МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Квасневський та Адамкус тепер вже разом заступаються за Україну

01/05/2003 | Shooter
Квасневський та Адамкус тепер вже разом заступаються за Україну

www.ПРАВДА.com.ua, 3.01.2003, 21:03

Президенти Польщі та Литви під час зустрічі у Варшаві сказали, що допомагатимуть Україні у процесі євроатлантичної інтеграції. Вони висловили сподівання, що перша хвиля розширення ЄС не стане останньою.

Валдас Адамкус та Александр Кваснєвський в інтерв'ю польському телебаченню сказали, що Україну та сусідню Білорусь не можна ізолювати.

Олександр Кваснєвський сказав зокрема: "Ми разом (з Литвою) стоїмо на нашій позиції, себто ми проти ізоляції цих держав. Ізоляція України та Білорусі була б великою помилкою. Ми хочемо допомогти Україні увійти до європейських структур та НАТО. Ми також хотіли б допомогти Україні подолати її внутрішні проблеми. Треба бути терплячим".

Польща входить до НАТО, Литва запрошена стати членом Альянсу. Обидві країни планують вступити до Європейського Союзу протягом найближчої хвилі розширення у 2004 році.

На зустрічі у Варшаві обидві країни обговорювали розбудову транспортної інфраструктури, зокрема, йдеться про швидкісну автотрасу між Вільнюсом та Варшавою, а також сполучення поромом.

Литва також планує приєднатися до польської електромережі, яка, у свою чергу, від 1995 року приєднана до європейської системи енергопостачання.

Українська служба Бі-Бі-Сі

Відповіді

 • 2003.01.06 | Len

  Re: Адамкуса сегодня не выбрали президентом(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.06 | Navigator

   Адамкус - прекрасний кандидат в президенти Украiни -i вiльний!

   Добра спарка для Ющенка в фiналi !!!!
 • 2003.01.06 | Shooter

  Новий президент Литви відразу став "адвокатом України"

  Новий президент Литви відразу став "адвокатом України"

  www.ПРАВДА.com.ua, 6.01.2003, 10:36

  Литовська виборча комісія повідомляє, що несподівану перемогу в другому турі президентських виборів здобув Роландас Паксас, який раніше двічі був прем'єр-міністром Литви і двічі - мером Вільнюса.

  46-річний колишній прем'єр-міністр переміг нинішнього президента Валдаса Адамкуса, якому - 76 років. Валдас Адамкус визнав поразку, хоча офіційні результати виборів будуть оголошені лише 10 січня.

  За попередніми офіційними даними, за Роландаса Паксаса проголосували майже 55% виборців, за Валдаса Адамкуса - дещо більше 45%.

  У першому турі найбільше голосів виборців набрав Валдас Адамкус, якому, переважно, і передрікали перемогу. За часів президентства Валдаса Адамкуса Литва отримала запрошення на вступ до НАТО і Європейського Союзу.

  Кампанія Роландаса Паксаса після першого туру президентських виборів була набагато активнішою і агресивнішою за кампанію Валдаса Адамкуса. Роландас Паксас здобув прихильність виборців обіцянками кращого життя і дотримання закону і ладу.

  В інтерв'ю для Української служби Бі-Бі-Сі Роландас Паксас заявив, що запропонує Польщі "бути разом адвокатами України, особливо – в НАТО".

  Така заява Паксаса узгоджується з результатами польсько-литовської зустрічі, що відбулась між президентами Александром Квасневським і Валдасом Адамкусом у п'ятницю.

  В інтерв'ю польському телебаченню Александр Квасневський, зокрема, сказав, що Польща і Литва прагнуть "допомогти Україні увійти до європейських структур і НАТО. Ми також хотіли б допомогти Україні подолати її внутрішні проблеми".

  Українська служба Бі-Бі-Сі
 • 2003.01.06 | vj

  Часом бажане видаємо за дійсне.

  Shooter пише:
  > Квасневський та Адамкус тепер вже разом заступаються за Україну
  >
  > www.ПРАВДА.com.ua, 3.01.2003, 21:03
  >
  > Президенти Польщі та Литви під час зустрічі у Варшаві сказали, що допомагатимуть Україні у процесі євроатлантичної інтеграції>

  Перечитав всі сервіси інформаційні Канцелярії Президента РП щодо візиту Валдаса Адамкуса і побачив:
  -за час того візиту Адамкус жодного разу не промовив слова Україна,
  одного разу тільки сказав що згоден з думкою Кваснєвського в цілому(напевно що до України також).
  -Кваснєвський сказав, що вони обговорювали свої стосунки з сусідами і відмітив:1) значне поліпшення стосунків з Росією.
  2) що вони проти ізоляції Білорусі
  3) що вони підтримують прагнення України до співпраці
  з структурами ЕС і НАТО.
  ну і ще там кілька слів про внутрішні проблеми, які має Україна і які не треба драматизувати. І все.... І більше ніц....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua