МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Все ще не знайдено директора "Українських Новин"

10/31/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Як нам стало відомо з надійних джерел, директор агенства Українські Новини Михайло Коломієць справді зник безвісти, незважаючи на спростування співробітників МВС.

Це зникнення джерело пов"язує із поточним перерозподілом інформаційного простору України на користь угруповань, близьких до Адміністрації Президента.

Наперекір повідомленням Михайло Коломієць так і не появлявся на роботі, не вступав в контакти ні з працівниками агентства ні з членами своєї сімї.

Зараз роботою інформагентства "Українські Новини" керує Єгор Соболєв. Поки що нема даних стосовно того чиї інтереси він представляє - Михайла Коломійця чи "Агентства гуманітарних технологій" яке з певного часу є співласником агентства "Українські новини".

Агентство "Українські новини" окрім загальних новин передає спеціалізовані випуски новин, переважно по різних галузях промисловості та бізнесу. Дане агенство до останнього часу, навіть після обмеження незалежної інформаційної політики агентсва УНІАН, зоставалося чи не єдиним українським інформагентсвом, яке подавало інформацію не за "темником" Адмінстрації Президента, а згідно реального перебігу подій.

Нас дуже непокоїть доля зниклого і ми закликаємо наших постійних читачів з МВС поставитися до цього випадку якнаймога серьйзніше. Панове міліціонери, навіщо вам друга справа Гонгадзе?

Обговорити цю новину у форумі

Відповіді

  • 2002.11.03 | Майдан

    А ось що сказали представники МВС

    МВД просит помощи Интерпола в поисках Коломийца

    Милиция установила, что исчезнувший на прошлой неделе директор информационного агентства Українські Новини Михаил Коломиец выехал в Беларусь
    (01/11/2002 19:00), podrobnosti.ua Об этом на пресс-конференции заявил начальник департамента уголовного розыска Министерства внутренних дел Владимир Евдокимов.
    Он сказал, что по данным, полученным от оператора мобильной связи, телефоном которой пользовался Коломиец, он выехал в Беларусь во вторник, 22 октября, и 23-го пересек границу. По данным милиции, Коломиец воспользовался поездом 'Киев-Минск', где его познала проводница. 'Поведение его ничего странного не вызывало', - сказал Евдокимов.
    Перемещение Коломийца после его прибытия в Минск 23 октября милиция не установила. 'С сумкой он направился в известном ему направлении', - сказал Евдокимов. По словам начальника уголовного розыска, милиция установила, что в день отъезда 22 октября Коломиец позвонил своей домработнице, сказав, что направляется в командировку, и 23-го она не должна приходить убирать.
    Кроме того, в период с 23 по 28 октября Коломиец звонил своей знакомой Любови Рубан, объясняя свой отъезд тяжелым психологическим состоянием. 'Говорил, что жизнь его не имеет продолжения', - сказал Евдокимов. В понедельник 28 октября Коломиец дал понять Рубан, что намерен покончить жизнь самоубийством, а также со словами прощания позвонил маме и оставил сообщение на автоответчик телефона шеф-корреспондента агентства Егора Соболева. 'С тех пор звонков и известий от Коломийца не поступало', - сказал Евдокимов.
    Он заявил, что 29 октября милиция через Интерпол обратилась ко всем странам СНГ и соседним государствам с просьбой оказать помощь в нахождении Коломийца, а министр внутренних дел Юрий Смирнов направил соответствующую телеграмму министрам внутренних дел Беларуси и России. 'С тем, чтобы оказать всяческую помощь в установлении местонахождения', - сказал он.
    Евдокимов заявил, что сейчас следствие затрудняется объяснить причины такого поведения Коломийца. Он высказал мнение, что заявление о самоубийстве может быть связано с тем, что Коломиец не видел будущего в своих отношениях с Рубан, однако отметил, что, по ее словам, ссоры между ними не было. Евдокимов высказал недоумение тем фактом, что готовясь к самоубийству, он поехал в другую страну, а также звонил своим знакомым. 'Так из жизни не уходят', - заявил Евдокимов.
    Он сказал, что в ходе осмотра квартиры милиция не обнаружила никаких признаков ограбления или других противоправных действий по отношению к Коломийцу, а также не располагает никакой информацией о поступавших в его адрес угрозах.
    С понедельника прошлой недели Коломиец без объяснений и предупреждений прекратил управлять делами агентства. До понедельника этой недели он регулярно выходил на телефонную связь со своей знакомой, объясняя свое отсутствие психологическими проблемами. В понедельник он заявил ей, что намерен покончить жизнь самоубийством и по телефону попрощался с мамой. Во вторник милиция заявила, что не считает его исчезнувшим, так как, по ее данным, он регулярно связывался с родными и близкими, и пообещала установить его местонахождение.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.03 | Гура

      Ну да, одного "отправляли" к чеченцам, а другого -

      в Белоруссию :-(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.11.04 | Redgrawe

        Версію МВС сьогодні озвучив "Новий Канал"(-)

    • 2002.11.05 | Іван Драго

      Щоб скінчити життя самогубством не обов"язково їхати в Мінськ(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.11.05 | Бєлочка

        Яке самогубство? Це Кучма скоріше скінчить життя самогубством

        Та жодна людина, яка хоч пару разів із ним перетиналася, в житті не повірить ні в яке самогубство! Я не повірю. Ніхто не повірить. Знов "послизнувся, упав на сокиру, відрубав собі голову"? Хай самі собі лапшають, падлюкі срані!
  • 2002.11.03 | Майдан

    Замість "темників" - стрічка новин приборканих інформагенцій

    Цікова що міліцейська прес-конференція була проведена зразу ж наступного дня після того як сайт "Майдан" (єдиний з багатьох виданнь) звернув увагу на відсутність Коломійця і вказав на неадекватну та підозрілу поведінку міліції.

    Як мені пояснили , Коломійця усунули ( як невідомо) аби дозволити представнку Агентства Гуманітарних Технологій безроздільно керувати потоком інформації(можливо це є нинішній шеф "Українських Новин" Єгор Соболєв) .

    Все це є наслідком нової тактики Адміністрації Президента - взамін темників годувати мас-медія тою самою жвачкою, але приготованою ручними ( приборканими ) інформагенціями.

    Очевидне підминання Медведчуком УНІАНу, те що робиться з Українськими Новинами явно є продовженням цього ж.

    Досить цікава історія з шефом РАТАУ-інформ - ця комедія могла бути запущена з метою відверненя уваги від Коломійця. Все це аж занадто нагадує історію Гонгадзе.

    Гадаю варто бити на сполох.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.04 | К. Порох

      Я би радив не наїзжати на Соболєва завчасно. Ніц не відомо. (х)

  • 2002.11.05 | DevRand

    у всякому разі УНІАН здається, під контроль поставлено

    http://www.pravda.com.ua/archive/2002/november/4/3.shtml


    Тактика кучманоїдів правильна - інформагенції це природні "пляшкові горла" під час розповсюдженння інформації.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.05 | Scubo

      В такому разі зросте популярність інтернетівських новин(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.11.06 | Абу

        а вони що мають власну розгаджену мережу

        в регіонах? чи достатню кількість репортів щоб встигати на всі заходи? всі змі користуються стрічкою новин агенств. і прикро коли ці стрічки курвятся
        але ж тут здається йдеться про інше. про значно страшніший сценарій...
  • 2002.11.05 | Мартинюк

    ПРО КОЛОМІЙЦЯ

    ДОЙЧЕ ВЕЛЛЄ
    30.10.2002
    Надходить суперечлива інформація про долю директора "Українських новин"
    КИЇВ. Про зниклого директора інформаційної агентства "Українські новини" Михайла Коломійця продовжує надходити суперечлива інформація. Співробітники агентства висловили здивування твердженням міліції про те, що Коломієць не вважається зниклим. Детальніше в матеріалі Олександра Савицького:
    "За повідомленням Центру громадських зв'язків МВС, Михайло Коломієць періодично телефонує своїм родичам і пояснює свою відсутність особливими обставинами. Міліція також стверджує, що не подано жодних заяв від родичів Коломійця. Однак, дружина і мати зниклого журналіста спростували інформацію міліції про те, що Коломієць їм щодня телефонував. Колеги зниклого кажуть, що Коломієць протягом минулого тижня по кілька разів на день розмовляв зі своєю знайомою Любов'ю Рубан і що за її словами, 28-го жовтня він попрощався з нею і натякнув, що має намір вкоротити собі віку. Шеф-кореспондент "Українських новин" Єгор Соболєв вважає необхідним продовження пошуків свого директора: "Ми постійно контактуємо з різними представниками міліції, вони працюють дуже активно... Мені просто незрозуміла їхня заява, що нічого не відбулося". Агентство "Українські новини" звернулося до всіх, хто має якусь інформацію про зниклого директора повідомити її колективу журналістів."

    “Українська Правда”
    ==================
    Директор "Українських Новин" Коломієць лишив слід у Білорусі
    www.ПРАВДА.com.ua, 1.11.2002, 17:01
    Міліція встановила, що зниклий минулого тижня директор інформаційного агентства "Українські Новини" Михайло Коломієць виїхав до Білорусі, повідомляють "Українські Новини".
    Начальник департаменту карного розшуку Міністерства внутрішніх справ Володимир Євдокімов на прес-конференції заявив, що за даними з телефону, яким користувався Коломієць, отриманими від оператора мобільного зв'язку, він виїхав до Білорусі у вівторок, 22 жовтня, і 23-го перетнув кордон.
    За даними міліції, Коломієць скористався потягом "Київ-Мінськ", де його впізнала провідниця. "Його поведінка не викликала підозр", — сказав Євдокімов.
    Переміщення Коломійця після його прибуття до Мінська 23 жовтня міліція не встановила. "Із сумкою він попрямував у відомому йому напрямку", — сказав Євдокімов.
    За словами начальника карного розшуку, міліція встановила, що в день від'їзду 22 жовтня Коломієць зателефонував своїй домогосподарці, сказавши, що їде у відрядження, і 23-го вона не повинна приходити прибирати.
    Крім того, у період з 23 по 28 жовтня Коломієць телефонував своїй знайомій Любові Рубан, пояснюючи свій від'їзд важким психологічним станом. "Говорив, що життя його не має продовження", — сказав Євдокімов. У понеділок 28 жовтня Коломієць дав зрозуміти Рубан, що має намір покінчити життя самогубством, а також зі словами прощання зателефонував матері та залишив повідомлення на автовідповідач телефону шеф-кореспондента агентства Єгора Соболєва.
    "З того часу дзвінків та звісток від Коломійця не надходило", — сказав Євдокімов. Він заявив, що 29 жовтня міліція через Інтерпол звернулася до всіх країн СНД та сусідніх держав із проханням надати допомогу в пошуку Коломійця, а міністр внутрішніх справ Юрій Смірнов надіслав відповідну телеграму міністрам внутрішніх справ Білорусі та Росії.
    Євдокімов заявив, що йому важко пояснити причини такої поведінки Коломійця. Він висловив думку, що заява про самогубство може бути позв'язана з тим, що Коломієць не бачив майбутнього у стосунках з Рубан, однак зазначив, що, за її словами, сварки між ними не було.
    Євдокімов здивований тим, що, готуючись до самогубства, Коломієць поїхав до іншої країни, а також телефонував своїм знайомим. "Так з життя не йдуть", — заявив Євдокімов. Він сказав, що під час огляду квартири міліція не знайшла жодних ознак пограбування або інших протиправних дій щодо Коломійця, а також не має жодної інформації про погрози, що надходили на його адресу.
    Як повідомляло агентство, з понеділка минулого тижня Коломієць без пояснень та попереджень припинив керувати справами агентства.
    До понеділка цього тижня він регулярно виходив на телефонний зв'язок зі своєю знайомою, пояснюючи свою відсутність психологічними проблемами. У понеділок він заявив їй, що має намір покінчити життя самогубством і по телефону попрощався з мамою.
    У вівторок міліція заявила, що не вважає його зниклим, тому що, за її даними, він регулярно зв'язувався з рідними та близькими, і пообіцяла встановити його місцезнаходження.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.06 | Майдан

      Короткі біографічні дані КОЛОМІЙЦЯ

      Короткі біографічні дані КОЛОМІЙЦЯ



      Коломієць Михайло Петрович
      Коломієць Михайло Петрович; Інформ. аґентство "Українські новини", директор (гол. редактор) (з 1997). Н. 20.03.1958 (м.Київ); укр. Осв. Київ. держ. ун-т ім. Т.Шевченка, ф-т романо-герман. філології (1982-86). 1991-97 - кореспондент, ред., Держ. інформ. аґентство України. Володіє анґл. мовою.
      Українські новини
      директор (головний редактор)
      495-2961
      ==============================================
      Коломієць Михайло Петрович, 44 роки, одружений, має сина.
      Працює в інформаційному бізнесі з 1991 року.
      Сповідає стандарти незалежної журналістики, орієнтується на створення прибуткової компанії, що не має потреби у фінансовій і адміністративній підтримці ззовні.
      Створив інформаційне агентство "Українські Новини" у 1997 році на базі економічної редакції Укрінформ-Бізнес-Новини.
      У 2000 році агентство прийняло рішення про універсалізацію, зокрема, започаткування випуску політичних новин з метою завоювання позиції лідера на ринку.
      У цей же період акціонером "Українських Новин" стало Агентство гуманітарних технологій. Зараз АГТ разом з Коломійцем мають рівні 50-відсоткові частки акцій агентства.
      У 2002 році "Українські Новини" втричі збільшили обсяг новин, на 25% — число передплатників, створивши мережу регіональних кореспондентів та розширивши свій вплив на ринку


      ЗАГАДКОВО ЗНИК ПІСЛЯ 21 ЖОВТНЯ

      .
      Міліція оприлюднює версії, один до одного схожі на те що поширювалося про Гонгадзе :
      "самогубсво" на грунті "нещасливого кохання", виїзд за кордон, кримінальні розбірки. Поки що ще не вистарчає "наркоманів" та Таращанського лісу.
      ==============================
      Хто такий Коломієць
      (Михало Кухар, УП)
      Засновник і головний редактор агентства "Українські Новини" Михайло Коломієць - ледь чи не найвпливовіша фігура в українській діловій журналістиці і напевно найуспішніший редактор інформаційного агентства в країні.
      За значенням для місцевого медіа-ринку Коломійця і його "Українські Новини" можна порівняти хіба що з роллю і місцем у російській бізнес-журналістиці засновника і першого головного редактора "Коммерсанта-дейлі" Володимира Яковлєва.
      Точно так, як Яковлєв виховав, а, по суті, створив у Москві на початку 90-х перше покоління економічних журналістів у Росії, так і агентство Коломійця стало унікальною творчою майстернею, через яку пройшли усі провідні економічні журналісти України. Ім'я Коломійця як Редактора і Вчителя на сьогоднішній день вважається на ринку універсальним знаком якості.
      Для нього самого таким зразком, за принципом роботи якого він будував своє агентство, був англійський Reuters, кар'єру в якому Михайло в 1992-му році проміняв на тоді ще явно примарний шанс створити в нашій країні щось рівне за якістю, тільки в національному масштабі. І до 2002-му Коломійцю це майже вдалося. Я можу про це судити, оскільки працював з Михайлом пліч-о-пліч чотири роки з моменту заснування агентства. А згодом, приступивши до роботи над проектом "Ділові Відомості", використовував деякі його ідеї щодо напрямку розвитку газетних проектів.
  • 2002.11.05 | antioligarh

    ЗНИКНЕННЯ ДИРЕКТОРА “УКРАЇНСЬКИХ НОВИН” МИХАЙЛА КОЛОМІЙЦЯ

    ЗНИКНЕННЯ ДИРЕКТОРА “УКРАЇНСЬКИХ НОВИН” МИХАЙЛА КОЛОМІЙЦЯ ПОВ’ЯЗАНО З ЧЕРГОВИМ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ НА КОРИСТЬ СДПУ(О) ?

    Аналітики Всеукраїнського молодіжного об’єднання “Молодь – надія України” вважають: зникнення директора інформаційного агентства “Українських новин” Михайла Коломійця пов’язано з черговим перерозподілом інформаційного простору України на користь СДПУ (о) через наближення президентських виборів 2004 року.
    У причино – наслідкову схему “якщо щось відбувається, то це комусь вигідно” досить логічно вписуються останні події чотирьох місяців у інформаційному просторі України. З приходом на Банкову нового голови адміністрації Президента Віктора Медведчука умовно демократична інформаційна політика канцелярії Леоніда Кучми зазнала суттєвих змін. Ганебний винахід об’єднаних соціал – демократів – так званні “темники”, у яких “васільєви” та “гельмани” розписували приватизованим партійними босами мас - медіа кого показувати (друкувати) і як, почав масово застосовуватися на загальнодержавному рівні по відношенню до більшості засобів масової інформації. Звичайно цензура та робота за партійною рознарядкою не могли сподобатися журналістам, громадськості та народним депутатам. Звернення народних обранців до Служби безпеки України та широке незадоволення суспільства (керівник головного управління адміністрації Президента Сергій Васильєв навіть удостоївся “Геббельсівської премії” від Всеукраїнського молодіжного об’єднання “Молодь – надія України”) змусило тимчасово зупинити відверте та цинічне знущання над свободою слова та Конституцією України авторів “темників”…
    Але невгамовні реалізатори президентських амбіцій Віктора Медведчука все ж вирішили йти далі, як казав Володимир Ульянов (Ленін), “іншим шляхом”. Зрозумівши, що роль “темників” можуть виконувати інформаційні агенції, що при повному контролі над ними розповсюджуватимуть відфільтровані стрічки новин, політики - бізнесмени вирішили “покласти на них свою лапу”. Першим було захоплено Українське незалежне інформаційне агентство новин, через зміну власника та керівництва. Скандали, страйк журналістського колективу, резонансні заяви, зміна редакційної політики, озвучення кожного кроку СДПУ (о) (детальніше на: http://pravda.com.ua/archive/2002/november/5/1.shtml ) – ось відголоски інформаційного наступу нової партії влади.
    У наведені вище події та висновки досить чітко вписується і загадкове зникнення директора “Українських новин” Михайла Коломійця, якому, за повідомленнями поінформованих Інтернет – видань, належало 50 відсотків акцій інформаційного агентства, яке після обмеження незалежної інформаційної політики агентства УНІАН, зоставалося чи не єдиним українським інформагентством, яке подавало інформацію не за "темником" адміністрації Президента, а згідно реального перебігу подій. Співвласником “Українських новин” також є і “Агентство гуманітарних технологій”, вплив на яке має перший заступник голови адміністрації Президента пан Хорошковський. Аналітики ВМО “Молодь – надія України” не виключають того, що причиною зникнення пана Михайла Коломійця стала відмова від переконливої пропозиції передати свою власність провладним бізнесменам.
  • 2002.11.06 | Майдан

    Фотографія Коломійця

    ="http://www.pravda.com.ua/archive/2002/november/5/images/ukranewsbig.jpg"
  • 2002.11.06 | Майдан

    Мати Михайла Коломійця занепокоєна долею свого сина (ІМІ)

    Мати Михайла Коломійця занепокоєна долею свого сина [31.10.2002 13:28]  

     
    Ольга Михайлівна Коломієць, мати директора інформаційного агентства “Українські новини” Михайла Коломійця, звернулась до Інституту масової інформації із проханням допомогти у з’ясуванні долі свого сина. Останній раз вона розмовляла з Михайлом по телефону в понеділок 28 жовтня. Він говорив із нею всього кілька хвилин, попросив вибачення і попрощався. За словами Ольги Коломієць, вона подала заяву до міліції про зникнення свого сина. 28 жовтня у неї були представники Деснянського і Печерського РУ УМВС, а пізніше і представник МВС Андрієнко Володимир Миколайович, який повідомив, що справою її сина займатиметься саме міністерство. З того часу вона не має жодної інформації про долю свого сина.
    Згідно із заявою матері зниклого журналіста, ІМІ бере на контроль пошуки Михайла Коломійця.
  • 2002.11.06 | Майдан

    Як Банкова приручила УНІАН (Українська Правда)

    Як Банкова приручила УНІАН
    www.ПРАВДА.com.ua , 4.11.2002, 20:21
    Останнім часом із багатостраждальним

    агентством УНІАН діється щось незрозуміле. Пристрасті, викликані зміною керівництва, уляглися, але дива в інформаційній стрічці агентства не припиняються.
    Наприкінці вересня новим начальником в УНІАНі став Василь Юричко, екс-редактор "Президентського вісника", якого після трьох днів керівництва УНІАНівці звинуватили в цензурі на користь Банкової. Кілька днів конфлікту між колективом і керівництвом агентства завершилися компромісом: сторони домовилися "неупереджено й об'єктивно відображати події і точки зору всіх політичних сил України".
    Місяць тому це називали історичним прикладом, як журналісти й власники можуть виходити з конфліктних ситуацій. Однак перші підсумки реалізації угоди показують – після приходу Юричка Банкова одержала вплив на політику агентства. Принаймні, саме такий висновок випливає із зібраних УП прикладів.
    Що дивує – так це прямота у діях, що відверто вказує, звідки вітер віє. Представник УНІАН, що просив себе не називати, розповів історію, як Юричко відмовлявся ставити на стрічку новин відповідь Григоришина Медведчуку. Журналісти намагалися оприлюднити цю інформацію на сайті агентства в обхід в.о. гендиректора. Але за 25 хвилин її знову було знято.
    Інший журналіст розповів, як із його новини про конфлікт "Нашої України" із Сергієм Медведчуком зникла половина інформації, в якій було пояснення до повідомлення. Такі факти заколотники називають "спробами політичної цензури" з боку нового керівництва.
    Багато хто пам'ятає, як позаминулого тижня саме в переддень поїздки Ющенка до Москви в російських і українських агентствах з'явилися такі заголовки: "Екс-прем'єр України Ющенко обіцяв сприяти придбанню Грузією українських засобів ППО – джерело"; "Ющенко й секретар РНБ Грузії Джапаридзе домовилися про активізацію співробітництва".
    У новинах популярно розповідається про те, як підлий Ющенко за лаштунками вів переговори з продажу українських ракет із грузинами, щоб ті використовували їх проти росіян. "Лідер блоку "Наша Україна" і однойменної фракції в українському парламенті Віктор Ющенко обіцяв надати підтримку Грузії у придбанні українських засобів ППО", повідомляє провідне московське агентство з посиланням на інформоване джерело в Києві.
    "За наявною в джерела інформацією, 19-20 жовтня в Києві з робочим візитом знаходився секретар Ради національної безпеки Грузії Тедо Джапаридзе. Метою його візиту було зондування через українських політиків можливості придбання Грузією засобів ППО, вироблених в Україні, для боротьби з російськими літальними апаратами".
    Припустимо, що в росіян із Москви не було можливості перевірити інформацію свого "джерела". Але чому це не зробило агентство УНІАН? Просто тому, що це не треба було замовникові новини? Як стверджують надійні джерела УП, поставити новину про тіньову діяльність торгівця зброєю Ющенка змусив все той же Василь Юричко.
    Наводимо текст УНІАНу.
    "Лідер "Нашої України" Віктор Ющенко обговорив із секретарем Ради національної безпеки Грузії Тедо Джапаридзе питання всебічного співробітництва. Зокрема, як стало відомо журналістам із джерел із близького оточення лідера фракції "Наша Україна", минулими вихідними Київ неофіційно відвідав секретар РНБ Грузії Джапаридзе.
    За посередництвом народного депутата, члена цієї фракції Давида Жванії він зустрівся з американським послом в Україні Карлосом Паскуалем (!), щоб заручитися його підтримкою на переговорах з Ющенком з питання постачання до Грузії українських систем ППО "для боротьби з російськими літаками", зазначає джерело.
    Під час зустрічі Джапаридзе з Ющенком обговорювалися методи можливого "політичного тиску на українську владу для реалізації цього проекту", зокрема, з використанням старих особистих зв'язків колишнього прем'єр-міністра України в нинішньому уряді".
    Пізніше на стрічці з'явилося спростування – завдяки наполегливості журналістів УНІАНу. Їм вдалося переломити опір Юричка, що намагався "зам'яти цю справу" чи вмовити журналістів поставити новину наступного дня.
    Як повідомила УП прес-секретар Ющенко Ірина Геращенко, прес-служба блоку була змушена реагувати на "новину" постфактум. Надіслане до агентства спростування з'явилося на сайті з затримкою в кілька годин. У розмові з нею Юричко спробував виправдатися – мовляв, ми вирішили не ставити другу інформацію (спростування), тому що вона "легалізує" першу. "А чому ж ви поставили першу новину?", - обурилася Геращенко. На що Юричко сказав, що посилання на джерела, як йому здається, підтверджує, що "це правда".
    Власне розслідування сенсації провела газета "Сегодня". У статті "Таємна вечеря" Ющенко і Джапаридзе" вказується, що зустріч грузинів з Ющенком дійсно мала місце, але ще... наприкінці серпня. Газета резонно зауважує, що "часу нагадати Ющенкові про його "грішок" було вдосталь. Але "витік інформації" відбувся саме зараз, коли він зібрався до Москви. Чи випадково це? Не схоже..."
    Журналіст звертає увагу на "дивну ситуацію", за якої Тедо Джапаридзе розмовляє про постачання зброї "не з чиновниками, що знаходяться при владі, а з екс-прем'єр-міністром, в якого немає потрібних важелів впливу для організації таких постачань".
    "Сегодня" наводить слова Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Грузія в Україні Григола Катамадзе, що особисто був присутній при розмові Тедо Джапаридзе і Віктора Ющенка. "Під час візиту пана Джапаридзе в Україну дійсно відбулася його незапланована зустріч з Ющенком, - розповідає посол. - На зустрічі крім Джапаридзе, Ющенка і мене нікого більше не було. Це я заявляю з усією відповідальністю. Інформація про те, що пан Джапаридзе також зустрівся з Давидом Жванією, є абсурдною. Жодних розмов на військову тематику не було. Насамперед обговорювалися двосторонні економічні відносини. У свій час, коли Віктор Ющенко був прем'єр-міністром, він очолював комісію з українсько-грузинського співробітництва. У цьому контексті і йшла вся розмова. У Грузії з великою увагою спостерігають за розвитком політичної ситуації в Україні. Нам було цікаво почути думку лідера найчисельнішої парламентської фракції. Незважаючи на дезінформацію, що з'явилася, я упевнений, що в Україні немає таких сил, яким було б вигідно розкручувати скандал на порожньому місці", - сказав посол Грузії.
    Сам Ющенко, уже після прибуття в Київ назвав усе це "інформаційною провокацією". "Ми знаємо, що за кожним нашим кроком у Москві стежили, нашим контактам хотіли перешкодити. Були блокуючі, попереджувальні дії, у тому числі й інформаційні атаки в ЗМІ".
    Але хто автор цієї провокації, з огляду на те, що спочатку новина з'явилася в дуже впливовому російському агентстві – єдиному, що має філію в Україні? І кому вигідна така інформація – з огляду на спроби Ющенка налагодити контакти з офіційною Москвою.
    Дива в агентстві УНІАН відбувалися й минулого вівторка. О 13:04 у стрічці новин з'явилося повідомлення з уже відомою сенсацією: "британські експерти скептично оцінюють результати перевірки плівок Мельниченка компанією "Бек Тек".
    Це була інформація розрекламованого на всю країну британця Пітера Френча, який вивчив звіт "Бек Тек" і припустив, що Брюс Кеніг не міг робити такі категоричні твердження про істинність записів Мельниченка. Про те, як експерта з радісною новиною крутили по всіх українських телеканалах і активно дезінформували громадськість, маніпулюючи інформацією, УП уже писала.
    Особливість ситуації, у якій опинився УНІАН – у джерелі, на яке послалося агентство. Це суперсолідне "Рейтер". Однак у повідомленнях самого британського агентства про це "сенсаційне" викриття Френча не було ні слова. З вимогою розібратися в УНІАН дзвонили з московського представництва "Рейтер". Врешті, через п'ять годин після оприлюднення повідомлення українське агентство вибачилося за помилку з джерелом:
    "УНІАН для підготовки цієї інформації використовував матеріал огляду світових ЗМІ "BBC Monitoring International Reports; BBC Monitoring Former Soviet Union - Political 27/10/2002", помилково прийнявши його за матеріал "Рейтера".
    Досить складно уявити, як можна було переплутати. УП бачило повідомлення зі стрічки BBC Monitoring, що переклали в УНІАНі. Це була інформація…телеканалу ICTV, і слово "Рейтер" у цьому тексті не зустрічалося. Зате над і під текстом було відзначено "Text of report by Ukrainian ICTV television on 27 October".
    Конфуз можна було б вважати дрібним непорозумінням, якби не ціла система таких загадкових моментів, яка спостерігається в стрічках УНІАН.
    У вівторок, 29 жовтня агентство подало "новину", що уже не була новиною чотири дні, тобто, з п'ятниці, 25 жовтня. Саме в цей день газета "2000" оприлюднила звіт Френча. Але навіть якщо відштовхуватися від повідомлення BBC Monitoring, то там посилаються на сюжет ICTV, який також має давність два дні.
    Для інформагентств новини з такими термінами давнини все одно що кисле молоко. Крім того, заява британського експерта в УНІАНі дивно збіглася з її появою на всіх підконтрольних владі телеканалах: Першому національному, 1+1, "Інтері" і ICTV. Що це означає – холдинг влади поповнився ще одним ресурсом, агентством УНІАН?
    ***
    Сам керівник УНІАНу Василь Юричко категорично відкидає заяви про диктат з Банкової.
    "Найбільш справедливий аналіз – це порівняти стрічки новин агентства. Там присутні всі сили, в тому числі недоведені звинувачення на адресу керівництва держави в кримінальних злочинах".
    "Щодо деяких працівників, то я просто не розумію… Сьогодні на летючці один з позаштатних авторів почав виступати, що за тиждень у нас було розміщено чотири "провокаційних матеріали". Це офіційна заява Медведчука, офіційна заява СДПУ(О)… Я питаю: в чому провокаційний характер? У цієї новини вказаний автор, вони пішли й в інші агентства, і якщо ми ставимо людей, які звинувачують владу, то чому не повинні поставити й іншу точку зору? Але інша точка зору не сприймається. Хоча я не бачу в цьому нічого страшного – у наших працівників є свої переконання, але й інші точки зору у нас мають бути представлені".
    За словами Юричка, за місяць він зняв зі стрічки новин лише одне повідомлення. "І що це було? 5 чи 7 разів людина звинувачувалася у кримінальних злочинах, і мене поставили перед вибором: або пред'являть докази, або позов до суду. Я запропонував подати іншу точку зору". За словами керівника УНІАНу, йшлося про конфлікт Григоришин-Медведчук – і про це, очевидно, і писала УП на початку матеріалу.
    "Наші люди не зовсім відчувають, що агентство несе відповідальність за поширення неправдивих даних або чуток. Закон передбачає, що кореспондент зобов'язаний перевірити достовірність інформації, а потім поширювати. І я маю зважати на це".
    "Більшість працівників вважає, що якщо свобода слова, то у випуски можна ставити все, не рахуючися ні з нормами закону, ні з моральними обмеженнями".
    Говорячи про повідомлення щодо зустрічі Ющенка з секретарем Ради нацбезпеки Грузії та продаж ракет, який там наче обговорювався, то Юричко відкоментував, що вони це "передруковували з російських ЗМІ". "Я сумнівався, давати спростування чи ні, але я дав. Але все одно було підтверджено, що зустріч із секретарем Ради нацбезпеки Грузії була. Приїхав він неофіційно. І була ще інформація посла Грузії, яка відрізнялася [від спростування "Нашої України"]".
    Юричко також визнав, що в роботі агентства "бувають помилки і ми попадаємося у гонитві за сенсаціями на неперевірені речі". Так, за його словами, у минулу п'ятницю вони поширили п'ять (!) інформаційних повідомлень, які доведеться спростовувати.
    Юричко сказав, що в агентстві "поки кадрових перестановок немає". За його словами, Альбіна Трубенкова, завідувач відділу політики та одна з активісток страйкому, "перебуває в іпостасі, в якій і була раніше". "Якщо буде реорганізація, то треба буде подумати, чим їй зайнятися".
    Говорячи про настрої у колективі, Юричко сказав, що "у більшості вони нормальні". "Але існує, як я її називаю, "група партійних бійців", вони протестують відкрито, і далі будуть так робити, бо на карту поставлено не інтереси агентства, а інших сил".
    Він також заявив, що у агентства не було випадків, щоб адміністрація президента тиснула з вимогою поширити ту або іншу інформацію.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.06 | Бєлочка

      І ось результат дресування

      Свіжа "новина" з УНІАНУ, тьху!

      Журналіст Кисельов коментує висновки міжнародних експертів стосовно "Кольчуг"
      [06.11.2002 13:12]

      Текст навіть не подаватиму, бо смердить.

      "Журналіста Бєлочка коментує зовнішню політику Росії"

      Як вам хедлайн? А чому ні? От пішла б я в АП працювати, коли запрошували, може допрацювалася б до такого.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.11.06 | Абу

        Кучма в ауті, то доводися Кісу цитувати.

        У принципі , за браком висловлюваннь державних мужів, ще можна цитати з Піховшика поширювати , а обом уже пора бюсти на батьківщині героїв поставити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.11.06 | Михайло Свистович

          Re: Надувні бюсти?

          У Швеції на батьківщині видатних людей ставлять гумові пам"ятники і надувають їх на свята.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.11.07 | Skubo

            А вони і так надуті самі (-)

  • 2002.11.06 | Абу

    У Бельгії занепокоєні зникненням М. Коломійця (Радіо Свобода)

    Славко ВОЛИНСЬКИЙ

    Брюсель, 5 листопада 2002 - Зокрема ця сумна новина стривожила Міжнародну Федерацію Журналістів. Представник цієї організації Сара Де Йонг заявила нашому брюсельському кореспондентові Славку Волинському, що Федерацію дуже турбує стан в якому знаходиться українська преса, і що цю проблему слід винести на обговорення в Раді Європи та ООН.

    Навіть найдешевша бельгійська газета “Метро”, котру читають і міністри й безробітні, присвятила матеріал зникненню українського журналіста Михайла Коломійця. Зокрема часопис зазначає, що журналісти “УКРА Н’ЮЗ” дуже стурбовані тим, що вже понад тиждень, як їх колега безслідно зник. Далі газета пише, що за період авторитарного режиму Кучми було вбито опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе, обезголовлене тіло, якого було згодом знайдене в лісі неподалік Києва, а у 2001 році до смерті був побитий донецький тележурналіст Ігор Александров. Тому, продовжує часопис чимало українських журналісти готуються страйкувати проти цензури в Україні.

    Ц і факти і зокрема зникнення журналіста Михайла Коломійця я попросив прокоментувати керівника відділу охорони прав люди Міжнародної Федерації Журналістів Сару Де Йонге.

    Ось, що вона відповіла: “Ми дійсно дуже стурбовані недавнім зникненням українського журналіста. Ця стурбованість триває ще від того моменту коли був замордований Георгій Гонгадзе, наше розслідування у цій справі і далі триває. Що ж до останнього випадку, тобто зникнення Михайла Коломійця, то ми вважаємо що президент Кучма повинен особисто взяти участь у розслідуванні цієї справи. Міжнародна Федерація Журналістів у свою чергу найближчим часом офіційно звернеться в міжнародні установи для вжиття необхідних заходів у пошуках нещодавно зниклого журналіста.

    Я попросив Сару Де Йонге уточнити в які саме організації планує звернутися Міжнродна Федерація Преси.

    Сара Де Йонге: ”В першу чергу це в Раду Європи, а також до комісії у справах дотримання прав людини Організації Об’єднаних Націй і порушити питання про недотримання українською владою права на свободу слова, що не дозволяє журналістам виконувати свої професійні обов’язки.
  • 2002.11.07 | Кухар

    Ше раз про Коломійця

    Завжди є хтось, хто знає правду, або втеча від труднощів - це не про нього
    Михайло Кухар для УП , 5.11.2002, 11:58
    "Українська правда" продовжує стежити за

    подіями навколо зникнення нашого колеги Михайла Коломійця. Поки ми не знаємо нічого нового про його долю. І продовжуємо сподіватися, що його мине недоля. Матеріал Михайла Кухаря - про друга й вчителя...
    Тепер нас називатимуть самогубцями
    В УКРАЇНІ ЗНИК ЩЕ ОДИН ЖУРНАЛІСТ - директор "Українських Новин" Михайло Коломієць
    Для Михайла - не властиво проявляти свої емоції навіть перед друзями й колегами по роботі. Останні дев'ять років він постійно знаходився у стані людини, яка несе відповідальність не тільки за своє життя, але і за долі своїх підлеглих. Він організував інформаційне агентство на нашому нестабільному ринку, почавши роботу у гіперінфляційному 1993-му. Він запрошував на роботу найкращих журналістів, займаючись, крім редакторської роботи ще й пошуком нових передплатників, щоб забезпечити людям, яких він прийняв під своє крило, гідну зарплату. Він не просто наймав людей - він кожному з них обіцяв, а потім, як показали подальші роки, і забезпечував майбутнє у великій журналістиці.
    У 1996-му мені довелося пережити поруч з ним один з найскладніших ударів, завданих долею не просто по його бізнесу, а по справі його життя. Державне агентство "ДІНАУ-Укрінформ" при черговій зміні керівництва нарешті звернуло увагу на госпрозрахунковий підрозділ, який існував в агентстві, під назвою "Укрінформ Бізнес Новини" (УБН). Хоч згодом конфлікт і намагалися подати як комерційний, але гроші нікого у тій ситуації не цікавили. Просто існування під дахом колишнього ТАСС, а нині державного інформагентства "Укрінформ", стрічки досить сміливих новин про економіку, розсилка яких була влаштована таким чином, що остаточна їх редакція не проходила загальноагентської цензурної вичитки - було б аномальним і рано чи пізно повинно було закінчитися скандалом.
    Зрозумівши, нарешті, що відбувається, керівництво "Укрінформу" позбулося "якихсь непідконтрольних" економічних новин швидко й ефективно. У кімнатах, де працювала редакція Коломійця вимкнули світло, а охороні дали список всіх її співробітників, яких із завтрашнього дня наказали просто не пускати до приміщення.
    Я добре пам'ятаю той суботній день, коли ми починали колотнечу з людьми у формі, які не дозволяли нам винести зі вчорашнього місця роботи наші особисті речі і, що набагато цінніше, особисті журналістські архіви.
    Потім ми сиділи все у кав'ярні навпроти "Укрінформу" і думали, що нам робити далі. Про те, щоб розійтися й окремо шукати роботу, нікому, по-моєму, навіть на думку не спадало. Ми вже тоді були командою. Коломієць з такою впевненістю й легкістю говорив про майбутнє відкриття і неминучий успіх нашого нового незалежного інформагентства економічних новин, що погані думки минали самі собою. Довго сперечалися про назву, поки не зупинилися на найпростішій - "Українські Новини". Потім Михайло зі своїх заощаджень роздав всім зарплату на місяць вперед і сказав, що через тиждень передзвонить і скаже, куди виходити на роботу.
    Він дійсно все владнав. Знайшов комп'ютерну фірму, яка дала нам 12 машин не те що у кредит, а взагалі без яких-небудь документів. Ми розраховувалися за них на виплат по 30 доларів у місяць за комп'ютер, здається два роки. Під тримісячну зарплату Коломієць під своє ім'я взяв кредит у банку – йому нічого було закладати. Офісом спочатку нам слугував актовий зал будівлі через дорогу від "Укрінформу" - за нього ми також спочатку довго не платили "по блату" Миколи Вересня. Велике йому спасибі.
    Однак сказати, що ми тоді починали з нуля - означало б надто прикрасити правду. У редакції Укрінформ Бізнес Новини на той момент було 70 передплатників, кожний з яких платив приблизно 1000 доларів у рік за стрічку щоденної інформації. Передплатники були для нас єдиним джерелом прибутку, як і для будь-якого інформагентства. З моменту вигнання з "Укрінформу" до моменту переукладання річних контрактів на підписку - а їх, як правило, всі укладали на рік - нас відділяло ще дев'ять місяців і більше 50 тис. доларів боргу. У принципі, шансів на економічне виживання у Михайла Коломійця тоді взагалі не було.
    Але він не просто вижив, а по-суті на пустому місці побудував ту фабрику новин, яка називається зараз "Українські Новини". "Закусити вудила" – тоді часто говорив він.
    Тому зараз, коли мене питають: а чи правда, що Коломієць втік з міста через те, що в агентства були фінансові проблеми, мені важко підібрати слова, щоб пояснити людям, яка це нісенітниця. Тому що я не знаю іншої людини, яка була б наділена таким почуттям обов'язку й відповідальності. Насамперед за людей, які стояли за ним, довіряючи йому просто як редактору і вчителеві у житті.
    Втеча Коломійця, для людей, які з ним знайомі - річ у принципі незбагненна. Михайло з тих, хто вміє зустрічати у житті труднощі сам-на-сам, якими б вони не були. Після складного періоду становлення "Українських Новин" він доводив це всім, хто його оточував, не один раз і не два.
    Єдине, що спадає на думку - нездоланна зовнішня погроза, яку сам Михайло Коломієць - людина смілива і досить життєвомудра – вважав настільки серйозною, що в один момент залишив улюблене місто і країну, сім'ю, друзів, близьких йому людей і нарешті справу свого життя, заради якої він зносив все, що завгодно, вважав за краще втекти, не залишаючи слідів, і, можливо, рятуючи своє життя. А можливо, завдяки своєму несподіваному виходу з незнаної гри, і не тільки своє.
    Ми не знаємо, що було джерелом цієї погрози. Але хтось знає відповідь на це питання. Хтось завжди знає. Але цю відповідь скоро дізнаємося і ми. Нас дуже багато, тих для кого Михайло є другом, колегою, вчителем. І коли ми дізнаємося, ніщо не примусить нас мовчати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.07 | Skubo

      Отже це спроба блокувати вихід інформації за кордон?

      Виглядає що "Українські Новини" утому аспекті який представляв Коломієць, (а не проросійське і промедведчуківське АГТ) до сих пір було джерелом професійої , а значчить обєктивної інформації з України на зовні.

      Усунувши Коломійця інформ специ з АП таким чином вводять ембарго на вихід правдивої інформації з України.
  • 2002.11.08 | Корреспондент.net

    Журналисты просят Пискуна и Смирнова проконтролировать расследов

    Журналисты просят Пискуна и Смирнова проконтролировать расследование исчезновения Коломийца
    Общественная организация "Лига экономических журналистов" обратилась к генеральному прокурору Святославу Пискуну и министру внутренних дел Юрию Смирнову с просьбой взять под личный контроль расследование дела об исчезновении директора информационного агентства Українські Новини Михаила Коломийца, сообщили в агентстве.
    Корреспондент.net
     Ноябрь 07, 10:52
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.08 | Парторг.уа

      Re: Журналисты просят Пискуна и Смирнова проконтролировать расследов

      Пискуна и Смирнова просят взять под личный контроль расследование исчезновения Коломийца
      Общественная организация "Лига экономических журналистов" обратилась к генеральному прокурору Святославу Пискуну и министру внутренних дел Юрию Смирнову с просьбой взять под личный контроль расследование дела об исчезновении директора Українських Новин Михаила Коломийца.
      Об этом говорится в письме, направленном лигой Пискуну и Смирнову, текст которого передан агентству Українські Новини.
      В письме, подписанном редакторами и экономическими журналистами 12 средств массовой информации, говорится, что журналисты не хотят связывать исчезновение Коломийца с другими резонансными преступлениями против журналистов, однако отмечают его уравновешенность и вдумчивость в поступках.
      "Профессионал с большой буквы, несомненный авторитет для экономических журналистов страны, Михаил Коломиец всегда придерживался главных принципов журналистской этики — объективности и взвешенности", — сказано в письме.
      Журналисты предлагают генпрокурору и министру внутренних дел помощь в расследовании этого дела.
      Как сообщало агентство, с 21 октября Коломиец без объяснений и предупреждений прекратил управлять делами агентства.
      До 28 октября он регулярно звонил своей знакомой, объясняя свое отсутствие психологическими проблемами, после чего заявил ей, что намерен покончить жизнь самоубийством и больше не выходил на связь.
      Милиция установила, что он выехал в Беларусь, однако не может объяснить причины его отъезда и установить местонахождение.
  • 2002.11.08 | ForUm

    Коломиец новый Гонгадзе?

