МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Приклад УПА в контексті сучасної України

10/29/2002 | inform

19 - 20 жовтня 2002 року в м. Ірпінь поблизу Києва відбулась молодіжна конференція “Приклад Української Повстанської Армії в контексті сучасної України”. Конференція організована Спілкою Української Молоді в рамках заходів коаліції молоді “Наша Україна”. В конференції взяли участь члени СУМ та інших молодіжних організацій з 14 областей та міста Києва. Пленарні засідання проводив Голова Спілки Української Молоді Олександр Задорожний.

З доповідями виступили: останній командувач УПА Василь Кук, стрілець УПА Орест Дячківський (м. Івано-Франківськ), начальник управління у справах сім'ї та молоді Київської міської державної адміністрації Олександр Кулик, представник фонду “Молода Україна” Олег Сітарський (м. Львів), дослідник історії УПА Олег Тищенко (м. Рівне), член СУМ Роман Черемський (м. Харків). Учасники конференції працювали в групах обговорення: “Викладання історії УПА в навчальних закладах” (керівник - Секретар СУМ Олександр Федоренко); “Сучасний стан патріотичного виховання молоді і приклад УПА” (керівник - Голова КМО СУМ Олександр Маслак); “Роль пошукової роботи в діяльності молодіжних громадських організацій” (керівник - дослідник історії УПА Олег Тищенко).

За підсумками роботи в групах обговорення було прийнято резолюцію, в якій висловлено вимоги до органів державної влади України щодо належного висвітлення національно-визвольної боротьби в сферах освіти, науки, культури, засобів масової інформації.





РЕЗОЛЮЦІЯ

молодіжної конференції

“Приклад Української Повстанської Армії в контексті сучасної України”



Ми, учасники Конференції, враховуючи важливість становлення державно-політичної традиції Української держави та спротив органів державної влади в утвердженні національно-ідейної свідомості у суспільстві, вирішили звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України з вимогами:

1. Активізувати державну політику щодо патріотичного виховання молоді, створення державних програм та всебічної підтримки патріотично-виховної діяльності молодіжних організацій.

2. Визнати усіх українців - учасників національно-визвольних збройних формувань борцями за державну незалежність України. 3.Зобов'язати Міністерство культури і мистецтв України забезпечити висвітлення боротьби ОУН-УПА в телевізійних та документальних фільмах, радіопередачах, аудіо та музичних записах.

4.Поширити досвід Прикарпатського Військового ліцею щодо викладання курсу “Збройні сили України в роки бездержавності”.

5.Зобов'язати Міністерство освіти і науки, відомчі та академічні інститути розробити змістовні національно-патріотичні навчальні програми, підручники та посібники з українознавства та історії України.

6. Найменувати одну з головних вулиць або площ м. Києва на честь Героїв УПА.

7. Забезпечити сприятливі умови для розробки оповідань для дітей про героїв, факти та події національно-визвольної боротьби.

8. Позбавити ліцензії FM-радіостанції, які не дотримуються чинного законодавства про мови.

9. Визначити Українознавство, як наукову систему знань про Україну і світове українство, обов'язковою науковою і навчальною дисципліною в Україні.

10.Створити сприятливі фінансові умови для видання наукових, художніх, поетичних книг, брошур, художніх та фотоальбомів, створення комп'ютерних програм та навчальних ігор з елементами стратегічного мислення та військової тактики з тематики національно-визвольної боротьби.

11. Зобов'язати Міністерство освіти і науки проводити українознавчі й історичні семінари для вчителів та оновити кадровий склад вчителів середніх шкіл і викладачів вищих навчальних закладів.

12.Прийняти пропозицію Ореста Дячківського про поширення в мережі Спілки Української Молоді “Правильника” Г. Дем'яна та інших посібників для дослідної роботи з запису спогадів учасників національно-визвольних змагань.

13. Створити сайт в мережі Інтернет з метою висвітлення інформації про дослідницьку роботу молодіжних громадських організацій.



м. Ірпінь,

20 жовтня 2002 року


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".