МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Спеціально для затурканого і неграмотного ржєца

01/08/2003 | Shooter
...
http://www.pravda.com.ua/archive/2003/january/8/1.shtml

Річ у тім, що всі повоєнні переписи фіксували постійне зменшення частки українців у населенні УРСР (76,8% - 1959, 74,9% - 1970, 72,7% - 1989), і натомість - постійне збільшення частки росіян (16,9% - 1959, 19,4% - 1970, 22,1% - 1989). До цього призводили дві очевидні причини.

По-перше, здійснювалася цілеспрямована державна політика перемішування населення. Не згадуватимемо наразі масових депортацій із Західної України до Сибіру, Казахстану й російської Півночі у другій половині 40-х - на початку 50-х рр. Але й пізніше сотні тисяч українців організовано їхали "піднімати цілину" й освоювати нафтогазові родовища тундри. Натомість робітників із центральних районів Росії масово надсилали споруджувати промислові гіганти десь у Донбасі чи Придніпров’ї. Не кажу вже про те, що український Південь аж до початку 1990-х був ласим куточком для високопоставлених російських пенсіонерів (насамперед - військових).

Справедливості ради відзначу - така політика здійснювалася не лише щодо України. В Естонії частка естонців протягом повоєнних десятиліть унаслідок таких самих процесів скоротилася від понад 90% до заледве 60%, а латиші взагалі були на межі того, щоб опинитися національною меншиною у власній республіці. Й тільки великі масштаби України дещо пом’якшували наслідки політики "великого плавильного казана".

Але існував і другий чинник - суто асиміляційний. Після втрати рідної мови (1989 року лише 64,7% громадян УРСР назвали рідною мовою українську, і лише близько 48% - послали дітей до українських шкіл) зміна національності ставала наступним логічним кроком для тих мільйонів "украинцев", які поспішали поповнити "нову історичну спільність - радянський народ". Адже єдиною правильною і перспективною "радянською" мовою була саме російська - якою розмовляв "великий Ленін", якою проводилися з’їзди КПРС і друкувалася технічна документація на рідному підприємстві, якою віддавали команди в армії й дублювали французькі фільми на кіностудії ім.Горького, якою навчали в усіх університетах і спілкувалися в усіх "зонах" (перелік можна продовжувати).

Відповіді

 • 2003.01.08 | Роман ShaRP

  Шутере, а то не є помилка, що замість того,

  щоб поповнити відповідну гілку "Результати перепису населення", або ж Історичний Форум, ваше повідомлення висить новою темою?

  Взагалі, як на мене, практика "спеціально для" не є доброю для форумів. Особисті розборки -- на мило! ;): (у двох значеннях :):)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2003.01.09 | Жрец Велеса

  Первое, я на эту тему вообще не говорил, Второе, не гони!!!

  Всё дело в том, что при появлении новой национальности "украинец", в украинцы были записаны почти все граждане СССР, прописанные в УССР. Чем дальше люди избавлялись от принудительной национализации, тем меньше они задавались вопросами, какой именно они национальности и тем больше причисляли себя к наибольшей национальности всей страны. Это норма, для любого многонационального государства.

  Шуутер,
  Как там дела с якобинцами? Они уже написали хартию о нацменьшинствах, или еще не определились с понятием "народность" (возникло в Англии в конце 19 века), не говоря уже о последующем возникновении понятия "нация" и вслед за ним понятий национализм и шовинизм.

  Или Ты так тупым Г.Шуутером и остался?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.09 | Navigator

   не гони!!! Що ж ти, батьку, сам того не робиш?

   "тем больше причисляли себя к наибольшей национальности всей страны. Это норма, для любого многонационального государства."
   Що ж ти, батьку, сам того не робиш? На Украiнi 78 процентiв - украiнцi.
 • 2003.01.09 | Navigator

  латиші взагалі були на межі того, щоб опинитися національною мен

  Пробачте - вже були ЗА межею - 52 % нелатишiв. Iхали вже "чорнi" - Кавказ i Азiя. Зараз вони ж iдуть в Росiю, викликаючи люту ненависть росiян.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.09 | Жрец Велеса

   Опять Навигатор пишет ерунду!

   Латыши чувствовали себя великолепно, как и остальные прибалты. Так как их республики субсидировались из центральной казны, они попадали под улучшенный график национальной политики СССР (это когда в университетах, число русских должно было быть не больше числа представителей других национальностей, а сравнивать по численности и сопоставлять СССР не умело, чем и развило нацизм в республиках).

   Так как там с автографами, именами и парт билетами 400 первопроходцев, которые 150 тыс лет назад основали Украину? Как это ты утверждаешь - Навигатор. Как там с развитием австралопитека, который очень похож на современного Навигатора? По утверждению самого Навигатора.

   Ты опять взялся писать ерунду, Навигатор. Запомни, Прибалтам несколько раз давали земли, русские земли. Соответственно с русским населением. Это первое, второе, прибалты, в огромной своей массе, благодаря политике "национального равенства" СССР выехали в С-П и Москву, где, пробыв прибалтами, еще одно поколение, стали питерцами и москвичами, соответственно - русскими, после отмены Брежневым политики национального равенства. Численность суржиковых семей, по примеру Украины стала - русскими.

   Ты понял?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.09 | Navigator

    выехали в С-П и Москву

    Где большинство их было расстреляно в середине 30-х как шпионы. Как и поляки, и финны.
    Имею дома энциклопедию Британика 30-х годов. Уровень жизни прибалтов был сравним в то время со среднеевропейским. Потом был серп и молот - смерть и голод. После второй мировой эмиссары ездили по Псковщине, уговаривая переселяться в пустующие квартиры в Прибалтике. Так население Псковщины сократилось вдвое.
    Всем хорошо сделали.
   • 2003.01.09 | Navigator

    Как там с развитием австралопитека?

    З ним нормально. Розвинувся. З вашим розвитком деякi проблеми. Чому ви не хочете нiчого знати?
   • 2003.01.09 | Олександр

    Жрєцу

    Жрец Велеса пише:

    >Латыши чувствовали себя великолепно, как и остальные прибалты.
    А чому лише прибалти ? Якщо вірити совковій пропаганді, "вєліколєпно" себе почували тоді всі від Анадиря до Праги. :) Але ж дивися, при першій же нагоді чкурнули від того "вєліколєпія". І чомусь не сскаржаться.

    > Так как их республики субсидировались из центральной казны, они >попадали под улучшенный график национальной политики СССР (это когда >в университетах, число русских должно было быть не больше числа >представителей других национальностей, а сравнивать по численности и >сопоставлять СССР не умело, чем и развило нацизм в республиках).
    Добре, нехай СРСР робив різні поблажки тим же прибалтам (звісно ж, за рахунок росіян, чи не так ? :) ). Тоді виникає питання: навіщо ? Чи не тому, що від своєї зажерливості СРСР проковтнув куди більше, ніж міг перетравити ? :)

    >Так как там с автографами, именами и парт билетами 400 >первопроходцев, которые 150 тыс лет назад основали Украину?
    >Как это ты утверждаешь - Навигатор.
    Ну, особисто Ви стверджували ще більші дурниці, - що, мовляв, Україна виникла лише тому, що до українців більшовики записали всіх, хто проживав від Луганська до Шепетівки та Одеси. :)

    >Как там с развитием австралопитека, который очень похож на >современного Навигатора? По утверждению самого Навигатора.
    А австралопітек таки чимось був дуже схожий на українців. :) Тим, що не цурався роботи. А працюючи, він, крім всього іншого, розвивався, розуміншав і врешті-решт винайшов Інтернет. :) Він і тепер працює...

    >Ты опять взялся писать ерунду, Навигатор. Запомни, Прибалтам >несколько раз давали земли, русские земли.
    Нехай давали. Питання: навіщо ? Якщо то був подарунок, то нагадувати про нього тепер - свинство. Якщо росіяни не змогли тим землям дати раду, а прибалти їх привели у порядок, - то нема чого нарікати. Якщо були вимушені, аби купити лояльність тих прибалтів, - так то також ваші проблеми...

    >Соответственно с русским населением.
    Ага. Тепер те насєлєніє там процвітає, радіючи, що з історічєской Родіни нарешті втекло. :) І найбільше боїться того, що та Родіна припхається їх освобождать. :)

    >...выехали в С-П и Москву, где, пробыв прибалтами, еще одно >поколение, стали питерцами и москвичами, соответственно - русскими,

    >Численность суржиковых семей, по примеру Украины стала - русскими.
    Як щодо прибалтів - не знаю, але я маю в Пітері рідного дядька. Він - давно громадянин Росії, одружений на росіянці, але спробуйте його, українця з Волині, обізвати русскім... :) А якщо ще його сім'ю обізвати суржиковою, то можна і на члєноврєдітєльство нарватися. :)))

    > Ты понял?
    Жрецю, а чого Ви добиваєтеся своїм хамством ?
 • 2003.01.09 | Олександр

  Re: Спеціально для затурканого і неграмотного ржєца

  Shooter пише:
  >
  >Й тільки великі масштаби України дещо пом’якшували наслідки >політики "великого плавильного казана".
  Мені чомусь видається, що роль і вплив цього самого казана були дуже перебільшені. Як і решта статистичних звітів СРСР...

  Читали "Кінець Вічності" Азімова ? Зараз в Україні йде повернення до того, що в цьому романі було названо Природнім Станом. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua