МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Вищій Раді Юстиції з"являться "зайві" члени?

11/22/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Хаос та незрозумілі рухи збільшують можливості маніпулювання цією і так багатостраждальною установою, яка в теорії повинна бути одним з наріжних каменів системи судоустрою.


В ВРЮ може з"явитися 3 "зайвих" члена. Чомусь нам здається, що позбавитися захочуть не від голови ВРЮ Ківалова, що незаконно суміщує посади, а наприклад від опозиційного Віктора Шишкіна.


24 жовтня 2002 року п` ятий З`їзд суддів України призначив трьох нових членів Вищої ради юстиції за рекомендацією Ради суддів України. Рада суддів України ухвалила вказані рекомендації не звертаючи увагу на заперечення стосовно такої дії з боку Вищої ради юстиції, про що Раду суддів України було попереджено листом.

Проблема у тому, що у разі приведення до присяги Верховною Радою України новопризначених членів Вищої ради юстиції до закінчення повноважень попередньо призначених З`їздом суддів України членів Вищої ради юстиції повноважними будуть вже шість членів Вищої ради юстиції, які призначені від судового корпусу, а не три, як то передбачено Конституцією України.

Перші 16 членів Вищої ради юстиції, в тому числі три члени, яких призначив третій З`їзд суддів у 1996 році, склали присягу перед Верховною Радою України 24 березня 1998 року. З цього часу відповідно до статті 1 Закону України про Вищу раду юстиції і відраховується строк повноважень(6 років) для вказаних осіб. Таким чином, повноваження членів Вищої ради юстиції, яких було призначено на третьому З`їзді суддів України в 1996 році закінчуються 24 березня 2004 року.

Проти цього не заперечували і члени Ради суддів України на засіданні 23 жовтня 2002 року, але мотивували своє рішення тим, що вони фінансово неспроможні зібрати і провести весною 2004 року позачерговий З`їзд суддів України і тому будуть рекомендувати призначити майбутніх членів Вищої ради юстиції саме на цьому з`їзді, а подальше вирішення цього питання буде належати до компетенції Вищої ради юстиції України і Верховної Ради України, яка може привести до присяги новопризначених членів Вищої ради юстиції по закінченню повноважень попередньо призначених членів Вищої ради юстиції.

Необхідно також зазначити, що підстави припинення повноважень членами Вищої ради юстиції зазначені у статті 18 Закону України про Вищу раду юстиції. З яких достроковим припиненням повноважень є лише три:
і) порушення присяги;
іі )набуття чинності обвинувального вироку щодо члена Вищої ради юстиції;
ііі )визнання особи, яка є членом Вищої ради юстиції, недієздатною або обмежено дієздатною.
Інших випадків дострокового припинення повноважень членів Вищої ради юстиції закон не містить.

Рішення щодо припинення повноважень у зв`язку з закінченням строку повноважень (пункт перший статті 18 Закону) приймається самою Вищою радою юстиції

До прийняття такого рішення інші новопризначені особи не можуть приводитися до присяги, як члені Вищої ради юстиції, інакше виникне ситуація ігнорування положень Закону.

Чи буде ВР ігнорувати положення Закону, і якщо так, то котрі з членів ВРЮ виявляться "зайвими"?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".