МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЮЩЕНКО ЗУСТРІВСЯ З ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТОМ США ЧЕЙНІ

02/06/2003 | Shooter
ЮЩЕНКО ЗУСТРІВСЯ З ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТОМ США ЧЕЙНІ

www.ПРАВДА.com.ua, 5.02.2003, 22:58

Віктор Ющенко зустрівся з віце-президентом США Річардом Чейні у ході свого візиту до Сполучених Штатів Америки. Зустріч двох політиків тривала близько 30 хвилин, повідомляє прес-служба "Нашої України".

За словами Ющенка, левова частина розмови з віце-президентом США була присвячена проблемам демократії в Україні. Він зазначив, що Чейні цікавить позиція провідної фракції Верховної Ради щодо ролі українського парламенту в становленні демократії у країні.

На запитання журналістів, чи піднімалася під час розмови тема Іраку, Ющенко відповів, що це питання сьогодні "найактуальніше для світової громадськості". "Наша Україна" виходить з того, що тероризм - це зло міжнародного характеру. У боротьбі з тероризмом ми підтримуємо продумані спільні дії світової спільноти”, - наголосив Віктор Ющенко.

Після розмови Ющенко заявив американським журналістам, що у "багатьох кабінетах і не лише в Америці, він часто чув думку, що Україна – країна втрачених можливостей". "Україна має можливості стати цивілізованою правовою країною. Однак єдиний спосіб здійснити економічні і соціальні реформи - повернутися до демократії", - зауважив лідер "Нашої України".

***

5 лютого також відбулася зустріч Ющенка з головою Ради директорів Національного демократичного інституту, колишнім держсекретарем США Мадлен Олбрайт.

Під час годинної розмови Ющенко та Олбрайт обговорили проблеми, які стоять на шляху демократизації українського суспільства. Представники Демократичної партії Сполучених Штатів виявили добру обізнаність ситуації в українському суспільстві.

Олбрайт підкреслила, що "Америка сприймає Україну як державу втрачених можливостей, яка мала всі шанси збудувати демократичне процвітаюче суспільство, але не скористалася своєю можливістю, що дуже драматично".

Віктор Ющенко наголосив, що "сьогодні демократичні сили в Україні набагато згуртованіші, ніж будь-коли, і це дає підстави для оптимізму". Він також повідомив, що "Наша Україна" в цьому році "працюватиме в трьох напрямках: парламентська робота, співробітництво з позапарламентськими політичними силами демократичної орієнтації, а також громадські ініціативи".

Ющенко повторив тезу, анонсовану в Україні наприкінці минулого року, що "Наша Україна" навесні готується провести з’їзд депутатів всіх рівнів – представників блоку. На його думку, "цей форум дасть поштовх для консолідації активістів "Нашої України" в усіх регіонах держави.

Віктор Ющенко також зупинився на проблемах свободи слова і підконтрольності українських засобів масової інформації владі. "Формула перемоги демократії – це консолідація, оскільки вся попередня історія держави – це приклади поразок демократичних сил через роздробленість".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua