МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ктор Ющенко: Демократизація України дозволить зблизитися з Єврос

10/16/2002 | Shooter
ктор Ющенко: Демократизація України дозволить зблизитися з Євросоюзом
15.10.2002 // 22:59

Джерело: Прес-служба "Нашої України"



Віктор Ющенко у своєму виступі на конференції “Розширення Європейського Союзу та НАТО – перспективи України” відзначив, що ця зустріч “відбувається в колі друзів”, і це дозволяє її учасникам говорити „правду про Україну”. Він зауважив, що наша країна знаходиться на роздоріжжі між демократією і тоталітаризмом. За словами Ющенка, Україна – молода демократія, для якої характерні проблеми всіх молодих демократій. Серед головних проблем лідер “Нашої України” назвав відсутність в державі „поваги до закону і розгул корупції”. “Потрібно поважати закони, адже корупція зводить нанівець будь-які демократичні зусилля”, - наголосив Ющенко. Він підкреслив, що в Україні є одна криза – криза влади.

У своєму виступі лідер „Нашої України” заявив, що знає „22 приклади тиску влади на представників вітчизняного політикуму і бізнесу”. „До них всіх висувалася одна умова – відмовитися від своєї політичної позиції”, - заявив Ющенко. Він заявив, що не характеризуватиме економічний стан в державі, оскільки “наріжним каменем є недемократичність політичної системи”. Парламентарій впевнений, що створення в Україні “демократичної політичної системи дасть відповідь на питання, як створити прозору та інтегровану в Європу економіку”. “Феодальність політичної системи України гальмує її інтеграцію до ЄС”, - переконаний лідер “Нашої України”. Він наголосив, що очолюваний ним блок “наполягає на п’яти невідкладних кроках виходу з кризи”.

Першим кроком, за словами Ющенка, має бути “політична структуризація парламенту і створення демократичної більшості”. По-друге, „слід сформувати уряд народної довіри, не чекаючи змін до Конституції”. Третім кроком має стати “підписання трьохсторонньої угоди між Верховною Радою, урядом та Президентом”. Ющенко також наголосив на необхідності знищити цензуру в ЗМІ, оскільки “без свободи слова немає свободи вибору, неможливо визначити політичний, економічний чи соціальний курс”.

На його думку, проблема вітчизняного інформаційного простору є не менш гострою за політичні негаразди. Ющенко нагадав про “темники”, які розсилаються у ЗМІ з адміністрації Президента. Він підкреслив, що їх існування визнають навіть журналісти з провладних медіа, які підписали Маніфест про політичну цензуру в Україні.

Останнім кроком до подолання кризи лідер “Нашої України” вважає створення “постійного круглого столу як форми публічного діалогу між владою і опозицією”.

Ющенко нагадав присутнім, що два роки тому, коли Україну охопила політична криза, саме президент Польщі Кваснєвський заохотив Україну до діалогу. На думку лідера “Нашої України”, “це була безальтернативна пропозиція, яку українська сторона, на жаль, не прийняла”.

Ющенко відзначив, що “подолання політичної кризи в Україні дасть змогу якісно змінити відносини Києва з міжнародними партнерами”. Він впевнений, що цього чекають “політичні партнери в Європі, Росії, на Заході”. “Демократизація України дозволить зблизитися з ЄС”, - зауважив Ющенко. Він також наголосив, що українське суспільство “має публічно обговорити всі плюси і мінуси інтеграції в ЄС”. “Громада в Україні потребує такої дискусії. Я впевнений, що політичні сили повинні взяти на себе відповідальність за таке рішення, адже на шляху в Європу можуть бути непопулярні кроки,” - підкреслив Ющенко.

Наприкінці свого виступу лідер “Нашої України” пригадав слова Папи Римського Івана Павла II, які той сказав під час візиту до нашої країни: “Україна має яскраво виражене європейське покликання”. Ющенко висловив впевненість, що “українське суспільство хоче реалізувати цей поклик”.

Відповіді

  • 2002.10.16 | Shooter

    Віктор Ющенко: Влада лишилася сліпою і глухою навіть на міжнарод

    Віктор Ющенко: Влада лишилася сліпою і глухою навіть на міжнародному форумі
    15.10.2002 // 20:47

    Джерело: Прес-служба "Нашої України"



    „Україні потрібні системні зміни. Можливо, одна із ключових проблем нашої країни - це наявність системи, яка унеможливлює діалог”, - заявив Віктор Ющенко на прес-конференції у Варшаві. Лідер „Нашої України” вважає, що було б „прекрасним взірцем, якби обидві сторони змінювали позиції”. „Але, якщо у Польщі чуємо ті самі переконання, що і в Україні, це означає, що влада неадекватно оцінює укранські проблеми, лишаючись сліпою і глухою навіть на міжнародному форумі”, - так Ющенко прокоментував виступ Медведчука на конференції. Він заявив, що є противником персоніфікації проблем, оскільки „необхідно робити ревізію всієї системи”.

    „Після виступу голови президентської канцелярії я став песемістичнішим. Однак треба дати шанс всім, зокрема і йому стати увечері мудрішим, аніж був вранці”, - зазначив Віктор Ющенко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".