МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пустовойтенко протестує проти тиску АП

10/31/2002 | Спостерігач
Тотальний протест проти тотального тиску
Іван СМІШКО

Лідер народних демократів Валерій Пустовойтенко поповнив уже досить довгий перелік тих, хто звинувачує Адміністрацію президента в тиску на депутатів. Схоже, протест проти методів політичного діалогу, які застосовують об'єднані соціал-демократи і, відповідно, Адміністрація, стає тотальним.

За словами екс-прем'єра, через тиск із фракції НДП вийшов (і перейшов до фракції "Демократичні ініціативи") депутат Бандурка, незважаючи на те, що парламентська більшість оголосила мораторій на переходи з однієї фракції до іншої у межах більшості. На думку Пустовойтенка, тиск на депутата чинився з боку місцевої влади та Адміністрації президента. Та й загалом, стверджує він, "тиск на НДП простежується дуже сильно", адже в округах, де на виборах перемогли члени НДП, спостерігається тиск з боку податкової та прокуратури на представників бізнесових та владних структур, близьких до народних демократів.

Щоправда, незважаючи на „наїзди" та заяву, що в парламентської більшості немає чіткої позиції, виходити з неї де-юре НДП не збирається. Зате може докластися до розвалу більшості де-факто завдяки неучасті в голосуваннях.

Як бачимо, позиція все більшої кількості пропрезидентських депутатів починає нагадувати позицію опозиціонерів: за день до Пустовойтенка жорсткій критиці піддав Адміністрацію президента й СДПУ(о) нардеп Сергій Ратушняк із „Демініціатив". При цьому і його заява, і заява Пустовойтенка дуже вже нагадують невдоволення "нашоукраїнських" бізнесменів. Однак факт того, що протестує проти дій людей, фактично найбільш наближених зараз до президента, один із найбільш переконаних прихильників Кучми -- Пустовойтенко -- є симптоматичним. Скидається на те, що методи "формування" більшості та й загалом стиль політичної поведінки есдеків можуть призвести до ситуації війни проти них усіх інших.

Імовірно, саме небезпека ситуативного антиесдеківського об'єднання груп Ахметова (37 депутатів) й Пінчука (42 депутати) і, що більше, їхні переговори з "Нашою Україною" (110 депутатів) про можливість формування нової більшості змусили СДПУ (о) (39 депутатів) відступитися від бажання отримати свого прем'єра й підтримати кандидатуру Анатолія Кінаха -- таким чином вирвавши ППУ-"Трудову Україну" з потенційної коаліції невдоволених.

З іншого боку, така підтримка може зіграти фатальну роль для кар'єри Анатолія Кириловича. Адже за ситуації, що склалася, він не зможе розраховувати на голоси депутатів від "НУ" (деякі з них не мають принципових претензій до діючого прем'єра), бо ж конфлікт між "Нашою Україною" й есдеками зайшов настільки далеко, що, радше, одні будуть відмовлятися підтримувати якийсь проект чи певну кандидатуру, якщо їх підтримали інші, просто "з принципу". А тепер до них можуть додатися й деякі "пропрезидентські". Унаслідок цього абсолютно логічною здається заява Юрія Костенка про те, що найреальнішим кандидатом на посаду прем'єр- міністра він уважає Віктора Януковича. І, мабуть, не тільки комуністи, на яких киває Костенко (мовляв, вони можуть проголосувати за рішення більшості), стануть цьому причиною.

До речі, уже вчора деякі медіа почали спекулювати на тему відставки Анатолія Кінаха. Зокрема, інформаційний сайт MIGnews.com, посилаючись на "поінформоване джерело в уряді", повідомив, що на нараді з питань бюджету за участю Леоніда Кучми Кінаха "з майже стовідсотковою вірогідністю" мали відправити у відставку. Однак, як з'ясувалося пізніше, "джерело" занадто поспішило зняти Анатолія Кириловича з посади. Інформація про це, за словами прес-секретаря прем'єра Сергія Нагорнянського, не відповідає дійсності хоча б тому, що засідання уряду з питань бюджету і за участю президента учора просто не було.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".