МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Василенко ще побореться за право судити Кучму

02/06/2003 | Спостерігач
Василенко ще побореться за право судити Кучму

Суддя апеляційного суду Києва Юрій Василенко
Андрій Миселюк, ForUm

Суддя апеляційного суду Києва Юрій Василенко розцінює рішення Вищої ради юстиції (ВСЮ) України внести до Верховної Ради України подання на зняття його з посади як «розправу за його судову діяльність» і називає це рішення незаконним. Він збирається направити в Верховний суд подання на оскарження рішення ВСЮ відразу після отримання на руки офіційного тексту рішення. Про це сам суддя Юрій Василенко повідомив сьогодні в інтерв’ю ForUm’у.

Коментуючи рішення ВСЮ, Василенко назвав його упередженим і заздалегідь приреченим. «З самого початку порушення виробництва відносно мене, відкритого за поданням члена ВСЮ Валерія Євдокимова вихід був приречений. Він став ясний тоді, коли Євдокимов на початку засідання ВСЮ виклав свій єдиний довід: «Я вніс подання по судді Василенко, і ми його звільнимо. І більш того притягнемо його до відповідальності», заявив Юрій Василенко.

На думку судді Василенко, сам розгляд справи ВСЮ проводився «тенденційно, з умисним спотворенням фактів». Посилаючись на дані народних депутатів, Василенко повідомив, що керівництво його апеляційного суду «возило матеріали за моїм поданням в адміністрацію президента України», а в самій підготовці процесу не дотримувалися необхідні судово- процесуальні норми. Василенко підкреслив, що ВСЮ мала право розглядати подання по ньому тільки після того, як буде закінчене судочинство у справі, порушеній ним проти президента Кучми.

Він також відкинув заяву доповідача ВСЮ Лідії Ізовітової, про те, що перевірка виявила ряд ознак того, що постанови про порушення карної справи відносно президента Леоніда Кучми Василенко «писав не сам». За словами Юрія Василенко він зобов’язаний був внести в текст постанови фактаж із заяв народних депутатів, що вимагали порушення карної справи проти Кучми. За його словами, він «відсканував» заяви депутатів і вніс їх в текст постанови про порушення карної справи проти Кучми. У той же час, за словами Василенко, від себе він зробив в тексті постанови резюме: «Знаходжу, що в заяві є достатньо даних для порушення карної справи проти Кучми Л.Д.».

Відразу після отримання на руки офіційного тексту рішення ВСЮ по його справі Василенко збирається направити подання про оскарження цього рішення заступнику Верховного суду Шевчуку з тим, щоб той визначив, в якому саме суді має розглядатися оскарження.

Як повідомляв ForUm’, учора увечері Вища рада юстиції України ухвалила рішення внести до Верховної Ради України подання на зняття з посади судді апеляційного суду Києва Юрія Василенко. Таке рішення було прийняте на засіданні ВСЮ після розгляду результатів виробництва у відношенні Василенко, відкритого по представленню члена ВСЮ Валерій Евдокимова.

На початку розгляду питання про зняття Василенко з посади судді, він заявив відведення 8-ти членам ВСЮ в зв’язку з їх «особистою зацікавленістю» в цьому питанні.

По регламенту роботи ВСЮ, всі голосування повинні пройти в закритому режимі. Однак присутні на засіданні Ради народні депутати від фракції Блоку Юлії Тимошенко, Компартії, Соцпартії і «Наша Україна» відмовилися покидати зал, через що члени ВСЮ перейшли в інше приміщення для голосування.

Вища рада юстиції відхилила все відведення, після чого Ю. Василенко і всі присутні депутати залишили його засідання.

У ході розгляду питання доповідач ВСЮ Лідія Ізовітова повідомила, що перевірка виявила ряд ознак того, що постанови про порушення карної справи відносно президента Леоніда Кучми Ю. Василенко «писав не сам».

Крім того, Ізовітова звернула увагу, що раніше Ю. Василенко займався політичною діяльністю і балотувався в Верховну Раду при підтримці Соцпартії України. Однак надалі в ході обговорення члени ВСЮ висловилися за те, щоб не згадувати цей факт в остаточному рішенні.

У ході обговорення члени ВСЮ, що підтримувала звільнення Ю. Василенко, підкреслили, що він, виносячи постанову про порушення карної справи у відношенні Л. Кучми, по-перше, не мав на це права як суддя, по-друге – не мав на це право, оскільки президент користується абсолютним імунітетом, і притягнення його до карної відповідальності здійснюється тільки в порядку імпічменту.

Вища рада юстиції України відкрила виробництво відносно судді Ю. Василенко в зв’язку з порушенням присяги судді.

Як повідомлялося, Ю. Василенко виніс дві постанови про порушення карної справи відносно президента України Леоніда Кучми. Першу постанову він виніс 15 жовтня 2002 року. Згідно з порушеною справою, Л. Кучма звинувачується в ряді злочинів, в тому числі зловживанні службовим положенням, посяганні на життя державного діяча, перешкоджанні професійній діяльності журналістів. Генпрокуратура назвала постанову Ю. Василенко незаконною і попросила її скасувати. Другу постанову Ю. Василенко виніс 13 листопада в зв’язку з тим, що президент не підписав закони про Кабінет міністрів і тимчасові слідчі комісії Верховної Ради, які, «повинен був підписати в п’ятиденний термін».

22 жовтня Верховний суд України зняв з розгляду касаційну справу про порушення карної справи відносно президента країни Леоніда Кучми і постановив повернути її в апеляційний суд Києва для виконання вимог Карно- процесуального кодексу.

ВСЮ повинен вирішити або закрити дане виробництво у відношенні Ю. Василенко, або внести в Верховну Раду України пропозицію про звільнення його з посади.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua