МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У столиці проходить пікет проти проведення Року Росії в Україні

01/28/2003 | Andrij
Близько 500 прихильників Української національної консервативної партії (УНКП), Народного Руху України (НРУ), Української народної партії (УНП, колишній УНР), Української республіканської партії "Собор", партії УНА-УНСО пікетують палац "Україна" у Києві, протестуючи проти проведення Року Росії в Україні, передають “Українські Новини”.

Коментуючи ситуацію, лідер НРУ Геннадій Удовенко сказав журналістам, що партія протестує не проти рівноправного і взаємовигідного співробітництва України і Росії, а проти заволодіння стратегічними об'єктами України російським капіталом, створення газотранспортного консорціуму, експансії російської культури в Україні.

Лідер УНКП Олег Соскін також висловився проти функціонування в Україні російських засобів масової інформації, перебування в Україні російських військових баз, а також розкритикував першого віце-прем'єр-міністра Миколу Азарова за його спілкування російською мовою.

"Де Росія, там завжди лихо", - відзначив лідер УНКП.

Під час підняття на флагштоку перед палацом "Україна" російського прапора демонстранти кричали "Ганьба!". Загалом учасники пікету поводяться мирно, тримають партійні прапори, скандують "Кучму геть!" і "Путіна геть!".

Нагадаємо, що відкриття Року Росії в Україні повинне відбутися в понеділок, 27 січня, у київському палаці "Україна" за участю Президента України Леоніда Кучми і глави російської держави Володимира Путіна, який прибуває до столиці України з робочим візитом сьогодні ж.

Нагадаємо також, що раніше партії правої орієнтації вимагали перенести місце проведення самміту глав держав СНД, що повинен був відбутися в Івано-Франківській області, аргументуючи свої вимоги тим, що місцеве населення виступає проти зближення України з Росією, зокрема у межах СНД.

Пізніше було прийняте рішення про проведення неформального самміту СНД у Києві.

Кореспондент.net
Січень 27, 16:57

Відповіді

 • 2003.01.28 | Andrij

  Re: Оприлюднено план проведення самміту СНД

  За повідомленням прес-служби Міністерства закордонних справ України, неофіційна зустріч глав держав-учасників СНД пройде в Києві у вівторок-середу, 28-29 січня. Делегації різних країн почнуть прибувати в аеропорт "Бориспіль" у вівторок, 28 січня, о 14:00, після чого відбудеться низка двосторонніх зустрічей, передають “Українські Новини” .  Кореспондент.net
  Січень 27, 18:17


  У середу, 29 січня, о 10:00 розпочнеться пленарне засідання в Маріїнському палаці.

  Об 11:20 там само пройде прес-конференція Президента України Леоніда Кучми і президента Росії Володимира Путіна.

  О 13:30 делегації розпочнуть відлітати з "Борисполя".

  Прес-служба також повідомляє, що всі делегації СНД прибудуть у вівторок, 28 січня, крім делегації Білорусі на чолі з президентом Олександром Лукашенком, який приїде вранці у середу, 29 січня.

  Крім того, у вівторок, 28 січня, о 9:00 у палаці мистецтв "Український Дім" розпочне роботу прес-центр самміту.  --------------------------------------------------------------------------------


  Зазначимо, що для участі в самміті СНД до Києва прибудуть не всі глави держав-учасників СНД.

  Замість президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва країну на самміті представить міністр закордонних справ, державний секретар Казахстану Касимжомарт Токаєв.

  Замість президента Киргизстану Аскара Акаєва для участі в самміті прибуде прем'єр-міністр країни Ніколай Танаєв.

  Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов також не зможе бути присутнім на самміті лідерів держав СНД. Замість нього до Києва прибуде керуючий справами апарату президента Туркменістану Реджеп Сапаров.

  Узбекистан на самміті замість президента Іслама Каримова представить прем'єр-міністр Уткір Султанов.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua