МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політична реформа Кучми триває вже 12 років

02/04/2003 | Спостерігач
Політична реформа Кучми триває вже 12 років

www.ПРАВДА.com.ua, 4.02.2003, 13:54

Розділ про політичну реформу буде відкривати щорічне послання президента України Леоніда Кучми парламенту, повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський.

З його слів, текст послання розробляють незалежні експерти під безпосереднім патронатом Кучми. Створена робоча група з підготовки послання, і Національний інститут стратегічних досліджень (НІСД) виконує функції щодо координації роботи робочої групи.

Виступаючи у вівторок у Києві на круглому столі "Політична реформа в Україні: суть і механізми реалізації", Гальчинський зазначив, що політична реформа повинна пройти у 3 етапи і закінчиться до 2010 року.

Перший етап реформи повинен бути завершений до президентських виборів 2004 року, оскільки новий президент повинен обиратися, виходячи з критеріїв і вимог нової моделі політичної системи України, сказав директор НІСД. На цьому етапі повинні бути внесені поправки до Конституції, пов'язані зі зміною повноважень голови держави.

Другий етап повинен бути завершений до парламентських виборів 2006 року, і головним завданням цього етапу є реалізація парламентської реформи. Зокрема, повинно бути вирішене питання про введення пропорційної системи виборів у парламенті, а також закладені законодавчі й організаційні основи для введення 2-х палатного парламенту.

На третьому етапі з 2006 по 2010 рік повинні бути вирішені питання проведення адміністративно-територіальної реформи, переходу на обраність губернаторів.

Гальчинський зазначив, що НІСД розділяє позицію президента з основних пунктів проведення політичної реформи, зокрема, про перехід до парламентсько-президентської системи влади, системи взаємодії парламенту й уряду, про перехід до пропорційної системи виборів у парламент і обраності губернаторів.

Разом з тим, з окремих позицій є дискусії, зокрема, про об'єм повноважень президента при парламентсько-президентській моделі влади, про перехід до 2-х палатного парламенту.

Гальчинський підкреслив, що ініціатива Кучми про проведення політичної реформи "не носить кон'юнктурний характер, як це часто трактується", оскільки з цими ідеями він ішов на вибори у 1999 році. При цьому директор НІСД зазначив, що зараз "можливо коректніше говорити про новий етап реформи", яка в Україні проводиться з 1991 року.

Інтерфакс-Україна


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua