Re: Когда и где будут доступны полные тексты всех документов,
Сподіваюся, що після того як МЗС України відреагує на мій депутатський запит саме з цього питання, я готовий буду передати в ЗМІ і на Майдан в тому числі опис і карту державного кордону між Україною й Росією.
2003.02.13 | Михайло Свистович
Re: На правах давнього знайомого я задам перше питання,
нахабно зловживаючи своїм монопольним доступом до кнопки
Що зміниться в українському мас-медійному просторі з купівлею Пінчуком "Нового каналу".
Re: На правах давнього знайомого я задам перше питання,
Заверштвся період розподілу телевізійного медіа-простору і він привів у відповідність статус ключових політичних гравців із статусом головних медіа-олігархів. Тепер Віктор Медведчук і Віктор Пінчук не лише обіймають найвищі політичні посади в Україні (голови адміністрації президента і зятя президента), але є повними монополістами українського телевізійного простору.
2003.02.13 | Правник
Питання №1.
За рахунок чого буде переможено владу в інформаційній війні?
Я знаю одного політика, який хотів під час Конституційної дискусії, щоб ця посада була. Це Євген Марчук. Сьогодні я не знаю жодного серйозного експерта чи політика, які б мотивували необхідність такої посади.Думаю більш актуальним залишається дискусія про статус президента.
До президентських виборів нереально говорити про домінування "Нашої України" чи опозиції загалом в інформаційній сфері. Можна говорити про чіткі і зрозумілі повідомлення щодо своїх дій і своїх планів для українського суспільства. Для цього варто застосовувати різноманітні методи включно з активною роботою безпосередньо з громадянами. Треба бути свідомим, що при нинішньому політичному режимі не можна створити ні загальнонаціонального каналу в інтересах суспільства, ні іншого потужного загальнонаціонального медіа-проекту. Тому треба активно діяти з місцевими медіа та з великою кількістю незалежних медіа, що мають хоч невелику, але цільову аудиторію. Але головне говорити чіткі і зрозумілі речі, чого сьогодні "Наша Україна" не робить.
Микола Томенко пише:
> До президентських виборів нереально говорити про домінування "Нашої України" чи опозиції загалом в інформаційній сфері. Можна говорити про чіткі і зрозумілі повідомлення щодо своїх дій і своїх планів для українського суспільства. Для цього варто застосовувати різноманітні методи включно з активною роботою безпосередньо з громадянами. Треба бути свідомим, що при нинішньому політичному режимі не можна створити ні загальнонаціонального каналу в інтересах суспільства, ні іншого потужного загальнонаціонального медіа-проекту. Тому треба активно діяти з місцевими медіа та з великою кількістю незалежних медіа, що мають хоч невелику, але цільову аудиторію. Але головне говорити чіткі і зрозумілі речі, чого сьогодні "Наша Україна" не робить.
Наскільки я був зрозумів, головним речником "Нашої України" є пан Ющенко. Тож останнє Ваше зауваження,-- то є критика на адресу саме його?
Интересно также, кто является "головным мозгом" блока?
Тут наверное многим интересно, что представляет из себя НУ как избирательная машина - аналитики, ПР, социологи, фокус-группы, спич-райтеры, волонтеры, консультанты - как это все организовано у вас? Как бы вы сравнили эту организацию с другими потенциально конкурирующими блоками: количество-качество, способность к мобилизации, кризис-менеджмент и т.д. Спасибо.
Re: Интересно также, кто является "головным мозгом" блока?
line305b пише:
> Тут наверное многим интересно, что представляет из себя НУ как избирательная машина - аналитики, ПР, социологи, фокус-группы, спич-райтеры, волонтеры, консультанты - как это все организовано у вас? Как бы вы сравнили эту организацию с другими потенциально конкурирующими блоками: количество-качество, способность к мобилизации, кризис-менеджмент и т.д. Спасибо.
Про це дуже детально буде написано після президентської виборчої кампанії. Сьогодні дебатувати цю тему, думаю, передчасно.
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Це критика на адресу лідерів політичних партій, що входять
до блоку "Наша Україна". Кожен із них має власне бачення принципових питань політичного та соціально-економічного розвитку України і ці бачення часом достатньо суттєво різняться між собою. Цим активно користуються опоненти "Нашої України". Я думаю, що правильна логіка спілкування "Нашої України" з суспільством виглядає наступним чином. Від імені "Нашої України" з принципових питань говорить лише Віктор Ющенко, а лідери партій представляють позиції своїх політичних структур, а не "нашої України" загалом. Такий підхід дасть змогу чітко зрозуміти позицію Віктора Ющенка як лідера блоку, що об"єднує широкий спектр політичних партій та громадських організацій, і зніме проблеми багатьох речників, що виступають нібито від його імені.
Реально можемо говорити про певні кроки в цьому напрямку вже сьогодні. Йдеться про відповідне рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення про підготовлені нашим Комітетом проекти законів "Про рекламу" і "Про телебачення і радіомовлення". Як Ви розумієте, ключовим є жорсткий контроль за виконанням вже діючих рішень. Тут я, на жаль, можу лише апелювати до відповідних органів влади. Хоча сподіваюсь, що Нацрада буде більш активною і хочу похвалити "Інтер", який за останній період зробив певний крок до збільшення телепродукту українською мовою.
З 1994 року цікавлюся ситуацією в інформпросторі, маю статті й наробки на цю тему. 10 риків минуло! І тоді, пам'ятаю, всі бікалися, що немає механізмів примусити телерадіорганізації не порушувати закон. Чому ж за 10 років законотворці й законодавці не придумали таких механізмів? Що робили весь цей час? Адже ТБ - це та ниточка, потягши за яку, можна розплутати весь клубок. Я так вважаю.
Я думаю, що Ющенко пітримує тривогу колег по опозиції щодо "омасонщення" правлячої політичної еліти. Особливо керівників правоохоронних органів України. Водночас він не буде активним дебатером у пресі з цього питання, оскільки, як Ви бачите, більшість олігархічних медіа вирішили використати цю тему і для своїх інтересів. "Факти", ICTV, 2000, маса інших видань, формально спрстовуючи "масонську" тему, намагаються відверто акцентувати на конкретних персоналіях Ордену Святого Станіслава. Тому, як я розумію, Ющенко не зацікавлений бути піонером в цій масонській дискусії.
хоча б одне "проти" створення тіньового уряду ("народного уряду", "уряду народної довіри" тощо).
Якщо "проте" нема, то чому, на Вашу думку, такого ще не існує?
- усе те, що писалося в статті Мирослави Свистович. Стільки сили й грошей на вітер! Якщо ВЮ стане президентом, хто буде біля його крісла? Усі ці карамелькові русофіли порошенки? Червоненки? Безсмертні пройдисвіти?
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Питання №2. Пане Миколо, назвіть, будь-ласка
Я думаю, що тіньовий уряд є елементом системи опозиційної діяльності, який ефективний лише тоді, коли така система функціонує. Тобто, формалізований на законодавчому рівні статус опозиції, відповідно статус цього тіньового уряду. Тоді є сенс працювати з такимелементом політичної діяльності. Якщо це буде опозиційний уряд, створений по типу уряду часів Павла Лазаренка, це буде лише елементом насмішки в провладних засобах масової інформації.
2003.02.13 | Somenko
Колись Берлусконі притягували до криміналу
Колись Берлусконі притягували до криміналу за монополізацію інформаційного простору, а у нашого комітету хоч десь проскакують подібні законодавчі ідеї (в частині протидії монополізму в інформаційній сфері)? Але у даному разі мова про інше: коли нарешті українська опозиція (а я сподіваюся, що НУ усвідомлює себе саме опозиційною силою) зможе протиствляти кондовій пропаганді влади гідний інформаційний відпір?
Добра думка про можливий законопроект щодо демонополізації медіа-простору. Насправді у нормальній країні це виключно проблема антимонопольного комітету. В нашій країні, можливо, необхідний окремий закон. До речі, на останньому засіданні ПАРЄ тема монополій трьома італійськими каналами Берлусконі потрапила до головного документу Асамблеї. Щодо інформаційної протидії з боку "Нашої України" думаю, вона буде ближчим часом і буде нетиповою.
2003.02.13 | Світлана
Re: Розпочинаємо інтернет-конференцію з Миколою Томенком(-)
Зараз багато-хто говорить, що Громадська рада з питань свободи слова не виправдовує себе.
Зокрема, в тому, що при розробці конкретних законів наробки експертів, задіяних в ГР, не беруться до уваги депутатами. Про це писав Сергій Дацюк в „Телекритиці”. Ще він піднімав питання про необхідність бюджетного фінансування роботи експертів, котрі залучаються до роботи над законодавством. Ваша думка щодо цього?
2003.02.13 | Олег Верник
Цікавить офіційна позиція НУ щодо війни у Іраці.
www.workres.kiev.ua
Кажуть, що НУ є єдиною фракцією, що беззастрежно підтримала початок військових дій США, навіть без погодження з ООН???
Чи то є правдою???
Re: Цікавить офіційна позиція НУ щодо війни у Іраці.
Олег Верник пише:
> www.workres.kiev.ua
> Кажуть, що НУ є єдиною фракцією, що беззастрежно підтримала початок військових дій США, навіть без погодження з ООН???
> Чи то є правдою???
Це цілковита неправда. Більше того, в свій час заяви моїх колег по фракції з приводу Іраку розміщувались на телебаченні і в ЗМІ безпосередньо адміністрацією президента, про що публічно свідчили, зокрема, журналісти УНІАН. Я переконаний, що цю тему будуть активно розігрувати найближчим часом.
2003.02.13 | B-2
Реклама алкоголю
Миколо Володимировичу! Коли нарешті заборонять рекламу алкоголю на телебачені, і коли заборонять переривання фільмів рекламою чи анаонсами. Дякую
Провсе по порядку. В наступний четвер я планую, що Верховна Рада подполає вето президента стосовно незаконності переривання фільмів анонсами. Що стосується загальної ситуації з рекламою на телебаченні, це можливо регулювати новою редакцією закону "Про рекламу". Не вдаючись у деталі нинішнього обговорення закону, скажу, що я відстоюватиму принцип заборони прямої реклами алкоголю на телебаченні і дозволу переривання фільмів рекламою в чітко визначений час. Як варіант, фільм не переривається перші 42 хвилини, тобто, серіали Ви дивитеся без реклами. Фільм переривається лише один раз до 75 хвилини (стандарт радянського кінематографа) і можливе друге переривання до 90 хвилини. Думаю, що обговорення цього законопроекту буде складним і досить тривалим. Тому зараз ми робитимемо все, щоби відстояти норму щодо заборони переривання рекламою фільмів і прямої реклами алкоголю, яка міститься в діючій редакції закону.
2003.02.13 | Правник
Питання №3. Пане Миколо, чи вважаєте Ви
(а якщо можете, то скажіть і "за всю Одесу") необхідною корекцію чинної Конституції? Маю на увазі не тільки і не стільки організації влади, скільки питання прав людини, правосуддя, забезпечення верховенства права?
Дякую
Я вважаю за необхідне спочатку завершити той конституційний процес, що передбачений діючою Конституцією. Маю на увазі ухвалу так званих базових конституційних законів. В принципі це не заперечує оптимізацію певних норм, що не спрацювали за останні 6 років. Зокрема, для прикладу, гадаю, необхідно змінити механізм призначення силових міністрів і зробити його за аналогією з призначенням генерального прокурора. Але ще раз скажу: я не розумію логіки невідкладних конституційних змін, наприклад, повноважень президента і адміністрації президента, коли їхні сьогоднішні реальні повноваження в кілька разів перевищують конституційно визначені. Отже, спочатку назад до діючої Конституції, а вже потім вперед до нової Конституції.
Можете розписатице все по роках, бо я вже старий (-)
2003.02.13 | КП8416
Тіньовий уряд? Тіньова Верховна Рада!
Чи є у Нашої України інтелектуальний та фінансовий потенціал для розробки законопроєктів, які навіть і не подавати на розгляд ВР, а тільки "обкатати" серед юристів, щоб усунути вади. Ці законопроєкти в разі приходу НУ до влади скоренько ввести в дію (демократично, через ВР) замість вельми недосконалих кучмо-кравчуцьких законів.
"Наша Україна" на розгляд ІІІ сесії запропонувала 220 законопроектів. Але проблема є в тому, щоб серед них чітко вирізнити невідкладні, важливі з точки зору суспільних інтересів, і саме ці законопроекти спільно з експертами не лише обговорити, але й через підтримку громадськості максимально швидко ухвалити. Переконаний, що законотворчості "Нашої України" бракує системності і публічної підтримки.
2003.02.13 | Navigator
Масмедiйний простiр Украiни носить колонiальний характер.
Re: Масмедiйний простiр Украiни носить колонiальний характер.
Спочатку обрати, а потім сформувати неколоніальну владу в Україні. Все решта, думаю, не менш важливе, але другорядне.
2003.02.13 | Somenko
Опозиційний уряд
Пане Миколо, перепрошую за нескромність, але навіщо й вам, порядній людині, приплітати до дискусії ще й Лазаренка? Який би той опозиційний уряд не був, він свою PR-функцію виконав! І нині, на моє переконання, опозиції слід не гратися у конструктив з тими, хто навіть не розуміє змісту цього слова, а просто "піарити" будь-якими засобами! Чи не так?
2003.02.13 | Shooter
Як профільний комітет планує відреагувати на концентрацію ...
Як профільний комітет планує відреагувати на концентрацію загальнонаціональних каналів ТБ в руках двох кланів?
2003.02.13 | line305b
Рейтинги НУ среди тех, кто формирует общественное мнение
Помнится в политологии есть такое понятие "opinion makers" - не знаю насколько актуально, но скажем, считаете ли вы, что в Украине есть своя интеллигенция или другой слой, который формирует общественные настроения, и каково отношение представителей этого слоя - слоев - к НУ/Ющенко - может примерно сообвествует обще-национальным цифрам обнародованных рейтингов, или более популярен, менее - может какие-то нереализованные ожидания, разочарования, "изменение в составе" группы поддержки и т.д.
Имеются ввиду, наверное, журналисты, бюрократы, учителя, парихмахеры, депутаты сельсоветов, студенты, НГОшники - ну в общем не знаю кто, чье мнение сегодня о власти и конкретных политических фигурах стоит больше одного голоса на выборах завтра.
Думаете ли вы, что какие-то из этих слоев, если существуют, требуют специальной информационной политики?
Re: Рейтинги НУ среди тех, кто формирует общественное мнение
Звичайно, різні соціальні групи, зокрема й такі важливі, про які Ви кажете, потребують додаткових спеціальних сигналів і повідомлень. Більше того, виглядає так, що, скажімо, журналісти достатньо критичні у відношенні до Ющенка. Як я розумію, вони хотіли його бачити більш радикальною, я б сказав, епатажною людиною. Отже, існують проблеми у спілкуванні з тими, хто формує громадську думку, і треба це враховувати.
Автор - колективний. Більше того, назва активно тестувалася фокус-групами і опитуваннями, тому я особисто вважаю її вдалою.
2003.02.13 | Shooter
Яким чином профільний комітет планує впливати на мовників, котрі
Яким чином профільний комітет планує впливати на мовників, котрі в наглу не дотримуються норм Закону про телебачення та радіомовлення щодо мов мовлення (особливо це стосуєтсья FM радіостанцій)?
2003.02.13 | Оглядач
Що ви можете сказати про відзначення Року культури в Україні"?
Таке було передбачено Указом Президента ще минулого року.
Re: Що ви можете сказати про відзначення Року культури в Україні"?
Дійсно,згідно указу Президента 2003 рік мав бути "Роком культури в Україні".
Цього кілька років підряд добивався парламентський комітет з питаннь культури Верховної Ради (голова Танюк).
Леонід Кучма підписав Указ про проведення такого року під час минулорічної виборчої кампанії, нібито на вимогу Блоку "За Єдину Україну" (так сказано в тексті Указу).
Згодом про цей Указ забули, де-факто скасувавши його.
Я вважаю що відповідальність за це повинен понести голова Адміністрації Президента, він же голова оргкомітету по проведенню "Року Культури в Україні", Віктор Медведчук.
Медведчук сконцентрував увагу на відзначенні "Року Росії в Україні", а на культуру його не вистачило.
Леонід Кучма тепер мусить відреагувати на те, що його підлеглий вирішив проігнорувати цей важливий Указ, реалізації якого чекають всі хто вболіває за розвиток української культури.
Микола Томенко: Президент має щонайменше винести догану главі своєї Адміністрації за невиконання свого Указу про Рік культури в Україні
Коментар Голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка
Мало хто з наших співгромадян знає чи, найголовніше – відчуває, що нині в Україні – Рік культури.
При цьому Указ Президента України "Про оголошення 2003 року Роком культури в Україні" №594/2002 було підписано ще 19 лютого 2002 року.
З липня 2002 року оргкомітет з проведення Року культури очолює Глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук.
Однак за весь час з дня підписання Указу не було проведено жодного засідання оргкомітету. Також оргкомітет на чолі з Віктором Медведчуком не затвердив Плану основних заходів щодо підготовки та проведення Року культури в Україні, попри те, що Указ Президента прямо зобов‘язує це зробити. Так само й інші структури, не виконують Указу Президента. Так, зокрема, Державний комітет телебачення і радіомовлення, попри норму Указу, не забезпечив широке висвітлення заходів, пов‘язаних із підготовкою та проведенням Року культури в Україні.
Вочевидь, кадрові та інші проблеми не дозволяють Адміністрації Президента та деяким іншим органам влади провести на достатньо високому рівні Рік культури в Україні, одночасно з таким же проведенням Року Росії в Україні.
Саме тому закликаю Президента України зробити відповідні організаційні та кадрові висновки, які випливають з нехтування виконання Указу Президента, покликаного захищати одне з основних надбань суспільства – культуру.
Хочу наголосити, що сам по собі Указ є вкрай актуальним і необхідним. Ним, зокрема, передбачається здійснення цілої низки суспільно значущих заходів, серед яких –поліпшення охорони об‘єктів культурної спадщини, музеїв, заповідників, бібліотек, архівів; підвищення рівня оплати праці працівникам культури і мистецтв; збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури; поліпшення та розвиток осередків традиційних народних художніх промислів; заснування регіональних стипендій діячам культури; вжиття заходів щодо поліпшення матеріально-технічного стану закладів культури у сільській місцевості тощо.
З ініціативою оголошення 2003 року Роком культури виступив Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності на чолі з Лесем Танюком, однак у самому тексті Указу чомусь вказано, що він ухвалений на підтримку ініціативи блоку "За єдину Україну".
2003.02.13 | Shooter
Чи планує профільний комітет діяти в напрямку створення Громадьк
Чи планує профільний комітет діяти в напрямку створення Громадького ТБ?
2003.02.13 | Shooter
Як пану Миколі подобається наступний анекдот:
Медведчук читає проект розпорядження про призначення Васільєва на посаду керівника управління АП.
Телефонує Зінченкові: Йоб-твою мать! Хто такий Васільєв, на ... він мені нужен?! Тут нужні солідні люди, а хто такий Васільєв? Хто його знає?
(Пауза, слухає відповідь. Закінчує розмову)
То так би й написав, що в одному пакеті з Томенком....
2003.02.13 | Navigator
Чому в рiк Украiни в Росii на екранах росiйського ТБ
ВЗАГАЛI НЕ БУЛО НIЧОГО УКРАIНСЬКОГО. Чи пiклуеться комiтет про iнформацiйну пiдтримку схiдноi дiаспори?
2003.02.13 | DevRand
методологія
Ви, вірогідно один з перших (якщо не перший) політиків в Україні хто почав практикувати - я б назвав це стратегічним підходом в інформаційній війні - систематичні прес-конференції, або заяви для преси щодо конкректних питань до влади.
Потрібно сказати, що навіть, не звертаючи уваги на те, що
вас "рєкомєндовано ігноріровать" все одно про ваші заяви знають, і вони є досить успішним способом боротьби. Чи не намагались ви якось вплинути на свій блок, щоби наприклад ще декілька публічних політиків постійно робили щось схоже, примушуючи владу постійно відповідати на ваші ініціативи? Володіти ініціативою - це досить важлива річ, особливо якщо врахувати що в сучасному нашому інформпросторі для цього не так вже й багато методів, і знаючи що влада дуже часто підставляється та робить багато помилок.
До того ж, питання про тіньовий уряд, які вам задавали вище, я вважаю сильно пов"язані саме з цим. Під тіньовим урядом, мені здається більшість мала на увазі саме структуру для генерації постійних інформаційних приводів - критики влади щодо конкретних кроків та демонстрація своїх альтернатив - це достатньо ефективний спосіб пропаганди, на мою думку.
Я думаю, що над Вашою пропозицією варто подумати, але, звичайно, головним для "Нашою Україною" в інформаційній політиці є чітке визначення ролей для ключових політичних акторів, яких, як Ви розумієте, в нашому блоці достатньо багато. Ми не можемо діяти як комуністи, соціалісти чи БЮТ, де всі працюють на лідера. Ми мусимо враховувати наявність великої кількості авторитетних і популярних політиків та експертів, які є в команді. Кожен з них повинен в цій команді знайти своє місце і діяти відповідно.
Так виглядає, що "Наша Україна" почне створювати єдину партію на наступний день після президентських виборів і ясна річ в контексті майбутніх парламентських виборів. Не хочу вдаватися в деталі, вважайте, що це мій прогноз.
Як автор історії української Конституції, не знайшов жодного прикладу ефективного функціонування парламентської республіки в нашій країні. Думаю, що якщо держава піде шляхом демократії, це може стати реальною темою обговорення вже наступного покоління. Для нашого покоління залишається актуальним побудова моделі, де функціонує принцип стримування і противаг між достатньо впливовим президентом та сильним парламентом.
Що будете робити після поразки Ющенка на президентських виборах?
2003.02.13 | малий пріор
Якщо повноваження президента буде обмежено, НУ стане партією?(-)
2003.02.13 | Микола Томенко
ДЯКУЮ ВСІМ УЧАСНИКАМ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА ЦІКАВЕ СПІЛКУВАННЯ
На решту запитань я спробую відповісти згодом.
Зараз треба вже готуватися до завтрашнього відзначення Дня Святого Валентина, і, як вчить нас Тарас Шевченко, "кохайтеся чорнобриві та не з москалями".
2003.02.13 | Барбароса
Яке місце займають Інтернет-ЗМІ
у Вашому баченні медіа-ринку? і яку роль вони можуть зіграти у президентських перегонах
і ще, чи є шанс побачити з Вашої і Свистовича допомогою інших членів НУ на Майдані?
2003.02.13 | Аскольд Могила
Перемога Ющенка може привести до тероризму в Україні?
Допоки влада є ворожим режимом, народ має надію, що через вибори можна покращити своє життя. Надії покладаються на Ющенка. Ющенко не створює тіньового уряду, не тренує прем"єра, не тренує урядовців. Ющенко тільки піарить. (фокусні групи і т.д.). Отримавши владу, Ющенко не зможе нічого змінити, бо у нього немає наробок із найрізноманітніших питань життя України. Станеться загальна зневіра у можливість хоч якихось змін на краще. Народ стане на шлях терору!
