МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НЕ ТАК ТIЇ ВОРІЖЕНЬКИ, ЯК СВОЇ ЛЮДИ

11/25/2002 | Лука
За одинадцять рокiв Незалежностi в Українi з'явився виразний двоподiл суспiльства. Створилися два окремi табори. В одному таборi об'єднанi люди, для яких стало самоцiллю нагромаджування матерiальних багатств, а державну незалежнiсть вони використовують, як механiзм для досягнення своєї корисливої мети. У другому таборi гуртується частина українського суспiльства, яка хотiла б бачити розбудову держави для забезпечення в нiй демократичного ладу, економiчного добробуту громадян та розвитку нацiональної культури.
Для першого - українська державнiсть не складає нацiональної вартостi. Ментальнiсть людей у цьому таборi така, що вони за грошi готовi продати все, що тiльки можна, а особливо "старшому братовi". Вони навiть готовi вiдмовитися вiд незалежностi, якби старий союз чи новий забезпечив їм сприятливi умови для ще бiльшого збагачення. Другий - хоче бачити Україну незалежною державою, демократичною, престижною в колi вiльних народiв, українською за її змiстом.
За роки незалежностi мiж цими двома таборами iснував i далi iснує конфлiкт у формi протистоянь. Iснувало мiж ними багато рiзних фронтiв. Боротьба за статус української мови була одним з головних. До цього останнього фронту за збереження української мови долучалася часто емiграцiя. Емiгранти не розумiють, чому державний провiд так нехтує українською мовою. Було важко зрозумiти, як це так, що 10 стаття Конституцiї України визначає українську мову державною, а уряд не дбає про те, щоб ця стаття Конституцiї втiлилася у практичне життя. Для емiграцiї - це парадокс, що у Верховнiй Радi є депутати, якi вiдмовляються говорити українською мовою. Чи є у свiтi якась iнша країна з подiбною ситуацiєю?
До змагань за введення у вжиток рiдної мови як особливо важливої справи для патрiотично налаштованої частини українського суспiльства (змагання, яке, на жаль, ще й досi не закiнчилося), у цьому роцi додалося ще два новi фронти, якi своєю гостротою рiвняються боротьбi за мову. Один з них - це Указ Президента України Кучми вiд 13 березня про створення робочої комiсiї з пiдготовки зi святкування 350-рiччя Переяславської угоди.
Українськi iсторики Михайло Грушевський, Дмитро Дорошенко, Iван Крип'якевич, Михайло Брайчевський та iншi дали негативну оцiнку цiй угодi. А творець української нацiї Тарас Шевченко за те, що великий гетьман Богдан Хмельницький дав себе обманути царським вельможам, назвав його "нерозумним сином". Знаємо також, що московська сторона нiколи не дотримувалася Переяславської угоди. Мало того, пiсля неї не тiльки була скасована Гетьманщина та зруйнована Запорiзька Сiч, але дiйшло до тотального поневолення України, а народ був вiдданий у рабство. I що тут вiдзначати: московську зухвалiсть чи наше рабство?
Другий фронт - це згода на писання iсторiї України разом з росiянами. I знову емiграцiя запитує: як росiяни смiють писати українську iсторiю? Як вони зрештою охарактеризують бiй пiд Конотопом, який можна вважати розривом Переяславської угоди з українського боку? Що вони напишуть про Петра Дорошенка, Iвана Мазепу, Симона Петлюру, Степана Бандеру, Романа Шухевича, про укази, якi забороняли українську мову, про Визвольнi Змагання 1918 року, про голодомори, про переслiдування українських патрiотiв росiянами, про висилання людей до Сибiру, про нищення української iнтелiгенцiї, про мiльйони жертв українцiв пiд час Другої свiтової вiйни, яких Совєтський Союз заради обману возвеличав героями вiтчизняної вiйни й котрi фактично були використанi на збереження росiйської iмперiї?
Емiграцiя нiяк не може зрозумiти, чому б росiяни мали писати нашу iсторiю. Та це ж страшний потиличник для українських iсторикiв! Невже росiйськi iсторики кращi й розумнiшi за наших? Це взагалi приниження для української нацiї!
Дехто в Українi мiг би сказати, що нам, емiгрантам, не слiд втручатися у внутрiшнi справи України. (Так як про це вже говорив Президент Кучма напередоднi III Свiтового Форуму Українцiв). Одначе людина, яка називає себе українцем, не може стояти осторонь i спокiйно споглядати антиукраїнськi кроки сьогоднiшнього керiвництва України. Емiграцiя чинить цiлком правильно, коли закликає Президента України переглянути свої помилковi рiшення. А якщо Президентовi невигiдно прислухатися до голосiв емiграцiї, то нехай прислухається до голосiв патрiотичної частини українського суспiльства в Українi. (Нагадуємо, пане Президенте, патрiоти - це люди, якi люблять свiй народ i свою державу та чесно в нiй працюють, з гордiстю називають себе українцями так, як американцi - американцями, нiмцi - нiмцями, а поляки - поляками). В Українi всi одностайно засудили останнi кроки власного уряду, який, на жаль, ще й досi не зрозумiв, що вiн вiдповiдає за Незалежнiсть України, її нацiональне обличчя та народ, iнтереси якого повиннi стояти на першому мiсцi.
Коли розмiрковуєш над цими проблемами, мимоволi закрадається думка, чи не придумала навмисне якась темна сила цi новi фронти, щоб розпорошити сили українських патрiотiв у їхнiх намаганнях нарештi зробити Україну українською?

Відповіді

  • 2002.11.25 | Предсказамус

    Слона-то Вы, Лука, и не приметили...

    Лука пише:
    > За одинадцять рокiв Незалежностi в Українi з'явився виразний двоподiл суспiльства. Створилися два окремi табори. В одному таборi об'єднанi люди, для яких стало самоцiллю нагромаджування матерiальних багатств, а державну незалежнiсть вони використовують, як механiзм для досягнення своєї корисливої мети. У другому таборi гуртується частина українського суспiльства, яка хотiла б бачити розбудову держави для забезпечення в нiй демократичного ладу, економiчного добробуту громадян та розвитку нацiональної культури.

    [skip]

    > Коли розмiрковуєш над цими проблемами, мимоволi закрадається думка, чи не придумала навмисне якась темна сила цi новi фронти, щоб розпорошити сили українських патрiотiв у їхнiх намаганнях нарештi зробити Україну українською?

    Помимо описанных Вами двух "фронтов" есть еще одна группа людей. Это остальные 90% украинского народа. Не знаю, в курсе ли Вы, но в Украине сейчас жить и выживать нелегко. Поэтому для этой самой группы вопрос языка общения не является основным и даже одним из первоочередных. В отличие оти диаспоры, которая в основном лишена необходимости каждый день гадать, чем бы накормить семью завтра и может позволить себе роскошь побороться за украинизацию Украины.

    P.S. Кроме того, Вы не приметили раздела форума "Мова", который гораздо лучше подходит для обсуждения поднятого Вами вопроса.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.25 | Лука

      Звичайно,питання мови важливе тiльки для росiян...(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.11.25 | Предсказамус

        Если Вы обо мне, то я украинец.(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.11.26 | Nemo

          Ага. Але дууже східний :-((-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.11.26 | Предсказамус

            Судя по " :-(", это плохо? Вы латентный федералист? (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.11.26 | Nemo

              Ну чому ж тільки латентний?

              Федеральний устрій значно б оздоровив би ситуацію. І якби в результаті дезінтеграції Донбас і Крим "відвалили" до Росії, економіка України принципово б змінилася. Не скажу що стало б набагато краще одразу - швидше навпаки гикнулася б втрата податкових надходжень. Але структурна модель вже була б іншою. А найголовніше політино країна досягла б більшої єдності, аніж з кримінально-комуністичним Донбасом і російськофільським російсько-кримсько-татарським Кримом.
              Розумію, що це тільки фантазії, але чого б і не пофантазувати.
              От тільки ваш рідний Харків ми все-одно нікому не віддамо. Куди ж нам без першої столиці УРСР? :-)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.11.26 | Предсказамус

                Re: Ну чому ж тільки латентний?

                Nemo пише:
                > Розумію, що це тільки фантазії, але чого б і не пофантазувати.

                Это хорошо, что понимаете...

                > От тільки ваш рідний Харків ми все-одно нікому не віддамо. Куди ж нам без першої столиці УРСР? :-)

                Именно. Так придется терпеть. :)
        • 2002.11.26 | Совiсть

          Если Вы обо себе, то вы кто угодно, но не украинец.(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.11.25 | Olga

    Почему я ПОКА не патриот

    Лука пише:
    >(... патрiоти - це люди, якi люблять свiй народ i свою державу та чесно в нiй працюють, з гордiстю називають себе українцями так, як американцi - американцями, нiмцi - нiмцями, а поляки - поляками).

    Патриотов имеет та держава , которая :
    - честно относится к своим працюючим и 50 лет отпрацювавшим на
    нее гражданам
    - заботится об инвалидах и потерявших здоровье на разных опасных
    работах во благо родины людях
    - любит и защищает свой народ
    - и так далее

    И это не тот случай ,когда " все люди отвечают добром на добро - только ждут , кто начнет первым " . Пока мы содержим его своими налогами и защищаем себя кто как может
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.25 | franko

      Нe дeржава "маe патрiотiв", а патрiоти мають дeржаву.

      Нe дeржава формуe народ, а народ - дeржаву.

      Коли до Вас, а з вами щe до 90% насeлeння (нe народу) дiйдe ця проста iстина, тодi Ваш wish list станe рeальнiстю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.11.25 | Olga

        Так вся моя жизнь и пройдет (+)

        от выборов до выборов (их уже столько у меня было :-(( )
        Не доживу я ,видно ,до исполнения моих желаний
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.11.25 | franko

          Життя - цe нe тiльки вибори (+)

          Вибори як iнститут дeмократii в Украiнi спрофанованi. Вони нe дiють так, як трeба. Тому на них цiлком покладатися нeрозумно.

          Розумieтe, Ольго, добрий громадянин - цe як добрий водiй. Коли всe добрe, вiн iз задоволeнням кeрмуe своiм авто, якe пiдкорюeться його командам. Алe iнколи авто пeрeстаe слухатися водiя. В таких випадках трeба лiзти пiд капот, вимащуватися шмiром, витрачати час i зусилля на рeмонт.

          Так само мeшканeць дeмократичноi краiни. Нормальний стан рeчeй - коли вибори функцiонують як засада дeмократичного устрою. Алe iнодi щось ламаeться. (Нас ламали 73 роки.) I трeба лiзти пiд капот.

          Водiй, який витягуe мобiльник i дзвонить на автосeрвiс, нe турбуючись вийти з машини - цe нe тiльки ламeр, якого, мабуть, нe дужe поважають в свiтi автолюбитeлiв. Вiн щe й повинeн будe за цe всe ДОРОГО ЗАПЛАТИТИ. I грошима, i часом.

          Tрeба рeмонтувати нашу дeмократiю самим, а нe чeкати, поки вона сама запрацюe. Чи згоднi? :):
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.11.25 | Предсказамус

            Некорректные аналогии не способствуют доверию

            Сравнивая демократию с автомобилем, а гражданина с водителем, Вы неосознанно (надеюсь) вводите собеседника в заблуждение. Потому, что для решения проблем демократии воли одного гражданина недостаточно, нужна воля достаточной части социума. Разжевать или сразу признаете ошибку?

            Если Вам так уж близка транспортная тема, сравнили бы с кораблем, что-ли... Есть корабль и есть люди на нем. Большая часть - пассажиры, которые не знают, как именно работают потроха судна и не сильно интересуются. Это обычные граждане as is. Но еще есть команда, (т.е. политически активные), которые и заняты движением корабля. Если что-то не так, то они могут обратиться за помощью к пассажирам, только им придется быть понятными и убедительными, а также не использовать этих пассажиров в качестве "пушечного мяса" в особо опасных случаях. Тогда они эту помощь получат.
            Аналогия тоже не идеальная, понимаю, но как-то все-же ближе к теме...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.11.25 | franko

              Згодeн (-)

            • 2002.11.25 | Лука

              Корабель вiйськовий, пасажири захопленi пiратами 73 роки(-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.11.25 | Olga

                Re: Корабель вiйськовий, пасажири захопленi пiратами 73 роки(-)

                А можно поименно назвать пиратов - не понятно только откуда они
                берутся , и где грань : пират - не пират :-)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.11.25 | Предсказамус

                  Imho тут идея в другом

                  Не так важно, кто пираты, как то, что все на корабле - солдаты. Поэтому должны не умничать, а делать все, что скажут.
                  Правильно, госпоин Лука?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.11.25 | Olga

                    С нашим менталитетом :-)

                    Это у немцев такое проходит
                    А у нас никто не хочет быть солдатом
                    Может ,это и хорошо - страшно представить (в наше время): управляет
                    кораблем президент и его команда - и все как один ...
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.11.25 | Предсказамус

                      Именно из-за менталитета у Луки со товарищи сложности.

                      Не может Лука всем скомандовать бороться за украинскость Украины, не слушаются. Поэтому мы, здешние, для диаспорян (некоторых) очень плохие и вообще недоукраинцы. В отличие от них, естественно.
                      И у политиков наших сложности. Хочется командовать, а убеждать как-то не получается. Одна и та же проблема что у власти, что у оппозиции (последнее - к сожалению).
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.11.26 | Лука

                    Нажаль ми i робили ваш дранг нах весь свiт на свою голову(-)

                • 2002.11.26 | Лука

                  Це все ваша мерзенна кривава червоно-коричнева влада(-)

              • 2002.11.25 | Nik

                Український ТИТАНІК.(-)

          • 2002.11.25 | Olga

            Согласна (+)

            :) - на вас (тех , кого с удовольствием читаю на Майдане )одна надежда -в провинции (даже на крайнем северо-западе - я оттуда)НАСЕЛЕНИЕ лишь выживает и его не очень волнует Мова и История (Ну ,может, разве что гуманитариев )А вот на выборы (последние)все пошли дружно - и проголосовали достойно
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.11.25 | Лука

              Ольго, Волинь проголосувала за НУ. Вiрний вибiр(-)

        • 2002.11.26 | Адвокат ...

          Мабуть, так воно й стане. :-((( (-)

      • 2002.11.26 | Roller

        Держава имеет всех (-)

      • 2002.11.26 | Мудьвечук харкатиме кров'ю

        А Льоня "має" державу, "має" патріотів, а ще він "має" народ (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.11.26 | Лука

          Тому фарисеi i кажуть що полiтика грязна - щоб така була(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".