    Международная организация журналистов видит в Коломийце нового Гонгадзе?

    06.11.2002 20:01
    Интернет-газета ForUm
    Международная организация журналистов обеспокоена тем, что исчезновение руководителя агентства +Украинские Новости+ Михаила Коломийца +является отголоском дела Георгия Гонгадзе+. Генеральный секретарь Международной организации журналистов Ейдан Уайт, и его организация, озабочены тем, что украинские должностные лица до сих пор не могут найти Михаила Коломийца, учредителя и директора +Украинских Новостей+, информационного агентства, которое специализируется на экономических новостях. +Журналист исчез 21 октября и с тех пор неизвестно что с ним+, напоминают в своем заявлении журналисты.
    Как передает +Украинская правда+, Ейдан Уайт солидарен с работниками +Украинских Новостей+, и считает, что в Украине +журналисты, которые являются лидерами в борьбе за критические и независимые материалы, не должны безнаказанно преследоваться+. +Из-за этого власть должна как можно быстрее установить местопребывание Коломийца и успокоить его коллег и родных+, - говорится в заявлении Международной организации журналистов.
    Международная организация журналистов и ее британский филиал в течение двух лет проводили кампанию, требуя полного расследования исчезновения журналиста Георгия Гонгадзе, оппозиционного журналиста.
  • 2002.11.08 | Мартинюк

    Чи зробить Смірнов все, щоб знайти Михайла Коломійця?

    Чи зробить Смірнов все, щоб знайти Михайла Коломійця?
    www.ПРАВДА.com.ua, 7.11.2002, 15:55


    Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" висловила своє занепокоєння фактом зникнення українського журналіста Михайла Коломійця, директора інформаційного агентства "Українські новини".
    Організація написала листа міністру внутрішніх справ України Юрію Смірнову з проханням зробити все можливе для того, щоб знайти Коломійця, не відкидаючи версію, що зникнення журналіста могло бути пов'язано з його професійною діяльністю. Факти, що їх вдалося отримати "Репортерам без кордонів", мають суперечливий характер, повідомляє "Німецька хвиля".
    Родина журналіста стверджує, що він не говорив під час телефонних розмов про бажання вбити себе. Родичі Коломійця кажуть також, що в нього не було депресій і він не мав жодного привода для самогубства. Мати Коломійця стверджує, що, попри інформації в пресі, він не був з нею "в постійному телефонному контакті" після зникнення.
    ***
    У четвер з відкритим листом до Генерального прокурора Святослава Піскуна та міністра внутрішніх справ Юрія Смірнова звернулася українська громадська організація "Ліга економічних журналістів". Журналісти звертаються до Піскуна та Смірнова з проханням взяти під особистий контроль розслідування зникнення Михайла Коломійця.
    "Ліга економічних журналістів", що об'єднує журналістів економічної спеціалізації провідних українських ЗМІ, висловлює глибоку стурбованість зникненням головного редактора інформаційного агентства "Українські новини" Михайла Коломійця.
    Журналісти зазначають, що не хотіли б пов'язувати "це зникнення з іншими резонансними злочинами проти українських журналістів".
    Всі члени "Ліги економічних журналістів" сподіваються, що правоохоронні сили докладуть достатніх зусиль для розслідування цієї справи. "Ми просимо Вас взяти її під свій особистий контроль", йдеться у листі журналістів. Зі свого боку члени "Ліги економічних журналістів" запевняють, що готові "максимально сприяти роботі правоохоронців у розкритті цієї справи - пошуку нашого колеги, нашого друга Михайла Коломійця".
    Лист підписали Ігор Власюк, головний редактор газети "Бізнес", Геннадій Гармаш, президент Ліги економічних журналістів, Володимир Гуцул, шеф-редактор "Економічного вісника", Алла Єрьоменко, редактор відділу газети "Дзеркало тижня", Дмитро Кошовий, редактор відділу агентства "Інтерфакс-Україна", Михайло Кухар, редактор відділу газети "Киевские ведомости", Яна Моісеєнкова, заступник головного редактора газети "Київський телеграф", Галина Панченко, перший заступник головного редактора "Української інвестиційної газети", Олег Панюта, ведучий "Нового каналу", Олексій Погорєлов, шеф-редактор журналу "Компаньйон", Михайло Романцов, редактор відділу газети "Сегодня", Орест Сохар, заступник головного редактора журналу "ПіК", Олександр Харченко, головний редактор агентства "УНІАН".
  • 2002.11.11 | dizz

    Огляд версій про зникнення Коломійця.

    http://www.zn.kiev.ua/ie/show/418/36707

    Єдине про що забув написати Кухар, це про те що пара Мурачьов -Голобуцький між 23 і 29 жовнем досить ефективно створювала балаган і відвертала увагу від зникнення Коломійця. Чи це тупа дурість чи професійна спецоперація?
  • 2002.11.12 | Ігор

    Секретні файли Коломийця

    Але те що він стер файли перед зникненням, мало чого варте. Адже насправді, ці файли легко було б відновити. Вважаю, що якщо у них у редакції не було спеціальних програм по знищенню файлів на компьютері, фахівець їх би відновив 100%, тільки треба було б не чіпати компьютер і своєчасно його викликати. Було це зроблено чи ні? Навіть зараз це можливо не пізно, якщо компьютером не користувались.
    Можливо так можна було б розкрити цю тайну.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.12 | Мартинюк

      Файли Коломийця могли знищити інші люди

      І відом з якою метою.

      Коломієць сам навряд чи витирав би все під ряд. Як правило є пару файлів, витирання яких ніхто й не помітить.
      Все це виглядає дуже підозріло.

      А МВС поширює першу ліпшу версію, яка знімає з нього відповідальність за пошуки Коломійця і вияснення обставин. До речі провідниця могла бачити просто когось подібного до Коломійця. Перевірити це все елементарно - був цілий вагон, і всі вони повинні були предявити паспорт якщо не при купівлі квитка то на українській чи білоруській митниці.Тобто вкрай просто знайти людей , в тому числі і сусідів по купе ( чи скажімо по вагону ресторану).

      Тип зовнішності Коломійця, незваючи на те що він "інтересний мужчина", який привертає увагу жінок та провідниць зокрема, є дуже поширеним у Східній Європі. Зараз просто ще немає масових показів його фотографій. Якщо те зроблять появиться безліч цілком щирих свідченнь що його бачили. Однак попри все це треба робити і ретельно перевіряти кожен випадок.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".