МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зона вільної торгівлі між Україною і Росією?

01/28/2003 | Доктор Про
Нинішній візит Путіна до Київа тягне на сенсацію.

По-перше, Росія визнала кордони України, про що підписано відповідний договір. Звичайно, сам договір ще треба дивитись, але все ж...

По-друге, Путін озвучив принципову згоду Росії на утворення зони вільної торгівлі між між Україною та Росією. До цього часу Росія суто виступала за митний союз, а Україна - саме за зону вільної торгівлі : вільний рух товарів, капіталів, робочої сили. Звичайно, багато що залежить від конкретного наповнення, але апріорі зона вільної торгівлі вигідніша Україні.

Що це означатиме? - якщо така угода все-таки буде підписана? Відплив робочої сили з України на промисли Сибіру та Далекого Сходу - з одного боку, а з іншого - розвиток переробної промисловості саме в Україні.

Можливо, що з часів 1991 року ми стоїмо на порозі якісно нової політичної ситуації. І не факт, що вона погіршиться. Все це требує грунтовного аналізу і переосмислення.

Відповіді

 • 2003.01.28 | Nabukko

  Re: Зона вільної торгівлі між Україною і Росією?

  Короче Кучма объ...л Путина? Не верится!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.31 | Доктор Про

   Це тільки бізнес

   В Росії досить критична демографічна ситуація. Не може бути й мови про якийсь подальший економічний ріст, якщо в найближчий час не буде вирішено питання про масове залучення трудових ресурсів. Найоптимальніший вихід - залучення цих ресурсів з України. Власне, так було і в совітські часи, бо Сибір і Далекий Схід в дуже в значному ступені піднімалися українськими руками. Тим більше, що Україна зараз має надмір трудових ресурсів. Це виражається і тому, що люди отримують копійки за свою роботу.

   Так що такийй "гешефт" не тільки вигідний для Росії, але й і чи не єдиним із виходів з ситуації, що склалася.

   Думаю, вигідно це і для України.

   Правда, якщо прогнозувати ситуацію далі, то матимемо:
   - концентрацію відтворювачих виробництв саме в Україні;
   - але володіти ними будуть фінансові магнати з Москви "на паях" з акціонерами з України.

   Тобто в цій "зоні вільної торгівлі" буде, фактично, два центри впливу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua