МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Журналісти йдуть з телеканалів

10/17/2002 | Спостерігач
Журналісти йдуть з телеканалів

www.ПРАВДА.com.ua , 17.10.2002, 15:32

Слідом за ведучим інформаційної програми "Репортер"




Андрієм Шевченком "Новий канал" залишив випусковий редактор телекомпанії Ігор Куляс.

17 жовтня Ігорю Кулясу виповнилося 36 років. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету. Згодом працював на Українському телебаченні, Студії "1+1", у телекомпанії "Нова мова". З травня 1999 року до останнього часу – на "Новому каналі". Колеги знають його, як професійного та виваженого редактора. Зараз таким людям важко працювати. Навіть на такому каналі, як "Новий".

В інтерв'ю ІМІ-"Вільному мікрофону" він так пояснив мотиви свого рішення: "Я протягом двох років працював шеф-редактором інформаційного мовлення. Коли відбулися кадрові перестановки в адміністрації президента, посилився тиск на наше керівництво, яке стало заручником виконавчої влади.

Однією з форм політичної цензури були "темники". Причому чиновництво настільки знахабніло, що надсилало їх на факс нашої ньюзрум, і ці інструкції читали всі. Зрештою, я звільнився з посади шеф-редактора й останні чотири місяці працював випусковим редактором. Але ситуація стала настільки нестерпною, що я був змушений взагалі залишити роботу на "Новому каналі".

Як стало відомо УП, в середу "за обопільним бажанням" з каналу СТБ звільнився відомий ведучий Роман Скрипін. Він не став "підставляти своє керівництво" та писати заяву про звільнення у зв'язку із цензурою. Однак його лист-заява "Так жити не можна", який фактично став початком вільного обговорення теми політичної цензури в Україні, говорить сам про себе.

Це вже не перші звільнення журналістів, які просто поясняються неможливістю вільно дихати. До цього були Андрій Шевченко ("Новий канал" був, доречі, завжди найоб'єктивнішим, тому, мабуть журналісти на ньому виявилися непридатними до нових умов), потім були Віктор Шлинчак з газети "Сегодня", журналісти телеканалу "Тоніс".

У вівторок, під час зустрічі зі Страйкомом журналістів спікер Верховної Ради Володимир Литвин визнав існування цензури в Україні, яка, за його словами "соромливо прикривається словосполученням "редакційна політика". Крім того, найближчим часом у парламенті планується проведення слухань з питань цензури, під час яких обговорюватимуться практичні шляхи виходу з ситуації.

Втім, ситуацію це поки що аж ніяк не змінило – однаковість сюжетів на українському телебаченні побачила навіть співдоповідачка ПАРЄ Ханне Северінсен, що нещодавно відвідала Україну.

Відповіді

  • 2002.10.17 | Спостерігач

    Роман Скрыпин: «Мы планируем создавать новый телеканал»

    Роман Скрыпин: «Мы планируем создавать новый телеканал»



    Как стало известно «Телекритике», ведущий Роман Скрыпин ушел с телеканала СТБ. Мы связались с Романом, чтобы узнать, чем он собирается заниматься дальше.

    -- На любом из существующих в Киеве телеканалов я работать не буду, потому что они все одинаковые и выбирать не из чего. У нас есть команда, с которой мы планируем создавать новый, скорее всего, спутниковый канал. Для начала – возможно, продакшн-студию.

    -- Кто входит в команду?

    -- Андрей Шевченко, Евгений Глибовицкий. Это те ребята, с которыми мы подписали «Манифест о политической цензуре» и Декларацию «Нова телевізійна ініціатива”.

    -- У вашего канала будет какая-то специализация?

    -- Возможно, он будет новостийный. Но еще рано об этом говорить: нужно пройти множество формальных процедур, найти деньги.

    -- А где деньги искать будете?

    -- У нас было множество предложений от отечественных инвесторов. Но мы ни одно из них не приняли: мы понимаем, что тогда снова попадем в зависимость, и нам придется представлять чьи-то политические интересы. Поэтому мы будем пытаться получить грант.

    -- Как вы отнеслись к критическим статьям коллег, которые считают журналистскую «революцию» бессмысленной?

    -- Это позиция людей, которые уже сдались. Они опустили руки и перестали бороться. А я считаю, что мы еще можем что-то изменить. По крайней мере, будем пытаться это делать.

    -- Какое у вас сейчас настроение?

    -- Нормальное. Я нисколько не подавлен. Я считаю, что сейчас такой период, когда лучше не показываться на экране, чем показываться, не имея при этом возможности сохранить честное имя. Для меня это важней, чем популярность. Ведь сейчас топ-менеджеры телеканалов просто подставляют своих ведущих. Те тексты, которые им вручают, должны произносить не ведущие, а совсем другие люди. Тогда это будет честно. -- Да, но для телеведущих длительное отсутствие на экране грозит забвением.

    -- Да ради Бога. Я еще не болен звездной болезнью, чтобы стремиться любой ценой попасть в экран. Есть, конечно, ведущие, которые готовы на все, лишь бы их лица всегда были в телевизоре. Я к таким не отношусь.

    Беседовала Нина Краснова, «Телекритика»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".