МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПОЧАЛАСЯ інтернет-конференція з Юрієм Василенком

11/13/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Конференція має відбутися у другій половини дня. Готуйте будь ласка питання. Головна тема - відкриття
другої кримінальної справи проти президента Кучми, оцінка реакції на цю подію, та подальші плани.

Відповіді

  • 2002.11.14 | 123

    Чи дійсно перша Ваша постанова набрала силу?

    Як я розумію, рішення суду є таким, що набрало силу, якщо воно не оскаржується і вже не може бути оскаржено. Але ж Вашу першу постанову начебто оскаржують?

    Що я тут невірно розумію?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.14 | Юрій Василенко

      постанова про порушення справи

      не оскаржується і не опротестовується. Однак, зараз виникло питання, (і ми вже тут про це говорили,) коли Тимошенко оскаржувала постанову прокуратури про відкриття справи проти неї в суді, бо за Конституцією все може бути оскаржено. Суд як ви знаєте задовольнив її клопотання. ПРокуратура направила апеляційне подання в Апеляційний суд, той в свою чергу в Конституційний Суд, чи відповідає неможливість оскаржити постанови про відкриття кримінальних справ Конституції, і це питання КС ще не вирішив.

      В моєму випадку, як ви вже знаєте, все навпаки - тут Прокуратура вже сама діє так як діяла Тимошенко. Тут виникло два питання - чи має право Генпрокурор та його заступники оскаржувати цю постанову, і чи має право Президент оскаржуватьи - тому що щзаконом цей момент не врегульовано. Але в будь якому випадку - і це ключовиий момент касаційна скрага та касаційне подання прокурора не зупиняє виконання вироку, ухвали чи постанови. Тому ГПУ повинна *вже* проводити досудове слідство. А президент вже повинен підписати два закони, про які йдеться в постанові про другі кримінальній справі.
      В поточний момент Кучма, не підписуючи закони, знахродиься у стані, який називається "триваючий злочинний стан". І будь який прокурор, слідчий, суддя, повинен згідно ст. 97 КПК України зобов"язаний припинити триваючий злочин.
  • 2002.11.14 | 123

    Чи змінилося Ваше життя після першої постанови?

    Я маю на увазі -- чи відчуваєте Ви якусь підсилену увагу з боку владних структур, якійсь тиск -- щось, чого не було раніше (до порушення першої кримінальної справи)?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.14 | Юрій Василенко

      ні, фактично змін немає

      Тиск був лише з боку п. Євдокимова - (члена ВРЮ) погрози, та п.Піскуна, який сказав що я буду відповідати якщо вчинив ці дії умисно.

      Мої добризичливці повідомили мене, що за мною встановлено зовнішнє спостереження, яке я, та мої колеги та знайомі які часом ходять разом зі мною декілька раз помічали. Здається цих людей, які ведуть спостереження, називають "топтуни".

      На мою думку, прослуховуються телефони - на роботі і дома. Але наше з жінкою та дітьми життя це не погіршило, ми лише стали більш обережними
  • 2002.11.14 | Наливайко

    Пане Василенко, чи є, на Вашу думку,

    в Онопенка реальні ПРАВОВІ підстави позиватися про скасування обрання Маляренка?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.14 | Юрій Василенко

      на мою думку, підстави є

      Виникає декілька питаннь.
      1. п.Маляренко не вибраний безстроково, а головою ВС може стати лише суддя який обраний безстроково. Про те, що Маляренко лише наступного року йде на обрання його у ВР на безстроковий термін повіідомив член ВРЮ В. Шишкін.

      2. Судді ВС, на мою думку, потрапили під психологічнй тиск з боку генпрокурора, який пропонував одну кандидатуру - Маляренка, при цьому не приховував що вони наприклад дружать сім"ями - а він не мав ніякого права втручатися у справи ВС і пропонувати кандидатури.

      3. Психологічний вплив вчинив і Президент - який прибув без запрошення до суддів ВС (що раніше він ніколи не робив) і фактично агітував разом з головою АП Медведчуком за Маляренка, обіцяючи підвищити зарплату, покращити умови, і навіть вперше публічно заявив що судова система - третя гілка влади.

      4. Президент явно висловився проти Онопенка - заявивши що голова партії не може бути головою ВС.

      5. Буквально напередодні у всіх центральних ЗМІ, коли вже не можна було зробити спростувань, відбувся викид якоїсь інформації про те що хтось займається підкупом суддів, йшлось про божевільні гроші - це теж було спрямовано проти Онопенка.

      І останнє - як зрозуміти дії Маляренка, який на мій погляд з провокаційними цілями робив заяви що якась жінка по телефону погрожувала його житттю і т.д. Як врешті решт розуміти його публічні заяви про те що він знімає свою кандидатуру?
      Тобто на мою думку це провокативні дії з його боку.

      До речі, якщо подивитись в Конституцію, то там находимо що порядок виборів голови встановлюється згідно Закону. А такого Закону досі немає. Якщо зовсім заглибитись в питання, то на мій погляд взагалі ВС діє нелегітимно - тому що в перехідних положеннях Конституції вказано що попередній склад ВС діє до утворення нової судової системи, але не більш ніж 5 років. Нової системи не сформовано - відсутні суди присяжних, вищі спеціалізовані суди. Старий склад ВС діє вже більше 5 років, таким чином ВС діє нелегітимно (на мою думку, звичайно)!

      Тому у Онопенка є дуже багато пунктів, по яким можна подавати в суд.
  • 2002.11.14 | SpokusXalepniy

    В связи с делом о даче взятки за избрание Онопенко...

    В связи с делом о даче взятки за избрание Онопенко на пост главы Верховного суда.

    Прокоментируйте, пожалуйста, этот материал из www.korrespondent.net

    Генеральная прокуратура начала проверку информации о том, что одному из судей Верховного Cуда Украины предлагали взятку в размере 500 тысяч долларов за поддержку кандидатуры Василия Онопенко на должность главы Верховного Суда, сообщил Первый национальный телеканал.
    Как передает LIGA, информированные источники программы "Епіцентр" ("Студія 1+1") утверждают, что к этому делу имеет отношение депутат Михаил Павловский (фракция блока Юлии Тимошенко в Верховной Раде).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.14 | Юрій Василенко

      Генпрокуратура у цьому випадку відкрила

      кримінальну справу по факту базарних пліток.
      Невідомо ні лице, яке пропонувало хабаря, ні суддя, який мав його отримати. Не знайдено, як відомо, і мішка з 500 000 доларів. Це теж своєрідний психологічний тиск на суддів ВС, і звичайно це все було спрямовано проти Онопенка, на підтримку кандидатури Маляренка.

      На мою думку, Генпрокуратура, згідно статті 94 КПК не мала підстав порушувати кримінальну справу і поширювати після цього інформацію на всю Україну. Знов таки, саме з цього приводу Онопенко мав би звернутись до суду, щоб оскаржити обрання Маляренка.
  • 2002.11.14 | Homo Sovieticus

    Які існують примусові засоби?

    Які існують засоби примусити Кучму поставити підпис? У порівнянні як такі заходи застосовуються до звичайних посадовців, та як це має бути з поправкою щодо недоторканості президента.

    Чи знов таки, єдина можливість цю справу завершити - через створення спеціальної комісії ВР, дії якої не регламентовано саме через цю справу. Замкнуте коло якесь...

    PS. І взагалі, дурниця якась у кашій Конституції записана. Навіщо вимагати завізувати закон Президентом, що його прийнято Парламентом через подолання вето самого ж Президента?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.14 | Юрій Василенко

      тут дійсно є коло, нажаль

      > Які існують засоби примусити Кучму поставити підпис? У порівнянні як такі заходи застосовуються до звичайних посадовців, та як це має бути з поправкою щодо недоторканості президента.

      Ви праві, з тої точки зору що недоторканість президента заперечує можливість вжити заходи до Кучми.ПРи відсутності закону про імпічмент, про тимчасові слідчі комісії ми знаходимося в зачарованому колі.

      Тому порушення кримінальної справи, та розповсюдження інформації про це якнайширше, є поки що єдиний засіб якимось чином зупинити злочин.
  • 2002.11.14 | Skapirus

    Чи не буде так, що

    не маючи підстав заперечити Вам відносно відкриття кримінальних справ проти кучми по суті, їх існування будуть просто не помічати та поступово спускати на гальмах. Наприклад, про це свідить те, що відкриття Вами вчора (13 листопада) другої кримінальної справи було майже проігноровано офіційними особами та в ЗМІ. Чи є реально важелі для примушення кучми підписати такі ненависні йому закони?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.14 | Юрій Василенко

      Re: Чи не буде так, що

      Не помічати порушення кримінальних справ неможливо - ця інформація досить добре розійшлась ледь не по всьому світу. Громадськість та що особливо важливо на цьому етапі, народні депутати будуть слідкувати за тим щоби прокуратура здійснювала слідчі дії, тому що Кучма підозрюється у вчиненні тяжких і особливо тяжких злочинів, які просто так важко ігнорувати.
      Єдине що вони можуть робити, як вже відмічалось, це провестипару-двійко формальних слідчих дій, і закрити справу. Але тоді депутати обов"язково оскаржуть такі дії прокуратури.

      При поточній системі влади можливі будь які варіанти - але я впевнений, що досить політичній ситуації змінитися, то все одно підніметься питання про розслідування підозр у тому що Кучма вчинив тяжкі і особливо тяжкі злочини. Я бачу тут аналогію з вищими посадовцями ПАР, Півд. Кореї, Чілі, Югославії і т.д. - такі дії не забуваються.
      (Звичайно, якщо не стече строк давності)
  • 2002.11.14 | Майдан-Інформ

    починаємо (-)

  • 2002.11.14 | Офтопік

    На вашу думку,як вплине обрання Маляренка

    головою ВС на судову систему?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.14 | Юрій Василенко

      обрання Маляренка

      Якщо дивитися загально, і суворо дотримуватись Конституції, Закону про Судоустрій - Маляренко не може тепер впливати на прийняття рішень, як було раніше коли голова ВСта пленум ВС розглядали конкретні справи. Статус голови ВС тепер - він є рівним серед рівних, і більше виконує функції адміністратора. Фактично, він має суто предстаницькі функції, і в теорії це не повинно вплинути на незалежність судів (якої до речі, і так майже немає).
      Але потрібно знати психологію наших суддів, які в більшості своїй звикл підкорятися якому завгодно вищому посадовцю, але не Закону.

      Оскільки Маляренко є, як про нього кажуть, жорстким адміністратором, його вплив на суддів буде значним.
      До речі, цікава деталь - для тих хто знайомий з принципами дії ще радянської судової системи дуже дивно чути, що Маляренко став суддею Верховного Суду в 80 році, лише через 7 років після закінчення інституту, маючи лише 6 років суддівського стажу. Тільки дуже наївні люди можуть думати що в СРСР такий кар"єрний зріст міг забезпечити непересічний суддівський талант пана Маляренка.
      Цікаво, що в Луганську напевне, ще є люди, які пам"ятають що ж такого зрбив Маляренко що потрапив так швидко в ВС.

      Ще одне, останнє - він виступає категорично проти суду присяжних(бо люди нерозумні, та це дуже дорого, багато скасовуючих вироків і т.д.), та за залишення наглядової інстанції(тобто системи, за якої впливати на остаточні судові вироки могла незначна жменька людей, серед яких і він - Маляренко).

      Так що дивіться самі, що чекає на судову систему.
  • 2002.11.14 | Mykyta

    Yakshcho verhovna rada pryjme zakon pro

    garantiyi Kuchmi, chy oznachatyme ce, shcho vidkryti spravy budut' zakryti?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.14 | Юрій Василенко

      гарантії бувають різними

      Треба дивитись, що це за закон про гарантії, щоби щось казати.
      Наприклад, заборона відкривати будь які справи проти особи, є на мою думку антиконституційною. Але ще раз повторюю, що потрібно дивитись конкретний проект закону.
  • 2002.11.14 | Майдан-Інформ

    закінчуємо конференцію

    дякуємо всім учасникам!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".