МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Паскуаль - про тактику США на президентських виборах в Україні

02/06/2003 | Спостерігач
Паскуаль - про тактику США на президентських виборах в Україні
www.ПРАВДА.com.ua, 6.02.2003, 13:12

США зацікавлені в забезпеченні рівних умов для всіх суб'єктів виборчої кампанії під час майбутніх президентських виборів в Україні, заявив посол США в Україні Карлос Паскуаль, на прес-конференції у четвер у Києві.

"Ми не будемо вставати на той чи інший бік, не будемо підтримувати якогось окремого кандидата. Інтерес США у виборах 2004 року полягає в тім, щоб забезпечити рівні умови для всіх гравців. Ми підтримуватимемо розвиток інститутів громадянського суспільства, незалежних ЗМІ й інших інституцій, що сприяють відповідальному виборові українцями свого майбутнього", - сказав Паскуаль.

Відповідаючи на питання про те, чи плануються у найближчому майбутньому американсько-українські зустрічі на вищому рівні, Паскуаль зазначив, що таких планів поки немає. "Ми поки не плануємо будь-яких зустрічей між нашим президентом або віце-президентом і президентом України", - відзначив він, нагадавши, що США готово поглиблювати діалог з українськими чиновниками, в тому числі і на високому рівні.

Американський посол нагадав про візити до США міністра економіки і з питань європейської інтеграції Валерія Хорошковського і міністра оборони України Володимира Шкідченка. Він додав, що США не виключає зустрічей із представниками президентської адміністрації.

У той же час, коментуючи заплановані зустрічі лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка з офіційними особами у Вашингтоні, Паскуаль заявив, що в столиці США зацікавлені в тім, щоб ближче познайомитися з "одним із провідних представників опозиції", почути від нього, зокрема, наскільки рівні умови створені для опозиції в доступі до ЗМІ.

Він додав, що Ющенко знаходиться в США "із приватним візитом" і скептично поставився до думки журналіста, який у своєму питанні припустив, що Ющенко поїхав до США за грішми на президентську кампанію. "Чи правда, що він поїхав за фінансуванням, я не знаю. Я не думаю, що це ціль його візиту", сказав посол.

Українська правда


--
Spy!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua