МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МИД непрофессионально освобождал украинских заложников в Москве

10/31/2002 | Спостерігач
МИД непрофессионально освобождал украинских заложников в Москве

Посольство и консульство Украины в России недостаточно выполняли свои обязанности по предоставлению помощи украинцам, оказавшимся в заложниках в Москве, – считает председатель Международной лиги защиты прав граждан Украины Эдуард Багиров.
"Это была халатность и видимость работы", – говорит он.
Основанием для таких заявлений правозащитников стало их общение с украинцами, которые лежали в московских больницах. Многие из них, по словам Э.Багирова, выражали "крайнее недовольство" работой консульства.
Некоторые так и не видели представителей Посольства в глаза, а другие "просто получили от них номера телефонов".
При этом Э.Багиров отмечает, что представители посольств других стан, в отличие от украинского, дежурили в больницах круглосуточно.
Недовольны работой украинских дипломатов остались и родственники пострадавших. Они жаловались, что долгое время не могли получить информацию о своих родных, да и просто не могли дозвониться в Посольство.
Кроме того, правозащитники располагают информацией о том, что на требование террористов о встрече с представителями стран, чьи граждане были в заложниках, с украинской стороны никто не откликнулся.
Таким образом, по мнению Э.Багирова, Министерство иностранных дел Украины не выполнило свои обязанности, что, по его словам, "подрывает авторитет нашего государства".
LIGA ONLINE

Відповіді

  • 2002.10.31 | Л.К.

    Re: Здається з Багіровим не погоджується Чорновіл.

    Ось думка Тараса Чорновола про дії українського посольства:"–Я дуже вдячний і українському посольству, і особисто послу та генеральному консулу України в Москві. У мене немає сумніву, що ці люди робили все можливе для того, аби врятувати українських громадян. Вони відкинули будь-які політичні нюанси, амбіції і готові були прийняти допомогу від кожного, хто її запропонував, ладні були йти на все, аби українські громадяни, які стали заручниками, були врятовані. Микола Білоблоцький упродовж двох діб постійно перебував поблизу Будинку культури. Практично все посольство перебувало у військовому стані, працюючи цілодобово".

    Може Чорноволу й видніше, але по тих інтерв"ю, які ми чули 24-28 від Білоблодського і Мацарського складалося враження, що вони не в Москві, а на Марсі. Жодної внятної відповіді на жодне запитання ми від них не чули.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.10.31 | Спостерігач

      не з Багіровим, а з заручниками

      заручників - багато, а Чорновіл один, він не міг знати всіх деталей
    • 2002.10.31 | Адвокат ...

      Враження,-- дійсно,-- суперечливе.

      Амбасадор Микола Білоблоцький на початку подій був доволі активний. Але з якоїсь миті "склав руки на грудях" та й став чекати... Після успішного завершення операції із знищення моджахедів та не успішної з визволення заручників, амбасадор тішки пожвавішав,-- особливо після появи у Моськві ґенераля Мар-чука...
    • 2002.10.31 | Augusto

      Треба його нагородити. Посла Біло(якось там).

      Він, в шапці-невидимці, невидимо був присутний біля Дому Культури, чи може без шапки-невидимки, але біля не того Дома Культури, чи Дома НеТієї Культури, чи Недома Культури, чи Дома Некультури, а може навіть і не в Москві. Сам Чорновіл потрапив до Москви лише ввечорі 25.10.2002 року, після 21.00 за Київом, але своїми спогадами про минулу поведінку (24, початок 25.10.2002) пОсла Біло(якось там) він ставить себе в ситуацію дуже серйозного відкриття маловідомих фактів, свідком яких він лише випадково не був, але ж безперечно розбирається на рівні експерта (а хто може поставити ЦЕ під сумнів? хто я запитую? хто? хто?), тому до його слів треба віднестися з увагою та видати йому на знак глибокої вдячності набір "Асорті" кращого провидця "Назад в минуле/Back to the future III"(іменні чайнік, фломастер, будьоновку, свисток), він може поділитися нагородою з пОслом Біло(якось там), але це не є обов'язковим. Інші ж бачили весь час обтирання навколо лише "консула" (в них там і посол, і консул, і генеральний консул, і мабуть ще один генеральний посол, не менше ніж 119 різноманітних послів та консулів на 120 душ персонала). Що цікаво, Чорновіл не був сам заручником, але є дуже вдячний пОслу та посольству взагалі, а ті хто випадково потрапив на мюзікл, чомусь ні, але вірити треба Чорноволу, бо він знає краще, звичайно (хоча він і не розмовляв з заручниками, бо повернувся до Київа давати пояснення подіям).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".