МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заради іракської нафти Америка стерла Францію та Німеччину з кар

01/23/2003 | Спостерігач
Заради іракської нафти Америка стерла Францію та Німеччину з карти Європи
ForUm

Міністр оборони США Дональд Рамсфелд визнав, що позиція Берліна і Парижа, які виступають проти війни з Іраком, становить певну проблему для США. Рамсфелд сказав журналістам, що Франція і Німеччина більше не є представниками сучасної Європи. «Для вас Європа - це Німеччина і Франція, - заявив міністр оборони США. - Для мене це стара Європа».

Рамсфелд нагадав, що незабаром у НАТО вступлять сім східноєвропейських і балтійських держав, і сказав, що центр ваги в «натовській Європі» зміщається на схід.

Як передає Бі-Бі-Сі, деякі міністри французького уряду гнівно відреагували на слова Дональда Рамсфелда. Зокрема, міністр фінансів Франції Франсіс Мер заявив, що глибоко ображений заявою американського міністра оборони.

У той же час, державний секретар США Колін Пауелл піддав сумніву прихильність урядів Франції та Німеччини до ідеї роззброєння Багдада в зв’язку з тим, що керівники двох європейських країн висловилися проти війни з Іраком. Пауелл заявив, що у разі початку бойових дій Сполучені Штати збираються зробити все, щоб іракські нафтові запаси залишилися в іракського народу.

У заяві, поширеній держдепартаментом, Пауелл висловив думку, що Франція і Німеччина діють передчасно. «Це майже так само, як якби люди ухвалили рішення до 27-го числа», - заявив він, маючи на увазі наступний понеділок, коли військові інспектори ООН представлять свою доповідь щодо Іраку Раді Безпеки.

Ці слова Пауелла прозвучали відразу після заяви президента Франції Жака Ширака і канцлера Німеччини Герхарда Шредера про те, що вони виступають проти війни з Іраком. «У Німеччини і Франції єдина точка зору на іракську кризу, - сказав Ширак у середу на спільній прес- конференції. - Треба зробити все, щоб уникнути війни».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua