МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Польська преса про Україну

09/28/2002 | www.ukraine-poland.com
Газета ЖИЦЄ у статті ВЛАДА НЕ ЛЕЖИТЬ НА ВУЛИЦІ аналізує актуальні події в Україні, і зокрема пише: “Якщо опозиції вдасться 24 вересня повторити успіх 16-го вересня, то можливо Леонід Кучма повернеться до ідеї усунення Ющенка з її лав. Якщо ні, то він тоді втратить, перш за все Ющенка. Решта залишиться без змін. В українській революції ж не йдеться про зміну системи влади, йдеться про зміну діючої влади” – впевнена аналітик Осередку Східних Досліджень Анна Гурська.

Понеділковий випуск журналу ВПРОСТ друкує статтю БУНТ В КУЧМОЛЯНДІ з підзаголовком ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ БОРЕТЬСЯ ЗА БУТТЯ, ЩО ВИМІРЮЄТЬСЯ СОТНЯМИ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ. Публіцист Володимир Павлів аналізує те, які кошти крутяться довкола першої особи української держави – йдеться про фірми дружини, про бізнесову діяльність дочки Кучми та її приятеля – мільйонера і депутата ВР Віктора Пінчука. Бізнес Пінчука - це основа-основ імперії президента. “А справжньою її “перлиною в короні” є фірма Інтер Пайп, що спеціалізується у виробництві і продажі труб для нафто- та газопроводів” – читаємо в популярному польському журналі ВПРОСТ. “Багато вказує на те, що Кучма не має найменшого бажання порозумітися з опозицією. Керівник київського часопису ПОЛІТИЧНА ДУМКА Олександер Дергачов вважає, що запропоновану Кучмою зміну нинішньої президентської моделі влади на парламентську республіку можна серйозно зрозуміти лише в контексті “мінімалізації наслідків можливої перемоги Віктора Ющенка в майбутніх президентських виборах – якщо Кучмі не вдасться вказаного ним наступника, то принаймні треба обмежити до мінімум повноваження майбутнього президента”. Журнал ВПРОСТ також нагадує, що більшість населення України охоче бачило б Кучму в добровільній відставці.

У цьому ж часописі під гаслом ПОЛІТИЧНЕ ЗГВАЛТУВАННЯ подається інтерв‘ю з колинім віцепрем‘єром, лідером БАТЬКІВЩИНИ Юлією Тимошенко. “Що на Вашу думку може зробити для України Польща” – прозвучало останнє питання у розмові з Юлією Тимошенко. “По перше, ми б хотіли, аби польська влада трохи більше уваги присвятила українській опозиції. Зустрічі і з представниками влади і з представниками опозиції – це ж нормально діюча у міжнародній практиці справа. По друге, було б дуже добре, якби Польща рішилась на реалізацію спільних економічних проектів, пов‘язаних наприклад, з транзитом економічної сировини – дуже багато говориться про трубопровід Одеса-Броди-Ґданськ, але робиться не дуже багато, оскільки польська влада не хоче фінансово ангажуватися у цей комерційний захід, а на Україні діє проросійське лоббі, яке проти транзиту каспійської нафти. Тим часом, як на мене, Київ і Варшава мають винятковий шанс збудувати транспортний шлях каспійської енергетичної сировини на Захід” – закінчила інтерв‘ю у журналі ВПРОСТ Юлія Тимошенко.

ЖЕЧ ПОСПОЛИТА продовжує публікації про майбутнє будівництво польською стороною нафтопроводу Одеса-Броди-Ґданськ. Лідер партії Громадянська Платформа Мацєй Плажинський говорить, що він був три роки тому в Україні і політики в Києві небагато чого могли сказати про економічні реальності цієї інвестиції. “Ситуація не змінилася і я не знаю чи наш президент чи прем‘єр повинні декларувати заангажування польської сторони, якщо не відомо, хто мав би заплатити за цю трубу”. Інші політики та економісти на сторінках ЖЕЧ ПОСПОЛИТОЇ стверджують, що прем‘єр Лешек Міллєр та президент Александер Квасьнєвський підтримують проект будівництва трубопроводу Одеса-Броди-Ґданськ перш за все, у політичному плані, а економічні його параметри ще необхідно вивчити. Очевидно ЖЕЧ ПОСПОЛИТА буде й у подальшому патронувати цій тематиці. Нагадаю, що кілька днів тому цей авторитетний щоденник підняв справу будівництва польської частки трубопроводу з Одеси до Ґданська що й викликало багато контроверзій і в Польщі і в Україні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".