МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Чому ми виступаємо проти війни ". "Робітничий спротив".

01/28/2003 | Олег Верник
www.workres.kiev.ua
www.antiglobalizm.net.ua

1 та 15 лютого у Києві відбудуться антивоєнні акції. В межах цього пропагандистського блоку є унікальний шанс на об*єднання багатьох політичних сил. Немає сенсу боротися за першість. Треба зупинити війну!!! 15 лютого - відбудеться день антивоєнної дії в межах всесвітньої кампанії "Stop the war". Збір антивоєнних активістів 1 лютого о 11-00 біля Богдана на Софійській.

ЯК РОЗЗБРОЇТИ БУША

Сьогодні вже не доводиться сумніватися щодо того, чи розпочне адміністрація Буша військові дії проти Іраку. Аналітики сперечаються лише стосовно часу Х, коли “спецоперація” почнеться. Тим часом уряд США продовжує нарощувати чисельність військ в районі Перської затоки, не зважаючи на висновки комісії експертів ООН про відсутність слідів зброї масового знищення в Іраку.
Протягом війни в Перській Затоці початку 90-х загинуло 200 000 іракців, більшість з яких цивільне населення. Кількість жертв у цій операції згідно висновків експертів повинна сягнути мільйона.
Ці жертви необхідні, як запевняють правлячі еліти США, «заради демократії та боротьби з світовим тероризмом». Та чи не знаходиться під загрозою демократія у самих Штатах? Досі ще мало кому відомо, що у США було прийнято Закон про патріотизм (USA Patriot Act), на чотири роки припинив дію конституційних прав. Відтепер будь-кого можуть заарештувати і утримувати у якості в’язня, без права на юридичну допомогу адвоката.
Чого Буш нам не скаже, так це правди про те, чому зараз збираються воювати. Біда Саддама Хусейна полягає в тому, що він сидить на другому за обсягом запасів нафти в світі. Якби не нафта, Хусейн міг би катувати своїх громадян скільки завгодно, як кожного дня роблять це в Пакістані, Сірії, Египті. Військова могутність США підминає під себе інші країни і чи не єдиний спосіб протистояти цьому – це організація масових актів протесту населення різних країн.
Сотні тисяч людей вийшли на вулиці Вашингтону, Сан-Франциско, Лос-Анжелісу, Мінеаполісу, Чікаго, Клівленду аби сказати своє рішуче “НІ” військовій агресії і висловити солідарність з населенням Іраку, що не має відповідати за дії тиранів у владі.
“Бомбіть Техас, там також є нафта!”, “Киньте Буша, а не бомби!”, “Зупиніть війну: іракці також люди”, “Не можна міняти кров на нафту” вигукували рядові американці впродовж позаминулого уік-енду у всіх великих містах США. Загалом, демонстрації відбулися у 32 країнах, в тому числі в Японії, Великобританії, Іспанії, Німеччині, Канаді, Єгипті, Пакистані, Австрії і Росії.
Наприкінці першої половини лютого очікується нова хвиля протестів, що має докотитися аж до близького Сходу і відлунати також у нас, в Україні. Приходь і ти аби прийняти участь у антивоєнних маршах, що відбудуться у Києві 1 та 15 лютого!

Відповіді

 • 2003.01.28 | No War On Iraq

  Re: "Чому ми виступаємо проти війни ". "Робітничий спротив".

  ОБРАЩЕНИЕ К ГРАЖДАНАМ УКРАИНЫ
  НЕТ – ВОЙНЕ!
  Мир на грани войны. И не просто войны США против Ирака, а на грани войны с арабским миром, войны цивилизаций. Даже сами американцы считают эту возможную войну наиболее циничной в своей истории.
  Понимает ли каждый из нас, что эта война будет касаться и его?
  Мы возмущены тем, что хотя Инспекция ООН в течение двух месяцев не нашла в Ираке никаких доказательств производства оружия массового поражения, но США готовят агрессию, грубо попирая и растаптывая все нормы международного права. Под лозунгами борьбы против терроризма и за демократию делается еще один шаг для утверждения мирового господства, планируется навязать подконтрольный политический режим в Ираке с целью захвата самых богатых нефтяных месторождений.
  Мы понимаем, что в случае войны Украина потеряет более 300 млн. долл. США торгового оборота с Ираком и около миллиарда торгового оборота с арабскими странами – а это заказы, рабочие места, зарплата.
  Но главным является то, достойны ли мы быть свободным народом, или вновь пойдем под гнет нового фашистского мирового порядка. Мы не защитили Югославию, и страна исчезла с карты мира. Завтра может исчезнуть Ирак, а послезавтра – наша держава Украина! Может мы забыли, что такое война и оккупация на собственной земле? Может мы вновь станем либо рабами, либо полицаями? Кто даст гарантию, что завтра Украину не нанизают на «ось зла»?
  Дать разрешение на войну против других, значит разрешить войну против собственного народа. Крайних хат не существует. Все прогрессивное человечество поднимается против войны. Миллионы выходят на улицы. Даже в США – сотни тысяч.
  Мы понимаем, что единственной силой, способной повлиять на криминальные действия США на сегодня является МАССОВОСТЬ НАРОДНЫХ ПРОТЕСТОВ.
  Мы призываем всех граждан Украины достойных свободы и человечности стать в ряды мирового антивоенного движения. Координационный совет европейских движений за мир призывает к совместным действиям. 15 февраля в сотнях городов мира состоится марш мира.
  Координационный комитет политических и общественных организаций, поддержавших этот призыв, обращается к гражданам Украины с предложением: провести в г. Киеве 1 февраля манифестацию и митинг возле посольства США, а 15 февраля – марш мира в столице Украины и в областных центрах под единым лозунгом: «Нет войне против Ирака!».
  Место сбора 1 февраля в 11 часов на Софиевской площади.

  Поддержано 24.01.03 от имени 30
  Политических и общественных организаций Украины
 • 2003.01.28 | Богдан

  Це і так ясно. Бо ви - комуняки. (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.28 | Фідель

   По вашому виходить, що всі хто виступає проти

   війни комуняки? Мені шкода вашу свідомість.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.28 | Боровик

    Re: По вашому виходить, що всі хто виступає проти

    Поки що виглядає так, що вони не так проти війни як проти Америки. Була б Америка, а війна знайдеться.
    Вони надто непослідовні і спекуляція на чужих бідах надто різко б*є в очі.
    Багато хто проти війни як цієї так і інших воєн, але хай не ділять війни на добрі і погані. Хай виступають проти всіх загарбницьких війн.
    Погодьтесь, що у них на першому місці стоїть антиамериканщина а не антивоєнщина.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.28 | Фідель

     Я погоджуюся з вами, що

     антиамериканський елемент присутній. Але в данному випадку мова йде про недопущення війни. Разом з тим, згоден, що українським лівим треба бути послідовними у своїх вимогах. Так само як і правим (їм можна закинути це також)
    • 2003.01.29 | Олег Верник

     Боровик помиляється!!!!!

     Щодо "Робітничого спротиву" Боровик робить велику помилку. Ми послідовно виступаємо ткож і проти інших війн. Так ми неодноразово пікетували амбасаду Росії проти війни у Чечні та за негайне виведення російських окупаційних війск.
 • 2003.01.28 | Augusto

  Чому саме проти ЦІЄЇ війни?

  Проти війни в Чечні ви чомусь подібних акцій не проводили? Чи війни в Заїрі? Чи за фактом, що в Північній Кореї з 1998 до 2002 року вмерло від голоду два мільона селян? Чи там вбивають "правильно", "так їм і треба"?

  Може все ж сутність ваших дій все ж антимериканська, бо американці:

  -розвели колорадського жука та вкинули довірливим православним атеїстам;
  -перемогли Адольфа Гітлера - відомого вождя та куміра русонацистів;
  -роблять мацу з крові православних комсомольців;
  -сами врізалися на літаках в ВТЦ, щоб звинуватити Осаму та бін Ладена - двох вождів справедливої боротьби за права робітників бити своїх супруг (всіх чотирьох) по мармизі;
  -перешкодили Слободану Мілошевічу мирно різати боснійських мусульман;
  -заважають торгувати зброєю гітаристам, ще нахабно знайшли екстра - двигуни для ракет та запаси ракетного палива, кому це було вигідно? явно не Саддаму Хуссейну та гітаристам? Тому вони самі їх підкинули!

  Я не хочу серйозно реагувати, доки не зрозумію, що пов'язує троцькістів з Саддамом Хуссейном, чи Хуссейн теж троцькіст?

  До речі, що Вас непокоє, вчення Маркса непереможне - Гамерика вже таку могилу викопала свому капіталізмові руками зконцентрованих пролетарів, що там вже давно переміг комунізм, бєрі шинель, іді домой, чи Ви - антикомуніст?!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.28 | Боровик

   Я про те саме

   Мені здається, що з їхньої сторони було б чесніше просто виступати проти Америки як такої і не притягувати Ірак, Садама та війну за вуха.
   Все таки в їх акції первинна Америка, а війна є засобом. Навіть складається враження, що цю війну цинічно використовують як привід для виступу проти Америки. Та цьому спротиву Ірак потрібен як п*яте колесо у возі.
  • 2003.01.29 | Олег Верник

   Re: Аугусто, слідкуй уважно за нашими діями!!!

   Ми пікетували російську амбасаду за виведення військ з Ічкерії. Багато галасу до речі було. "Правда України" про це писала. Будь уважним...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.29 | Augusto

    Ну і як, вивели?

    Що за лузерська звичка не доводити справу до кінця?!!! Треба було налякати, що мовляв почнемо світову революцію, якщо не виведете, що почнемо довбити молотом та чикнемо серпом (по яйцях)! А тепер Буш вже не злякається, бо Путін не злякався, а вони ж заодно на службі в обрізаних сіонистських мусульманських католиків-баптистів вищого ступіня висвячення! А як вам в компанії з пліснявими ультра-правими?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.29 | Олег Верник

     Re: Твоя реакція на зауваження не є адекватним, брудний Аугусте!

     Хтива та брудна істота, фашистський пасіпака Аугусто жартує над речами, які не потребують жартів. Замовч негайно, чмо, та виходь у своєму Паризі 15 лютого на площу, нелюдь!!!!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.01.29 | Augusto

      Ти за який порядковий номер інтернаціоналу????

      Олег Верник пише:
      > Замовч негайно, чмо, та виходь у своєму Паризі 15 лютого на площу, нелюдь!!!!

      А чому замовч негайно, а виходь лише 15 лютого? Що за чергова зрада всесвітній пролетарській революції всіх країн єднайтеся ура?

      Я і не чув, що 15 в Парижі демонстрація нелюдів, це мабуть вісті зсередини?? Повторюй швидко багато разів: я мав Парижа!
 • 2003.01.28 | Боровик

  Я вам не вірю!

  Я теж проти війни. Я проти війни до якої готуються самі і готують інших.
  Я проти війни і воєн що вже ідіть.
  А чому у вас відношення до воєн таке вибіркове? Може я не уважний, але я не зустрічав ваших дій проти війни в Чечні. Чи ви оправдовуєте ту війну, що вже забрала тисячі чи десятки тисяч людських життів?
  Я вам не вірю!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.28 | DurchKopf

   A якщо відволіктись від того, хто це написав

   І задуматись нащо та війна, чи може Хусейн, чимось відрізняєть від ще з декількох десятків диктаторів у світі, тільки тим, що це найближча до Ізраіля держава, що не контролюється з Вашингтона (а значить і з Єрусалима). Цікаво, а після виборів у Кнесет не затихне метушня навколо Іраку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.28 | Augusto

    Перший пішов!

    Блискуче, один вибір вже зроблено! Хто наступний?

    -роблять мацу з крові православних комсомольців;

    Розкрив очі, ЗаГоловку! Вибори до Кнессету завтра.


    DurchKopf пише:
    > І задуматись нащо та війна, чи може Хусейн, чимось відрізняєть від ще з декількох десятків диктаторів у світі, тільки тим, що це найближча до Ізраіля держава, що не контролюється з Вашингтона (а значить і з Єрусалима). Цікаво, а після виборів у Кнесет не затихне метушня навколо Іраку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.29 | DurchKopf

     комсомольці не підходять


     >
     > -роблять мацу з крові православних комсомольців;

     Комсомольці не підходять. Нужен непорочный младенец, а комсомольцы, у них идеология порочная.

     >
     > Вибори до Кнессету завтра.
     >

     Так отож. Однією причиною для істерії навколо Іраку стало менше.
 • 2003.01.28 | юрко

  днями Хусейнові

  було запропоновано - відвали з Іраку куди подалі і війни не буде, навіть були тихі переговори з арабськими країнами, щоб йому дати притулок і адміністрація Буша привселюдно, на брифінгу з пресою це пропонувала. Але Хусейн - справжній захисник знедоленого американцями іракського народу, він нікуди не піде і не покине напризволяще його бідного, бо знає, що без нього, без Хусейна, немає майбутнього в народу Іраку. Як вчора в інтерв'ю говорив перший замісник Хусейна Тарек Азіз - нікуди ми не підемо, бо нас іракський народ вибрав в найдемократичніших виборах на світі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.28 | Englishman

   А як же зброя масового знищення?

   Америку вона вже не цікавить? І хто б заступив на місце Саддама? Той, на кого дядько Сем покаже?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.28 | юрко

    Re: А як же зброя масового знищення?

    після першої війни південна частина Іраку повстала - там в більшості живуть сунніти - проти залишків режиму Хусейна. Зробили це радісно і швидко, бо американці проголосили, що тепер все в руках простих іракців. І американці б їх підтримали, але ввійшла в гру велика політика - сусідні "дружні" арабські країни злякалися, що наступним кроком буде розвал Іраку на дві частини і південна частина приєднається до Ірану. Особливо проти була Саудівська Аравія. А як можна не послухати друзів, зрештою підсилення Ірану також не входить в плани США. Чим це все закінчилося - думаю не треба говорити. Хусейн їх передавив танками, а курдів на півночі отруїв бойовим газом, якого тепер так шукають. Напевно ніякого газу він вже не має, весь на курдів витратив...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.28 | Горицвіт

     тут питання тактики, яке випливає з мети

     Можна задатися метою скинути Саддама. Тоді треба все узгодити з опозицією, вести потужну пропаганду, озброїти курдів, і щось таке.

     А можна все зрівняти з землею. Тоді стане ясно, яка була мета.

     Подивимося. Бо вплинути не зможемо.
    • 2003.01.29 | Михайло Свистович

     Re: Маленьке уточнення

     На півдні живуть не сунніти, а шиїти (та й загалом шиїти становлять 60% населення Іраку). Це шиїти повставали.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.01.29 | юрко

      Re: Маленьке уточнення

      маєте рацію, курди є сунніти, південь шиїтський.
  • 2003.01.28 | Горицвіт

   Не треба скидати все докупи.

   Не треба скидати все докупи.

   Саддам поганий. Дуже поганий. Жахливо поганий. Ніхто з цим не сперечається.

   Але.

   Як це виправдовує війну? Виходить, іракський народ страждає від свого Саддама мало. Їх (іракців) треба добити ще бомбами, щоб не мучились. Так?

   По-друге, в світі є багато поганих режимів. Чому така непослідовність? Тоді треба скидати всі погані режими.

   Бачите, аргумент: "бомбимо цю країну, бо там поганий режим" -- дуже слабкий, тому він і не використовується в офіційних обгрунтуваннях війни. Бо тут є суперечність. Якщо метою і цінністю є людина, то бомби на голову не ведуть до цієї цінності. А якщо метою є міждержавний конфлікт, то при чому тут диктаторський режим чи ні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.01.28 | юрко

    Re: Не треба скидати все докупи.

    війну це ніяк не виправдовує. Просто є шанс її оминути. Ніби у вождів народу є лише одна мета - щастя і мир громадян. Чому б не скористати? Чи Саддам добре знає, що поки він в бункері відсиджуватися буде, народ ще повоює, принаймі Саддам накаже. Зрештою, хіба народ для того й не існує, щоб за вождя кров проливати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.28 | Горицвіт

     тут згоден, частково

     юрко пише:
     > війну це ніяк не виправдовує. Просто є шанс її оминути. Ніби у вождів народу є лише одна мета - щастя і мир громадян. Чому б не скористати?


     Звісно, він має думати про громадян перш за все.
     Але ми розуміємо, що надії на це мало. Тобто він таки поганий. І я веду до того, що ми (і американці) переконаються ще раз, що Саддам поганий, і що? Полетять бомбити Ірак? Думати треба не категоріями Саддами, а нормальними людяними категоріями.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua