МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На думку вченого, "проблеми в Україні можуть дати Заходові важел

01/07/2003 | Shooter
На думку вченого, "проблеми в Україні можуть дати Заходові важелі впливу, щоби змусити країну президента Кучми до реформ і, можливо, й наблизити таким чином Україну до Європи".

"Іще до того, як "кольчужний" скандал став останнім ударом по зовнішньополітичних взаєминах, було очевидним, що державне керівництво України не мало достатніх переконань і спроможностей, які були необхідними для доведення євроатлантичних намірів до успішного завершення", – зазначає Джеймз Шер у статті "Євроатлантичний вибір України: Чи невдача є неминучою?", опублікованій американською дослідною установою "Нова атлантична ініціатива" інституту The American Enterprise Institute.

Також вважає політолог, що "побоювання, що, мовляв, Росія блокуватиме поступ України в період незалежності, також є невиправданими: Росія нічого не блокує". "Навпаки – завдяки прагматичному керівництву президента Путіна Росія надає "братерську підтримку" всім "негативним явищам" в українській економіці та політиці", іронічно зазначає професор Джеймз Шер.

Щоправда, така оцінка Заходом становища в Україні є неповною, вважає Шер. "Надмірне зосередження уваги на недоліках керівництва відволікає від оцінки важливої складової в житті української держави – а саме зростання ваги громадянського суспільства. На відміну від Росії та Білорусі, громадяни в Україні надають важливості саме демократії й висловлюють незадоволення безвідповідальною поведінкою влади. Вони набираються досвіду, щоб не піддаватися маніпуляціям", - йдеться у статті.

У такому ж порядку професор Шер доводить, що "Захід, так само непотрібно надаючи надто багато уваги проблемам із керівництвом України, майже не помічає важливих перетворень у структурах збройних сил, у питаннях безпеки й у розвитку державності".

Щодо економічної сфери, то, на думку британського професора, "посткомуністична бізнес-культура, яка панує в Україні, є не продовженням комуністичної економічної культури, а радше її мутацією. Новий клас є радше грабіжницьким, ніж підприємливим, більш спроможним захоплювати багатство, ніж його творити".

"Президент Кучма не розуміє Заходу, і це його дратує. З іншого боку Кучма розуміє Росію, проте він побоюється її", зазначає професор Джеймз Шер і додає, що "парадоксальним є те, що всі струси та порушення, які підірвали позиції України, сьогодні, ймовірно, вперше, відколи Кучма обійняв посаду президента, створюють передумови для досягнення мети з боку Заходу та його інституцій". "Держава й суспільство не лише міняються в Україні, але ці зміни йдуть дуже швидко, й тому Захід повинен глибше зрозуміти й відповідно використати цей момент, зазначає Джеймз Шер у своїй статті.

Радіо Свобода

Відповіді

  • 2003.01.07 | Serhiy Hrysch

    Нам не треба "доброго Кучму". На треба "Kuchma - Out!" (-)

  • 2003.01.07 | Shooter

    Виділю головне

    Shooter пише:
    > Надмірне зосередження уваги на недоліках керівництва відволікає від оцінки важливої складової в житті української держави – а саме зростання ваги громадянського суспільства. На відміну від Росії та Білорусі, громадяни в Україні надають важливості саме демократії й висловлюють незадоволення безвідповідальною поведінкою влади. Вони набираються досвіду, щоб не піддаватися маніпуляціям.

    Щодо економічної сфери, то, на думку британського професора, "посткомуністична бізнес-культура, яка панує в Україні, є не продовженням комуністичної економічної культури, а радше її мутацією. Новий клас є радше грабіжницьким, ніж підприємливим, більш спроможним захоплювати багатство, ніж його творити".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".