ПРО ЩО ПОДАТКОВИЙ ПОДЗВIН ?
02/07/2003 | Iгор
Гарним тоном у наших податкiвцiв, починаючи ще вiд Микола Азарова, стало при нагодi понарiкати на iснуюче податкове законодавство. Ми, мовляв, такi хорошi, так пiклуємося про благо України, що далi просто немає куди, але ось законодавча база шкутильгає, та ще й на обидвi ноги...
Ось i третього лютого, проводячи зустрiч з працiвниками ЗМI, Рiвненська обласна податкова служба насамперед згадала про те, що, за словами самих же податкiвцiв, вiдомо учням. А саме, що економiка держави здатна зберiгати здатнiсть до розвитку при оподаткуваннi на рiвнi не бiльш, нiж 30 вiдсоткiв, у той час як в Українi питома вага оподаткування становить аж 50.
Але головний податкiвець областi С.Джигалов не приховував при цьому радостi з приводу перевиконання плану збору коштiв: "У 2002 роцi до Державного бюджету надходження склали 437,9 млн. грн., завдання виконано на 100,1%". Що приховується за тiєю однiєю десятою вiдсотка, п.Джигалов розтлумачувати не став, проте не є секретом, що на дрiбних та середнiх пiдприємцiв легше натиснути, i тому вони "охочiше" гасять свої податковi зобов'язання у порiвняннi з великими промисловими пiдприємствами, що призвичаєнi до всiляких дотацiй, "боргових прощень", бартерiв тощо. Оскiльки саме дрiбне пiдприємство i складає левову частку бiзнесу в областi, то такi показники у звiтi Джигалова не є несподiваними.
Несподiваним є iнше. А саме незрозумiла ситуацiя щодо боржникiв. Найбiльше державнiй казнi заборгувала Рiвненська АЕС, борг якої станом на 1 сiчня 2003 року складає 80 вiдсоткiв вiд загальної суми заборгованостi пiдприємств областi. Але тодi закономiрне питання: як при такому розкладi податкiвцi виконали свiй план бiльше, нiж стовiдсотково? Iншими словами, кого обдерли, як липку, щоб вдало прозвiтуватися? Певне, тих самих пiдприємцiв, якi нинi цiлковито беззахиснi перед податковою, яка перебрала на себе полiцiйнi функцiї i непогано на них живе.
Загалом же податкiвцi виступали перед ЗМI за принципом: "Якщо сам себе не похвалиш, нiхто iнший цього не зробить". Тому журналiстiв обдарували цифрами про вилучення з незаконного обiгу товарiв на суму понад 1 млн.грн. та припинення дiяльностi 14 пiдпiльних цехiв, у тому числi 8 - з нелегального виготовлення алкогольної продукцiї.
Звiт обласних податкiвцiв поступово перейшов у презентацiю дiяльностi Рiвненського вiддiлення Української Спiлки Промисловцiв та Пiдприємцiв. Голова цiєї Спiлки п.Боярчук пiддав гострiй критицi дiї мiської влади, яка, на його думку, хитро обiйшла закон у резонанснiй справi, що стосується закладiв нiчної торгiвлi. Зокрема, вiн вважає, що мiськвиконком цим мав на метi втрутитися у процес конкуренцiї й розвалити деякi пiдприємства. "Потрiбнi загальнi правила гри. Якщо забороняти торгiвлю, то потрiбно забороняти всiм. Тодi як насправдi механiзми iндивiдуального обрiзання робочого часу закладам, що спецiалiзуються на нiчнiй торгiвлi, залишаються незрозумiлими", - заявив В.Боярчук. Лишається тiльки подивуватися тому, що шеф пiдприємництва не побачив рибки у прозорiй водi - уночi працює той, хто за це платить. На жаль, не до бюджетної кишенi, хоча схоже, що iз прийняттям на сесiї Рiвненської мiської ради пропозицiї депутата вiд "Нашої України" Е.Герасимчука про особливi ставки податку для нiчних закладiв ситуацiю пощастить змiнити на краще.
Просидiвши на прес-конференцiї пiвтори години, я, до всього, мав змогу помилуватися на монументальне оздоблення зали, у якiй проводилася ця зустрiч. Поруч з цiєю пострадянською "величчю" (розкiшний ремонт, податковий герб мало не двометрового розмiру) особливо гостро вiдчувається могутнiсть державного апарату. I, чесно скажу, бажання зайнятися приватним бiзнесом одразу зникло.
Відповіді
2003.02.08 | Ігор, pp.com.ua
Усе це має місце бути
Як там підприємницькі організації з Вашого міста поживають? Що там чути про Рівненську обласну асоціацію підприємців, яку очолював Роман Кашинчар (сайт roap.rv.ua) 62-31-06, 22-06-81, вул. Замкова, 22. Щось про них не чути. Не розбіглися? Заходьте до нас на сайт pp.com.uaЯ на наш форум Вашу оповідку розміщу, як Ви не проти.