МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Засідання ВРЮ продовжується

02/05/2003 | Майдан-ІНФОРМ

Вища рада юстицiї України не пiдтримала пропозицiю регламентного комiтету Верховної Ради про змiщення з
посади голови ВРЮ Сергiя Кiвалова, який, на думку членiв комiтету, незаконно сумiщає її з депутатським мандатом.


На засiданнi ВРЮ пiд час дискусiї прихильники усунення С.Кiвалова стверджували, що вiн не може сумiщати депутатський мандат i посаду голови Ради, оскiльки на цiй посадi є державним службовцем i повинен працювати на постiйнiй основi.

У свою чергу, члени ВРЮ заявляли, що С.Кiвалов законно займає свою посаду, оскiльки займає її на громадських засадах і що ВРЮ не є державним органом! ( а громадським клубом любителів юстиції, треба розуміти М-І )

На засiданнi Ради присутнi понад 10 народних депутатiв, в основному, вiд опозицiйних фракцiй.

Виступаючи пiд час обговорення цього питання, народний депутат Олександр Турчинов (фракцiя БЮТ) заявив, що якщо ВРЮ прийме рiшення залишити С.Кiвалова на посадi голови, депутати будуть ставити питання перед правовим комiтетом парламенту про нелегiтимнiсть пiдписаних ним рiшень Ради i наполягатимуть на вiдмовi розгляду цих рiшень у Верховнiй Радi.

Нинi ВРЮ приступила до розгляду питання про зняття з посади суддi апеляцiйного суду Києва Юрiя Василенка, якого обвинувачують в порушеннi присяги суддi в зв'язку з винесеними ним постановами про порушення кримiнальних справ стосовно президента України Леонiда Кучми.

На початку розгляду цього питання сам Ю.Василенко заявив вiдведення 8-ти членам ВСЮ у зв'язку з їх "особистою зацiкавленiстю" у цьому питаннi.

За регламентом роботи ВРЮ, всi голосування повиннi вiдбуватися в закритому режимi. Однак присутнi на засiданнi Ради народнi депутати вiд фракцiї Блоку Юлiї Тимошенко, Компартiї, Соцпартiї i "Наша Україна" вiдмовилися покидати залу, через що члени ВРЮ перейшли в iнше примiщення
для голосування.


Інтерфакс


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua