МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Жителі Чугуєва продовжують боротися за свої права

01/13/2003 | Майдан-ІНФОРМ

Вони вже зрозуміли, що якщо не робити це самим тоді точно нічого ніколи не зміниться Представники багатьох партій та громадських організацій міста Чугуєва Харківської області виступають за відродження діяльності Комітету захисту демократії, який було створено після місцевих виборів у березні 2002 року з метою захисту прав виборців та їхнього волевиявлення під час обрання Чугуївського міського голови.

Необхідність відродження цього утворення викликана "подальшим наступом на завоювання демократії та місцевого самоврядування в Чугуєві".

За його словами, "керівники райдержадміністрації не зупинилися на тому, що не допустили на посаду міського голови обраного 59% голосів Анатолія Квашу,
і роблять усе, щоб сьогодні перебрати на себе функції міської ради, яку очолює також не ставленик влади".

Громадськість Чугуєва не задоволена тим, сказав співрозмовник агентства, що "замість вирішення нагальних проблем міста влада зайнялася створенням штучної більшості в міській раді, чим фактично блокує її роботу". Як приклад він навів останні події у міськраді, де "провладні сили всупереч регламенту заходилися знімати з посади заступника голови міської ради того ж А.Квашу". Внаслідок таких дій, на думку члена Комітету захисту демократії, "зривається прийняття міського бюджету на 2003 рік".

За його словами, демократичні сили Чугуєва "повернуться до своїх вимог", які вони ставили раніше у зверненнях до Верховної Ради, Президента та уряду. Одна з них – "забезпечити дотримання в Україні конституційних та міжнародних норм щодо розподілу влади на законодавчу, судову та виконавчу", - сказав місцевий політик.

Навесні та влітку минулого року в Чугуєві відбувся ряд масових виступів громадян на захист своїх конституційних прав. Найбільшого резонансу набули мітинги і пікетування органів влади, заходи громадської непокори у вигляді перекриття автотраси та пішого походу до Харкова і пікетування облдержадміністрації та місцевих судів.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua