МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

перебіг засідання ВРУ

10/23/2002 | Наливайко
Опозиція пропонує Кучмі піти геть, кучмісти – узаконити опозицію

www.ПРАВДА.com.ua, 23.10.2002, 12:42

У парламенті зарєєстровані два проекти постанов щодо політичної ситуації в Україні, внесенні опозиційною трійкою та пропрезидентськими фракціями.

Пропрезидентські сили "констатують, що політична ситуація в Україні ускладнюється", та вважають, що "політичне протистояння унеможливлює розв'язання болючих соціальних проблем та ставить під загрозу позитивну економічну динаміку і загрожує найвищим надбанням демократії - правам і свободам людини".

Фракції, які підтримують президента, пропонують парламенту визнати пріоритетними законопроекти, спрямовані на проведення політичної реформи та зміну виборчої системи.Також вони "вважають за необхідне проведення виборів президента та Верховної Ради на демократичні засадах у конституційно визначені терміни". Пропрезиденські сили пропонують звернутися до Леоніда Кучми "активізувати спільні зусилля" у проведенні політичних реформ та формуванні коаліційного уряду.

Також пропрезидентські фракції пропонують у невідкладному порядку розглянути "Закон України "Про опозицію".

Даний проект постанови внесений лідерами фракцій та груп проголошеної більшості: Леонідом Кравчуком (СДПУ(О), Степаном Гавришем ("Демократичні ініціативи"), Анатолієм Толстоуховим (НДП), Сергієм Тігіпком (ПППУ-Трудова України), Іваном Гапочкою ("Народний вибір"), Іваном Кириленком (фракція "Аграрної партії") та Володимиром Пєхотою ("Європейський вибір").

У той же час проекті постанови внесений Симоненком, Морозом та Тимошенко у першому пункті пропонує "звернутися до президента з пропозицією скористатися конституційним правом щодо відставки". У разі відмови Леоніда Кучми від такої ініціативи опозиція пропонує почати процедуру імпічменту.

Також трійка вважає за необхідне звернутися до Верховного Суду з вимогою завершити розгляд справи політичних в'язнів 9 березня 2001 року. За події 16 вересня опозиція вимагає також звільнення міністра внутрішніх справ Юрія Смирнова.

Також трійка пропонує "невідкладно розглянути" законопроекти про вибори на пропорційній основі та зміни до Конституції. Останнім пунктом опозиціонери вимагають надання ефіру на УТ-1 лідерам акції "Повстань, Україно!"

Українська правда

Відповіді

  • 2002.10.23 | Наливайко

    і подальше

    Ющенко обіцяє, що Тігіпко завтра "буде лежати на асфальті"

    www.ПРАВДА.com.ua, 23.10.2002, 13:38, оновлено 14:26

    "Сьогодні Україна стоїть перед історичним викликом. Нам ніколи так близько не дихала у спину диктатура і кланова модель", - заявив лідер "Нашої України" Віктор Ющенко, виступаючи у парламенті під час суперечок з питання про політичну ситуацію у країні.

    Він наголосив, що своєю пасивністю і байдужістю парламент тільки
    наближує таку модель. "На наших очах відбувається узурпація економіки. Тисячі бізнесменів покладені обличчям на асфальт", - сказав Ющенко.

    Він також звернувся до депутатів-бізнесменів, які сидять у залі: "Чому ви це терпите?" Один з його пасажів був звернений до лідера фракції "Трудова Україна-ПППУ" Сергія Тігіпка: "Сергіє Леонідовичу! Завтра ви будете на асфальті лежати, і на ваших штанях будуть дві масляних плями від пістолета Макарова, а у ваших кишенях знайдуть пакетики з наркотиками!"

    У кінці промови Ющенко "тихо" віддав "славу" тим депутатам-бізнесменам, які у нинішній ситуації дозволяють собі займати принципову позицію.

    Лідер соціалістів Олександр Мороз у своєму виступі наголосив, що основною метою опозиції є зміна системи влади і реалізувати це можна, починаючи від підписання Закону "Про тимчасові слідчі комісії", ухвалення закону "Про вибори" на пропорційній основі та завершуючи внеснням змін до Конституції. Він наголосив, що зараз Україна стоїть на роздоріжжі: чи рухатиметься вона до демократії, як того вимагає народ, чи до диктатури, на позиції якої стоїть влада.

    Мороз зазначив, що президент тільки на словах підтримує парламентсько-президентську республіку, тому необхідно домагатися його відставки через процедуру імпічмента. "Імпічмент - це процедура захисту інтересів президента і держави", - наголосив він. "Влада стає хунтою", - сказав Мороз.

    Один з лідерів Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов сказав, що розв'язати політичну кризу можна або у залі паламенту, або на вулиці. "Є бажання у залі? Будь-ласка, розпочинаємо процедуру імпічмента. Підстав вистачить на 10 процедур", - сказав Турчинов.

    За його словами, якщо Верховна Рада на цей крок не піде, то єдино можливим шляхом відстронення президента є акції опозиції. Турчинов також закликав парламент висловити недовіру керівництву Генпрокуратури, МВС та Податкової адміністрації, "які себе повністю скомпроментували.

    Лідер комуністів Петро Симоненко запевнив, що КПУ "не відступить від проголошеної мети, оскільки без тиску влада ніколи не піде на поступки трудящим". Симоненко також сказав, що замість побудови ринкової економіки за роки правлаіння Кучми було побудоване "ринкове суспільство", де все продається та купується.

    Лідер фракції "ПППУ-Трудова Україна" Сергій Тігіпко у своєму виступі зазначив, що говорити про кризу зарано, оскільки "слава Богу, ще трошки працює економіка". Він акцентував увагу, що вже протягом року парламент не виконує законотворчої функції. Тому, на його думку, краще проголосити більшість, "якою б вона не була", ніж постійні розмови про її формування.

    На думку Тігіпка, виходом з ситуації має стати "солідарна відповідальність" політичних сил парламенту.

    Він також висловився за ухвалення закону "Про опозицію", та проведення публічної дискусії на телебаченні щодо всіх гострих тем. "Гаслом повинно стати: більше демократії у країні", - зазначив Тігіпко.

    Лідер фракції Соціал-демократів об'єднаних Леонід Кравчук зазначив, що політична ситуація у країні "надзвичайно гостра", однак, на його думку, "потрібно, щоб Україна пришйла стабільшною до наступних виборів". Цього можна досягнути ухваленням законів та внесеням змін до Конституції, наголосив Кравчук.

    Виступаючи від імені "Регіонів України" депутат Микола Круглов закликав "дати оцінку собі, законодавцям". Основну увагу він приділив бюджету на 2003 рік, підтриманий парламенту у першому читанні, однак проголосований проти фракцією "Регіони України". "Ми хочемо бути відповідальними за політично зважений бюджет-2003", - сказав він.

    Володимир Бойко з "Європейського вибору" сказав, що "здивований розмовами у парламентській залі". Він повідомив, що обирався до парламенту вирішувати конркетні питання, а не займатися політичними дискусіями. "Поїхали до нас на завод, послухаєте, як живе Україна", - зазначив Бойко звертаючись до депутатів "НУ", які освистували його виступ.

    "Ми не дмаємо працювати ні уряду, ні президенту, ні собі", – зазначив він. - "Я закликаю, кінчайте політичну бадягу, давайте працювати".

    Лідер "Демократичних ініціатив" Степан Гавриш наголосив, що проблеми треба вирішувати "шляхом консенсусу, який виведе Україну з тупіка на дорогу європейського розвитку".

    Українська правда
  • 2002.10.23 | Петро

    Чи варто зв"язуватися ?

    Навряд чи обговорення політичної ситуації до чогось конкретного призведе. Сценарій старий. Влада буде звинувачувати опозицію в дестабілізації, а опозиція владу в узурпації і т.п. Коротше, ця процедура буде нагадувати ринг, заповнений багнюкою, а "борці" будуть намагатися чим більш вимазати в ній противника. Але, з минулого досвіду такого "спілкування", ми знаємо, що обидві сторони вже мають своєрідний імунітет стосовно цього. Якщо опозиціонери, маючи підтримку майже всього населення України, знаходяться під захистом, щось на кшалт позитивної народної аури, і тому, щоб на них кучмісти не виливали, до них не пристане, то Кучма з Медведчуками і т.п. вже давно звикли і принюхались до "органічного добрива", в яке їх періодично і дуже часто вмочають, і вже не сприймають критики. Їм, як гнійним хробакам жити добре. Фактично вони вже перетворились в політичне г .... (гній). То чи варто зв"язуватися і тратити час ?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".