2003.02.13 | телефоб
Як виставитесь до відміни телебачення ? (-)
2003.02.13 | малий пріор
Прокоментуйте статтю Ігора Гриніва про Ющенко (-)
2003.02.13 | Михайло Свистович
ПРОДОВЖУЙТЕ, ПРОДОВЖУЙТЕ ЗАДАВАТИ ПИТАННЯ
Микола обіцяв на всі відповісти. В понеділок я зберу їх всі і відправлю милом йому. Попереджаю, що дурнуваті питання малого пріора Остапа будуть проігноровані. І хай мене сто разів назвуть душителем свободи слова. Нам не звикати до ярликів.
Я розумію, що я вже як дурень з двома торбами, або два дурня з однією торбою :), але все ж..
Я так і не отримав відповідь -- підписував Ющенко заяву про масонів чи ні. Я вчора сформулював це питання докладно, але не в тій гілці де надо (Ви, Михайле, написали там щось на кшталт "СТОП"), і його прибрали з форуму. На моє стисле запитання про це саме я сьогодні у відповідь отримав багато розумних слів, але не отримав відповідь -- "так", "ні" або "не знаю".
Моє ставлення до проблеми масонів є подібним до Вашого -- отже, сподіваюсь, Ви зрозумієте мою цікавість :). Будь ласка, надішлить моє докладніше вчорашнє запитання (воно, мабуть, десь все ж є?) пану Томенку, або повторно -- у стислій формі, але з проханням все ж відповісти.
але не скажу. Бо воно з Вашою логікою не корелює. Це ж "плітки", а Ви вірите лише публічним заявам.
Ваше питанння у нестислій формі я відішлю, однак хіба це так принципово, підписав він чи ні?
Якщо не підписав, а просто погодився по телефону на свій підпис, то це означає, що він несерйозно вчинив, а для політика такого масштабу подібна несерйозність неприпустима. Якщо не підписував і не погоджувався, то мав би спростувати, але не спростовує, в чому теж немає нічого хорошого.
У всякому разі (це вже не "плітки") газети костенківців "Український народний рух" (вона ще поки так називається) та удовенківців "Час" вже розмістили матеріали про підпис Ющенка під цією заявою.
Михайло Свистович пише:
> але не скажу. Бо воно з Вашою логікою не корелює. Це ж "плітки", а Ви вірите лише публічним заявам.
Вірю лише публічним заявам. Але на плітки зважаю. Тому кажіть :). Якщо єдина перешкода тому, щоб Ви сказали -- то вказана вище, і інших немає.
> Ваше питанння у нестислій формі я відішлю, однак хіба це так принципово, підписав він чи ні?
Хотів би знати. Ви самі зробили багато глибоких (я не іронізую) висновків у Вашій статті, виходячи з того, що лідери підписали. Тобто Вам як раз має бути очевидною важливість цього питання.
> Якщо не підписав, а просто погодився по телефону на свій підпис, то це означає, що він несерйозно вчинив, а для політика такого масштабу подібна несерйозність неприпустима.
Можна сперечатися.
>Якщо не підписував і не погоджувався, то мав би спростувати, але не спростовує, в чому теж немає нічого хорошого.
Повністю згоден. Тому я питав у тому запитанні, яке Ви відішлете, -- чому нема спростування.
> У всякому разі (це вже не "плітки") газети костенківців "Український народний рух" (вона ще поки так називається) та удовенківців "Час" вже розмістили матеріали про підпис Ющенка під цією заявою.
Дякую. Це теж цікаво.
2003.02.13 | здивований пріор
Чому милом? У Томенка нема інтернету? (-)
2003.02.13 | Гура
Які перші кроки повинен зробити Ющенко-президент? (-)
Ваше ставлення до проекта недоторканості Кучми-пенсионера (-)
2003.02.13 | Гура
Ваше ставлення до проекта недоторканості Кучми-пенсионера (-)
2003.02.13 | Гура
Ваші прогнози що до розвитку подій:
а) у "справі Тимошенко"?
б) у справі "нелігітимності Тигіпка-банкіра" (чи буде суд?)
в) у справи "Василенко-Кучма" та нелігітимності рішень ВРЮ?
2003.02.13 | Гура
Чи взагалі можливо ще щось зробити, щоб
зруйнувати створене "зачароване коло": чиновники-корупціонери -- олігархи-"бізнесмени" -- криміналні структури+силовики. Чи Україна вже приречена на таку "економічну модель"?
2003.02.13 | Гура
Чи вважаєте Ви за необхідне розпочати процес реприватизації
награбованого в Україні?
2003.02.13 | Гура
Чи вважаєте Ви, що треба піднімати питання боргів
Росії-нащадниці СРСР перед Україною та питання компенсації за геноцид проти українців?
2003.02.13 | Гура
Які головні недоліки діючої Конституції України? (-)
2003.02.13 | Богдан
Запитання про кадрову політику Ющенка
В парламент за списком НУ пройшло багато бандитів (часто відвертих рекетирів), які опинилися потім "по ту сторону барикад". Чи будуть враховані ці помилки надалі? Чи може у випадку перемоги п. Ющенка на президентських виборах місце Медвидчука займе Червоненко.
2003.02.14 | Михайло Свистович
Re: ПИТАННЯ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО ПОНЕДІЛКА ДО 15.00
На цей час уже всі бажаючі зможуть сформулювати і відправити свої питання. До вечора я їх зберу і відправлю Миколі у вівторок.
Схiдно- украiнска дiаспора подае SOS - киснево-iнформацiйний
ГОЛОД !!!
2003.02.15 | Правник
Питання №4. Пане Миколо, у разі
якщо Ющенко стане Президентом, НУ - правлячою партією (уявляти, так з розмахом), чи буде ставитися питання про....ні, це буде провокативним питанням персонально для Ющенка. Замінюю на Питання № 4 1/2: чи виженемо достроково ЧФ РФ на тій підставі, що відповідну угоду, хоча і ратифіковано, але підписано Ткаченком, а не Q-чмом (з цих підстав К-суд якось визнав неконституційною Хартію про мови)?
2003.02.16 | tmp
Яка офіційна позиція НУ щодо податкової амністії?
Якщо це "підтримка", то коли, на погляд НУ, треба амністію провести: до виборів чи після?
Відповіді
2003.02.13 | Clevinger
Когда и где будут доступны полные тексты всех документов,
подписанных Украиной и РФ 28 января?
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Когда и где будут доступны полные тексты всех документов,
Сподіваюся, що після того як МЗС України відреагує на мій депутатський запит саме з цього питання, я готовий буду передати в ЗМІ і на Майдан в тому числі опис і карту державного кордону між Україною й Росією.2003.02.13 | Михайло Свистович
Re: На правах давнього знайомого я задам перше питання,
нахабно зловживаючи своїм монопольним доступом до кнопкиЩо зміниться в українському мас-медійному просторі з купівлею Пінчуком "Нового каналу".
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: На правах давнього знайомого я задам перше питання,
Заверштвся період розподілу телевізійного медіа-простору і він привів у відповідність статус ключових політичних гравців із статусом головних медіа-олігархів. Тепер Віктор Медведчук і Віктор Пінчук не лише обіймають найвищі політичні посади в Україні (голови адміністрації президента і зятя президента), але є повними монополістами українського телевізійного простору.2003.02.13 | Правник
Питання №1.
За рахунок чого буде переможено владу в інформаційній війні?2003.02.13 | VladimirB
Вице-президент
Добрый день! Как Вы относитесь к идее введения в Украине долности вице-президента?2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Вице-президент
Я знаю одного політика, який хотів під час Конституційної дискусії, щоб ця посада була. Це Євген Марчук. Сьогодні я не знаю жодного серйозного експерта чи політика, які б мотивували необхідність такої посади.Думаю більш актуальним залишається дискусія про статус президента.2003.02.13 | малий пріор
Що скажете про колегію віце-президентів? (-)
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Питання №1.
