МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучмісти нанесли удар по українському експорту

12/21/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Міністр економіки і європейської інтеграції Валерій Хорошковський (далі - Х.) заявляє, що процес приєднання України до Світової організації торгівлі провалений.

"Процес приєднання до СОТ відверто провалений. За прогнозами західних урядів, Україна може стати членом СОТ не раніше 2010 року, хоча указом президента ми повинні були до 2003 року провести всі технічні переговори", - сказав Х. у суботу в Києві на зустрічі з працівниками міністерства.

"2003 рік не за горами, а ми провели тільки 9 з 42 комісій з питань двосторонніх угод", - відзначив Х.

Міністр підкреслив, що питання вступу України до СОТ є питанням торговельних відносин з іншими країнами й "інструментом" підвищення економічної активності. "Я розумію, що для деяких радянських підприємств це тимчасово ускладнить життя, і наше зобов'язання – співробітничати з такими підприємствами, допомогти їм підготуватися до змін заздалегідь", - підкреслив він.

Х. висловив побажання, що "люди, які будуть відповідати за питання приєднання до СОТ, повинні бути особисто переконані в необхідності і важливості членства України в цій організації". "У цій же площині лежить питання вступу до Європейського Союзу та вступу до НАТО", - сказав міністр. [...]

Міністр Х. також висловився за необхідність поновлення фінансової дисципліни. "Не платити – стало вигідною фінансовою політикою, навіть платоспроможні громадяни і підприємства не платять податки і не розраховуються за послуги", - підкреслив він.

Джерело і частковий передрук: Українська Правда

Відповіді

  • 2002.12.21 | Смогитель Вадим

    Процес спалювання України іде дуже успішно. Вітаю ворогів!(-)

  • 2002.12.21 | Максим

    Re: Чудово!!!!!!!!!

    До сих пір НІХТО не сказав чим конкретно вигрвє Україна від вступу у ВТО.
    Зате всім зрозуміло, що с/г виробництву, переробній галузі, усьому іншому українському виробництву (окрім, можливо, танків, літаків, Кольчуг і т.п.) - гаплик.
    Якщо я не правий, назвіть ті конкретні виробництва, які виграють від іноземної експансії.
    Якщо не зможете, то це означає, що вступ до ВТО законсервує 7 мійльйонів українців на батрачних роботах, додасть до них ще сім - без жодного шансу на відновлення виробництв в Україні.
    Останнє ж можливо виключно у випадку різкого обмеження за рахунок 200-300% мита на весь імпорт (не критичний) і наведення порядку з контрабандою, якою завалена уся Україна. Останнє - за рахунок відправлення за ґрати половини особового складу української митниці та тих київських бонз, що їй - контрабанді - кришують. ІМХО
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.12.21 | Serhiy Hrysch

      Всуп в ВТО = ріст укр експорту.

      Чому? Тому, що упорядкування правил торгівлі сприяє збільшенню об"ємів торгівлі.

      Чому розвиток торгівлі сприяє економічному процвітанню? Тому, що у 19 ст. чувак Адам Сміт навів аналіз, а Рікардо показав ще класніше, що у міжнародній торгівлі виграють обидві сторони, причому чим економіка менше, тим більше вона виграє.

      Но... не все так класно з Кучмою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.12.21 | Максим

        Re: Якого (+)

        Конкретно назвіть виробництва.
        Вся біда в тому, що український метал в Україні нікому не потрібен, бо ніхто нічого не виробляє. Користуються усім імпортним/контрабандним. Які виробництва? Який експорт. Зерна? Який повністю контролюється іноземними ТНК., які - ТНК - знімають для себе весь навар, а українське село вже сходить з розуму від безгрошів'я. Гектари і гектари незасіяних полів. Прерії на родючих ґрунтах. Ковбаси українські на 70-90% з іноземного (польського переважно) м'яса. Уже сьогодні. Про що Ви шепчете?..
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.12.21 | Serhiy Hrysch

          Re: Якого (+)

          Дык, хто ж дохтур??

          Зараз українська економіка живе на 30%+ з експорта. Це більше ніж у США.

          Які там в с.. ТНК! У нас одна когарта "ТНК" - кучмісти. :)





          Максим пише:
          > Конкретно назвіть виробництва.
          *** Найміть мене, я вам всього за 300 баксів розкажу і напишу.

          > Вся біда в тому, що український метал в Україні нікому не потрібен, бо ніхто нічого не виробляє.

          *** Підіть купіть.

          > Користуються усім імпортним/контрабандним. Які виробництва? Який експорт. Зерна? Який повністю контролюється іноземними ТНК., які - ТНК - знімають для себе весь навар, а українське село вже сходить з розуму від безгрошів'я.

          *** Ну дик хай село не продає ТНК за копійки. Нехай продає якось по іншому. Або нехай не продає - селяни ж не кріпосні, можуть і в інший промисел піти.

          >Гектари і гектари незасіяних полів. Прерії на родючих ґрунтах.

          *** Клас! Хоч трошки природа передихне!

          >Ковбаси українські на 70-90% з іноземного (польського переважно) м'яса. Уже сьогодні.

          *** Не купуйте ковбас. Купуйте м"ясо, перемішане з гівном, яке бабусі продають на тротуарі біля "Більшовика".
      • 2002.12.21 | 123

        Максим Вам не повірить

        Він вважає, що ті десятки (чи вже сотні?) країн, що увійшли до ВТО, зробили це тому, що в них не було розумника Максима. І тому, що їх втянули тоді кляті американці і власні жиди, що продалися американському імперіалізму.

        Так, Максиме, Ви правий. Так все і було. І тільки наші запроданці намагаються вступити до ВТО, а справжні патріоти -- ні-ні. А ВТО нас відштовхує і не пускає тому, що ще не зрозуміло свого щастя, що вони матимуть коли ми приєднаємося. Дуже розумно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.12.21 | line305b

          :) !! (-)

        • 2002.12.22 | Максим

          Re: Відповідайте за себе (+)

          Ви, навіть, не бачите різниці між тим щоб бути першими (засновниками) чи останніми - при вступі в організацію.
          Ви не можете збагнути різниці між Китаєм, який завалює своєю родукцією увесь світ і між Україною ВЖЕ заваленою чужою продукцією.

          Чи між Польщею, якій США свого часу вибачило 50 млрд. дол !?!?!?!!!!!, а потім дала команду ТНК відкрити свої виробництва там - у Польщі, і саме за рахунок цих виробництв завалювати через конирабанду або імпорт територію СНГ. У тому числі Україну. Якій ні за ракети ядерні не заплатили, ні за закритя ЧАЕС, яку просто свідомо гноблять і насміхаються.

          П'яний колонізатор - ВТО - дивиться на тупих і дурних аборигенів, які вистроїлися до нього в чергу,щоб обміняти своє золото і перли на скелця ваід тільки-що розбитої колонізатором пляшки рому. Йому аж смішно з цих йолопів. деяких з них він переводить у кінець черги. Для ще більшого ґлуму, щоб подивитися як цей придурок почне бідкатися і кричати ґевулт.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.12.22 | Andrij

            Re: Мені сподобався перл про "п'яного колонізатора ВТО"

            Максим пише:
            > П'яний колонізатор - ВТО - дивиться на тупих і дурних аборигенів, які вистроїлися до нього в чергу,щоб обміняти своє золото і перли на скелця ваід тільки-що розбитої колонізатором пляшки рому. Йому аж смішно з цих йолопів. деяких з них він переводить у кінець черги. Для ще більшого ґлуму, щоб подивитися як цей придурок почне бідкатися і кричати ґевулт.

            Першокласний гумор!

            P.S. Як відомо, найкраще живеться тим "аборигенам", що не встали до черги до садистського ВТО. Де вони, ті славні та заможні богатирі з Лімпопо та берегів Полінезії?.. Ну хоч би один, допоможіть Максиму переконати нас, тупих та дурних.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.12.22 | Максим

              Re: Я думаю так, Андрію (+)

              1. Вступ до СОТ законсервує Україну - у третьому світі
              2. Третій світ - це не те, чого ми прагнули у 1988-91р.р. Тоді ми були у першій десятці - за економічним потенціалом. Сьогодні ж за рівнем життя поступаємося Білорусі (дані СБ) і плентаємося десь на 90-х чи 100якихось місцях. Чи власштовує нас такий стан?
              3. Як можна змінити ситуацію? Тільки відродженням виробництв і поверненням усіх мільйонів батраків назад в Україну. Щоб вони могли працювати і заробляти своїх 300-500 дол. мінімум - тут.
              4. Чи можливо таке зробити без відродження економіки/виробництва? Відповідь - ні.
              5. Що треба зробити, щоб відродилося виробництво? Я вважаю, що високе мито на імпорт і наведення порядку на митниці - хороші інструменти. З одного боку вони дадуть шанс місцевим виробникам, з іншого - гроші від мита можна цільово напрвляти на інноваційні проекти, а головне, що високе мито буде спонукати ТНК - усілякі самсунги і прочая відкривати виробництва тут - в Україні.
              6. Ще одним інструментом - ефективним - може стати контрольована інфляція (2-3 млрд. на рік) - конккретно на інвестиції у виробництво: станки, трактори, автобуси, автомобілі, обладнання для АЕС. Усе те, що реально потрібно країні. Оминаючи комбанки. Так, щоб максимально швидко отоварювати інфляційний мільярд. Кожен. Але перед тим треба навести порядок з митницею. Інакше інфляційні гроші стимулюватимуть не так українське виробництво, як іноземне. Бо ми завалені імпортом і контрабандою.
              7. Треба заборонити купувати за БЮДЖЕТНІ кошти - БУДЬ ЩО іноземне, окрім критично - необхідного.
              8. Ввести податок на розкіш - дорогі квартири, хати, автомобілі прочая.
              9. Створити умови для повернення капіталу. Спитати самого ж Хорошковського - за яких умов він повернен свої гроші в Україну
              Можна шукати й інші інструменти. Але критично необхідні - обмеження імпорту/контрабанди - неможливо застосувати у рамках СОТ.

              Стосовно ж вашого питання. То немає сенсу слабому вступати у ватагу сильних. Він буде там шістьоркою. Треба спочатку накачати м'язи, піти у секцію боксу а потім вже вести мову із сильними світу сього. Ви ж прирікаєте Україну на роль шістки. Третьорозрядної
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.12.23 | Andrij

                Re: Спростування

                Максим пише:
                > 1. Вступ до СОТ законсервує Україну - у третьому світі

                Це не підтверджує досвід тих самих країн Балтії. На противагу від України, ці країни мають значно менше проблем з продажем своїх товарів. Це природньо, бо всі торгові суперечки вирішуться в арбітражному суді ВТО, не залежать від політики. Якщо подивитись на ВСІ бувші країни третього світу, то кожна з них пробилась нагору саме завдяки потужному експорту за кордон.

                > 2. Третій світ - це не те, чого ми прагнули у 1988-91р.р. Тоді ми були у першій десятці - за економічним потенціалом. Сьогодні ж за рівнем життя поступаємося Білорусі (дані СБ) і плентаємося десь на 90-х чи 100якихось місцях. Чи власштовує нас такий стан?

                Це схоже на аргумент за, а не проти ВТО. За 11 років України поза ВТО Україна має нижчий рівень життя.

                > 3. Як можна змінити ситуацію? Тільки відродженням виробництв і поверненням усіх мільйонів батраків назад в Україну. Щоб вони могли працювати і заробляти своїх 300-500 дол. мінімум - тут.

                Де ви візьмете ті 300-500 доларів на місяць, якщо такі люди як Суркіс звикли класти собі до кишені 85% прибутків від привласнених монополій? З іншого боку, країни Балтії вже є членами ВТО та вже мають той рівень зарплати, про який ви тільки мрієте.

                > 4. Чи можливо таке зробити без відродження економіки/виробництва? Відповідь - ні.

                Але відродження економіки та виробництва дуже малоймовірні без потужного експорту.

                > 5. Що треба зробити, щоб відродилося виробництво? Я вважаю, що високе мито на імпорт і наведення порядку на митниці - хороші інструменти. З одного боку вони дадуть шанс місцевим виробникам, з іншого - гроші від мита можна цільово напрвляти на інноваційні проекти, а головне, що високе мито буде спонукати ТНК - усілякі самсунги і прочая відкривати виробництва тут - в Україні.

                Пробували, це НЕ ПРАЦЮЄ. Причини - Україна має прозорі кордони (погляньте тільки на тисячі непозначених кіломентрів кордону з Росією), легкість підкупу нуждених митників, врешті, внутрішня корупція.

                > 6. Ще одним інструментом - ефективним - може стати контрольована інфляція (2-3 млрд. на рік) - конккретно на інвестиції у виробництво: станки, трактори, автобуси, автомобілі, обладнання для АЕС. Усе те, що реально потрібно країні. Оминаючи комбанки. Так, щоб максимально швидко отоварювати інфляційний мільярд. Кожен. Але перед тим треба навести порядок з митницею. Інакше інфляційні гроші стимулюватимуть не так українське виробництво, як іноземне. Бо ми завалені імпортом і контрабандою.

                Внутрішня інфляція ще не вивела з третього світу жодну країну. Навпаки, маємо, цілу гору прикладів країн третього світу, чиї автократичні уряди використовували інфляцію.

                > 7. Треба заборонити купувати за БЮДЖЕТНІ кошти - БУДЬ ЩО іноземне, окрім критично - необхідного.

                З вашим планом "критично необхідне" незабаром буде практично все. Чи то в силу бажання чиновників набити кишені, чи то природнім шляхом.

                > 8. Ввести податок на розкіш - дорогі квартири, хати, автомобілі прочая.

                А хто контролюватиме податківцев? Крім того, хіба ви не знали, що наші олігархи найбідніші в світі? Нема в них нічого "дорогого", принаймні згідно декларацій.

                > 9. Створити умови для повернення капіталу. Спитати самого ж Хорошковського - за яких умов він повернен свої гроші в Україну

                Так, так! Зачинити кордони, ввести податки на розкіш, заборонити навіть купувати імпортні товари - і ось ТУТ капітал просто рвоне до України.

                > Можна шукати й інші інструменти. Але критично необхідні - обмеження імпорту/контрабанди - неможливо застосувати у рамках СОТ.

                То вони забороняють боротись проти контрабанди?!! Це просто жах.

                >
                > Стосовно ж вашого питання. То немає сенсу слабому вступати у ватагу сильних. Він буде там шістьоркою. Треба спочатку накачати м'язи, піти у секцію боксу а потім вже вести мову із сильними світу сього. Ви ж прирікаєте Україну на роль шістки. Третьорозрядної

                Але досвід ІНШИХ країн (та, врешті, проста логіка) показує, що на роль шістки прирікаєте Україну саме ви.
          • 2002.12.22 | 123

            Я і за Вас непогано можу, як бачите. це не складно (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.12.22 | Максим

              Re: Бачу (+)

              Я, дійсно, не дуже вірю заклинанням.
              Але я готовий прислухатися до арґументів, фактів, конкретних чисел.
              Я був би навіть радий, якби хтось переагітував мене і сказав, що так загроза є, але ми зробимо ось це і ось це, а за рахунок ось таких заходів знівелюємо негативні моменти по ось тому напрямку, а ось тут отримаємо оперативний протістір і за рахунок цього і цього витягнемо оусю економіку - ось так і так.
              Але ж ніхто нічого подібного мені не говорить. Нажаль. Одні заклинання. А знаєте чому?
              Бо лібералізм і передбачає безвідповідальність. мовляв, ми не знаємо, що буде, але сам ринок якось розбереться.
              Він безумовно розбереться. Але на користь уже багатих - іноземних ТНК. Багаті багатіють - бідні бідніють - головний результат застосування ліберальних схем.
              Протистояти цьому можна лише свідомим і відповідальним держрегулюванням там де це потрібно. Приклади: Китай, Японія, Малайзія, Південна Корея, Сингапур. Ті ж США, які постійно і свідомо дотують фермерів роблять величезні державні інвестиції у літакобудування, машинобудування, комп'терні технології; обмежують імпорт і т.п. Бо штати не дурні аборигени. Це аборигенам вони втирають за вогняну воду - лібералізм. самі ж п'ють цю вогняну воду досить помірковано і переважно у гостях у аборигенів. Для проформи
      • 2002.12.22 | VoiceOfSanity

        МАКСИМ - АБСОЛЮТНИЙ НЕВІГЛАС...

        у тому, що стосується економіки


        :-)
    • 2002.12.21 | Габелок

      Про сільське господарство...

      Так здається вже тепер наше зерно більш конкурентно спроможне ніж аргентінське, американське чи європейське. Через те Європа й хоче відгородитися від нашого зерна бо не може з такими цінами конкурувати. Справді, селяни не мусять продавати зерно до посередників. Я маю родичів, які почали фермерувати років з п*ять тому й приватизували землю тільки тепер. Вони знаходять покупців самі й досить задоволені з того. Тобто, кожний рік є прибутковим й вони поступово розростаються, хоча все ще мають ту мінімальну кількість землі, яку їм напаювали при розподілі колгоспу. Про який гаплик Ви пишите? Система наших податків у сільському господарстві придуркувати. Виробив щось фермер чи ні, продав чи ні - треба платити кілька тисяч гривень кожні три місяці. Тобто податки збираються не з доходів, а з назви. Назвався фермером - плати. Чи не є це дурістю? Тобто, фермери не встигли стати ще на ноги а з них вже цідять все, що можливо й що не можливо. Цікаво, де фермерська партія? Чому вони не відстоюють свої права? Коли вже буде прийнятий новий податковий кодекс?

      Що до м*яса, справді, я не розумію чому з таким дешевим фуражом, українське м*ясо таке дороге?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.12.21 | 123

        Це ж добре -- коли податок не залежить від прибутку (-)

      • 2002.12.21 | Serhiy Hrysch

        Село. Якби були в СОТ....

        ...то Европа вже не змогла б нам ввести квоти на зерно, як вони паскудні зробили на цей рік.

        Зерно - річ класна. Це "товар", тобто хоч з Аргентини, хоч з України, зерно певного класу однакове. Різниця в ціні -- це тільки так званий базис, тоюто вартість утримування і перевезення.

        Зерно - річ фігова. Бо це "товар", а тому йому ціну "набити" практично неможливо. Як не Україна, то Румунія поставить.

        Як на мене, то всю вартість зерна пожирає:

        1) "держава". В Україні просто нікуди не дінешся від поняття "держава". "Держава" в понятті українців - це репресивний апарат бюрократії, на який кожний нібито *зобов"язаний* працювати. Ця кучмівська "держава" відбирає у села у карман через податки і побори... ой пробачте, збори. З жалюгідних податкових грошей з села, держава

        2) Корупція і кримінал. Це або кримінальний "податок", або кримінальний податок у вигляді корумпованого присвоєння землі - фіктивної купівлі (поза ринком).

        Пане Габелок, крім того, що зерно фермери почали просто продавати, українське село ще не знає, що таке сільськогосподарські ф"ючерси, опціони, сільськогосподарське страхування... Як тільки фермерів звільнять від пресу (1) і (2), то місцеві ці надзвичайно корисні - хоч і дорогі - видумають самі. Не хотілося б, щоб "державний" криміал разом з К(и)ргілами були першопроходцями.
      • 2002.12.22 | Максим

        Re: Для довідки - УСІМ (+)

        Фермер у Європі отримує - по два долари в день - ДОТАЦІЙ від ЄС - на кожну голову худоби. Це більше, ніж ВВП України у перерахунку на душу населення.
        ВНП України у перерахунку на душу населення складеє - 600 дол. на рік
        Дотації на одну європейську корову складають - 730 дол/євро на рік.
        Про яку конкуренцію ви говорите?..
    • 2002.12.22 | Роман ShaRP

      Половинчастими мірами тут не допоможеш.

      > Останнє ж можливо виключно у випадку різкого обмеження за рахунок 200-300% мита на весь імпорт (не критичний) і наведення порядку з контрабандою, якою завалена уся Україна. Останнє - за рахунок відправлення за ґрати половини особового складу української митниці та тих київських бонз, що їй - контрабанді - кришують. ІМХО

      Половини мало, 100%.

      А скільки тоді треба ментів пересаджати? Страх і думати.
    • 2002.12.22 | Боровик

      Re: Чудово!!!!!!!!!

      Максим пише:
      > До сих пір НІХТО не сказав чим конкретно вигрвє Україна від вступу у ВТО.
      > Зате всім зрозуміло, що с/г виробництву, переробній галузі, усьому іншому українському виробництву (окрім, можливо, танків, літаків, Кольчуг і т.п.) - гаплик.
      Про Сільське Господарство (СГ):
      Щоб говорити про гаплик треба вияснити в чому проблеми СГ та чим ВТО добавить проблем.
      При вступі в ВТО настануть наступні зміни: західні оператори зернового ринку прийдуть в Україну. І таким чином "шлагбаум на Хрещатику" від СДУПИ(о) зламається і Суркіз з Медведчуком не зможуть більше заробляти 500% на перепродажі зерна з монополізованих зерносховищ. І взагалі цих 500% навару не буде, бо частина дельти перейде виробнику. Але все це фантазії, бо поки Україна не ВТО суркісята заробляють шалені гроші, а поки вони заробляють шалені гроші не буде нічого зроблено для вступу в ВТО.
      Така ж ситуація з цукром та іншими СГ товарами.
      > Якщо я не правий, назвіть ті конкретні виробництва, які виграють від іноземної експансії.
      Я б не вживав слово експансія. Його варто замінти присутністю. А виграш буде, тому, що іноземці зламають монополію приблизно 200 сімей які які досить хижо оволоділи всим і вся і диктують правила гри, за якими самі грають в "Чапая" а решту заставляють грати в шахи.
      > Якщо не зможете, то це означає, що вступ до ВТО законсервує 7 мійльйонів українців на батрачних роботах, додасть до них ще сім - без жодного шансу на відновлення виробництв в Україні.
      Ні, поки що без вступу в ВТО ми маєме ситуацію з мільйонами співвітчизників-заробітчан. Причина все таки в тому, що Україна - зона вільна для дерибану. Закони України, що підганяють законодавство до світових стандартів обрізають простори дерибану.
      > Останнє ж можливо виключно у випадку різкого обмеження за рахунок 200-300% мита на весь імпорт (не критичний) і наведення порядку з контрабандою, якою завалена уся Україна. Останнє - за рахунок відправлення за ґрати половини особового складу української митниці та тих київських бонз, що їй - контрабанді - кришують. ІМХО
      Погоджуюсь щодо митниці. А ваш рецепт щодо мита якраз є чинником росту корупції серед митників а вирізнення критичного і некритичного імпорту породжує бонзовість серед київських... Велосипед вже давно відкрито.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.12.22 | vujko

        Хiба Могилeвич i алфа банки контролюються СДПУ(о)?

        Боровик пише:

        > При вступі в ВТО настануть наступні зміни: західні оператори зернового ринку прийдуть в Україну. І таким чином "шлагбаум на Хрещатику" від СДУПИ(о) зламається і Суркіз з Медведчуком не зможуть більше заробляти 500% на перепродажі зерна з монополізованих зерносховищ.
    • 2002.12.22 | Майдан

      Світова торгівля справа витончена.

      Тут неприпустимо оперувати лозунгами, міфами, політичними гаслами.
      Пропоную перейти від гасел та посиланнь на "авторитетів" до конкретних цифр і розкладок. В тому числі що кому належить зараз в Україні, і що і хто з цього виграє.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.12.22 | Максим

        Re: Я давно про це шепчу (+)

        Якщо СТО це так вигідно, то покажіть на пальцях - у чому саме вигода, чкі саме виробництва піднімуться, скільки робочих місць з'явиться (хоч якісь прикидки).
        Ні. Жодної відповіді. Трба в СОТ і все. Бо треба. Бо буде карашо. Кому карашо? Я думаю у коридорах влади сидять запроданці, які свідомо торгують інтересами України. Інші запроданці рвуться на їхні місця.
        Показово. Кучма і Ющенко - однакові сторонники СОТ, друзі МВФ, СБ, ЄБРР і адепти лібералізму, який винищує Україну. Те чого не встгине винищити Кучма, донищить Ющенко. Правильно? Під прапором безвідповідального лібералізму.
        Так все таки. У чому вигода СОТ? По-пунктам
  • 2002.12.23 | Andrij

    Re: ... та готують велетенський інфляційний податок для України

    Радник Кучми: дерибан посади глави НБУ – "курям на сміх"

    www.ПРАВДА.com.ua, 22.12.2002, 16:10

    Включення посади голови Національного банку України в квоту політичного розподілу посадових портфелів суперечить проголошеному президентом Леонідом Кучмою курсу на євроинтеграцію. Так вважає голова ради НБУ, радник президента Анатолій Гальчинський.

    "У Німеччині уряд і центральний банк розташовані в різних містах. Зроблено це в зв'язку з відповідним розмежуванням функцій зазначених інститутів – центральний банк не несе відповідальності за діяльність уряду. Ми ж курям на сміх уключили посаду голови НБУ в квоту політичного розподілу посадових портфелів", - відзначив він у статті в суботньому номері щотижневика "Дзеркало тижня".

    Гальчинсmкий підкреслив, що в єврозоні грошово-кредитною й емісійною політикою займаються не національні банки, а Європейський центральний банк, до якого урядові структури окремих країн не мають жодного відношення. За його словами, зокрема, на цій основі базується надійна стабільність євро.

    "Я увесь час думаю: скільки ж потрібно часу, щоб ми нарешті осмислили ці ключові відмінності ринкової економіки від адміністративної?" - задається питанням глава ради НБУ.

    Гальчинский розкритикував думку, що якби Нацбанк "у повсякденній діяльності спирався на задачі, що ставляться перед урядом", то Україна в 2002 році вийшла б на макроекономічні параметри, і рівень витрат держбюджету, які планувалися, а також уникла б фінансової кризи, яка дедалі поглиблюється.

    Гальчинский пояснив, що "звичайною мовою" такі пропозиції означають включення Нацбанком "на повну потужність" друкарського верстата і проведення емісії для покриття дефіциту державного бюджету. За його словами, обсяг додаткової емісії для покриття касового розриву бюджету повинний був би обчислюватися сумою 9 млрд. грн.

    Гальчинский нагадав, що "ми це вже проходили", і навів у приклад 1993-1994 роки, коли в результаті росту емісії готівки відповідно в 29,7 рази і 6,2 рази інфляція в 1994 році досягла астрономічної цифри - 10256%.

    Глава ради НБУ пропонує парламентаріям, які піднімають проблеми дефіциту бюджету, пам'ятати про те, що надлишкова емісія – це інфляційний податок, і не замовчувати наявність бюджетної недоїмки в розмірі 13 млрд. грн., що продовжує зростати.

    Він підкреслив необхідність "усе зробити заради того, щоб непрофесіоналізм і політиканство не запаморочили суспільство знову", і висловив стурбованість, щоб новий уряд прем'єр-міністра Віктора Януковича не пішов на вирішення економічних і бюджетних проблем шляхом відмови від політики стабільної національної грошової одиниці.

    Інтерфакс-Україна


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".