МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтерв”ю Сергія Васильєва “Громадському радіо”

09/27/2002 | Спостерігач
Інтерв”ю Сергія Васильєва “Громадському радіо” 26.09.2002 о 21.00

Ведучі у студії: Олександр Кривенко та Дмитро Крикун
Дві частини.

Частина перша.

Крикун: Гостем нашої студії є Серій Васильєв, керівник Головного управління інформаційної політики Адміністрації Президента України. Добрий вечір, пане Сергію!

Васильєв: Добрий вечір шановні радіослухачі й шановні колеги!

Кривенко: Ми будемо допитувати сьогодні Сергія Леонідовича про різні речі і ви можете приєднатися до наших допитувань за номерами прямого ефіру 451-58-03, 451-71-19.

Крикун: І перше питання, як кажуть журналісти між собою ми актуалізуємо: скажіть будь-ласка, як би Ви розказали в кількох словах про ті політичні події, які відбуваються зараз? Що це було? 1. Зокрема, мається на увазі виступи опозиції і як Ви оцінюєте висвітлення в ЗМІ цих виступів? Задоволені Ви, невдоволені?

Васильєв: Запитання надзвичайно широке, так, тому я спробую локалізувати його до тієї сфери, фахівцем якої я є. Хоча власне можу висловити позицію, як громадянин, який спостерігає за тим, що відбувається в країні і оцінює це...

Кривенко: Давайте з професійної точки зору!

Васильєв: Виступи і 16 і 24 числа, які ініціювала група нардепів, які називають себе опозицією, в моєму розумінні є насамперед демонстрацією того, що в Україні справді є, справді відбуваються демократичні процеси. Це – однозначно. Тобто демонстрація іншої точки зру у вигляді мирних демонстрацій, які відбулися 16 числа, за винятком спроби групи депутатів в нічний час здійснити протизаконні дії, і дії влади у відповідь на те, що відбувалося 16 числа я особисто оцінюю, як нормальний процес пошуку відповідей на поставлені запитання. Тобто, одна сторона ставить запитання, інша сторона намагається почути іншу сторону і намагається відповісти на ці запитання.

Кривенко: Чи відстежували Ви висвітлення цих подій, на ТБ і РМ? Які Ваші враження від цього?

Васильєв: Так, звичайно. Різні канали по-різному. І я тоді розширив би рамки: не тільки телеканали, а взагалі ЗМІ в Україні. Я відстежую це навіть набагато ширше, ніж Ви собі можете уявляєте, тому що у нас відбувається моніторинг усіх без винятку ЗМІ, які виходять в ефір або друкуються.

Кривенко: А громадське радіо?

Васильєв: Теж відстежуємо, звичайно. Ми уважно слідкуємо за всіма телеканалами, ми уважно слідкуємо і аналізуємо усе, що виходить в радіоефірі, друкується.

Кривенко: Чи були якісь канали ТБ і РМ, висвітлення якими акцій опозиції зденервувало Вас, розсердило Вас, як професіонала?

Васильєв: Як професіонал, я не маю права нервуватися з приводу логічних речей, які повинні бути. Тобто, я можу нервуватися від того, скажімо, на вулиці йде дощ, але я цього не роблю, бо я просто беру парасольку. І якщо, скажімо, на вулиці холодно, я вдягнуся, а якщо на вулиці жарко, я роздягнуся. Тут є процеси, які треба сприймати, як об”єктивні процеси і невруватися з цього приводу, я не думаю...

Крикун: Отже загальна оцінка, вона, якщо за 5 бальною шкалою... Кривенко: Повноти, зваженості, збалансованості...

Васильєв: Я вважаю, що висвітлення було адекватним тому, що відбулось.

(анонс)

Крикун: У нас є вже телефонний дзвінок. Алло!

(Дзвінок) Добрий вечір! Запитання до пана Васільєва. Коли Ви вже нарешті вилізете з брехні?

Кривенко: Вибачте, можна якось конкретніше? Формулюйте, бо все таки...

(Дзвінок) Якщо я включаю УТ-1, УТ-2, ICTV далі не має значення, бажаю тільки одного – блювати! Дякую!

Кривенко: Радикальна постановка запитання...

Крикун: Я пропоную це не розглядати, як питання, бо це такий емоційний скоріше...

Васильєв: Я з Вами згоден, і мені дуже шкода, що у шановного радіослухача, який поставив запитання, така реакція. Ну, це очевидно його проблема.

Крикун: Скажіть, будь-ласка, кілька десятків нардепів поставили вимоги до Президента і лишилися ночувати в АП, тобто відбулися якісь події навколо будівлі АП. Як це вплинуло на роботу АП? Чи зазнавили Ви якихось незручностей, дискомфорту, чи не вплинуло це якось на роботу?

Васильєв: Ні, на роботу це ніяк не вплинуло...

Кривенко: Вони не заважали принаймні Вам працювати скажімо?

Васильєв: Мені особисто не заважали. І я не думаю, що в той момент, коли це власне відбулося, що Президент від їхньої присутності перестав виконувати свої службові обов”язки. Звісно, що їхня присутність створила певні незручності, і у відповідності з графіком Президента присутність нардепів у той момент, коли вони хотіли зустрітися, не передбачалася. І безумовно оцей момент варто розглядати, як доречний чи недоречний саме в той час. Якщо Ви пам”ятаєте, глава АП двічі зустрічаючись із групою нардепів, пояснив, що нема проблем – Президент їх прийме, але не в той момент, коли вони хочуть, а на наступний день. Так власне і відбулося. Медведчук пообіцяв, що наступного дня нардпеи зможуть зустрітися з Президентом. Об 11 годині, якщо я не помиляюся, глава держави прийняв нардепів. А те, що власен відбулося, інакше як курйозом, я особисто назвати, скажімо, не можу.

Кривенко: Ми обов”язково розпитаємо Вас про специфіку діяльності Вашого управління. Але перед тим ще одне гаряче запитання. Другу добу в українському інформпросторі знову гуляє тема “Кольчуги”. Чи ця тема виявилася несподіваною для Вас, людини, яка відстежує інформпотоки?

Васильєв: Вперше це було в квітні, здається...

Кривенко: Так, так, але активізація вчора сталася. Так? І які дії Ви, дізнавшись про публікацію у “Файненшл таймс”, зарубіжних агентствах, українських виданнях, які першими вмістили це повідомлення... які були дії Сергія Васильєва?

Васильєв: Ну, по перше, я не є фахівцем, спеціалістом того напрямку, який міг би здійснювати якісь конкретні дії, пов”язані з звинуваченнями на адресу глави держави, на адресу України загалом в нібито порушенні санкції ООН щодо продажу Іраку радіолокаційної установки під назвою “Кольчуга”. Це, що стосується безпосередньо, чи були з мого боку діі чи не були. Їх і не могло бути. Але ж як взагалі я спрйняв цю інформацію? Ну, як продовження тривалої інформвійни проти України з використанням наступного етапу, який з”явився у вигляді чергового звинувачення з приводу інформації, яка власне вже українською стороною пояснювалася, офіційними особами України вона пояснювалася причому неодноразово. І кілька днів тому офіційно від прес-служби АП ще раз нагадали позицію глави держави з цього приводу і учора в ефірі ну практично усіх телеканалів глава АП ще раз засвідчив цю позицію, тому...

Кривенко: І вона до сьогодішнього вечора не змінилася?

Васильєв: А чого вона змінилася? Більше того я вважаю, що ті пропозиції, на яких глава держави ще раз наголосив, вони власне тепер вимагають дій від американської сторони. І щоб було співтовариство, тому що Ви пам”ятєте, що сказав Президент: він готовий, будь-ласка, готовий до ще більш відкритого розслідування всіх абсолютно операцій, які були пов”язані із продажем зброї за всі 10 років незалежної України. Тобто. Такої відкритості і такої пропозиції, я думаю, навряд чи могли б очікувати навіть зарубіжні експерти, порушуючи цю тему.

Кривенко: Що ж ми впритул підійшли до того, щоб з”ясувати у Сергія Васильєва, що таке управління інформполітики АП. Але до нас пробився слухач. Будь-ласка!

(Дзвінок) Вот я смотрел ТВ, различные каналы и до 16 сентября видел по телевизионным каналм одну и ту же практически информацию об оппозиции... или отсутствие таковой или одну и ту же. Вот в последнее время появились более обьективные, на мой взгляд, передачи, а раньше присутствовали больше комментарии журналистов, чем интервью с политиками, допустим, особенно с оппозиционными. А вот в последнее время, на мой взгляд, немножко более обьективно...

Кривенко: Питання, прошу Вас!.. Чим Ви можете це пояснити це, пане Сергію... таке враження нашого слухача?

Васильєв: Я, як телеглядач, так само як і цей слухач, що щойно поставив запитання, можу так само поділитися своїми враженнями. На різних каналах я бачив різні точки зору, я бачив різні позиції, я бачив намагання по-різному інтерпретувати те, що відбувається, тому мабуть це запитання було б доречно ставити до тих каналів, шановним глядачам, яких є...

Кривенко: Принаймні Васильєв не бере на себе відповідальність за зміни...

Васильєв: Моя посада – кервіник головного управління АП. Я не є керівником жодного із телеканалів. Тому очевидно це питання скоріше не до мене.

Кривенко: У нас ще слухач.

(Дзвінок) У мене 2 запитання. Мені дуже приємно, що така людина наважилася прийти до нас на ефір. Перше питання: на початку нашого ефіру пан Сергій сказав, що він задоволений, як ЗМІ висвітлювали дії опозиції... і чи не пов”язує він це з тим, що саме пан Васильєв чи його служба контролює всі ЗМІ і чи не означає це комплімент самому собі?

Васильєв: Я хочу відповісти. У мене хороша пам”ять, професійна. Я 8 років працював на радіо і загалом в журналістиці з 82 року. Я хочу сказати, ща на початку нашої розмови Васильєв не сказав, що задоволений тим, як було показано. Я сказав, що було адекватне відображення того, що відбувалося, і те, що ми побачили на телеекрані. Я прошу бути точним, принаймні з мною хоча б у діалозі, у тих висловах, які приписуються мені! А що стосується, чи означає це те, що я особисто керував цим процесом – ні! Тут я можу Вас розчарувати. Я особисто цим процесом не керував.

Кривенко: Я пропоную послухати нам усім про життєвий шлях нашого героя...

(біографія Васильєва)

Кривенко: Сергіє Леонідовичу, Ви тепер працюєте в Головному управлінні інформації АП. Що робить це управління?

Васильєв: Це назва – главк, бо сюди входять 2 підрозділи: управління аналізу і моніторингу медіа-простору і управління з питань зв”язків зі ЗМІ та органами державної влади. Ну це струкутура будь-якого главку в будь якій державі.

Кривенко: Дякую, що прояснили! Чим займаються обидва ці підрозділи главку?

Васильєв: Перший – це монітрониг усіх ЗМІ, які...

Кривенко (перебиває): Що Ви робите з оцим змоніторингованим, заналізованим продуктом? Кладете на стіл Президенту, керівникові АП?

Васильєв: Звичайно. По-перше, для того, щоб розуміти, що відбувається в державі, для того, щоб глава держави, АП могли адекватно реагувати на ситуацію в країні треба знати, що пишуть ЗМІ, тому що вони відображають громадську думку.

Кривенко: Ви особисто доповідаєте Президентові?

Васильєв: Я доповідаю главі АП.

Крикун: Технічне питання – мабуть Ви не в змозі покласти на стіл Віктору Медведчуку буквально всі ЗМІ. Є якийсь сталий перелік? Ви говорили, що слухаєте і Громадське радіо, можемо ми себе рекламнути? Чи є ми в цьому переліку?

Васильєв: Є. Звичайно є. Значить я можу Вам назвати декілька цифр, але не більше. Зрештою в кожної системи є свої ноу-хау, які не розголошуються. Так у нас в щоденному моніторинзі проходить у нас 1755 ЗМІ. Сюди входять всі телеканали центральні і регіональні, всі абсолютно без винятку, сюди входять всі радіостанції...

Кривенко: Є всевидяще око, все бачить, все чує... 2. Скільки ж людей працюють, вибачте?

Васильєв: Багато людей працює. У нас є зв”язки з усіма регіонами держави, де працюють аналітичні групи, які надсилають нам інформацію, яка нас цікавить. Ну насамперед нас цікавить інформація про те, як висвітлюється діяльність органів державної влади – Президент, АП...

Кривенко: Ну це – унікальна в масштабах країни продукція! Ніхто мабуть, жодна інша структура не може собі подібного дозволити.

Васильєв: Насправді так. Я не знаю, можливо, якісь інші структури, які не займаються безпосередньо інформдіяльністю, можливо СБУ, можливо якісь інші, тут я не можу відповідати. Але з тих, хто виробляє якийсь інформпродукт в Україні, це консталтингові усякі, моніторингові служби, ми аналізували... ми користуємося послугами таких локальних студій, локальних груп, кожна з яких збирає певний шматок інформації і ми користуємося їхніми послугами, і таким чином збираємо по всій країні інформацію. Тобто фактично ми нічого нового особливо не винайшли, ми просто систематизували цю мережу і замкнули її в єдину мережу по збиранню об”єктивної інформації із ЗМІ.

(Дзвінок) Добрий вечір! Чи змінилася реакція Президента на критичні виступи стосовно його порівняно з тим, як реагував він в часи, коли записував його Мельниченко і ці емоції його ми знали, як він реагує... Дякую!

Крикун: Як взагалі реагує на критику і виступи опозиції Президент?

Васильєв: Я думаю, що Ви можете спостерігати це у відкритому ефірі радіо, ТБ, у публікаціях. Ви могли, принаймні, спостерігати це під час Інтернет-конференції Президента, яка уперше відбулася на минулому тижні. Президент на це реагує як нормальна людина, як людина, яка заявляє і вважає, що наявність критики влади – це абсолютно природна і нормальна річ і до неї слід ставитися адекватно. Якщо звичайно це не виявляється у брутальній формі, як інколи намагаються це представити, звинуватити Президента особисто, образити його честь і гідність, як людини, то він абсолютно реагує нормально і вступає в діалог, він вступає навіть у суперечки і навіть скажу вам, що якраз свідченням того, що позиції Президента змінилися по відношенню до того періоду, про який веде мову радіослухач шановний, свідчить навіть те, що Президент країни останнім часом, після того, як він знайомиться з аналізом моніторингу, який кладеться йому щотижня на стіл, він особливо почав цікавитися такими питаннями, як, скажімо, дотримання прав і свобод журналістів; чи не ущімлюються журналісти у виконанні ними своїх службових обов”язків? Принаймні можу сказати вам таку річ... це, до речі ексклюзив такий для вас...

Кривенко: Ми затаїли подихи...

Васильєв: Наприклад, за дорученням Президента ми зараз вивчаємо ситуації, які мають місце в регіонах країни. Що я маю на увазі? До нас надходять в телефонному режимі, листи надходять від журналістів, які повідомляють про те, що керівники різного рівня на місцях штучно створюють ім перешкоди...

Кривенко: Цензурують?

Васильєв: Ні, тут усе набагато примітивніше. Я зараз Вам скажу, а потім Ви можете сказати, як Ви вважаєте за потрібне. Штучно створюють перешкоди у виконанні ними своїх службових обов”язків. Наприклад, журналіст звертається до чиновника якогось районного чи обласного рівня із проханням або з вимогою надати йому якусь інформацію для підготовки матеріалу. Чиновник, будучи людиною некомпетентною або просто з якихось власних там симпатій чи антипатій відмовляє журналісту в отриманні ним інформації. Той починає обурюватися і звичайно між ними виникає конфлікт. Причому конфлікт на рівні “я хочу почути – а я вам не дам”. Це доходить до Києва. Безумовно, всі звертаться до АП, як до найвищої інстанції, мовляв, розсудіть - як же ж так? Ну ми запитуємо: в чому ж проблема? Цей чиновник починає... ось тут починається “мєстячкова політика”. Він говорить: “Ви розумієте, це – опозиційний журналіст і тому я йому не даю інтерв”ю”. Розумієте, що відбувається? На голому місці!

Кривенко: А що Ви робите?

Васильєв: Зараз за дорученням глави АП ми аналізуємо і систематизуємо усі ці факти і готуємо дуже серйозні, дуже такі кардинальні такі рекомендації всім абсолютно главам обласних і районних держадміністрацій, керівникам міністерств і відомств щодо правильного розуміння того, як вони повинні себе поводити...

Крикун: Чи може це бути в розвиток указу про прозорість діяльності влади?

Васильєв: Це якраз Ви мене... правильно. П”ятірка за те, що Ви мене випередили на два речення! Я якраз хотів сказати, що власне це і є реалізація того самого указу Президента про відкритість влади.

Кривенко: Сергій Леонідович, а скажіть ще ексклюзивну інформацію: є серед тих видань, які прийнято називати опозиційними, якесть таке улюблене Президентом, якась публікація, щось, на що він особливо реагує емоційно – Інтернет-видання, газети чи радіо?

Васильєв: Мені особисто не доводилося чути з вуст Президента, що от він звертає особливу увагу на це чи інше. Можливо, в нього є, але я думаю, що це питання було б доречне до Леоніда Кучми.

Кривенко: Можливо ми дочекаємося нагоди побачити у студії Громадського радіо і Леоніда Даниловича. 2. Нещодавно великою новиною для багатьох людей стало оголошення відкритого конкурсу на заміщення вакантних посад в АП. Раніше мабуть такого не робили?

Васильєв: Ніколи такого не було.

Крикун: А чому виникла така потреба і чому власне? Кривенко: Ніхто не йде?

Васильєв: До адміністрації? (сміється) Ну, насправді, такого ніколи не було і всі були шоковані. Причому шоковані були такі класичні бюрократи, які багато десятків років просиділи в кабінетах АП. І для них це був повний шок. Вони й досі не можуть оговтатися від такого рішення глави держави. Якщо ви помітили, то останнім часом Президент є людиною послідовною в тому, що він проголошує і в тому, що він робить. І відкритість влади...

Крикун: А скільки заробляє працівник АП? Може мені є сенс написати заяву? Кривенко: Ну ми з вами розуміємо, що там є накрутки...

Васильєв: Дивлячись на яку посаду. Скажімо, у нас в управлінні є вакансії головних консультантів, заробітна платня ну не дуже висока близько 300 гривень, 250. Це базова ставка, так.

Крикун: Які вимоги?

Васильєв: Якщо мова йде про управління інформполітики...

Кривенко: Так, про Вашу структуру.

Васильєв: Ну це повинен бути журналіст, який має стаж роботи, практичної роботи в ЗМІ. Якщо скажімо мова йде про упр. аналізу і моніторингу ЗМІ, то людина повинна мати навички аналітичної роботи однозначно. Вона повинна вміти користуватися сучасними технологіями, компьютером, вона повинна бути в контексті громадсько-політичних подій і зрештою вона повинна розуміти, що вона прийшла працювати на державну службу, в АП...

Крикун: Є якісь особливі уподобання, скажімо так клановость...

Кривенко (перебиває) Ну-у...

Крикун: ...партійність, бо кажуть що українські медіа є такі дуже структуровані...

Кривенко (перебиває) Якщо подавач пише, що він член Соціалістичної партії?

Крикун: Або СДПУ(о)?

Васильєв: Я вам скажу відверто, що мене особисто, як журналіста, ображає такий блатний жаргон, яким намагаються описати речі, які насправді не відповідають тому рівню, яким його хочуть принизити. Клани, і так далі... Скажімо Ви, якщо виграєте конкурс і прийдете в АП і побачите, як все відбувається насправді, очевидно, Вам мабуть захочеться вийти на вулицю і сказати: “Люди добрі (мається на увазі до своїх колег), ви перш ніж писати, перш ніж щось говорити ви б хоч запитали б, а не вигадували і не влаштовували б...”

Крикун: Тому Ви до нас і завітали, щоб сказати такі слова!

Васильєв: Я, наприклад, не є членом жодної партії. І насправді я не був членом жодної партії, починаючи від комсомольского віку, коли комсомольцем був. І будь-які мої політичні уподобання, симпатії чи антипатії не впливають на те, чи можу я займатися професійно своєю роботою чи не можу.

(Дзвінок) Я дуже розчулений тим, що почув від пана Васильєва про цю прозорість. Мені здавалося б що було б доречним, щоб наприклад Леонід Данилович продемонстрував цю прозорість на одному з каналів, контрольованих главою АП: маю на увазі “Інтер” чи “1+1” чи “Тет” відбулася б зустріч Леоніда Даниловича скажімо з пані Коробовою, чи з кимось з опозиціонерів, і щоб уся Україна подивилася наскільки ця прозорість є реальною. Може треба відродити прес- конференції відкриті з паном Президентом, що вже 10 років не пам”ятають ніхто?

Васильєв: Друга ексклюзивна інформація для вас. Так випало сьогодні, що вже два ексклюзиви. Десь у першій декаді жовтня буде відкрито офіційно прес-центр АП. Детальніше у пресс- секретаря Президента Олени Громницької, вона запросить обов”язково усіх журналістів туди. Але відповідаючи на запитання шановного слухача, з моменту відкриття прес-центру в АП будуть відбуватися щоденні брифінги, можливо навіть по декілька разів на день, під час яких представники Президента України будуть в режимі он-лайн коментувати... в тому числі глава держави буде учасником цих...

Кривенко (перебиває): Можете пояснити, чому ми так давно не бачили Леоніда Кучму на загальній прес-конференції?

Васильєв: Перепрошую, я сказав, що минулого тижня глава держави взяв участь у Інтернет- конференції...

Кривенко: Ми пам”ятаємо прес-конференції годинні, півтори години з десятками різних журналістів в залі... 2. Такі пресухи, як у Білому домі, можливі в Україні?

Васильєв: Змінився інформаційний формат пристутності Президента у ЗМІ. Ми намагаємося бути в контексті сучасних інформаційних технологій, тому я думаю, що відкриття прес-центру АП якраз і буде теж новиною для багатьох журналістів.

(Дзвінок) Я журналіст. У Вас така велика структура, так багато людей, усе так гарно налагоджено. Скажіть, чому на Вашу думку, блок, який підтримував Президента на цих президентських виборах, програв опозиції партійні вибори? Чому соціал-демократи об”днані, які підтримували Президента, програли партійні вибори? Може щось не гаразд із владою?

Васильєв: Якби у нас була загальнополітична дискусія окрема, то, можливо я міг би детальніше пояснити свою точку зору. Але поки що я скажу, що я з Вами не згоден. В чому? Насправді та версія, яку намагаються нав”язати суспільству в тому числі і ЗМІ інші політичні сили, вона не відповідає дійсності. Хто Вам сказав, що СДПУ(о) програла? Ви згадайте скільки партій і блоків брали участь у виборах, причому це партія у чистому вигляді, не блок, не шось таке в мішку ціла купа всього, а партія зі своєю назвою, проти якої, за висловами багатьох журналістів, воювало ну дуже багато різних політичних сил, пройшла за результатами виборів до Верховної Ради. Хто Вам сказав, що вона програла?

Крикун (перебиває): Як Вам таке висловлювання, в різних джерелах його чув, що преса – це є імманентним – таке гарне слово – або природнім противником, опозиціонером до влади у демократичному суспільстві?

Васильєв: Нормально абсолютно. Я...

Кривенко (перебиває): Сергій Васильович спокійно ставиться до наявності критики...

Васильєв: Більше того, взагалі я вважаю, що повинен існувати в природі, в будь-яких суспільних стосунках баланс. Якщо є влада, то повинна існувати опозиція. І погана та влада, яка не має нормальної опозиції, норамльної, цивілізованої, адекватної опозиції. Якщо, скажімо, опозиція діє за законами, коли це не переходить в хуліганство або в порушення загальноприйнятих норм і правил, то це абсолютно нормально.

Кривенко: Зараз обов”язково поговоримо про взаємини влади і журналістів, так? Про те, що думають журналісти про головне управління інформації АП... 2. У нас є слухач ще!

(Дзвінок) Пане Васильєв, Ви тут говорили, що Президент буде піклуватися про журналістів. У мене таке питання, тут кажуть, що Андрій Шевченко недавно пішов із новин політичних “Нового каналу” через політичну цензуру. Чи не є це наслідком тієї всезростаючої уваги Президента до безпеки і до професійної діяльності журналістів?

Кривенко: Відповідайте, Сергій Леонідович!

Васильєв: Ну запитання очевидно логічніше було б поставити до Андрія Шевченка, що Ви говорите про те, що кажуть про те, що Шевченко пішов через цю причину. Взагалі в журналістиці, ну принаймні у мене, коли я вчився, і покійний декан факультету журналістики Прилюк вчив нас дуже ретельно відбирати аргументи в розмові з будь-яким співрозмовником. Тому, коли мені починають задавати запитання із слова “кажуть”, а потім починають висловлювати якусь тезу, я відразу ставлюся до того, як до такого, що кажуть. Можу сказати, що кажуть і інше, наприклад...

Кривенко (перебиває): Ви знаєте, нові технологій прийшли у проведенні прес-конференцій...

Васильєв: Нема проблем. Але відповідно я так само можу і відповідати на запитання. Тобто коли мені називають абсолютно конкретні факти...

Кривенко (перебиває): Зараз спробуємо знайти абсолютно конкретні факти, а я нагадаю слухачам телефони прямого ефіру...

(анонс)

Кінець першої частини. Далі буде.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".