МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

RFID-мітки: найбільша загроза вашій конфіденційності?

01/23/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Найближчим часом (1-2 роки) права кожної людини на збереження про себе приватної інформації (тому що ви їсте, п"єте, купляєте, ходите кудись в своєму одязі, носите якісь предмети і т.д.) будуть поставлені під загрозу через появу нової технології поміток, яку планують масовано використовувати корпорації-виробники товарів.


RFID tag - Radio Frequency ID tag, працює таким чином - датчик дає радіосигнал, і RFID tag використовуючи енергію з такого сигналу передає на
своїй радіохвилі унікальний(такий що не повторюється) 64 бітний ІД(ідентифікатор). Такий таг може мати розмір всього 0.4 кв. мм. Технологія надзвичайно дешева, і буквально через рік-два буде масовою, в тому числі і у нас. Коротко кажучи, такі таги( відмітки) будуть у всьому, шо дорожче "снікерса". Маркетологи та рекламісти (а також інші, дуже зацікавлені інституції) ) зможуть отримати купу корисної для себе інформації - про вас буде відомо абсолютно все.

Один з перших прикладів - фірма Gillette вже закупила партію в 500 млн. таких тагів для своїх потреб.

Загроза для вашого приватного життя в тому, що навіть після того як ви виходите з супермаркету(магазину) ці таги залишаються активними - у всякому разі зараз саме цього хочуть зацікавлені виробники - Великий Брат буде знаходитись в маленьких пакунках.

Уникнути такої загрози можливо лише якщо виконати такі умови 1. покупець повинен бути попереджений про наявність таких ідентифікаторів. 2. RFID таги повинні бути вимкнені за визначенням одразу після проходження пункту розрахунку 3. вони можуть бути застосовані лише в упаковку але не в сам продукт 4. вони повинні бути видимі та легко видалятися.

Дуже скоро ми побачимо, чи буде виконано хоча б один з цих чотирьох пунктів - режимам, схильним до тоталітаризму, такі технологічні новинки повинні особливо сподобатись.

посилання по темі:
http://news.com.com/2010-1069-980325.html
http://www.nocards.org/AutoID/overview.shtml


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua