МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЯК “МОЛОДЬ – НАДІЯ УКРАЇНИ” ЩЕДРУВАЛА

01/15/2003 | ukflxer


З дня святкування Нового Року за старим стилем до святкування Водохреща на українській землі гурти юнаків та дівчат щедрують, засіваючи пшеницею добрих господарів. Всеукраїнське молодіжне об’єднання “Молодь – надія України” 14 січня 2003 року намагалося долучити до народних традицій бюрократів з органів державної влади та місцевого самоврядування, адміністрації Президента України.
О 12.00 щедрувальники завітали до Державного комітету у справах сім’ї та молоді. Керівник цієї установи Валентина Довженко, зробивши перерву у черговій нараді, запросила активістів молодіжної організації та заслужених артистів України Анжелу Вербицьку і Віктора Кавуна у свій кабінет. Пригостивши цукерками та шоколадками, Валентина Іванівна підспівувала щедрувальникам, танцювала народний вальс, подарувавши горілку у красивій фігурній пляшці та велику картину. У департаменті молодіжної політики держкомітету дехто з співробітників навіть не відірвався від комп’ютера щоб послухати про що йдеться у новорічно – різдвяних піснях, але подарунок все ж щедрувальники отримали – ним став набір солодощів.
У столичних соціальній службі для молоді, управлінні у справах сім’ї та молоді за відсутності керівництва співробітники певний час не могли зорієнтуватися. Десять хвилин пішло на те щоб пані та панове з соцслужби повиходили з своїх кабінетів та пригадали роки своєї молодості. Щедрувальники від соціальної служби для молоді отримали солодощі та три кульки, а у управлінні у справах сім’ї та молоді міста Києва новорічно – різдвяному гурту презентували “офіційний” подарунок - п’ять тоненьких книжок та “неофіційний” – півлітра горілки.
На Хрещатику колектив радіо “Голос Києва” радо зустрічав відомих артистів та представників молодіжної організації “Молодь – надія України”. Журналісти разом з щедрувальниками співали та танцювали. Автор популярних політико – економічних радіопрограм Анатолій Тарасенко приніс пляшку шампанського, яку тут же й розпили гості та майстри слова.
У будинку уряду щедрувальникам пояснили, що “Кабмін не прохідний двір, ніхто вас не пропустить”, давши зрозуміти гостям, що нинішніх “міністрів – рецидивістів” не цікавлять народні звичаї українського народу.
За півгодини очікування біля адміністрації Президента України та з’ясовування хто саме з чиновників має приймати щедрувальників, гостей нарешті запросили на Банкову. Приймаюча сторона виявилася обізнаною у народних традиціях, підспівувала, та подарувала пакунок з пляшкою шампанського.
На Хрещатику, 36 столичну владу народні звичаї приваблюють лише у випадку можливості потратити (та вкрасти) мільйон – другий на помпезні урочистості чи чергову реконструкцію. Тому представників “Молодь – надія України”, які переконані у тому, що меру – пенсіонеру Олександру Омельченку пора у суді відповідати за знищення столичних архітектурних пам’яток, зустріли вороже та послали… у управління внутрішньої політики міськдержадміністрації.
У новому затишному офісі Київської обласної організації партії зелених України керівник партійного осередку Віталій Савенко зустрічав гостей хлібом та сіллю, “зеленим” подарунком у сто американських доларів. Віталій Федорович дуже поважає народні звичаї та цінує друзів, тому добре підготувався до візиту щедрувальників. Багатий стіл з куттєю, салом, смачною картоплею з реберцями та багатьма іншими стравами української кухні затримав шанувальників новорічно – різвяних традицій на кілька годин. А після вживання алкогольних напоїв гості та “зелені” вже разом співали мелодійні українські народні пісні.
Вже пізно ввечері у торговому домі “Скала” на вулиці Луначарського директор магазину Богдан Цемейко запросив щедрувальників випити по гранчаку продукції, що реалізує його фірма.
Підсумовуючи намагання молодіжної організації “Молодь – надія України” долучити вітчизняне чиновництво до народних традицій, зробити більш гуманною до власного народу молоду Українську Державу голова Всеукраїнського молодіжного об’єднання “Молодь – надія України” Вадим Гладчук погоджується з провідниками опозиції у частині, що нинішня влада в Україні не є українською. “Неповага чиновників Кабінету міністрів України та Київської міської ради до народних звичаїв власного народу є непрямим доказом недемократичності нинішньої системи державної влади” – вважає Вадим Гладчук.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua