МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тігіпко проведе ідентифікацію головних банкірів

02/08/2003 | Shooter
Тігіпко проведе ідентифікацію головних банкірів

www.ПРАВДА.com.ua, 7.02.2003, 18:30

Національний банк України встановить всіх великих власників (які контролюють більш 10%) комерційних банків-фізичних осіб і перевірить інформацію про них, повідомив заступник голови НБУ Олександр Шлапак журналістам у п'ятницю.

"Мова йде про те, щоб довести ідентифікацію (власників банку) до фізичної особи, як це робиться у всьому світі. Не обмежуватися тим, що засновниками банку є підприємство таке і таке, (з'ясувати) хто є засновником цього підприємства?" - пояснив Шлапак.

Він додав, що ці дії Нацбанку відповідають ухваленим напередодні закону про ідентифікацію клієнтів банків й указ президента про посилення боротьби з корупцією і оргзлочинністю у сфері економіки і фінансів.

Шлапак зазначив, що якщо банкам надано колосальні права щодо ідентифікації своїх клієнтів, то Нацбанк повинен знати всіх власників банків.

Він підкреслив, що НБУ ретельно відстежував, щоб у статутний капітал банків не вносилися сумнівні кошти, і продовжить цю роботу. "З цієї точки зору, думаю, порядок наведений", - вважає Шлапак.

Він також повідомив, що представники НБУ у складі української делегації на наступному тижні від'їдуть до Парижа на засідання FATF з питання можливого зняття санкцій відносно України. До делегації ввійдуть, зокрема, керівник департаменту зовнішньоекономічних стосунків Андрій Кравець, керівник групи радників Олексій Бережний.

Як повідомлялося, президент Леонід Кучма в указі про невідкладні заходи по посиленню боротьби з організованою злочинністю і корупцією у четвер доручив Державній податковій адміністрації, Міністерству фінансів, МВС, СБУ і Національному банку перевірити законність джерел походження коштів, що залучаються для формування статутних капіталів банків та інших фінансових установ; вжити заходів по закриттю каналів незаконного витоку капіталів за кордон.

Інтерфакс-Україна


_______________________________________


Виглядає, Тігіпко отримав завдання чітко відслідковувати всі банківські капітали перед виборами. Мета проста - мати вплив на формування передвиборчих фінансів одного успішного екс-банкіра.

Відповіді

 • 2003.02.08 | Рюген

  Мені те Гипко по барабану, але

  начебто проти хтось санкції застосовує тому що Україна не бореться з відмиванням грошей. Чи ні? Щось мені Маршак згадавсь:
  "Вишь ты, - думает дурак, -
  Я опять попал впросак.
  Больше я плясать не стану
  Да и плакать перестану.
  Ладно, с завтрашнего дня
  Не узнаете меня!"
  ---
  И ведь верно, с той минуты
  Стал ходить дурак надутый.
  То и дело он, дурак,
  Говорит другим: - Не так!
  Он не плачет и не пляшет,
  А на все рукою машет.
  Постороннему никак
  Не узнать, что он дурак.
  Дети буквы пишут в школе,
  Да и спросят: - Хорошо ли?
  Поглядит в тетрадь дурак,
  Да и вымолвит: - Не так.
  Шьют портнихи на машинке,
  Шьют сапожники ботинки.
  Смотрит издали дурак
  И бормочет: - Все не так!
  И не так селедок ловят,
  И не так борщи готовят,
  И не так мосты мостят,
  И не так детей растят!
  Видят люди, слышат люди,
  Как дурак дела их судит,
  И подумывают так:
  "Что за умница дурак!"
 • 2003.02.09 | zinc

  Re: як медеведчук (о) не випередить (==>)

  http://www.korrespondent.net/main/64717/
 • 2003.02.09 | Адвокат ...

  Маладєс Тіґіпка!

  Щоби бути убезпеченим самому, треба очолити боротьбу з подібними до себе. ;):
 • 2003.02.10 | zinc

  Re: (+) аполітичність НБУ під питанням

  http://www.unian.net/ukr/news/news-33354.html

  Нацбанк і УСПП підписали угоду про співпрацю
  [10.02.2003 16:00]

  Національний банк України (НБУ) і Український союз промисловців і підприємців (УСПП) уклали договір про співпрацю.

  Як передає кореспондент УНІАН, підписання договору відбулося сьогодні в Нацбанку. З боку УСПП документ підписав президент УСПП Анатолій КІНАХ, з боку НБУ голова правління Нацбанку Сергій ТІГІПКО.

  Підписаний документ визначає основні напрямки спільної роботи НБУ і УСПП і, зокрема, об'єднання зусиль, спрямованих на проведення ефективної державної інвестиційної політики, створення українського банку реконструкції і розвитку, реалізацію активної валютно-курсової політики, що сприятиме підвищенню ефективності експорту і заміщенню імпортних товарів товарами вітчизняного виробництва та полегшення доступу до кредитних ресурсів.

  Крім того, підписаний документ передбачає координацію зусиль обох структур, спрямованих на удосконалення податкової системи країни: зменшення податкового тиску на роботодавців та банківську систему.

  Угода також передбачає, що сторони консультуватимуться при розробці законодавчих ініціатив і співробітничати в законодавчій сфері з метою розширення практики безготівкових розрахунків з використанням електронних розрахункових систем.

  Для реалізації цих завдань буде створено постійно діючу експертно-аналітичну групу, до складу якої увійдуть фахівці НБУ та УСПП.

  Як сказав перед підписанням договору Анатолій КІНАХ, завданнями розвитку економіки України є збільшення обсягів кредитування, збільшення термінів, на які надаються кредити (за підсумками минулого року питома вага довгострокових кредитів у кредитному портфелі банківської системи становила 25%) і зниження ставки по кредитах. Також, за його словами, істотною системною проблемою є питання низького рівня капіталізації банківської системи, яка зараз становить лише 7% від ВВП, коли аналогічний показник у країнах центральної і східної Європи складає майже 40%. За його словами, ці питання набувають особливого значення у зв'язку зі спрямуванням української політики на євроінтеграцію.

  "Ми маємо порушувати такі питання, як підвищення рівня капіталізації, полегшення доступу до кредитних ресурсів, насамперед з урахуванням змін у конкурентоспроможності та надійності позичальників, зниження політичних і фінансових рішень, удосконалення податкової системи, поліпшення якості та активів і пасивів, конвертації фінансової відповідальності в майнову, удосконалення питань, пов'язаних із санацією і банкрутством", - сказав А.КІНАХ.

  У свою чергу Сергій ТІГІПКО зауважив, що вітчизняній банківській системі необхідна підтримка на законодавчому рівні щодо захисту прав кредиторів, оскільки без такої підтримки всі зусилля щодо зниження ставок кредитування можуть привести до виникнення "системних ризиків".

  UNIAN
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.10 | Адвокат ...

   Ви б ще про аполітичність самого Тігіп-ка сказали... ;-) ( - )

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.02.10 | zinc

    Re: просто звернув увагу

    що вперше в історії України, і мабуть в новітній історії світу, центральний банк країни укладає якийсь там договір з політичною партією. це вже ні в які рамки не вкладається :-(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.11 | Адвокат ...

     Господи Боже мій!

     А в які рамці можа вкласти мульти- мільйонера, що в нього й до сих пір оченяти блищать, мов у старшого міського комсюка на початку епохи пєрєстройкі і парт- ком дєрібану? До сих пір рученяти тримтять: де б його, що б його сп*здіть?!

     Він вже свого часу від хранцузів дукача отримав за те, що "паспасобствавал" їм за дешево купити українські цементні заводи, а йому все мало, і мало, і мало дукачів!

     От хтів він, лайнюк комськовський стати охвіцером СА. Ой, не став. Шкода,-- що зрадив вон свою юнацьку мрію. Бо ліпше,-- аби гнив би він зараз десь у Забайкаллі, а Україна,-- бодай такої б ганьби не мала! X(:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua