МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шукаю свідків/учасників наступних подій

02/05/2003 | Чучхе
хотів би висвітлити в пресі деталі подій з українського життя часів застою:

1. В 1982(83?) році на 7 листопада газета Правда України помістила вірш від якогось пана з діяспори, досить ідеологічно витриманий, присв"ячений інтернаціоналізму. Однак це виявився акровірш, тож читаючи по першим літерам рядків виходило "На москалів ляхів та юд точіть сокири там і тут". Тоді полетіло чимало голів всякої комноменклатури. Хто може вказати координати автора того твору? Я можу йому повідомити в свою чергу, який резонанс та поезія викликала в Україні. Між іншим, екс-редактор Независимості Кулєба навіть присв"ятив тій оказії невеличке оповіданнячко.

2. В 1988 році в Києві був останній публічний процес над націоналістами, якому навіть присв"ячена спеціальна книга "Холостий хід ОУН". Були затримані і засуджені члени якоїсь ОУН (ні в КУНі, ні в ПУНі я не зміг дізнатися, що ж то були за люди) на ім"я Св2ятослав Панчишин, Мирон Гресь-Петро, Дорошенко, які пробували сюди затягнути з Польщі множильну техніку. Зараз ці люди на свободі, як і провокатори, що їх видали. Можливо навіть живуть десь поряд. Цікаво було б зустрітися з тими та іншими. А також щось дізнатися про національне запілля в Києві початку (не кінця, звичайно) восьмидесятих. Частину людей спіймало польське комуністичне КГБ, може хтось має доступ до його документів (вони розсекречені всі).


Одним словом, хто може допомогти, пишіть мені на mykolap@ukr.net

Буду дуже вдячний

Відповіді

 • 2003.02.05 | Мартинюк

  Листівки в підручниках теоретичної фізики.

  На початку 80 у Львові взяв у руки підручник теоретичної фізики (укр. мовою - що і тоді було надзвичайною екзотикою). В середині підручника виявилася акуратно запрасована листівка розтиражована тодішнім радянським методом "синька". Зміст листівки - "Лист потомків запорозьких козаків до Щербицького". Знайдку виставлю на форум.

  Листівка була вкладена на фабриці, оскільки краї її були акуратно обрізані разом з усією книгою. Видавництво -Харків, однак друк здається у Чернівцях. Текст однозначно київсько-дніпровський, оскільки деякі тексти неможливо зрозуміти без знання київської та дніпропетровської топографії.

  Можливо хтось щось знає про людей які це робили. Нинішні "реєстрові" дисиденти про це нічого не знають - сам перпитував всіх від покійного Чорновола до Лукяненка. А це означає що був ще один пласт опору проякий ми нічого не знаємо, а "канонізовані" дисиденти не надто поспішають виясняти.

  Кажуть що більшість з таких людей, які на початок перебудови були у тюрмах просто знищили, як скажімо Стуса, оформивши все як хвороби чи нещасні випадки. Випустили лише тих про яких вже знали на Заході, або тих я якими був шанс "домовитися".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua