МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Литвин каже:

01/17/2003 | Shooter
Литвин дав домашнє завдання депутатам - готуватися до президентських виборів

www.ПРАВДА.com.ua, 17.01.2003, 14:47

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що третя сесія буде позначена наближенням президентських виборів, і крім цього парламент повинен стати інструментом проведення конституційної реформи, центром законодавчої влади і політичного життя у країні.

Про це він заявив із трибуни Верховної Ради у п'ятницю, закриваючи другу сесію. Підводячи підсумки роботи другої сесії, він відзначив "посилення конструктивної складової" між фракціями і депутатами і "утвердження ділової, дружньої атмосфери роботи".

На думку спікера, дві сесії парламенту, що минули, свідчать про те, що парламентові "удалося досить легко" перебороти організаційний період формування керівних органів. "Нам вистачило розуму, політичної волі і відповідальності, щоб не поринути у трясовину кризи, а потім надолужити перебої у законодавчому процесі", - підкреслив Литвин.

За словами спікера, у майбутньому необхідно "рішуче і безповоротно відмовитися від ритуальних заклинань про реформи", а замість цього зайнятися "конкретною і предметною роботою в інтересах людини".

Литвин відзначив, що з початку роботи Верховною Радою четвертого скликання було прийнято в остаточній редакції більш 160 законів; пройшло 8 парламентських слухань і 5 Днів уряду.

Говорячи про законодавчу роботу парламенту, його глава підкреслив, що Верховна Рада вийшла у цій сфері "на соціальну спрямованість". Разом з тим, на думку спікера, у роботі парламенту не вистачає системності - недостатньо синхронізовані зусилля законодавчої і виконавчої влади.

У той же час, підкреслив спікер, за минулу сесію депутати навчилися "робити серйозні, відповідальні висновки" і наблизилися до розуміння безперспективності політичного протистояння. "Ми вчимося правилу допомагати опонентові "зберегти обличчя", залишити йому простір для політичного маневру, а не топтати у бруд", - відзначив Литвин.

На його думку, найбільш значущими досягненнями Верховної Ради четвертого скликання стала її здатність до саморегуляції. Серед основних законопроектів Литвин відзначив прийняття бюджету на 2003 рік. На його думку, сьогодні необхідно думати над тим, як забезпечити реалізацію цього бюджету і збільшити його доходи.

Підбиваючи підсумки, спікер сказав, що протягом минулої сесії створилася якісно нова основа для удосконалення роботи Верховної Ради і налагодження цивілізованої взаємодії між законодавчою і виконавчою владою.

Спікер звернувся до депутатів, закликавши їх "приймати такі закони, які сприймає суспільство". "Ми повинні думати так, як думає простий українець, звичайна родина, і відповідно до цього діяти, інакше все інше - лукаві інтриги і політиканство", - відзначив Литвин.

Він також підкреслив, що депутати не йдуть на канікули, а роблять перерву у роботі для того, щоб працювати в округах, на підприємствах і з виборцями.

Інтерфакс-Україна

________________


ЛИТВИН НАЗВАВ ШІСТЬ НАСТУПНИКІВ КУЧМИ

www.ПРАВДА.com.ua, 17.01.2003, 15:12, оновлено

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вчергове заявляє, що не буде балотуватися на президентських виборах.

"Я не збираюся брати участь [у президентських виборах] з огляду на чинники, які співставляю з реальними можливостями. Коли певний вік і досвід наступає, можна співставити, наскільки це відповідає [моїм] протребам", - сказав Литвин в п’ятницю на прес-конференції.

За його словами, на цей час у нього "свої плани, досить мирні".

Але спікер зауважив, що колись стверджував про небажання працювати в парламенті. "А потім так доля склалася...", зазначив він.

Водночас Литвин сказав, що поки бачить шість претендентів на посаду президента: Ющенко, Симоненко, Тимошенко, Мороз, Янукович і Медведчук.

Говорячи про свою нинішню роботу, Литвин сказав, що "живе інтересами виключно парламенту". І в моменти, коли депутати затягують час при розгляді питань, це "пече, болить", зазначив спікер.


Володимир Литвин вважає, що під час президентських виборів-2004 блок "За єдину Україну" не висуне єдиного кандидата. "Це було б контрпродуктивне рішення", - сказав спікер парламенту на прес-конференції в п'ятницю.

Литвин також розкритикував об'єднання під час парламентських виборів п'яти партій в "За єдину Україну", яку він сам і очолював. Як сказав спікер, від об'єднання блок більше "втратив, а не отримав", оскільки деякі сили посідали "взаємовиключні позиції".

Серед прикладів він згадав, як під час передвиборчої кампанії на Західну Україну приїхав один з лідерів блоку, який сказав, що "час Мазепи закінчився, настав час Хмельницького". Після цього іншим учасникам "За єду" доводилося нейтралізовувати негативну реакцію на таку заяву.

___________________________________________________

Литвин не вірить, що анекдот Кучми "про Вовочку" стосувався його


Спікер парламенту Володимир Литвин стверджує, що у нього залишаються "рівні та нормальні" стосунки з президентом Кучмою і главою АП Медведчуком.

"Як я з президентом спілкувався кілька разів на день, так і спілкуюся. З Медведчуком нормальні стосунки хоча б з огляду на те, що СДПУ(О) і Медведчук – реальні політики, з якими інші реальні політики повинні рахуватися", - сказав Литвин на прес-конференції у Києві. Він назвав Медведчука серед осіб, які балотуватимуться на посаду президента, і сказав, що сам не братиме участь у президентських виборах.

Як відомо, чутки про посилення протистояння між Литвином та СДПУ(О) з'явилися після відміни перерозподілу комітетів. Литвин сказав, що мав свою позицію на розв’язання конфліктної ситуації в парламенті, яку він доніс до відома президента. "Я діяв так, як підказувало серце, розум, політичне відчуття".

Литвин стверджує, що анекдот "про Вовочку", який Кучма розповів на прес-конференції в кінці 2002, стосувався не його. "Я не драматизую ситуацію, і це не до мене. Моє прізвище Володимир Литвин, по-батькові – Михайлович". Він також вважає, що це "добре", коли про політиків складають анекдоти, і навів приклад, що про Брежнєва також були анекдоти.

Українська правда


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua