МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Симоненко провів опозиційний мітинг в ПАРЄ

01/28/2003 | Shooter
Симоненко провів опозиційний мітинг в ПАРЄ

www.ПРАВДА.com.ua, 28.01.2003, 13:27

Делегат України в ПАРЄ, лідер Компартії Петро Симоненко закликав Раду Європи продовжити моніторинг ЗМІ в Україні з вивченням проблем опозиційних засобів інформації.

Виступаючи на засіданні ПАРЄ від імені депутатської групи "Об'єднані європейські ліві", Симоненко, жорстко розкритикував ситуацію зі свободою слова в Україні.

Лідер Компартії назвав функціонування українських ЗМІ як четвертої влади "міфом". "Наявність реальної свободи засобів інформації – це міф, яким обманюють Європу та в
весь світ".

"З власного досвіду можу стверджувати: політична цензура в Україні сягнула небувалих масштабів і здійснюється не тільки щодо державних ЗМІ, але має відношення до усього інформаційного простору", - сказав Симоненко.

Симоненко навів механізми тиску на українські ЗМІ, який здійснюється "розпорядженнями, документами адміністрації президент, економічними перевірками власників та співробітників медіа, невиправданими судовими позовами проти ЗМІ, звільненням і утисками журналістів".

"І якщо ці профілактичні заходи не роблять журналістів послушними, його просто вбивають. Відбувається зачистка інформаційного простору України", - сказав Симоненко.

"Режим активно використовує технологію замовчування і блокування інформації, вибудувавши піраміду не тільки захоплення ЗМІ, але і придавлення опозиційних мас-медіа... Режим створив цілеспрямовану систему контролю за змістом інформації". Він також розповів про підготовку в адміністрації президента "спеціальних орієнтировок-темників".

Причини такої ситуації, на думку Симоненка, полягає в тому, що "за роки незалежності президент Кучма узурпував владу, встановивши режим кланово-олігархічної деспотії".

"Безжалісно придавлюється свобода економічної, фінансової і підприємницької діяльності. Економічний простір поділений між олігархами, в державі 60% тіньової економіки. І вони перенесли це в політику. Купуються посади і укази президента. Незаконна торгівля зброєю, жінками, дітьми". Як підсумував Симоненко, "все це свідчить о реальній загрозі миру і стабільності в Європі".

Лідер КПУ також закликав Раду Європи при виробленні політики щодо України вирізняти ставлення до президента Кучми та до українського народу.

УП, Страсбург

Відповіді

  • 2003.01.28 | Shooter

    Влада не здатна тиснути на пресу, запевняли кучмісти у Страсбурз

    Влада не здатна тиснути на пресу, запевняли кучмісти у Страсбурзі

    www.ПРАВДА.com.ua, 28.01.2003, 14:16

    Пропрезидентські делегати в ПАРЄ під час слухань про свободу слова в Європі акцентували увагу на позитивних прикладах в Україні.

    Володимир Рибак (фракція "Регіони України") зазначив у своєму виступі в ПАРЄ, що "Україна вживає заходів, щоб законодавство [щодо свободи слова] відповідало стандартам Ради Європи".

    Він також наголосив, що "новим урядом був розроблений проект закону про концепцію інформаційної політики". Наголос при цьому він зробив на словах "новий уряд" (тобто уряд Віктора Януковича).

    Рибак зазначив, що в Україні зареєстровані 831 телерадіокомпанії, з яких тільки 3,8% мають державну власність. "Тобто прямий тиск державних органів на недержавні ЗМІ стає в Україні практично неможливим", - сказав він.

    Депутат зауважив, що різні політичні сили в Україні по різному трактують ситуацію, але вони визнають необхідність вдосконалення законодавчої бази. Він також сказав, що інформаційний простір перебуває на стадії становлення, але особисто "дивиться у майбутнє з оптимізмом".

    "Україна створює нормативно-правову базу, яка б захищала плюралізм і свободу слова", сказав під час дебатів про ситуацію з мас-медіа в Європі Анатолій Раханський (фракція "Трудова Україна-ПППУ").

    Як приклад він навів випадок, який стався на його виборчому окрузі: "Головний редактор незалежного журналу опинився у тюрмі. Умови заключення були важкі, і директора тюрми звільнили". Раханський розповів про те, що Генеральна прокуратура "активно співпрацює" з "Репортерами без кордонів" та представником ПАРЄ по справі Гонгадзе Гансом Християном Крюгером.

    Раханський також розповів про низький рівень концентрації ЗМІ в руках державних органів (9% серед періодичних видань і 8% - мовників).

    На останок український депутат заявив про готовність України до консультативної допомоги з боку Ради Європи, ОБСЄ та Євросоюзу.

    УП, Страсбург


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".