МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ціна ідіотизму консула в Лівані - можлива смерть українки

01/12/2003 | Serhiy Hrysch
консул України у Лівані Ігор Корольов: "Ніхто не планував убивство. Мова йшла про те, щоб якимось чином відібрати у нього 200 доларів, УСЬОГО-НАВСЬОГО".

http://www.radio.org.ua/reports/?id_numb=1585


Українку підозрюють у вбивстві у Лівані



У Лівані затримали громадянку України Олену Петрученко. Цю жінку підозрюють у вбивстві, і якщо місцевий суд визнає її винною, Олені загрожує смертна кара.

Місцеві правоохоронці звинувачують 31-рiчну Олену Петрученко, а також її чоловіка-ліванця, у вбивствi власника одного із супермаркетів, що знаходиться у передмісті Бейрута. За попередніми даними слідчих, Олена та її чоловік запросили свою майбутню жертву у готель і там убили. Потім це подружжя розчленувало труп загиблого і закопало його у мішку на одному iз звалищ.

У власника супермаркета збиралися відібрати гроші. Хоча спочатку вбивство не планували - про таке припущення звинувачення розповів Громадському радіо консул України у Лівані Ігор Корольов: "Ніхто не планував убивство. Мова йшла про те, щоб якимось чином відібрати у нього 200 доларів, усього-навсього".

Консул спілкувався з Оленою Петрученко. Однак ліванські слідчі дозволили говорити з нею лише кілька хвилин і, крім того, він міг поставити тільки ті запитання, проти яких не заперечували правоохоронці. Ігор Корольов стверджує: "У розмові ми говорили тільки про умови перебування, чи є в неї якісь претензії до ведення слідства (чи вислуховують її думку) і так далі. Вона сказала, що все нормально, претензій немає. А от інші запитання мені не дозволили поставити, оскільки зустріч відбувалася у присутності прокурора і слідчих прокуратури".

Олена Петрученко вже визнала себе винною. І зараз слідчі кажуть, що встановлюють, хто був ініціатором злочину. Про це заявив прокурор того району Бейрута, де Олену Петрученко заарештували. Якщо її визнає винною суд, не виключено, що її стратять, каже Ігор Корольов: "За ліванськими законами, смертна кара у цій країні існує. Приміром, за вбивство, якщо його скоїли з обтяжливими обставинами. Але, підкреслюю, це тільки суд може вирішувати".

Ігор Корольов також повідомив Громадському радіо, що живучи в Україні, Олена мешкала у Донецьку. У Лiвані вона працювала за контрактом в одному із передмiсть Бейрута. Такі контракти зазвичай укладають у цій країні на 3 місяці, а потім продовжують, якщо не заперечують місцеві правоохоронці.

Відповіді

  • 2003.01.12 | Богдан

    А в чому ідіотизм консула?

    Чи він повинен піднімати всю українську дипломатію на захист вбивці? Українка чудово знала, що їй загрожує в разі скоєння вбивства і все таки його скоїла. Що ж тут зробиш?

    Дивні настрою в людей. Якщо наші моряки гниють десь в полоні за чужі борги, то всім начхати. Але коли наши громадян десь засуджують за вбивство чи торгівлю наркотиками, то здіймається буря обурення. Ніколи не забуду хвилі громадського захисту українського маньяка в Америці. Звідки така солідарність?!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.12 | Serhiy Hrysch

      Робота дипломатії - не допустити смертної кари.

      Такими словами консула можна перекреслити роботу захисту. "ТІЛЬКИ 200 долларів" - ліванці це трактуватимуть як блюзнірство з життя їх співгромадянина. Це, звичайно, нормальна справа вбити в Україні за 200 дол., а то і за 5 дол -- тут щороку безслідно зникає 15,000 людей. Читайте Вечірні Вісті (хоч вони і російською) -- www.vv.com.ua -- там є добрий синопсис того, що відбувається в Україні на кримінальному фронті. А кримінальний фронт - чи не найголовніший, бо злочинів коїться безліч. Так от, у ВВ у кожному номері, то хлопець забив бомжа, то дитина вбила батьків (і її ніяк не виправляють!), то нанюханий 14річний підліток зарізав товариша у трансі, то чоловік зарізав жінку працівницю ам. посольства, а міліція говорить у прес релізі що це "звичайне *побутове* вбивство". Таким чином, вбивство справа побутова. Навіть кажуть що ПМ Янукович був судимий за наневмисне вбивство.

      Вбивця має понести покарання, але не смертної кари. Задача консула - не допустити страчення, а замінити це на ув"язнення ++ перевести її в Україну. Навіть вбивця має право на життя.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.01.12 | Богдан

        Я теж проти смертної кари.

        Але можливості дипломата - обмежені. І ці можливості не залежать від якогось речення консула, а від потужності дипломатії. Іншими словами чи здатна Україна на когось натиснути, щоб з нами рахувалися. Наші можливості обмежені і їх потрібно використовувати для захисту невинних українців.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.01.12 | Serhiy Hrysch

          Re: Я теж проти смертної кари.

          Богдане, давайте ви будете алармити щодо невинних українців...я про них не знаю... Ну не нормально це коли консул каже "та нічо, це всього за 200 гривень вбили, нормально... ну буде смерть так буде". А чувак так і сказав.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".