МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ та НУ на шляху до створення коаліції?

12/17/2002 | Майдан-ІНФОРМ
14 грудня відбувся ХІІІ з’їзд Української республіканської партії “Собор” – найстарішої політичної партії нової України. На з’їзді, в роботі якого взяли участь 200 делегатів, що представляли 23 тисячі членів партії, було підбито підсумки об’єднавчого процесу середовищ УРП та УНП “Собор” (дві партії об’єдналися 21 квітня цього року). Проте не меншу увагу було приділено й тій політичній ситуації в Україні, яку голова партії Анатолій Матвієнко кваліфікував як “реакцію”, що розпочалася після того, як акції опозиції не досягнули своєї головної мети – зміни корумпованого режиму Л.Кучми й початку демократичних перетворень.

Тому, як відзначали майже всі промовці, сьогодні особливої ваги набуває абсолютна згуртованість державницької, демократичної опозиції. Й гаслом, яке сьогодні здатне її об’єднати, на думку партії є: “За соборну національну демократичну Україну – в об’єднаній Європі». Анатолій Матвієнко закликав учасників 13-го з'їзду партії вести активні переговори "як із Блоком Юлії Тимошенко, так і з "Нашою Україною" про створення конструктивної коаліції між ними. За словами Матвієнка, на сьогоднішній день "найбільш прийнятною системою структурування опозиції" є схема "2+1+1": "тісний блок "Нашої України" і БЮТ й їхні тісні взаємини з автономними Соцпартією і Компартією". Центральний провід партії, а також парламентська група УРП “Собор” "робили усе для реалізації даної схеми", відзначив Матвієнко. "Але ми усе ще маємо аморфну "четвірку", що апріорно не може мати узгодженої стратегічної програми, - підкреслив він. - Така схема небезпечна, оскільки за нею неминучий розкол, який вже стався 3 роки тому з іншою відомою "четвіркою" - канівською".

"У нас немає іншого виходу, як посадити за один стіл Тимошенко і Ющенка і переконувати діяти спільно", - сказав лідер партії. Він висловив упевненість, що розмова повинна йти не тільки про створення коаліції БЮТ і "Нашої України" у рамках Верховної Ради, а й про створення в майбутньому єдиної потужної "Української партії", яка б спиралася на ідейні засади республіканізму – як спільної участі громадян в управлінні державою в ім’я досягнення загального блага.

Учасників з'їзду привітав лідер "Нашої України" Віктор Ющенко, який відзначив, що всі опозиційні партії у своїх поглядах однакові і хочуть одного – відродити Україну. Лідер БЮТ Юлія Тимошенко також привітала делегатів з'їзду. "Люди, які перебувають при владі, дуже сильні, ми повинні перемагати їх безумовною і найпотужнішою консолідацією. Ми повинні йти на наступні вибори з таким запасом міцності та підтримки суспільства, що у три рази буде перевищувати сьогодні їхню щиру підтримку суспільством", - підкреслила вона. Учасників з’їзду привітали також голова УНР Ю.Костенко, перший заступник голови НРУ Л.Танюк, заступник голови ПРП С.Соболєв. А голова Української народної партії Л.Табурянський висловив навіть готовність своєї партії влитися до складу УРП “Собор”.

Учасники з’їзду ухвалили нову редакцію партійної програми, яку протягом літа обговорювали всі партійні організації, та низку резолюцій – зокрема й на захист новітніх політв’язнів – учасників подій 9 березня, яким сьогодні загрожують тривалі строки тюремного ув’язнення.

Таємним голосуванням головою партії знову обрано А.Матвієнка, який із величезним відривом переміг свого єдиного конкурента – Б.Кавулича. Головою Контрольно-ревізійної комісії партії знову став відомий український учений, президент АН Вищої школи України професор М.Дробноход, а головою Ради колегій – народний депутат першого скликання, колишній міністра архітектури й будівництва Ю.Сербін.

А ось голову Ради старійшин партії делегати не переобирали – згідно з партійним статутом Л.Лук’яненко посідає цю посаду без обмеження терміну.

На пропозицію А.Матвієнка, його заступниками знову обрано Г.Білоуса, народного депутата України Г.Омельченка, Л.Стасів (вона ж є головним редактором партійної газети “Самостійна Україна”) та В.Шовкошитного.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".