До президентських виборів нереально говорити про домінування "Нашої України" чи опозиції загалом в інформаційній сфері. Можна говорити про чіткі і зрозумілі повідомлення щодо своїх дій і своїх планів для українського суспільства. Для цього варто застосовувати різноманітні методи включно з активною роботою безпосередньо з громадянами. Треба бути свідомим, що при нинішньому політичному режимі не можна створити ні загальнонаціонального каналу в інтересах суспільства, ні іншого потужного загальнонаціонального медіа-проекту. Тому треба активно діяти з місцевими медіа та з великою кількістю незалежних медіа, що мають хоч невелику, але цільову аудиторію. Але головне говорити чіткі і зрозумілі речі, чого сьогодні "Наша Україна" не робить.2003.02.13 | Адвокат ...
Re: Питання №1.
Микола Томенко пише:> До президентських виборів нереально говорити про домінування "Нашої України" чи опозиції загалом в інформаційній сфері. Можна говорити про чіткі і зрозумілі повідомлення щодо своїх дій і своїх планів для українського суспільства. Для цього варто застосовувати різноманітні методи включно з активною роботою безпосередньо з громадянами. Треба бути свідомим, що при нинішньому політичному режимі не можна створити ні загальнонаціонального каналу в інтересах суспільства, ні іншого потужного загальнонаціонального медіа-проекту. Тому треба активно діяти з місцевими медіа та з великою кількістю незалежних медіа, що мають хоч невелику, але цільову аудиторію. Але головне говорити чіткі і зрозумілі речі, чого сьогодні "Наша Україна" не робить.
Наскільки я був зрозумів, головним речником "Нашої України" є пан Ющенко. Тож останнє Ваше зауваження,-- то є критика на адресу саме його?
2003.02.13 | line305b
Интересно также, кто является "головным мозгом" блока?
Тут наверное многим интересно, что представляет из себя НУ как избирательная машина - аналитики, ПР, социологи, фокус-группы, спич-райтеры, волонтеры, консультанты - как это все организовано у вас? Как бы вы сравнили эту организацию с другими потенциально конкурирующими блоками: количество-качество, способность к мобилизации, кризис-менеджмент и т.д. Спасибо.2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Интересно также, кто является "головным мозгом" блока?
line305b пише:> Тут наверное многим интересно, что представляет из себя НУ как избирательная машина - аналитики, ПР, социологи, фокус-группы, спич-райтеры, волонтеры, консультанты - как это все организовано у вас? Как бы вы сравнили эту организацию с другими потенциально конкурирующими блоками: количество-качество, способность к мобилизации, кризис-менеджмент и т.д. Спасибо.
Про це дуже детально буде написано після президентської виборчої кампанії. Сьогодні дебатувати цю тему, думаю, передчасно.
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Це критика на адресу лідерів політичних партій, що входять
до блоку "Наша Україна". Кожен із них має власне бачення принципових питань політичного та соціально-економічного розвитку України і ці бачення часом достатньо суттєво різняться між собою. Цим активно користуються опоненти "Нашої України". Я думаю, що правильна логіка спілкування "Нашої України" з суспільством виглядає наступним чином. Від імені "Нашої України" з принципових питань говорить лише Віктор Ющенко, а лідери партій представляють позиції своїх політичних структур, а не "нашої України" загалом. Такий підхід дасть змогу чітко зрозуміти позицію Віктора Ющенка як лідера блоку, що об"єднує широкий спектр політичних партій та громадських організацій, і зніме проблеми багатьох речників, що виступають нібито від його імені.2003.02.13 | малий пріор
.і ці бачення часом достатньо суттєво різняться між собою :-((-)
2003.02.13 | Адвокат ...
Шановний пане Томенко, які, на Вашу думку,
залишили си у опозиці засоби ехвективної протидії зомбуванню публікума, що його відверто та зухвало практикують оліґахічні ЗМІ?У якому стані зараз перебуває проєкт щодо створення загально національного телеканалу під орудою "Нашої України"?
Дякую!
2003.02.13 | КП8416
І що робити з телебаченням?
Розумію - олігархи, пінчуки і все таке, але ж треба якось зупиняти цю нахабну машину русифікації!2003.02.13 | Микола Томенко
Re: І що робити з телебаченням?
Реально можемо говорити про певні кроки в цьому напрямку вже сьогодні. Йдеться про відповідне рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення про підготовлені нашим Комітетом проекти законів "Про рекламу" і "Про телебачення і радіомовлення". Як Ви розумієте, ключовим є жорсткий контроль за виконанням вже діючих рішень. Тут я, на жаль, можу лише апелювати до відповідних органів влади. Хоча сподіваюсь, що Нацрада буде більш активною і хочу похвалити "Інтер", який за останній період зробив певний крок до збільшення телепродукту українською мовою.2003.02.13 | КП8416
Механізми контролю за виконанням Закону
З 1994 року цікавлюся ситуацією в інформпросторі, маю статті й наробки на цю тему. 10 риків минуло! І тоді, пам'ятаю, всі бікалися, що немає механізмів примусити телерадіорганізації не порушувати закон. Чому ж за 10 років законотворці й законодавці не придумали таких механізмів? Що робили весь цей час? Адже ТБ - це та ниточка, потягши за яку, можна розплутати весь клубок. Я так вважаю.2003.02.13 | Clevinger
Кто автор названия "Наша Украина"?
2003.02.13 | 123
Чи підписував Ющенко "заяву про масонів"? (-)
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Чи підписував Ющенко "заяву про масонів"? (-)
Я думаю, що Ющенко пітримує тривогу колег по опозиції щодо "омасонщення" правлячої політичної еліти. Особливо керівників правоохоронних органів України. Водночас він не буде активним дебатером у пресі з цього питання, оскільки, як Ви бачите, більшість олігархічних медіа вирішили використати цю тему і для своїх інтересів. "Факти", ICTV, 2000, маса інших видань, формально спрстовуючи "масонську" тему, намагаються відверто акцентувати на конкретних персоналіях Ордену Святого Станіслава. Тому, як я розумію, Ющенко не зацікавлений бути піонером в цій масонській дискусії.2003.02.13 | малий пріор
Так чи Ні ? (-)
2003.02.13 | Правник
Питання №2. Пане Миколо, назвіть, будь-ласка
хоча б одне "проти" створення тіньового уряду ("народного уряду", "уряду народної довіри" тощо).Якщо "проте" нема, то чому, на Вашу думку, такого ще не існує?
2003.02.13 | КП8416
Незрозуміла кадрова політика НУ
- усе те, що писалося в статті Мирослави Свистович. Стільки сили й грошей на вітер! Якщо ВЮ стане президентом, хто буде біля його крісла? Усі ці карамелькові русофіли порошенки? Червоненки? Безсмертні пройдисвіти?2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Питання №2. Пане Миколо, назвіть, будь-ласка
Я думаю, що тіньовий уряд є елементом системи опозиційної діяльності, який ефективний лише тоді, коли така система функціонує. Тобто, формалізований на законодавчому рівні статус опозиції, відповідно статус цього тіньового уряду. Тоді є сенс працювати з такимелементом політичної діяльності. Якщо це буде опозиційний уряд, створений по типу уряду часів Павла Лазаренка, це буде лише елементом насмішки в провладних засобах масової інформації.2003.02.13 | Somenko
Колись Берлусконі притягували до криміналу
Колись Берлусконі притягували до криміналу за монополізацію інформаційного простору, а у нашого комітету хоч десь проскакують подібні законодавчі ідеї (в частині протидії монополізму в інформаційній сфері)? Але у даному разі мова про інше: коли нарешті українська опозиція (а я сподіваюся, що НУ усвідомлює себе саме опозиційною силою) зможе протиствляти кондовій пропаганді влади гідний інформаційний відпір?2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Колись Берлусконі притягували до криміналу
Добра думка про можливий законопроект щодо демонополізації медіа-простору. Насправді у нормальній країні це виключно проблема антимонопольного комітету. В нашій країні, можливо, необхідний окремий закон. До речі, на останньому засіданні ПАРЄ тема монополій трьома італійськими каналами Берлусконі потрапила до головного документу Асамблеї. Щодо інформаційної протидії з боку "Нашої України" думаю, вона буде ближчим часом і буде нетиповою.2003.02.13 | Світлана
Re: Розпочинаємо інтернет-конференцію з Миколою Томенком(-)
Зараз багато-хто говорить, що Громадська рада з питань свободи слова не виправдовує себе.Зокрема, в тому, що при розробці конкретних законів наробки експертів, задіяних в ГР, не беруться до уваги депутатами. Про це писав Сергій Дацюк в „Телекритиці”. Ще він піднімав питання про необхідність бюджетного фінансування роботи експертів, котрі залучаються до роботи над законодавством. Ваша думка щодо цього?
2003.02.13 | Олег Верник
Цікавить офіційна позиція НУ щодо війни у Іраці.
www.workres.kiev.uaКажуть, що НУ є єдиною фракцією, що беззастрежно підтримала початок військових дій США, навіть без погодження з ООН???
Чи то є правдою???
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Цікавить офіційна позиція НУ щодо війни у Іраці.
Олег Верник пише:> www.workres.kiev.ua
> Кажуть, що НУ є єдиною фракцією, що беззастрежно підтримала початок військових дій США, навіть без погодження з ООН???
> Чи то є правдою???
Це цілковита неправда. Більше того, в свій час заяви моїх колег по фракції з приводу Іраку розміщувались на телебаченні і в ЗМІ безпосередньо адміністрацією президента, про що публічно свідчили, зокрема, журналісти УНІАН. Я переконаний, що цю тему будуть активно розігрувати найближчим часом.
2003.02.13 | B-2
Реклама алкоголю
Миколо Володимировичу! Коли нарешті заборонять рекламу алкоголю на телебачені, і коли заборонять переривання фільмів рекламою чи анаонсами. Дякую2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Реклама алкоголю
Провсе по порядку. В наступний четвер я планую, що Верховна Рада подполає вето президента стосовно незаконності переривання фільмів анонсами. Що стосується загальної ситуації з рекламою на телебаченні, це можливо регулювати новою редакцією закону "Про рекламу". Не вдаючись у деталі нинішнього обговорення закону, скажу, що я відстоюватиму принцип заборони прямої реклами алкоголю на телебаченні і дозволу переривання фільмів рекламою в чітко визначений час. Як варіант, фільм не переривається перші 42 хвилини, тобто, серіали Ви дивитеся без реклами. Фільм переривається лише один раз до 75 хвилини (стандарт радянського кінематографа) і можливе друге переривання до 90 хвилини. Думаю, що обговорення цього законопроекту буде складним і досить тривалим. Тому зараз ми робитимемо все, щоби відстояти норму щодо заборони переривання рекламою фільмів і прямої реклами алкоголю, яка міститься в діючій редакції закону.2003.02.13 | Правник
Питання №3. Пане Миколо, чи вважаєте Ви
(а якщо можете, то скажіть і "за всю Одесу") необхідною корекцію чинної Конституції? Маю на увазі не тільки і не стільки організації влади, скільки питання прав людини, правосуддя, забезпечення верховенства права?Дякую
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Питання №3. Пане Миколо, чи вважаєте Ви
Я вважаю за необхідне спочатку завершити той конституційний процес, що передбачений діючою Конституцією. Маю на увазі ухвалу так званих базових конституційних законів. В принципі це не заперечує оптимізацію певних норм, що не спрацювали за останні 6 років. Зокрема, для прикладу, гадаю, необхідно змінити механізм призначення силових міністрів і зробити його за аналогією з призначенням генерального прокурора. Але ще раз скажу: я не розумію логіки невідкладних конституційних змін, наприклад, повноважень президента і адміністрації президента, коли їхні сьогоднішні реальні повноваження в кілька разів перевищують конституційно визначені. Отже, спочатку назад до діючої Конституції, а вже потім вперед до нової Конституції.2003.02.13 | старий
Можете розписатице все по роках, бо я вже старий (-)
2003.02.13 | КП8416
Тіньовий уряд? Тіньова Верховна Рада!
Чи є у Нашої України інтелектуальний та фінансовий потенціал для розробки законопроєктів, які навіть і не подавати на розгляд ВР, а тільки "обкатати" серед юристів, щоб усунути вади. Ці законопроєкти в разі приходу НУ до влади скоренько ввести в дію (демократично, через ВР) замість вельми недосконалих кучмо-кравчуцьких законів.2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Тіньовий уряд? Тіньова Верховна Рада!
"Наша Україна" на розгляд ІІІ сесії запропонувала 220 законопроектів. Але проблема є в тому, щоб серед них чітко вирізнити невідкладні, важливі з точки зору суспільних інтересів, і саме ці законопроекти спільно з експертами не лише обговорити, але й через підтримку громадськості максимально швидко ухвалити. Переконаний, що законотворчості "Нашої України" бракує системності і публічної підтримки.2003.02.13 | Navigator
Масмедiйний простiр Украiни носить колонiальний характер.
Як переломити тенденцiю?2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Масмедiйний простiр Украiни носить колонiальний характер.
Спочатку обрати, а потім сформувати неколоніальну владу в Україні. Все решта, думаю, не менш важливе, але другорядне.2003.02.13 | Somenko
Опозиційний уряд
Пане Миколо, перепрошую за нескромність, але навіщо й вам, порядній людині, приплітати до дискусії ще й Лазаренка? Який би той опозиційний уряд не був, він свою PR-функцію виконав! І нині, на моє переконання, опозиції слід не гратися у конструктив з тими, хто навіть не розуміє змісту цього слова, а просто "піарити" будь-якими засобами! Чи не так?2003.02.13 | Shooter
Як профільний комітет планує відреагувати на концентрацію ...
Як профільний комітет планує відреагувати на концентрацію загальнонаціональних каналів ТБ в руках двох кланів?2003.02.13 | line305b
Рейтинги НУ среди тех, кто формирует общественное мнение
Помнится в политологии есть такое понятие "opinion makers" - не знаю насколько актуально, но скажем, считаете ли вы, что в Украине есть своя интеллигенция или другой слой, который формирует общественные настроения, и каково отношение представителей этого слоя - слоев - к НУ/Ющенко - может примерно сообвествует обще-национальным цифрам обнародованных рейтингов, или более популярен, менее - может какие-то нереализованные ожидания, разочарования, "изменение в составе" группы поддержки и т.д.Имеются ввиду, наверное, журналисты, бюрократы, учителя, парихмахеры, депутаты сельсоветов, студенты, НГОшники - ну в общем не знаю кто, чье мнение сегодня о власти и конкретных политических фигурах стоит больше одного голоса на выборах завтра.
Думаете ли вы, что какие-то из этих слоев, если существуют, требуют специальной информационной политики?
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Рейтинги НУ среди тех, кто формирует общественное мнение
Звичайно, різні соціальні групи, зокрема й такі важливі, про які Ви кажете, потребують додаткових спеціальних сигналів і повідомлень. Більше того, виглядає так, що, скажімо, журналісти достатньо критичні у відношенні до Ющенка. Як я розумію, вони хотіли його бачити більш радикальною, я б сказав, епатажною людиною. Отже, існують проблеми у спілкуванні з тими, хто формує громадську думку, і треба це враховувати.2003.02.13 | Clevinger
Кто автор названия "Наша Украина"? (-)
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Кто автор названия "Наша Украина"? (-)
Автор - колективний. Більше того, назва активно тестувалася фокус-групами і опитуваннями, тому я особисто вважаю її вдалою.2003.02.13 | Shooter
Яким чином профільний комітет планує впливати на мовників, котрі
Яким чином профільний комітет планує впливати на мовників, котрі в наглу не дотримуються норм Закону про телебачення та радіомовлення щодо мов мовлення (особливо це стосуєтсья FM радіостанцій)?2003.02.13 | Оглядач
Що ви можете сказати про відзначення Року культури в Україні"?
Таке було передбачено Указом Президента ще минулого року.2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Що ви можете сказати про відзначення Року культури в Україні"?
Дійсно,згідно указу Президента 2003 рік мав бути "Роком культури в Україні".Цього кілька років підряд добивався парламентський комітет з питаннь культури Верховної Ради (голова Танюк).
Леонід Кучма підписав Указ про проведення такого року під час минулорічної виборчої кампанії, нібито на вимогу Блоку "За Єдину Україну" (так сказано в тексті Указу).
Згодом про цей Указ забули, де-факто скасувавши його.
Я вважаю що відповідальність за це повинен понести голова Адміністрації Президента, він же голова оргкомітету по проведенню "Року Культури в Україні", Віктор Медведчук.
Медведчук сконцентрував увагу на відзначенні "Року Росії в Україні", а на культуру його не вистачило.
Леонід Кучма тепер мусить відреагувати на те, що його підлеглий вирішив проігнорувати цей важливий Указ, реалізації якого чекають всі хто вболіває за розвиток української культури.
2003.02.13 | Микола Томенко
Президент має щонайменше винести догану
Микола Томенко: Президент має щонайменше винести догану главі своєї Адміністрації за невиконання свого Указу про Рік культури в УкраїніКоментар Голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка
Мало хто з наших співгромадян знає чи, найголовніше – відчуває, що нині в Україні – Рік культури.
При цьому Указ Президента України "Про оголошення 2003 року Роком культури в Україні" №594/2002 було підписано ще 19 лютого 2002 року.
З липня 2002 року оргкомітет з проведення Року культури очолює Глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук.
Однак за весь час з дня підписання Указу не було проведено жодного засідання оргкомітету. Також оргкомітет на чолі з Віктором Медведчуком не затвердив Плану основних заходів щодо підготовки та проведення Року культури в Україні, попри те, що Указ Президента прямо зобов‘язує це зробити. Так само й інші структури, не виконують Указу Президента. Так, зокрема, Державний комітет телебачення і радіомовлення, попри норму Указу, не забезпечив широке висвітлення заходів, пов‘язаних із підготовкою та проведенням Року культури в Україні.
Вочевидь, кадрові та інші проблеми не дозволяють Адміністрації Президента та деяким іншим органам влади провести на достатньо високому рівні Рік культури в Україні, одночасно з таким же проведенням Року Росії в Україні.
Саме тому закликаю Президента України зробити відповідні організаційні та кадрові висновки, які випливають з нехтування виконання Указу Президента, покликаного захищати одне з основних надбань суспільства – культуру.
Хочу наголосити, що сам по собі Указ є вкрай актуальним і необхідним. Ним, зокрема, передбачається здійснення цілої низки суспільно значущих заходів, серед яких –поліпшення охорони об‘єктів культурної спадщини, музеїв, заповідників, бібліотек, архівів; підвищення рівня оплати праці працівникам культури і мистецтв; збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури; поліпшення та розвиток осередків традиційних народних художніх промислів; заснування регіональних стипендій діячам культури; вжиття заходів щодо поліпшення матеріально-технічного стану закладів культури у сільській місцевості тощо.
З ініціативою оголошення 2003 року Роком культури виступив Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності на чолі з Лесем Танюком, однак у самому тексті Указу чомусь вказано, що він ухвалений на підтримку ініціативи блоку "За єдину Україну".
2003.02.13 | Shooter
Чи планує профільний комітет діяти в напрямку створення Громадьк
Чи планує профільний комітет діяти в напрямку створення Громадького ТБ?2003.02.13 | Shooter
Як пану Миколі подобається наступний анекдот:
Медведчук читає проект розпорядження про призначення Васільєва на посаду керівника управління АП.Телефонує Зінченкові: Йоб-твою мать! Хто такий Васільєв, на ... він мені нужен?! Тут нужні солідні люди, а хто такий Васільєв? Хто його знає?
(Пауза, слухає відповідь. Закінчує розмову)
То так би й написав, що в одному пакеті з Томенком....
2003.02.13 | Navigator
Чому в рiк Украiни в Росii на екранах росiйського ТБ
ВЗАГАЛI НЕ БУЛО НIЧОГО УКРАIНСЬКОГО. Чи пiклуеться комiтет про iнформацiйну пiдтримку схiдноi дiаспори?2003.02.13 | DevRand
методологія
Ви, вірогідно один з перших (якщо не перший) політиків в Україні хто почав практикувати - я б назвав це стратегічним підходом в інформаційній війні - систематичні прес-конференції, або заяви для преси щодо конкректних питань до влади.Потрібно сказати, що навіть, не звертаючи уваги на те, що
вас "рєкомєндовано ігноріровать" все одно про ваші заяви знають, і вони є досить успішним способом боротьби. Чи не намагались ви якось вплинути на свій блок, щоби наприклад ще декілька публічних політиків постійно робили щось схоже, примушуючи владу постійно відповідати на ваші ініціативи? Володіти ініціативою - це досить важлива річ, особливо якщо врахувати що в сучасному нашому інформпросторі для цього не так вже й багато методів, і знаючи що влада дуже часто підставляється та робить багато помилок.
До того ж, питання про тіньовий уряд, які вам задавали вище, я вважаю сильно пов"язані саме з цим. Під тіньовим урядом, мені здається більшість мала на увазі саме структуру для генерації постійних інформаційних приводів - критики влади щодо конкретних кроків та демонстрація своїх альтернатив - це достатньо ефективний спосіб пропаганди, на мою думку.
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: методологія
Я думаю, що над Вашою пропозицією варто подумати, але, звичайно, головним для "Нашою Україною" в інформаційній політиці є чітке визначення ролей для ключових політичних акторів, яких, як Ви розумієте, в нашому блоці достатньо багато. Ми не можемо діяти як комуністи, соціалісти чи БЮТ, де всі працюють на лідера. Ми мусимо враховувати наявність великої кількості авторитетних і популярних політиків та експертів, які є в команді. Кожен з них повинен в цій команді знайти своє місце і діяти відповідно.2003.02.13 | малий пріор
Чи стане НУ партією? Як - не стане? Чому? (-)
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: Чи стане НУ партією? Як - не стане? Чому? (-)
Так виглядає, що "Наша Україна" почне створювати єдину партію на наступний день після президентських виборів і ясна річ в контексті майбутніх парламентських виборів. Не хочу вдаватися в деталі, вважайте, що це мій прогноз.2003.02.13 | малий пріор
Чи можливо перемогти без партії, на Піарі? Хоч теоретично? (-)
2003.02.13 | старий
Ющенко має орден СС ? (-)
2003.02.13 | малий пріор
Яка позиція НУ щодо Європейської моделі БухОбліку в Україні? (-)
2003.02.13 | Каменяр
Чи планує НУ робити реальні добрі справи? ПіАру не достатньо!(-)
2003.02.13 | Горицвіт
парламентська республіка
Наскільки імовірно, що влада буде проштовхувати якийсь варіант парламентської республіки, щоб обмежити повноваження майбутнього президента?Чи підтримає "Наша Україна" таку реформу?
Як Ви особисто ставитесь до ідеї про парламентську республіку замість президентської?
2003.02.13 | Микола Томенко
Re: парламентська республіка
Як автор історії української Конституції, не знайшов жодного прикладу ефективного функціонування парламентської республіки в нашій країні. Думаю, що якщо держава піде шляхом демократії, це може стати реальною темою обговорення вже наступного покоління. Для нашого покоління залишається актуальним побудова моделі, де функціонує принцип стримування і противаг між достатньо впливовим президентом та сильним парламентом.2003.02.13 | малий пріор
Можете теоретично обгрунтувати неефективність парлам. респ.?(-)
Можете це теоретично обгрунтувати? Про неефективність2003.02.13 | Тудихата
Де можна ознайомитись зі змінами до Конституції від НУ (-)
2003.02.13 | малий пріор
Чому Ющенко проти парламентської республіки? (-)
2003.02.13 | DevRand
хороших людей повинно бути багато? (-)
2003.02.13 | роботодавець
Що будете робити після поразки Ющенка на президентських виборах?
2003.02.13 | малий пріор
Якщо повноваження президента буде обмежено, НУ стане партією?(-)
2003.02.13 | Микола Томенко
ДЯКУЮ ВСІМ УЧАСНИКАМ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА ЦІКАВЕ СПІЛКУВАННЯ
На решту запитань я спробую відповісти згодом.Зараз треба вже готуватися до завтрашнього відзначення Дня Святого Валентина, і, як вчить нас Тарас Шевченко, "кохайтеся чорнобриві та не з москалями".
2003.02.13 | Барбароса
Яке місце займають Інтернет-ЗМІ
у Вашому баченні медіа-ринку? і яку роль вони можуть зіграти у президентських перегонахі ще, чи є шанс побачити з Вашої і Свистовича допомогою інших членів НУ на Майдані?
2003.02.13 | Аскольд Могила
Перемога Ющенка може привести до тероризму в Україні?
Допоки влада є ворожим режимом, народ має надію, що через вибори можна покращити своє життя. Надії покладаються на Ющенка. Ющенко не створює тіньового уряду, не тренує прем"єра, не тренує урядовців. Ющенко тільки піарить. (фокусні групи і т.д.). Отримавши владу, Ющенко не зможе нічого змінити, бо у нього немає наробок із найрізноманітніших питань життя України. Станеться загальна зневіра у можливість хоч якихось змін на краще. Народ стане на шлях терору!2003.02.13 | телефоб
Як виставитесь до відміни телебачення ? (-)
2003.02.13 | малий пріор
Прокоментуйте статтю Ігора Гриніва про Ющенко (-)
2003.02.13 | Михайло Свистович
ПРОДОВЖУЙТЕ, ПРОДОВЖУЙТЕ ЗАДАВАТИ ПИТАННЯ
Микола обіцяв на всі відповісти. В понеділок я зберу їх всі і відправлю милом йому. Попереджаю, що дурнуваті питання малого пріора Остапа будуть проігноровані. І хай мене сто разів назвуть душителем свободи слова. Нам не звикати до ярликів.2003.02.13 | 123
Будь ласка...
Я розумію, що я вже як дурень з двома торбами, або два дурня з однією торбою :), але все ж..Я так і не отримав відповідь -- підписував Ющенко заяву про масонів чи ні. Я вчора сформулював це питання докладно, але не в тій гілці де надо (Ви, Михайле, написали там щось на кшталт "СТОП"), і його прибрали з форуму. На моє стисле запитання про це саме я сьогодні у відповідь отримав багато розумних слів, але не отримав відповідь -- "так", "ні" або "не знаю".
Моє ставлення до проблеми масонів є подібним до Вашого -- отже, сподіваюсь, Ви зрозумієте мою цікавість :). Будь ласка, надішлить моє докладніше вчорашнє запитання (воно, мабуть, десь все ж є?) пану Томенку, або повторно -- у стислій формі, але з проханням все ж відповісти.
2003.02.13 | злий пріор
На це питання відповісти неможливо в принципі (-)
2003.02.14 | Михайло Свистович
Re: Я дещо знаю з цього приводу,
але не скажу. Бо воно з Вашою логікою не корелює. Це ж "плітки", а Ви вірите лише публічним заявам.Ваше питанння у нестислій формі я відішлю, однак хіба це так принципово, підписав він чи ні?
Якщо не підписав, а просто погодився по телефону на свій підпис, то це означає, що він несерйозно вчинив, а для політика такого масштабу подібна несерйозність неприпустима. Якщо не підписував і не погоджувався, то мав би спростувати, але не спростовує, в чому теж немає нічого хорошого.
У всякому разі (це вже не "плітки") газети костенківців "Український народний рух" (вона ще поки так називається) та удовенківців "Час" вже розмістили матеріали про підпис Ющенка під цією заявою.
2003.02.15 | 123
Re: Я дещо знаю з цього приводу,
Михайло Свистович пише:> але не скажу. Бо воно з Вашою логікою не корелює. Це ж "плітки", а Ви вірите лише публічним заявам.
Вірю лише публічним заявам. Але на плітки зважаю. Тому кажіть :). Якщо єдина перешкода тому, щоб Ви сказали -- то вказана вище, і інших немає.
> Ваше питанння у нестислій формі я відішлю, однак хіба це так принципово, підписав він чи ні?
Хотів би знати. Ви самі зробили багато глибоких (я не іронізую) висновків у Вашій статті, виходячи з того, що лідери підписали. Тобто Вам як раз має бути очевидною важливість цього питання.
> Якщо не підписав, а просто погодився по телефону на свій підпис, то це означає, що він несерйозно вчинив, а для політика такого масштабу подібна несерйозність неприпустима.
Можна сперечатися.
>Якщо не підписував і не погоджувався, то мав би спростувати, але не спростовує, в чому теж немає нічого хорошого.
Повністю згоден. Тому я питав у тому запитанні, яке Ви відішлете, -- чому нема спростування.
> У всякому разі (це вже не "плітки") газети костенківців "Український народний рух" (вона ще поки так називається) та удовенківців "Час" вже розмістили матеріали про підпис Ющенка під цією заявою.
Дякую. Це теж цікаво.
2003.02.13 | здивований пріор
Чому милом? У Томенка нема інтернету? (-)
2003.02.13 | Гура
Які перші кроки повинен зробити Ющенко-президент? (-)
2003.02.13 | Гура
Ваше ставлення до проекта недоторканості Кучми-пенсионера (-)
2003.02.13 | Гура
Ваше ставлення до проекта недоторканості Кучми-пенсионера (-)
2003.02.13 | Гура
Ваші прогнози що до розвитку подій:
а) у "справі Тимошенко"?б) у справі "нелігітимності Тигіпка-банкіра" (чи буде суд?)
в) у справи "Василенко-Кучма" та нелігітимності рішень ВРЮ?
2003.02.13 | Гура
Чи взагалі можливо ще щось зробити, щоб
зруйнувати створене "зачароване коло": чиновники-корупціонери -- олігархи-"бізнесмени" -- криміналні структури+силовики. Чи Україна вже приречена на таку "економічну модель"?2003.02.13 | Гура
Чи вважаєте Ви за необхідне розпочати процес реприватизації
награбованого в Україні?2003.02.13 | Гура
Чи вважаєте Ви, що треба піднімати питання боргів
Росії-нащадниці СРСР перед Україною та питання компенсації за геноцид проти українців?2003.02.13 | Гура
Які головні недоліки діючої Конституції України? (-)
2003.02.13 | Богдан
Запитання про кадрову політику Ющенка
В парламент за списком НУ пройшло багато бандитів (часто відвертих рекетирів), які опинилися потім "по ту сторону барикад". Чи будуть враховані ці помилки надалі? Чи може у випадку перемоги п. Ющенка на президентських виборах місце Медвидчука займе Червоненко.2003.02.14 | Михайло Свистович
Re: ПИТАННЯ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО ПОНЕДІЛКА ДО 15.00
На цей час уже всі бажаючі зможуть сформулювати і відправити свої питання. До вечора я їх зберу і відправлю Миколі у вівторок.2003.02.14 | Navigator
Схiдно- украiнска дiаспора подае SOS - киснево-iнформацiйний
ГОЛОД !!!2003.02.15 | Правник
Питання №4. Пане Миколо, у разі
якщо Ющенко стане Президентом, НУ - правлячою партією (уявляти, так з розмахом), чи буде ставитися питання про....ні, це буде провокативним питанням персонально для Ющенка. Замінюю на Питання № 4 1/2: чи виженемо достроково ЧФ РФ на тій підставі, що відповідну угоду, хоча і ратифіковано, але підписано Ткаченком, а не Q-чмом (з цих підстав К-суд якось визнав неконституційною Хартію про мови)?2003.02.16 | tmp
Яка офіційна позиція НУ щодо податкової амністії?
Якщо це "підтримка", то коли, на погляд НУ, треба амністію провести: до виборів чи після?