вбити або як варіант - каструвати/приручити. Існує й українська легенда про походження Змійових Валів. Якийсь богатир запряг Змія й проорав ним по всій Україні оті велетенські борозди-вали. Приручити дракона було б непогано. Он Китай називають економічним драконом. Це таке поєднання Небесної і Земної/Підземної стихій, чоловічого й жіночого, енергій Життя і Смерті.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.27 | ilia25

        Та не працює це...

        A.Social пише:
        > ilia25 пише:
        > > Опозиція продовжує концентруватись на персоналіях -- і це її найбільша помилка. Адже при цьому опозиція має доводити, що Тимошенко, чи Мороз, чи Симоненко, чи Ющенко кращі за Кучму чи Медведчука, чи Тигіпка. Що вони самі, вбивши дракона, не стануть ним, як у казці.
        >
        > Не стануть (хоча про Симоненка не знаю). Кучма завжди висувався по лінії мафія - чи то компартійна, чи то червоно-директорська, чи то злочинно-олігархічна. Названі фігури - таки народні лідери і в цьому є певна гарантія. Кучма остаточно переродився у 2-й термін. 2-й/3-й термін - це небезпечно і тому мають бути посилені механізми усування через вибори або достроково.

        Ви марнуєте час, намагаючись переконати мене. Проблема в тому, що БІЛЬШІСТЬ НАРОДУ в це не вірить, і подібні вашим доводи їх не переконують. Вони не вірять, що ті, хто прийде на зміну Кучмі, будуть служити народу, а не самим собі. Тому в опозиції нема й не буде достатньої (тобто дійсно масової) підтримки.

        Не буде доти, доки опозиція не переконає всіх своїх потенційних прихильників, що вона виборює владу не собі, а народу. А останню мету можна досягти лише тоді, коли опозиція почне боротись не за посаду Президента, а за політичні реформи, що позбавлять Президента диктаторських повноважень.
    • 2002.09.28 | -

      100% (-)

  • 2002.09.27 | Мертві Бджоли Загудуть

    1."ЗАПАНУЙМО!" 2."ЗАПАНУЙМО, БРАТТЯ Й СЕСТРИ!"

    "ЗАПАНУЙМО!" - Це стисла форма гасла. Найбільш ємна, легка до запам*ятовування й вимови, та за ідеєю - найбільш популярна в простого народу, якого МИ ЗАКЛИКАЄМО НАРЕШТІ СТАТИ ПАНАМИ (Й ПАНЯМИ) СВОЄЇ КРАЇНИ, СВОЄЇ ДОЛІ ТА СВОГО ДОБРОБУТУ!

    "ЗАПАНУЙМО, БРАТТЯ Й СЕСТРИ!" - егалітарний заклик до усіх верстов народу України почати усідомлювати себе ГОСПОДАРЯМИ У СВОЇЙ ДЕРЖАВІ. Незалежно ні від яких характеристик (як от напр. етнічніть, мова тощо), бо всі ми люди в Україні - брати й сестри! Знову ж таки - алюзії на героїко-патріотичний пафос козаччини, лицарську шляхетність нашого народу, прагнення до статку й добробуту, наголос на навичках і схильности нашого народу до власного приватного господарювання й зрештою набуття стану панування у своєму панстві. Алюзії на Державний Гімн - ось і ознаки ДЕРЖАВНИЦЬКОГО МИСЛЕННЯ.

    Годі чекати й канючити шеляги від царів, генсеків, новоукраїнців!
    Час усвідомити себе господарями, ПАНАМИ!!!

    Для пенсіонерів (яким дорогі спогади про свої молоді роки) це гасло можна модифікувати у такий спосіб:
    "Ми - не раби, БО МИ - ПАНИ!!!"

    "ЗАПАНУЙМО, БРАТТЯ Й СЕСТРИ!"
    "ЗАПАНУЙМО!"

    P.S. Додатковий "бонус" полягає в тому, що таке гасло майже неможливо перекласти на інші мови. Найперше - на москальську, ги.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.30 | Чучхе

      І ні в якому разі не співати "Червону калину"))

      Бо там є слова "Чогось НАША УКРАЇНА зажурилася..."

      Ще приймуть за блок Віктора Ющенка)))
  • 2002.09.27 | Наливайко

    Re: Гей, на майдані - ось гасла, курва дошка!

    Не від мене, від Т.Коробової, з якоїсь її давньої статті (пишуться під спеціяльно подібраним портретом, "прегарним" гаранта):

    1. УКРАЇНКО, ЦЕ ЩО, ТВІЙ ГЕРОЙ? (це взагалі классика!:)))

    2. УКРАЇНЕЦЬ, ТИ ЗГОДЕН, ЩОБ ЦЕЙ ТОБОЮ КЕРУВАВ? (тут за точність не поручуся, можливі варіанти)
  • 2002.09.27 | franko

    По-мо?му, це гасло супеpове (в?д Ваас? Пупк?на)

    ще не вмеpла Укpа?на, лиш намуля?о кол?на...
  • 2002.09.27 | Горицвіт

    "відклади мастурбацію - вийди на ДЕМОНСТРАЦІЮ!" (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.28 | Moro

      Супер !

      Да... а цей й справді відповідає стану речей.
      На що сподіваться "медведчуки"? - На те, що ніхто не віритиме в перемогу і вдовольниться мазохістскою мастурбацією "на кухні" про те, які вони всі там "на горі" негідники.

