suprise, suprise
11/05/2002 | Peter Byrne
Nov. 5
Украина не смогла доказать свою непричастность
"Резюме такое: Украина не предоставила убедительных доказательств, что она не продавала ("Кольчуги" в Ирак, - ред.)", - сообщил Владимир Литвин.
Спикер добавил, что эксперты высказали претензии к работе украинского экспортного контроля за продажей вооружений за рубеж.
Oct. 3
Iraq scandal simmers on
http://www.kpnews.com/main/11969/
...The site featured a transcribed nine-minute conversation in which Kuchma discusses not only the Kolchuga sale to Iraq, but also a deal to repair Libya’s MIG-25 fighter jets. In the conversation published on the site, Kuchma gives Malev permission to bypass the State Service for Export Control for the deal.
On Oct. 2, the site published another eye-catching transcription, this one involving arms sales to Iran. The transcription, allegedly from a recording dated May 2, 2000...
Відповіді
2002.11.05 | Shooter
ЛИТВИН ЗНАЄ, ЩО НАПИСАНО У ЗВІТІ ПО "КОЛЬЧУГАМ"
ЛИТВИН ЗНАЄ, ЩО НАПИСАНО У ЗВІТІ ПО "КОЛЬЧУГАМ"www.ПРАВДА.com.ua, 5.11.2002, 16:43
Україна не надала переконливих доказів того, що вона не продавала радарні установки "Кольчуга" в Ірак, заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин в інтерв'ю журналістам у вівторок після зустрічі з послом Великобританії Робертом Брінклі.
Литвин підкреслив, що це є "основним висновком з тих, які передані українській стороні американо-британською комісією з розслідування цього питання".
Крім того, з його слів, у висновку цієї комісії названі також певні застереження, що стосуються функціонування системи експортного контролю України.
Як повідомлялося раніше, у вівторок повірений у справах посольства США в Україні Марі Йованович і посол Великобританії в Україні Роберт Брінклі вручили голові відділу з контролю за озброєннями МЗС України Анатолію Щербі офіційні висновки щодо постачання в Ірак радарних систем "Кольчуга".
У той же час Литвин нагадав, що ця система "створювалася за допомогою розвинених західних країн і повністю була скопійована з їх досвіду". Він також додав, що американська сторона залишила 7 питань, на які просить дати відповідь Україну, у тому числі й організувати зустрічі з рядом осіб з української сторони. При цьому Литвин не уточнив, які саме це питання і з якими людьми мають відбутися зустрічі.
Спікер підкреслив, що у даний момент не хотів би коментувати цей документ, який зараз перекладається і вивчається у МЗСі. Після цього позиція МЗС буде повідомлена громадськості.
Литвин підкреслив, що для того, щоб говорити про подальші кроки України, треба проаналізувати цей "великий за обсягом документ". Він відзначив необхідність зробити його "аутентичний переклад, щоб не було довільних тлумачень, тому що відтінки, нюанси, можуть істотно впливати на текстову змістовну частину".
Спікер також підкреслив, що Україна готова до створення міжнародної комісії з цього питання, до залучення міжнародних інститутів.
Спікер нагадав, що в українському парламенті вже працює відповідна комісія, і до участі в її роботі запрошувалися представники парламентів інших країн. "Істина повинна бути з'ясована, зрештою ", - підкреслив він, додавши, що це справа часу.
2002.11.05 | Augusto
Литвин не змінюється. Все той же вундеркінд.
Документ передано через послів (представників закордонної держави) до держави (де-р-жа-ви, держави, і ще раз повільно: держави), а дубоголовий прахвєсор видає таке:"Після цього позиція МЗС буде повідомлена громадськості". А сам собі він напевне видається дуже-дуже розумним, справжним державним діячем...