МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як Кучма нищив Мороза

11/07/2002 | Спостерігач
Розмова Кучми з Кравченко [міністр внутрішніх справ]
[мовою оригіналу]
26 квітня 2000 року

Кучма [Kuchma]в кабінеті один. Заходить мужчина, встановлений по голосу як Кравченко.

Кравченко [Kravchenko]: Дозвольте?
Кучма: Я вітаю тебе!
Кравченко: Добрий день! [декілька слів нерозбірливо].
Кучма: Ти сьогодні на урочисте?
Кравченко: На зустріч з президентом.
Кучма: Я ж на дні народження був, та [два слова незрозуміло], но я правда нічого там.
Кравченко: Все нормально, вроді як [декілька слів нерозбірливо]. Леонід Данилович, я хочу доповісти про [слово нерозбірливо], можна? Я хочу вашої [слово нерозбірливо] попередньо.
Кучма: Так ти шо, начальника ГАІ Києва зняв?
Кравченко: Ну, а як так, ну, дивіться. В 6.40 приїзджає машина. Ну, то, що в нього спускає те, це цей білий...
Кучма: [декілька слів нерозбірливо].
Кравченко: Подкачується, да. Но вибачте, будь ласка, а якщо було б 100 кілограм вибухівки, щоб ми робили? Рознесло б його, етого самого, пів квартала. Стоїть ГАІ внизу, стоїть ГАІ слєва, стоїть ГАІ справа. І комендантський взвод, який охороняє оцю вулицю. Значить, ті пропозиції я вніс Шепелю [Shepel]. [Слово нерозбірливо] восьмой магазін по Лютеранской, Леонід Даніловіч, тут єсть [два слова нерозбірливо] мімо пожарки ми ставим знак «кирпіч». Вот ви сюди ж, мабуть, рідко їздите. Всім ми радились, зараз я їхав так, ну, машин навєрно 40 стоїть з лєвої сторони. Туда любую машину можна поставить, а потом нажать кнопку і будем чухаться. Закрить ету уліцу вообщє, до [слово нерозбірливо] не підійдеш після того, як «Москвичом» хотєлі тараніть Спаскіє ворота, вони все позакривали. Закрить Лютеранську до етого самого, до овощного, закрить єйо 200 мєтров вніз до школи, там пустіть пєший патруль, а туда вніз контроліровать вот ето с’єзд Пєчєрскій і всьо. А то, шо вони приїхали на нараду, начальника висадив перед знаком, він 200 метрів пройшов. До ринку можно ставить, вниз можно ставить, хай шукають, вони ж всі з водіями, вони ж на цьому [слово нерозбірливо]. Тому з вашого дозволу ми такий наказ підпишемо, і ця вулиця буде закрита. А начальник ГАІ – це вже третій прокол у нього, так шо...
Кучма: [декілька слів нерозбірливо], це його машина?
Кравченко: Його власна.
Кучма: Його?
Кравченко: Да. Ну, його в Старокиївському ми зараз там пресуємо там цією справкою. Власна машина і фонд дайте йому дітям, бачите, який він хоче, і політичне убєжище. Та мені кажиться, шо там трошки з головою шото нє в порядкє.
Кучма: Політіческоє убєжищє в Ізраілє, да?
Кравченко: Виїхати з України, да.
Кучма: Ну, хай їде.
Кравченко: Хай [слово нерозбірливо], а хто не пускає? Леонід Данилович, я порадитись по цим ротаціям, значить, які ви говорили на координаційному комітеті. Ну, і самі важливі хочу з вами узгодити, на інші матеріли так ми на погодженні. Ну, шо я пропоную, я хочу як ви подивитесь. На Київ – Смирнов [Smirnov] із Дніпропетровська, значить. На Дніпропетровськ – Москаля [Moskal] із Криму, значить. Корнієнко [Kornienko] – єсть два варіанта. Ну, це коли я буду з ним говорить, ілі вєрнуть його на Донєцк, так Селезньова пока йому місце не знайшов, там подивимся куди, або може його залишити в апараті як заступника міністра по охороні громадської безпеки. А Чернишова [Chernyshev] можна повернути на Крим заступника міністра.
Кучма: Угу.
Кравченко: Так? Тепер, значить, Француз [Frantsuz], він працює з 95-го року.
Кучма: В Івано-Франківську.
Кравченко: Да, івано-франківський на Рівненську область, і Рівненська область Кирницький, він теж працює з 94-го року, на Івано-Франківську. Вони західні обидва там такі кондові західники, хай. Значить, у мене єсть такий Коротков, це Одеська залізниця, він працює з 93-го року, це самий ветеран. Я можу, думаю, навіть його відправити на пенсію, тому шо так бував в нього на колегії, воно все так, як було в радянські часи, він так звик. Туди хочу із Севастополя переставити Іллічова, молодий полковник, ви може звернули увагу, такі сиві вуса в ньго. Він в Ялті працював, тепер в Севастополі і по виборам, і по цьому, і по референдуму працював. Попробувати на залізниці місяців сім-вісім, і можна його десь на область хорошу ставити. Він такий, ну, я вам скажу, «Батьківщина» не працювала, коли там бандітов викорчовують, то не боявся навіть там огнємьотом машини їхні бандітські, то єсть, такий хлопець бойовий. Я навіть дивлюся його далі іспользовать.
Кучма: [два слова незрозуміло]
Кравченко: Да. І єсть таке бажання поміняти Дніпропетровського, Дніпропетровську Південно-Дніпропетровську залізницю. Литвин Григорий Федорович тоже з 94-го року. Ми його трошки били, так би мовити, за результати, за наслідки діяльності. Ну, оце такі пропозиції.
Кучма: Раз здорово так працював, що вимушений був знімати і перевести далі. Оце мені [прізвище не зрозуміло] сказав.
Кравченко: А кого [слово незрозуміло] туди?
Кучма: А туди [декілька слів незрозуміло].
Кравченко: За Григоренка?
Кучма: Да.
Кравченко: Ну, от тут треба чітко визначитись.
Кучма: Він, по-моєму, вже там теж давно сидить.
Кравченко: Там він з 95-го, з 96-го року. Леонід Данилович, єслі от чесно, я йому вірю, ото шо там розмови біля нього ходять, так. Я йому вірю, як людині, нічого в мене там абсолютно з ним ніяких таких особистих зв’язків немає.
Кучма: Я ж... Особисті зв’язки в тебе з бабами [слово незрозуміло, сміється].
Кравченко: Піднімаю руки.
Кучма: І то з [два слова незрозуміло, сміється].
Кравченко: Леонід Данилович, я не такий. Так, шо я його можу, яка ваша думка, або переставляти, або звільняти.
Кучма: Ні, я [слово незрозуміло].
Кравченко: Просто переставляти.
Кучма: Я не за те, щоб звільняти. Але Одеса є Одеса, там настільки...
Кравченко: Леонід Данилович, наскільки все перепутано і перев’зано. Я не знаю, чи ви дивилися останній репортаж Доренко [Dorenko], попався вам чи ні. Я жду продовження, але сказав губернатору: «Чим це обумовлено?» Значить, шоб ви знали, шо останнім рішенням обласного суда знову поновлений Малов на роботі. Це той, що звільнив я іще, ну, пам’ятаєте, який бігав з усими політиками, цим попом там все грає. Значить, знову поновлений, я послав Онуфрієва знову, значить, ми його звільняємо тепер. Ну, я просто якось, шоб його не поновили. Мені кажуть, шо це Малишева зв’зок, так, Гурвіца [Gurvits]. І ця була інформація, зараз я групу послав туда. Вони взяли циганський [слово незрозуміло]. Доренко чогось віщає по Україні, і показали, що ось 3-4 человєка взяли інтерв’ю, значить, шо от «употрєбляєте наркотики?» «Да, употрєбляєм наркотики.» А вот ето дома, ето построєни за сльози і горє етіх людєй, коториє потрєбляют наркотіки. Ето циганскій наркобарон. Ну, дійсно, в кожній циганській общині проблема єсть. Я тут можу чесно і відверто вам говорити.
Кучма: А чого вдруг Доренко лізе туди.
Кравченко: Чого Доренко? Ну, вони кажуть так, шо тут, вроді, простір перекритий, шо вони не знайшли, хто може кинути, але в кінці фраза була така скажем шо [переходить на російську]: «Мы не только об Украине говорим, в России тоже много проблем, но продолжение следует. Такое положение может быть при тесной смычке местной власти и милиции.» Шо, значить, бездєйствіє і так далєє. Я поговорив з губернатором і з Боделаном [Bodelan], переговорив, відкіля. Ну, вони все-таки проводять оцю лінію. Побачу, шо воно зараз, група там працює, подивимся оце відпрацювання. Я подивлюсь на Григоренко. В мєня 1999-2000 рік 16 начальніков УВД призначено. В принципі, самий старий сьогодні оцей Коротков і Бевз в Кієвской області. Це ті, які з дев’яносто, той 92-й, а Бевз – 94-й. В основном оце, так сказать, карусєль ідьот. Я ні с ким іще з ними не говорив, Корнієнко я досить серйозно почав так притискати? і зараз Київ... Я на координаційному не доповідав.
Кучма: То по Києву треба трошки розшевелити.
Кравченко: Треба шевелити. От у нього стиль роботи отакий, от бачте воно так трошки, як в Криму. Трошки зовнішньо він вродє як показує роботу, так, а в глибину не лізе. Я думаю, шо Смірнов – це такий бик, шо...
Кучма: Ти дивись, в Київ чи Смірнова, чи Москаля, чи кого толкового.
Кравченко: Знаєте з-за чого я Москаля боюсь, я вам чесно скажу? Москаль зразу з’єднається з оцією правицею: Жулинський і оця гілка. Я би не хотів, шоб у них були ричаги впливу на...
Кучма: Я ще, думаю, його на Одесу можна. Ну ладно, дніпропетровський також хороший, я подивлюся, як він в Дніпропетровську.
Кравченко: От як він в Дніпрі виглядає.
Кучма: Там є, блядь, [слово незрозуміло].
Кравченко: Значить, Леонід Данилович, там така ситуація, значить, от Крим начинався, то таким чином. Він коли приїхав, він просто там перелякався, так би мовити. Коли послали ви туди Білоблоцького, приїхав я.
Кучма: Я пам’ятаю, шо він спочатку ж [декілька слів незрозуміло].
Кравченко: Да. І я тоді там таку нараду провів, я йому сказав, шо до утра якшо не буде заарештовано, я підписую зараз накази і звоню президенту, щоб вас всіх порозганять. Я всіх заступників познімав. І воно, мабуть, чи під страхом оцього тиску, він взагалі то сам по собі боягуз, от в період виборів так, я приїхав і сказав: «Ну, шо ж таке, Москаль? Шо ти? Цей працює, значить, на Марчука, цей... В кінці кінців ти шось робиш, чи ти думаєш, шо це буде відповідати чи тільки міністр, чи тільки це президентові? Я тобі... » І він після того почав індивідуально викликати, шось почав робити. Тому в от такому плані я думаю, шо...
Кучма: Я не знаю, коли мені всі кажуть, шо Москаль там порядок навів в цьому самому, в Криму, я говорю, блядь, якшо б не міністерство [декілька слів незрозуміло] не працювали там опергрупи центральні, апарату, то ні хера він там не зробив би.
Кравченко: А вже на фоні, безумовно, апарату, ну...
Кучма: Ну, давай, етому самому, він людина дійсно порядна, чи в апараті хай остається [декілька слів незрозуміло]...
Кравченко: Корнієнко, да? Ну, я просто поговорю...
Кучма: І дати, так сказать, додатково шоб, хай, хай уже...
Кравченко: Нє, послаба єсть, він же заступник. Єслі Чернишов, ну от, єслі Чернишов на Крим. Ну, я маю трошки сумніви, я вам скажу причина шо сумніви, то шо він сам кримський, і ото ж там період...
Кучма: От мені не подобається, шо кримський.
Кравченко: Не подобається?
Кучма: Шо кримський.
Кравченко: Ну, тоді я Чернишова десь сюди візьму, десь передвину. Я думаю, шо може Чернишова кинуть на какую-то область. Ну, в основному...
Кучма: [перебиває] А на Донецьк там шо?
Кравченко: А на Донєцк, Леонид Данилович, я в Донєцк Корнієнка планував.
Кучма: Ну, я то Корнієнка...
Кравченко: Якшо Корнієнка ні, то можна запропонувати Чернишова, або можна і іншу кандидатуру подивиться. Хоча там губернатор, я думаю, що він вам декілька разів співав: «То там перший заступник, перший заступник».
Кучма: Раз двадцять.
Кравченко: І таке інше. Значить, там такий варіант буде: в мене в школі, в інституті в Донєцкє Тітаренко. Він уже 61 рік, хотя він там спрацював там на вибори і таке інше. Сєлєзньов там ноє всьо врємя, шо в нього там, ну, він хоче в Київ так однозначно, якшо підтекст такий говорить. Йому можна запропонувати, Тітаренко ідьот на пенсію, Сєлєзньову можна запропонувати...
Кучма: Школу.
Кравченко: Інститут, хай врачує, а Донєцк тоді подивиться і кинуть туди Чернішова, єслі Корнієнко не...
Кучма: [перебиває] А той перший заступник дійсно не поганий хлопець?
Кравченко: Він не поганий, но він повністю його. Я йому ж кажу, шо, знаєш, виростив заступника зараз час такий, шо піде десь на область.
Кучма: Ну, так його і візьми його на іншу область.
Кравченко: На область і все.
Кучма: Ми, скажеш так, у нас справи, ми не можемо...
Кравченко: Я ж це і говорю, шо єсть відповідне рішення президента в жодній області не призначений свій.
Кучма: Да.
Кравченко: Всі ідуть тільки альтернативно.
Кучма: Да.
Кравченко: Ну, іще одна інформація, Леонід Данилович. В Кіровограді був футбол «Динамо» Київ –«Зірка». Прилетів Суркіс [Surkis] з Бродським []Brodskiy], значить, к нєму сразу сєл на хвост цей мер міста Кіровограда Нікулін [Nikulin]. Ну? і начал, значіт, жаловаться, там єсть [декілька слів незрозуміло], давят, значіт, генеральна прокуратура, МВД. Ну, он за МВД нічєго, а вродє-би в генеральні прокуратурі, ну, я не знаю, чи Пєтєбенько, чи хтось із заступників прокурора області дьорнули і там запевнили, шо його. Хотя там матеріали дуже такі хліпкіє, так єго всьо врємя надо етого Нікуліна поддавлівать, но вот такой альянс, так сказать, там создайотся. Шокін сказал, шо генєральний прокурор ми сразу рєшим. І єщьо одна тєма. Значить, на прошлій неділі на засіданні Кабміну виникає питання про заміну паспортів громадянина України на ідентифікаційну картку. Фінансіруєт міністєрство фінансов 50 миліонов, усе в проекті рішеня все.
Кучма: Угу.
Кравченко: Я кажу Ющенку [Yuschenko], нє Жулинському [Zhulinskiy], Ющенка не було, я кажу Жулинському: «Ми на власній [декілька слів незрозуміло] на Україні на нашій робе 70% громадян забезпечено паспортами»
Кучма: Паспортами, конєчно.
Кравченко: «Закона про ідентифікаційну картку немає, яка вона повинна бути.» Я тоже згоден, шо повинна бути картка, може воно й не правильно. Вона буде там пластикова хай, якшо паспорт у нас там 4 долари, то хай ця картка буде стоїть 2 долари, ну, вона дешевша буде. Ну, шо в ету картку вкладивать? Наприклад, в Америці я бачив картки с етім, з пальцями.
Кучма: З пальцями.
Кравченко: У нас начать катать сєчас, це вой такой поднімєтся, шо... Значить, єсть ідентифікаціонний номер податковой, шо в нього записано все там, то есть шо Кравченко такий номер має, можем одразу пробіть, шо в нього є. У нас все це не [слово незрозуміло]. Вчора записано в мене, мене не було, звонив Кравчук [Kravchuk]. Я набираю 2-61: «Добрий день, Леонід Макарович!» «Добрий день! Та оце я хотів там по двох проблемах, оце ж треба картки робити, розумієте, це ж ми так відстаємо, значить, ви ж давайте оце то, шо я знаю [назва структури незрозуміло].» Я трошки там покрутився, стоїть Суркіс і Медведчук дві фірми там, які готові запустити це. Леонід Данилович, в мене таке прохання, я думаю, шо може ми підемо до карточної, но треба, мабуть, паспорти зробити, а потім зміни в закон.
Кучма: А хто ж це готовив цей документ?
Кравченко: Я не... Ніхто не готовив, ще ніхто не готовить, це вони тільки пробивають, хочуть монополію. Ну, ринок 50 мільйонів, ви уявляєте, які гроші, яку вони дадуть собівартість і він посилається, що я вже все домовився з Литвиним [Litvin] і таке інше. Ну, я поки що тримаюся, я нікого, так би мовити...
Кучма: Якщо і будемо, так нам не треба і...
Кравченко: Ну, це в них будуть шалені гроші.
Кучма: Міністерство заробить внутрішніх справ.
Кравченко: Ну, тоді, якщо це робити, приймати відповідні рішення, поліграфічна база, ну, це треба тоді, щоб воно все було узгоджено. Того, що я так подивився, що це зашевелилися того, шо запахло грошима, і це вони вже побачили, де можна зароблять. Леонід Данилович, в мене в принципі все.
Кучма: О’кей!
Кравченко: Значить, тоді даєте мені дозвіл на ...
Кучма: Давай швидко, щоб [два слова незрозуміло].
Кравченко: Іще в мене питання тоді, коли у мене всі подання є, коли я переговорю, тоді показувати, ви будете говорити з ними?
Кучма: Та ні.
Кравченко: Чи в принципі з тими, якими...
Кучма: [Декілька слів незрозуміло] чого ж ми будемо переставлять, чого я повинен повчать. Я думаю, що ти з ними переговори, вони зрозуміють, шо це необхідність, так сказать.
Кравченко: Я вам бажаю здоров’я, дай бог всього.
Кучма: Слухай, ти підожди. Я ото наводив приклад по цукру, [декілька слів незрозуміло] твої структури.
Кравченко: Да, я пам’ятаю, що журнал „ПиК” Кулида, поки що пікнув, значить. Ми завалили його...
Кучма: [Говорить в селектор] Олег! Там папки тобі передали на координаційний комітет, є одна довідочка по цукровим отим заводам, так ти [декілька слів незрозуміло] передай йому, хай [слово незрозуміло], добре, да. [Звертається до Кравченка] А це мені передав Гончарук [Goncharuk], каже: «В мене є більш така інформація».
Кравченко: Журнал «ПиК» задавили, значить, придавили у нього 14 фірм, всі ми виявили, і вчора «Сільські вісті» вже пишуть, шо нас тут на [декілька слів незрозуміло].
Кучма: Да, да. Там пишуть чи Чорновол [Chernovol], чи він, чи ще цей самий...
Кравченко: Там же тоді і Хмара [Khmara].
Кучма: Хмара, да
Кравченко: Хмара, да. Ну, проти Хмари [декілька слів незрозуміло].
Кучма: Нехай краще [декілька слів незрозуміло]. Син Чорновола, кажуть, блядь, взагалі, блядь.
Кравченко: У них просто стоять комп’ютери [декілька слів незрозуміло]. Він так міняв структуру, ці гроші перекидались в структури.
Кучма: Ну, ви перевіряйте все до кінця
Кравченко: Да, да.
Кучма: Треба знищити структури у Мороза [Moroz], блядь. І Плющ [Plusch], он весь час каже, блядь. Він же продовжує, це ж нахаба.
Кравченко: Відійшов я від цієї теми, я зараз не володію ситуацією, я просто не можу...
Кучма: [Перебиває] Це, це треба разом: Служба безпеки, ви і податківці.
Кравченко: І податківці, я тоді...
Кучма: Вивчити всі структури його, блядь, і знищити, блядь, повністю!
Кравченко: Я підніму все.
Кучма: Ну, по ньому ж, треба елементарно. При ньому команда та, там директор, бувший народний депутат по спискам, він має структури тут десь.
Кравченко: Я просто зараз не готовий до цієї розмови, я приймаю до виконання.
Кучма: Єсть [голосно ляпає по столу]. Пока.

Відповіді

  • 2002.11.07 | Shooter

    Бай зе вей, ...

    ...з розмови Крава постає чуть не "інтєліґентним руководітєльом".

    З поправкою на мєнтовство і лизання сраки Кучмі, звісно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".