      Шо називається - "на злобу дня"...
  • 2002.09.28 | Andrij

    Підтримаймо Леоніда Даниловича та товаришів до лавки підсудних!-

  • 2002.09.29 | Moro

    Чому насправді АВ, КЕ, etc... присутні на "Майдані"

    Вас (АВ, КЕ та інші буви алфавіту) регулярно посипають гм... пелюстками, а ви однаково приходите, метушитеться і показуєте спереду і ззаду різні частини тіла.

    Гадаю, на "майдані" вас фатально не розуміють і приймають за політичну позицію те, що початково є позицією виключно сексуальною.

    Вам ПОДОБАЄТЬСЯ, коли вас посилають, зневажають, помикають... Що більше цього - то більший кайф ви ловите - так що природньо, що тут для вас як медом намазано і звідси вас за вуха не відірвеш!

    Мабуть ви більше за багатьох "щирих українців" насправді мрієте про ВЕЛИКУ УКРАЇНУ, - такий образ досконалого, сильного й меткого лицаря- запорожця, який зрозуміє, нарешті, вашу жіночу психологію - прижме і сильно-сильно полюбить... І за якого ви готові будете піти чи в Соловки, чи на Сибір - це вже не матиме значення, раз ТАКЕ сталося.

    Панове українці!
    Ми часом не правильно розуміємо психологію деяких представників братських народів. І вони нам елементарно мстять за те, що ми не хочемо бути панами. Гадаю, що тут вони праві. Без жодної іронії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.29 | АВ

      О пользе Фрейда для Австро-Венгерской империи поговорим?

      Вас (АВ, КЕ та інші буви алфавіту) регулярно посипають гм... пелюстками, а ви однаково приходите, метушитеться і показуєте спереду і ззаду різні частини тіла.

      --- "Мимо тёщиного дома я без шуток не хожу, то цветы в забор просуну, то конфетки подложу"...:):

      ***

      Гадаю, на "майдані" вас фатально не розуміють і приймають за політичну позицію те, що початково є позицією виключно сексуальною.

      --- Ну и где тут металлические щиты, резиновые дубинки и прочие предметы из серии инструментов имени классика жанра Захер-Мазоха?

      ***

      Вам ПОДОБАЄТЬСЯ, коли вас посилають, зневажають, помикають... Що більше цього - то більший кайф ви ловите - так що природньо, що тут для вас як медом намазано і звідси вас за вуха не відірвеш!

      --- Поступите практично. Создайте тут раздел "посилання, зневаження, помикання" и ждите гостей. Посмотрим на результаты.

      ***

      Мабуть ви більше за багатьох "щирих українців" насправді мрієте про ВЕЛИКУ УКРАЇНУ, - такий образ досконалого, сильного й меткого лицаря- запорожця, який зрозуміє, нарешті, вашу жіночу психологію - прижме і сильно-сильно полюбить... І за якого ви готові будете піти чи в Соловки, чи на Сибір - це вже не матиме значення, раз ТАКЕ сталося.

      --- Запорожца? Это которого загнали "за пороги" поляки, турки и татары? Того, кто не уберёг Киевскую Русь? Или Карпатское казачество вспомним? Не-а, уж лучше припишите образ танкиста. И скажите: "Какой ты парень, танкист...". :):

      ***

      Панове українці!
      Ми часом не правильно розуміємо психологію деяких представників братських народів. І вони нам елементарно мстять за те, що ми не хочемо бути панами. Гадаю, що тут вони праві. Без жодної іронії.

      --- А я без иронии не могу. Представляю себе, что Кучма тогда может сказать про оппозицию и попыток прорваться на четвёртый этаж Банковской. Но время на эти представления не буду тратить.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.29 | Мертві Бджоли Загудуть

        "АВ"+"Австро-Вєнгрія" = АВВА? (Тоді це файний музон!) (-)

      • 2002.09.30 | Moro

        Зараз нема часу. Може на тому тижні. Або з Нового року. Обіцяю(-

  • 2002.09.29 | Таваріщ Маузєр

    Нашє дєло Правоє! (І Лєвоє тожє!) Пабєда будєт за Намі! (-)

  • 2002.09.30 | Чучхе

    Гасло: "Демократія в Україні вмерла, а ми - ще ні!" (-)

  • 2002.10.01 | АВ

    :)

    :):

    Скоро будет новый сайт, я его здесь представлю. Там в списке основателей будет мой ник и его почта. Неплохо бы поговорить на темы торговли, скидок, рассрочек и т.п. А то здесь какие-то "лозун-ГИ...", а вообще-то искусство трамбовки убеждений в лаконичную форму меня всегда привлекало, чисто эстетически...
  • 2002.10.01 | Buhgalter

    Не всі Президенти однаково корисні. (-)

  • 2002.10.02 | Andrij

    Re: Класичне. БАНДУ - НА НАРИ (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.10.02 | Roller

      ОБЩАК НАРОДУ. СУШИ ВЕСЛА. (-)

  • 2002.10.02 | НеДохтор

    П Р А В Д И (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.10.02 | Роман ShaRP

      Підтримую, П Р А В Д И ! (-)

      ІМХО, то був найсильніше гасло за усю історію повстання України проти бандитського режиму .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".