МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шахрай - це звучить гордо!

12/04/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Без особливого здивування редакція Майдану дізналася, що шахрайство тепер в Кучмаїні офіційно визнано (прокуратурою) поважною та престижною діяльністю, і скоро займе почесне місце в рубрикаторі професій. Немає нічого дивного - прем"єр та обер-канцелярист Кучмаїни мають судимості, проти самого Кучми відкрито 2 кримінальних справи.


Українських патріотів кидають за грати (справа 9-го березня), хронічні ідіоти/римські епічні герої працюють в Генпрокуратурі:
http://maidan.org.ua/n/mai/1038993897


Отже, повернемось до наших прокурорських баранів:

З прес-реліза адвокатської компанії "Агєєв, Бєрєжной и партнери":

* Прокурор Николай Дахно: Если прокуратура называет человка мошенником - это не порочит его честь и деловую репутацию *

Андрей Федур и его защитники получили копию постановления об отказе в возбужденнии уголовного дела по факту разглашения сведений предварительного следствия в отношении следователя прокуратуры г. Киева Омара Базуркаева.

Напоминаем, что 30.10.2002 г. в Печерском районном суде рассматривалась жалоба защитников А.Федура на его незаконное задержание. Со стороны прокуратуры в этом судебном процессе участвовали прокурор отдела
прокуратуры г. Киева Николай Дахно и следователь Омар Базуркаев. В этот день предтавители прокуратуры общаясь с журналистами распостранили заведомо ложные сведения о том, что якобы адвокат А.Федур путем совершения мошеннических действий нанес кому-то ущерб в размере 68 тис.
гривен. Было сообщено также, что по этому факту прокуратурой 12.10.2002 г. также якобы возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 190 УК Украины. Затем эта информация со ссылкой на следователя О.Базуркаева была передана инфомационным агенством УНИАН.

А.Федур и его защитники в письменной форме неоднократно обращались с ходатайствами ознакомить их с постановлением о возбуждении против А.Федура уголовного дела о мошенничестве. Но в ознакомлении с А.Федур заявил отвод следователю О.Базуркаеву, и в настоящее время
О.Базуркаев отстранен от ведения этого дела.

Кроме того, А.Федур обратился в Генеральную прокуратуру Украины с заявлением о возбудждении уголовного дела в отношении следователя Базуркаєва по ч. 2 ст. 387 УК Украины (разглашение данных досудебного следствия, совершенное следователем, если разглашенные данные позорят человека, унижают его честь и достоинство)

03 декабря 2002 г. була получена копия постановления об отказе в возбуждении уголовного дела по этому факту. Постановление было датировано 22 ноября 2002 г. и вынесено прокурором отдела прокуратуры г. Киева Николаем Дахно (!), т.е. лицом которое 30.10.2002 г. совместно с О.Базуркаевым в Печерском суде общалось с журналистами, и должно по
этому уголовному дело быть по крайней мере свидетелем.

Еще более интересным была аргументация приведенная Николаем Дахно в постановлении. Н.Дахно установил, что факты приведенные А.Федуром в заявлении о возбуждении уголовного дела действительно имели место, но уголовное дело возбуждать не следует из таких соображений (цитата):

"Ч. 2 ст. 387 УК Украины предусматривает отвественность следователя за разглашение данных досудебного следствия, если разглашенные данные позорят человека, унижают ее честь и достоинство. Из сообщения информационного агенства "УНИАН" усматриватся, что против Федура А.А. возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 190 УК Украины, и следствием найден потерпевший, против которого он совершил мошеннические действия причинив материальный ущерб на сумму 68 тысяч гривен. Обнародование именно таких данных, в какой бы форме оно бы не состоялось, и среди
какого количества лиц они бы не были распостранены, не могут быть оценены как такие, что порочат человека, а именно Федура А.А., унижают его честь и достоинство или причинили ущебр его деловой репутации" (конец цитаты)


С полным текстом этого постановления и всем богатством рассуждений прокурора отдела Прокуратуры г. Киева Николая Дахно о чести, достоинстве и деловой репутации человека вообще, и адвокатов в частности можно ознакомиться на http://www.ageyev.org/cases/fedur/post22nov02dakhno.htm

Відповіді

  • 2002.12.04 | Адвокат ...

    Маленька вправа з мови моськальської;

    Майдан-ІНФОРМ пише:

    > Еще более интересным была аргументация приведенная Николаем Дахно в постановлении. Н.Дахно установил, что факты приведенные А.Федуром в заявлении о возбуждении уголовного дела действительно имели место, но уголовное дело возбуждать не следует из таких соображений (цитата):
    >
    > "Ч. 2 ст. 387 УК Украины предусматривает отвественность следователя за разглашение данных досудебного следствия, если разглашенные данные позорят человека, унижают ее честь и достоинство. Из сообщения информационного агенства "УНИАН" усматриватся, что против Федура А.А. возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 190 УК Украины, и следствием найден потерпевший, против которого он совершил мошеннические действия причинив материальный ущерб на сумму 68 тысяч гривен. Обнародование именно таких данных, в какой бы форме оно бы не состоялось, и среди какого количества лиц они бы не были распостранены, не могут быть оценены как такие, что порочат человека, а именно Федура А.А., унижают его честь и достоинство или причинили ущебр его деловой репутации" (конец цитаты)

    Той фраґмент, що я його виокремив шляхом підкреслювання пропоную читати так:

    "следствієм ізловлен і полностью ізоблічьон потєрпевший",-- далі за текстом цитати. ;):
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.12.04 | Андрій Федур

      Re: Адвокату

      Ви дуже влучно підмітили.
      Я ніяк не можу довідатись у слідства хто цей нещасний "потерпілий". Я неодноразово звертався до слідчих з проханням познайомити нас. Я керувався при цьому благими намірами. Якщо, не дай боже, цей суб'єкт (він, вона чи воно) "потерпає" від мене, то є природнім (на мою "шахрайську" думку) бажання познайомитись з ним. Може людині дійсно потрібна допомога?
      Я особисто переконаний у тому, що "потерпілого" ще недостатньо підготували до знайомства зі мною, а тому нас і не знайомлять.
      А взагалі з потерпілим, коли такий насправді є у справі, вирішується питання про відшкодування збитків. В моїй же справі слідство цього чомусь не хоче, а тому і не каже мені про свого "потерпілого".
      Справа на мою думку зовсім в іншому. Сьогоднішній режим ніяк не хоче миритися з тим, що хтось дозволяє собі захищати людей, у цій, країні від їх сваволі. Моя проблема в тому, що я сьогодні захищаю в Україні інтереси Лесі Гонгадзе, є захисником Миколи Замковенка, Миколи Мельниченка,Бориса Фельдмана та інших.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.12.05 | Адвокат ...

        Re: Адвокату

        Андрій Федур пише:
        > Ви дуже влучно підмітили.

        Дякую! Хоч воно й було не складно. Та публіка кепсько знає мову, що вони її вважають рідною. От і маємо: суцільні обмовки. ;):


        > Я ніяк не можу довідатись у слідства хто цей нещасний "потерпілий". Я неодноразово звертався до слідчих з проханням познайомити нас. Я керувався при цьому благими намірами. Якщо, не дай боже, цей суб'єкт (він, вона чи воно) "потерпає" від мене, то є природнім (на мою "шахрайську" думку) бажання познайомитись з ним. Може людині дійсно потрібна допомога?

        Вам буде те ду-у-у-же складно. Схоже на те, що жертву, себто "потерпілого" вони вже визначили, але ще недостатньо "підвісили за яйця". Можливо,-- через відсутність "оних".


        > Я особисто переконаний у тому, що "потерпілого" ще недостатньо підготували до знайомства зі мною, а тому нас і не знайомлять.
        > А взагалі з потерпілим, коли такий насправді є у справі, вирішується питання про відшкодування збитків. В моїй же справі слідство цього чомусь не хоче, а тому і не каже мені про свого "потерпілого".

        Дійсно. відшкодування збитків їм не важливе. Значно важливішим,-- є постійно нагадувати Вам про "Вашу тяжку провину перед Законом". Нагадувати,-- "в удобний для слєдствія момєнт".


        > Справа на мою думку зовсім в іншому. Сьогоднішній режим ніяк не хоче миритися з тим, що хтось дозволяє собі захищати людей, у цій, країні від їх сваволі. Моя проблема в тому, що я сьогодні захищаю в Україні інтереси Лесі Гонгадзе, є захисником Миколи Замковенка, Миколи Мельниченка,Бориса Фельдмана та інших.

        То,-- не Ваша проблєма,-- то проблєма українського суспільства. Де більшість,-- мовчить, бо благоденствує...
        Як на мене, поточна влада вже обіжрала сь людською кровію, і вже не отримує задоволення від ссання крові з жертви, що се не пручає. Їм хоцця не лише си харчувати, але і в першу чергу,-- полювати. Вбивати здобич! Їм, в одну шкуру,-- хоцця бути левами, а не шакалами. ;): А Ви та Ваші колєґи ( далі,-- "ви" ), саме,-- і створюєте тим вурдалакам відчуття полювання. Тобто, без вас їм швидко стане зле, себто,-- нудно. ;): Хоча, коли ви аж занадто, на їхню думку, утруднююте їхнє полювання,-- вони починають полювати на вас. :(:

        До речі, так само вони сприймають не лише адвокатів, але й журналістів, іноді,-- судей та нардепів. Тож,-- Вам,-- не позаздриш!

        І ще одне. То,-- не проблєма. То,-- Ваш хрест. Як хрест Мороза,-- позбувати се совкізму та терпляче казати простим людям правду. Як хрест Юлі,-- дратувати тих потворних виродків та закликати простих людей не бояти си.

        Тримайте сь!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".