МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відбувся поетичний джаз-концерт Андруховича, Бондаря і Жадана

01/22/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Вчора, в київському Молодому театрі , що на вулиці Прорізній , вельми успішно відбувся творчий вечір відомого українського сучасного письменника Юрія Андруховича.
Виступ відбувся в рамках мистецької акції МАСКУЛЬТ.
Вже за півгодини до початку акції приміщення Молодого театру штурмував натовп бажаючих, переважно студентів престижних київських вузів, які прагнули попасти на цей вечір.

Окрім Андруховича, свої нові й найновіші поетичні і непоетичні твори також читали
Андрій Бондар, Сергій Жадан. Перебіг акції супроводило джазове тріо з Польші Олесь/Тшаска/Олесь .

23 січня аналогічний вечір відбудеться у Харкові, Державний академічний театр ім. Т. Шевченка, мала сцена (Сумська, 9). Точна година початку уточнюється.
Після закінчення мистецької акції «Маскульт», Юрій Андрухович погодився провести інтернет-конференцію із своїми прихильниками ( і не тільки ними) на форумі «Культура» нашого сайту «Майдан». Про дату і час проведення інтернет-конференції буде повідомлено.

Відповіді

 • 2003.01.22 | Shooter

  Некоректне формулювання назви. Мали би бути згадані всі троє (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.22 | Майдан-Інформ

   Заголовок же ж не гумовий

   Якщо принципово слідувати принципам "політкоретності" то треба було б перечислити і касирів, і білетерів і пожежника Молодого театру.
   Не сумніваємося в талановитості інших учасників вечора, однак імя Андруховича всім відоме і всім щось говорить. Тому воно попало у заголовок.

   Ви краще поділіться враженнями від вечора, якщо Ви там були.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.22 | Shooter

    Проте абсолютно некоректний

    Бо вечір задумувався саме як вечір ТРЬОХ поетів, а не Андруховича.

    Крім того, зараз з'явиться алерґічний на Андруховича Шарп і обплює всіх і вся з ніг до голови. ;):
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.22 | Майдан-Інформ

     Шарпа боятись - на Андруховича не ходить ...

     А може він також був на цьому вечорі - то нехай розкаже свій "альтернативний" погляд на цю подію.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.01.22 | Роман ShaRP

      Не вгадали.

      Мені дійсно було цікаво, проте, прочитавши анонс, який запостила пані Helga (прихильниця Андруховича, тому я не підозрюю її у спотворенні інфи;): ), я радикально втратив бажання туди йти, хоча й мав вільний вечір. Може-коли буде щось не таке ексклюзивне та з менш нудотним анонсом -- тоді, якщо не обламаюся, піду.
    • 2003.01.22 | Роман ShaRP

     Так, але ShaRP тут ні до чого.

     Shooter пише:
     > Крім того, зараз з'явиться алерґічний на Андруховича Шарп і обплює всіх і вся з ніг до голови. ;):

     Аж ніяк -- я з*явився, проте я б сказав, що мене та подія більше не стосується, аніж стосується. Я не "алергічний на Андруховича" -- коли най собі проводить ексклюзивні вечори, хто ж проти. Сподіваюся, це йому вдається краще, аніж політично висловлюватися, чим йому, правда, краще не займатися.
   • 2003.01.23 | Vadym

    Заголовок....

    Але ж ви свідомо перекрутили суть справи. Це не був творчий вечір Андруховича. Це була акція, в якій брали участь троє поетів, і брали участь рівноцінно. Я розумію, що прізвище Андрухович розкрученіше, ніж Бондар та Жадан, і ви в такий спосіб привертали увагу до новини. Але це неточне подання інформації, друзі, і вам треба це визнати...
 • 2003.01.22 | Роман ShaRP

  UVMOD, пункт 10 -- це тема форуму "Культура",

  Шановна адмінгрупа, не забувайте виконувати Правила Майдану.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.23 | Roller

   Андрухович как и Поплавский культурное явище.

   Шановный соседу, не превращайте рубрику культуру в мусорник.

   Предложение сноса темы с мейн форума всегда "плохо пахут". В случае с Андруховичем особенно. Пусть висит на центральной доске почета. Там ему и место.

   В данном случае тема "Культура" не причем. Она не должны страдать и выполнять роль политической корзины.

   По сути. "из сообщения майдан информ."

   Окрім Андруховича, свої нові й найновіші поетичні і непоетичні твори також читали
   Андрій Бондар, Сергій Жадан.

   Случайно по ТВ мне удалось наблюдать презентацию Андруховича Жадана.
   Жалана я узнал сразу, я егго видел на баррикаде.

   Этот член спилки выделялся среди приглашенных "поэтов" на "Останней баррикаде" тем, что вел себя крайне странно. Он перебивал участников, странно смеялся, размахивал руками, когда ему делали замечания, то он подпирал головку и громко смеялся. Я не врач, но внешне это выглядело не совсем здоровым.

   Возможно, он бы подошел для среды английских поэтов времен Шекспира, так как английские тексты при украинском переводе увеличиваются в два раза в размере.Англичанам приходится махать руками, у них недостаток слов. Но наблюдать такое чудо Украины несколько уморительно.

   Что до Андруховича, то внешне он выглядит вполне приемлемо. Мужчина средних лет. Интеллигентный. Но его поема, или лучше сказать твор, который он прочитал в студии вызвал некоторое недоумение, вероятно не только у меня.

   Твор был про события 11 сентября. Кроме общего количества самолетов и мест их неудачного приземления я мог понять, что Андрухович бывал в Америке. И этим он гордится.

   Но самой большой загадкой осталось то, что стихи не в рифму. То есть их трудно, если не сказать невозможно, отличить от обычного текста. Тех текствов которые мы видели в большом количестве на майдане в день трагедии. Причем те тексты были куда более содержательны.Словом ни с фабулой, ни с с чем там еще не сложилось.

   Стихи не в рифму, и в этом главная революционность. Жадан пояснил суть идеи. Рассчет на то, что бы шокировать публику. На что Андрухович правильно заметил, что после такого шока по ТВ, он опасается, что половина публики не явится на концерт. Я бы точно не пошел.

   Это "затравка" из серии Паплавского, который говорит я не пивец, но так треба. Я пою, чтобы все говорили о том, как я пою.

   Я так понял, что на Андруховича пал выбор, как вы правильно заметили в другом месте, как на Ющенко. И теперь нам будут им "парить" мозги как украинским чудом.

   В принципе я не имею ничего против него. Один стих, который я не угадал, предоставленый ЛК написан Андруховичем. И хороший стих.

   Возможно он и хороший поэт. А может и писатель хороший. Но после прочтения "Моя Европа" я сделал для себя вывод, что дело не в его таланте, а месте проживания.

   Ивано -Франковск, пуп украиства который нам хотят сегодня. Только этим, и неким европейским прикидом я и могу объяснить тот ажиатаж который вокруг него создают на форуме.

   Нечего кроме реакции отторжения у меня такие действия не вызывают. Я не люблю, когда мне что-то навязывают. И практика показывает, что такой подход правильный. Но спорить по этому поводу бессмысленно. Споря вы играете на руку своим противникам. Поскольку отвратительная реклама тоже реклама.

   Андрухович как и Поплавский культурное явище. И с этим придется мириться, некоторое время.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.23 | Shooter

    Ги-ги :)))) Поплавский - абсолютно безкультурне "явище"

    Як завжди - весела у Вас трава, Роллєре. Дуже. ;):
    Roller пише:
    > Жадана я узнал сразу, я егго видел на баррикаде.
    > Этот член спилки

    Він не член спілки, він член асоціації ;): (АУП)

    > Но самой большой загадкой осталось то, что стихи не в рифму.

    :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    Гм, гм...розумієте, Роллєре, виключно ямбом і хореєм поети перестали писати як мінімум 100 років тому. Верлібр же ж (не плутати з білим віршем), in some instances, звучить краще, як рифмована поезія. І якщо вірш був дійсно про 11.9. - то верлібр як форма був вибранй абсолютно влучно.

    > Стихи не в рифму, и в этом главная революционность.

    То не революційність - а просто митецький засіб, причому вже дуже навіть традиційний. "Революційно" би було, якби читці почали голі сраки на сцені показувати або вичворяти щось подібне.

    > Я так понял, что на Андруховича пал выбор, как вы правильно заметили в другом месте, как на Ющенко. И теперь нам будут им "парить" мозги как украинским чудом.

    :): І в Вас є нерідна сестра, котра консультує? ;):

    > Возможно он и хороший поэт. А может и писатель хороший.

    Заберіть "можливо" і " а может" - і Ви вгадали ;):
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.23 | Спостерігач

    Roller - культоролог, блін ;-)))

    Roller пише:

    > Этот член спилки выделялся среди приглашенных "поэтов"

    А можна дізнатись чому поети у Вас у лапках? Я розумію що "у Вас другіє любімиє автори", але не варто при цьому скидатись на клоуна.

    > Что до Андруховича, то внешне он выглядит вполне приемлемо. Мужчина средних лет. Интеллигентный. Но его поема, или лучше сказать твор, который он прочитал в студии вызвал некоторое недоумение, вероятно не только у меня.
    >
    > Твор был про события 11 сентября. Кроме общего количества самолетов и мест их неудачного приземления я мог понять, что Андрухович бывал в Америке. И этим он гордится.
    >
    > Но самой большой загадкой осталось то, что стихи не в рифму. То

    Фуф, Роллєру, це називається верлібр...Ну не лізьте Ви в культуру, клоуне.

    > Нечего кроме реакции отторжения у меня такие действия не вызывают. Я не люблю, когда мне что-то навязывают. И практика показывает, что такой подход правильный. Но спорить по этому поводу бессмысленно. Споря вы играете на руку своим противникам. Поскольку отвратительная реклама тоже реклама.

    Роллєре, може практичні уроки ПіАру для Шарпа Ви будете давати все ж таки десь в сквєрікє на районє? ;-)

    > Андрухович как и Поплавский культурное явище. И с этим придется мириться, некоторое время.

    Скорше так: Роллєр, як і Поплавський - клоуни, бо той і инший вважають, що вони тямлять в культурі.

    Одним словом, Роллєру, окучівайте SharpA десь в себе "на районє" і не лізьте в культуру ;-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.23 | Roller

     Отнюдь, сказала графиня. И граф стал бістро бістро ее иметь.

     Спостерігач пише:
     > Roller пише:
     >
     > > Этот член спилки выделялся среди приглашенных "поэтов"


     > Шановный Спостерегач. Слово поэты взято в ковички потому, что нет спилки поэтов. Зато есть патриарх и академик Ба-Бу-Бы. (Бабу бы), о которых собственно и шла речь.

     > А можна дізнатись чому поети у Вас у лапках? Я розумію що "у Вас другіє любімиє автори", але не варто при цьому скидатись на клоуна.

     > Если у Вас будет время зайдите на тему Культура и ознакомтесь с рейтингами моей темы и составом серьезных участников обсуждения.

     Вы могли заметить, так же, что я не употребляю эпитетов в ваш адрес.

     Вы спросите почему я так не делаю? Просто потому, что вы можете сойти с форума на нет и Вас нам будет не хватать. А не потому, что я так хорошо воспитан.

     Но ваше постоянное мелькание в числе псевдоавторов тем уже начинает раздражать. К тому же вы не проставляете ссылок на публикуемые вами материалы. Не проставляете признак перепечатки Шарпа. Требо быть вежлевее к нашему времени. Оно стоит наших денег.

     > > > > Но самой большой загадкой осталось то, что стихи не в рифму. То
     >
     > Фуф, Роллєру, це називається верлібр...Ну не лізьте Ви в культуру, клоуне.

     > Мне совершенно не важно как это называется верблиб, или верблядь. Я поню что он это называл по другому.Но твор о не имеет никакого отношения к поєзии.Єто мое субъективное мнение. И я думаю его разделит народ украины.


     > > Нечего кроме реакции отторжения у меня такие действия не вызывают. Я не люблю, когда мне что-то навязывают. И практика показывает, что такой подход правильный. Но спорить по этому поводу бессмысленно. Споря вы играете на руку своим противникам. Поскольку отвратительная реклама тоже реклама.
     >
     > Роллєре, може практичні уроки ПіАру для Шарпа Ви будете давати все ж таки десь в сквєрікє на районє? ;-)

     > Шановный Спостерегач. Как в свое время говаривал выдающийся поэт В. Высотский, "давать не научился".

     Стоило бы сделать Вам второе китайское предупреждение. Но я ограничюсь первым. Вы видите, как я терпелив по отношению к Вам. Цените мое время и мои деньги. Я даже отвечаю на Ваши выпадки.Это стоит мне дополнительно.


     > > Андрухович как и Поплавский культурное явище. И с этим придется мириться, некоторое время.
     >
     > Скорше так: Роллєр, як і Поплавський - клоуни, бо той і инший вважають, що вони тямлять в культурі.


     > И не пытайтесь заниматься Пиар. Ну не для Вас это дело. Лучше перепечатывайте чужие статьи и мочитесь в дырочку.Ну не получится у Вас сделать из меня клоуна. Не по зубам.

     Все на что Вы, и такие как Вы, способны это запрещать, убирать и оповещать.


     > Одним словом, Роллєру, окучівайте SharpA десь в себе "на районє" і не лізьте в культуру ;-)

     Кстати о Культуре, вернее о новинах в ней. Не вы ли убрали тему Гороцвита сегодня "Новости в культуре" И сделали это после моего постинга "Мы ищем конкурентов"?

     Не вы? Тогда подскажите кто и почему?

     Чтобы не считать потраченые здесь деньги зря потраченными, сообщаю уважаемым участникам о новой странице в интересном романе Roller-a и соавторов " Три гуцулки и москаль".

     "Вот так-то тетя. Михаил Цветлов Ту-ту".
     "Грузите апельсины бочками"
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.01.23 | Адвокат ...

      Що у Вас, пане: з ґрахвинями абльом вийшов?

      Вже двічи того анекдота перебрехали... ;):
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.01.24 | Roller

       Облом не у меня, облом у Украины. Вам нас не понять (-)

    • 2003.01.24 | Роман ShaRP

     Псссссссссссссихологам присвячується.

     Дарагой С-пост-e-Рігач.

     Я вже кОпав бандероснобію на прикладі Шюткіра, тепер, тіпа, ваша черга.
     Можете доповісти вашим шефікам, що словосполученя "на районі" ShaRP почув лише у цьому році, а з паном Роллером не зустрічався взагалі, і уроків він мені не дає, зате я вам --можу дати.

     Урок мій полягатиме у тому, що ви, "бандероєвропа", програєте. Коли я говорю "ви" -- я маю на увазі "широкий спектр" ющенкофітів та ющенкоадептів, прихильників та фанатів "національної ідеї", "європейських" повчальників. Програєте тому, що попри весь ваш "блиск", у галузі спілкування ви -- бідні "незаможники". Тому, що Карнегі, Христос та народні прислів*я вчили не ставити себе надто високо, а ви на то наплювали. Ще вчили -- ставитися до людей так, як хотіли б, аби вони ставилися до вас ( я той принцип розвернув трохи -- якщо ви до мене ставитеся ТАК, то значить, ви хочете, аби і я до вас так ставився).

     Тільки "учишь, учишь -- одни двойки". Нацдем(б)и дивуються -- чому, мовляв, за них не голосують. Чому, мовляв, "проукраїнським" силам не належить отототототакий відсоток.
     Не належить тому, що плюють у колодязь. Не належить тому, що замість звернутися до українця -- яким би він не був, яким би суржикомовним, забитим-затурканим, запіареним, заляканим, заклопотаним виживанням, вони підносять себе на постаменти точнісінько як збиті ними ж пам*ятники "силам зла", і з тих постаментів плюють на того українця, на його проблеми та турботи. Тільки чому вони дивуються, що згодом отримують мааасований плювок у відповідь?

     Сила Ющенка якраз у тому, що він зумів сподобатися отаким, простим українцям. Вони полюбили його не за "національне" і не за "українське" і не "за мову", і не за то, що він вчив кому і які уроки давати "на районі" -- а за турботу про їх зарплати та пенсії, курс гривні, економіку , -- те , від чого найбільш залежить їх життя.

     Він, може, й виграє , -- а ви програєте. Доки ви не визнаєте ук-ра-їн-ців рівними вам людьми, якої б вони не були мови, якої б вони не були віри, культури і так далі, доки ви не прислухатиметеся до того, що вони хочуть, -- ви будете програвати та програвати. Знову і знову.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.01.24 | Shooter

      Явно Роллєр кумару підкинув (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.01.24 | Roller

       Тю на Вас дядько. Я сам у Романа вчуся мове(-)

     • 2003.01.24 | Мертві Бджоли Загудуть

      Псссссссссссссссссссссихопатам і нормальним

      Роман ShaRP пише:
      > Дарагой С-пост-e-Рігач.
      UVMOD! Порушення Правил поведінки на Форумі:hello:

      > Я вже кОпав бандероснобію на прикладі Шюткіра, тепер, тіпа, ваша черга.
      UVMOD!Порушення Правил поведінки на Форумі:hello:


      > Урок мій полягатиме у тому, що ви, "бандероєвропа", програєте. Коли я говорю "ви" -- я маю на увазі "широкий спектр" ющенкофітів та ющенкоадептів, прихильників та фанатів "національної ідеї", "європейських" повчальників.

      Чи "Урок мій полягатиме у тому" є початком промов осоружлих "повчальників"? Чи може, азійсько-московські повчальники повинні бути для нас гречкосіїв луччі за європейських? Цікава думка. Свіжа!:gun:

      > Доки ви не визнаєте ук-ра-їн-ців рівними вам людьми, якої б вони не були мови, якої б вони не були віри, культури і так далі...

      Цікаво, чи сягають ці заклики до визнання та толерування самим шановним Автором вищенаведених рядків тих українців, які є за його ж визначенням ... "широким спектром" ющенкофітів та ющенкоадептів, прихильників та фанатів "національної ідеї", "європейських" повчальників? - Тобто тих українців, які мають відмінні погляди, ніж сам шановний Автор. Чи ж такі заклики працюють тільки в один бік?

      Оце цікаво, наскільки ж вистачить того гуманізму, коли самому треба його продемонструвати...:love:

      Чи ж дружненько гукнемо UVMOD :hot:
     • 2003.01.24 | Спостерігач

      Романе, після того, як дізнався від Вас, що я - ющенкофіт, то

      далі я не читав, Ви вже вибачте ;-)))
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.01.24 | Роман ShaRP

       Це у вас "сімейне".

       Спостерігач пише:
       > далі я не читав, Ви вже вибачте ;-)))

       Я дивуюся, що ви взагалі нас читаєте.
       Проте там, далі, було сказано не лише про ющенко*.*

       Я вас зважив і знашов надто легким, ви вже вибачте ;):
   • 2003.01.24 | Мертві Бджоли Загудуть

    Хто такий Поплавський? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.24 | Горицвіт

     Хто такий Поплавський

     Михайло Поплавський -- ректор Інституту культури. Виступає як співак, не маючи для цього ніяких даних. Виходить дуже бездарно і гидотно. Причому він сам це визнає, але каже, що співає для доведення якихось концепцій, що головне в "шоубізнесі" не талант чи майстерність, а реклама ("розкрутка"), взірцем якої він начебто є.

     Вважається зразком несмаку.

     В політиці близький до НДП (Пустовойтенко). Здається, входив до списку "Заєди".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.01.24 | Мертві Бджоли Загудуть

      То виходить Поплавський - це родич Валіка Ролерного!

      Шановний Горицвіте,
      Щиро дякуємо за роз"яснення. Однак, незбагненним залишається причинно-наслідковий зв"язок між Андруховичем і Поплавським, який утворився у химерній голові Валіка Ролерного й відобразився у його постингу http://maidan.org.ua/n/free/1043304164

      Ви ж тільки підтвердили наші побоювання - Валік Ролерний намагається протовкнути свого родича тут на форумі. От бля сімейка! (Як казали одна бабця побачивши у ТВ всім знайомі в Україні хвізії: "От У-роди!")
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.01.24 | Roller

       Бджол, лучше бы ты мед сосал, отвечал бы быстрее.

       14-01-2003 01:29, Roller

       Ждите ответа.
       24-12-2002 06:39, Мертві Бджоли Загудуть Валікджяне, займатеся п

       Стерти // переглядів: 19 // URL: http://maidan.org.ua/n/culture/1042500565

       ----------
       Ты что на смену заступил, вместо Спостерегача? Или на лыжах катался?
       Отпускные получил?

       С рождеством тебя Христовым.

       Я вот, пока тебя не было, думал где у бджолки жалко, кто и как тогда Ющенко покусал.

       Признавайся, твоя работа. Что до методики Попалавского, которую взял Андрухович, так я не вижу ничего в этом плохого.

       Разработка института культуры.Ты бы хоть поинтересовался депутатским корпусом. Поплавский депутат ВР, уважаемый человек.Я бы предложил Жадану -Андрюховичу пойти еще дальше, выступать с балетом. Или стриптизом.

       А то как-то поэт песенник, не греет рядом с Рыбчинским.

       Знаешь ли почему Андрухович выступает только в групповом разряде. Почему ему приписывают "Моя Европа", а не Анджжею? Нет? Не знаешь.Секс парное спорт, где-то групповой,перверзийный.

       По сводкам МВД Украина еще не доросла до европеского уровня. На 2,5 млн Киевлян всего 3000 гомиков. Сказывается тяжелое экономическое состояниен и акции пидаров Америки.

       А кто у них ведущий патриарх, или академик? Мне что эта спивка случку больше напоминает. И главное ни одной женщины. Сами БаБубы, БаБубы. Точно перверзия,какая-то.

       Я думаю ведущий академик.Он моложе.
       А может и нет, подмахивает он хорошо.

       Так что не волнуйся. Я тебя еще помню.Рад, что ты еще жив.

       Roller.
 • 2003.01.23 | Ростислав

  Адміни, не гальмуйте - змініть назву

  Це не був творчий вечір, тим більше - творчий вечір Андруховича
  Це був поетичний джаз-концерт Андруховича, Бондаря і Жадана
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.24 | Roller

   Расскажите подробнее про Бондаря

   Ростислав пише:
   > Це не був творчий вечір, тим більше - творчий вечір Андруховича
   > Це був поетичний джаз-концерт Андруховича, Бондаря і Жадана

   Хотелось бы услышать подробности и зрительские впечатления тех кто был концерте в Киеве.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.26 | Hrek

    Re: Расскажите подробнее про Бондаря

    Бондар — то такий поет і публіцист. Як поет він видав 2 поетичні збірки. Перша , здається, називається, "Весняна єресь", а друга — "Істина і мед". Раніше писав наворочені такі вірші, мелодійно-музичні, складні, метафізичні чи що. А потім раптом десь роки два взагалі нічого не писав. Бо за словами очевидців, його сильно ковбасило від перекладу "Фердидурке" Гомбровича, яка вийшла в "Основах" десь рік назад. І потім, коли його сильно приковбасило, він почав писати тексти, які всі чули на Маскульті. А ще він працює в славній газеті Дзеркало тижня і веде там літературну сторінку. Колонку пише. До речі, там само пише й Андрухович, і деколи Жадан. Прикольна сторінка. Це поки що все, що можна про цього чувака сказати. Принаймні в мене більше інфи немає.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua