МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ТЕЗИ ВИСТУПУ ВІКТОРА ЮЩЕНКА В ФОНДІ КАРНЕГІ

02/14/2003 | Прес-служба "Нашої України"

У цивілізованому суспільстві всі політичні конфлікти вирішуються шляхом діалогу між політичними силами та через вибори. По суті, партії створені для того, щоб вирішувати політичні конфлікти. Чому в Україні ця формула не працює? Причина одна - повне ігнорування владою результатів виборів.

Партія влади, яка програла на минулих виборах до Верховної Ради, сьогодні очолює парламент, Кабінет Міністрів, Адміністрацію Президента, Національний банк, а також органи влади на місцях. Проте, український парламент, попри тиск і залякування, залишається єдиним острівком демократії в державі. Головний підсумок восьми місяців роботи Верховної Ради четвертого скликання - це те, що демократичні сили не дозволили владі створити в парламенті кланову модель більшості.

Сьогодні парламентські сили намагаються знайти прийнятну формулу консолідації політичних сил і підготовки до виборів Президента України, які відбудуться восени 2004 року. Головне в цій ситуації - щоб демократичні сили не підійшли до виборів роздробленими і висунули спільного кандидата на посаду глави держави.

Нині в Україні існує поділ на дві великих частини. Перша з них - це кланові сили, які представлені провладними партіями. Другою частиною є політичні сили, які прагнуть змінити нинішню владу, протестують проти нинішнього авторитарного режиму. Я переконаний, що якщо ми хочемо ефективних перетворень в Україні - потрібно будь-що вийти на формулу консолідації не лише сил, представлених у Верховній Раді, але й великого прошарку позапарламентських політичних сил.

Подолання політичної кризи, у якій опинилося наше суспільство, - це проблема самих українців. Першочерговим завданням українських партій є пошук формули, яка дасть змогу вийти з цієї кризи. У той же час не слід забувати, що демократична Україна потрібна не лише українцям - вона важлива для формування політичної карти Європи і Світу.

Українські політичні сили повинні розпочати процес консолідації напередодні виборів, але надзвичайно важливо, щоб цю тенденцію підтримали всі наші партнери. Треба зосередити всі зусилля на забезпеченні чесної та прозорої процедури виборів. Піднімаю це питання, не маючи на увазі допомогу на президентських виборах "Нашій Україні" чи будь-якій іншій політичній силі. Слід усвідомити спільну зацікавленість у проведенні прозорих виборів, результати яких відповідатимуть запитам суспільства, не залежно від того, хто на них переможе.

Нині існує велика ймовірність того, що кланові політичні кола, які тотально контролюють український інформаційний простір, постійно атакуючи опозицію, відпрацьовують сьогодні подібні пропагандистські атаки для Заходу. Подібна кампанія вже пройшла у Сполучених Штатах Америки, а головне її завдання - зробити все, щоб жодне чесне слово з України не дійшло за кордон. Україна підходить до важкого вибору. І цей вибір залежить від кожного українця. Водночас світова спільнота має зробити свій вибір стосовно України.

Відповіді

  • 2003.02.14 | думаючий пріор

    Незалежно від прозорості виборів, влада забере у Ющенка перемогу

    Епіграф: "Нагадайте мені, членом якої партії є Ющенко?"

    >У цивілізованому суспільстві всі політичні конфлікти вирішуються шляхом діалогу між політичними силами та через вибори. По суті, партії створені для того, щоб вирішувати політичні конфлікти. Чому в Україні ця формула не працює? Причина одна - повне ігнорування владою результатів виборів.

    Помиляється пан Ющенко. В Україні ці формула не працює через віру у месію. Влада тому і ігнорує результати виборів, що Ющенко не має сили ці результати відстояти. Бо Ющенко не є членом жодної з партій.

    >Партія влади, яка програла на минулих виборах до Верховної Ради, сьогодні очолює парламент, Кабінет Міністрів, Адміністрацію Президента, Національний банк, а також органи влади на місцях.

    "Партія влади" це не детермінований термін. Це словосполучення, у координатах розмови про партії, нічого не значить.
    Це типова "томенківщина", окозамилювання, замість серйозного аналізу.


    >Проте, український парламент, попри тиск і залякування, залишається єдиним острівком демократії в державі. Головний підсумок восьми місяців роботи Верховної Ради четвертого скликання - це те, що демократичні сили не дозволили владі створити в парламенті кланову модель більшості.

    Супер-конструктивний підсумок восьми місяців роботи ВР - " не дозволили створити"....

    >Сьогодні парламентські сили намагаються знайти прийнятну формулу консолідації політичних сил і підготовки до виборів Президента України, які відбудуться восени 2004 року. Головне в цій ситуації - щоб демократичні сили не підійшли до виборів роздробленими і висунули спільного кандидата на посаду глави держави.

    Знову використання незрозумілого, багатозначного словосполучення "демократичні сили".... Що це означає у його розумінні?

    >Нині в Україні існує поділ на дві великих частини. Перша з них - це кланові сили, які представлені провладними партіями. Другою частиною є політичні сили, які прагнуть змінити нинішню владу, протестують проти нинішнього авторитарного режиму.

    Друга частина - це неполітичні сили. Це що завгодно, тільки не політичні сили. (це віруючі у месію)

    >Я переконаний, що якщо ми хочемо ефективних перетворень в Україні - потрібно будь-що вийти на формулу консолідації не лише сил, представлених у Верховній Раді, але й великого прошарку позапарламентських політичних сил.

    Що є базою консолідації? Зміни? Тоді, де гарантія, що будуть зміни, а не ЗАМІНИ.


    >Подолання політичної кризи, у якій опинилося наше суспільство, - це проблема самих українців. Першочерговим завданням українських партій є пошук формули, яка дасть змогу вийти з цієї кризи.

    Я знаю цю формулу 0*10000000=0
    ( а "партія влади" - це українська партія?)

    >У той же час не слід забувати, що демократична Україна потрібна не лише українцям - вона важлива для формування політичної карти Європи і Світу.

    >Українські політичні сили повинні розпочати процес консолідації напередодні виборів, але надзвичайно важливо, щоб цю тенденцію підтримали всі наші партнери.

    Що таке процес консолідації у розумінні Томенка(Ющенка, яка різниця. слова ті самі)?

    >Треба зосередити всі зусилля на забезпеченні чесної та прозорої процедури виборів. Піднімаю це питання, не маючи на увазі допомогу на президентських виборах "Нашій Україні" чи будь-якій іншій політичній силі. Слід усвідомити спільну зацікавленість у проведенні прозорих виборів, результати яких відповідатимуть запитам суспільства, не залежно від того, хто на них переможе.

    Незалежно від прозорості виборів, влада забере у Ющенка перемогу.
    Як уже бувало. І він не зможе цьому протидіяти. Бо йде на вибори з тим самим багажем, що і на парламентські вибори 2002.

    >Нині існує велика ймовірність того, що кланові політичні кола, які тотально контролюють український інформаційний простір, постійно атакуючи опозицію, відпрацьовують сьогодні подібні пропагандистські атаки для Заходу.

    І що Ющенко збирається протиставити?

    >Подібна кампанія вже пройшла у Сполучених Штатах Америки, а головне її завдання - зробити все, щоб жодне чесне слово з України не дійшло за кордон.

    Ну і що з того? В чому, власне проблема? Що він так переживає за США, котрі не почують жодного чесного слова?

    >Україна підходить до важкого вибору. І цей вибір залежить від кожного українця.

    Українці вибирають "відсутність важкого вибору" - парламентську республіку.


    >Водночас світова спільнота має зробити свій вибір стосовно України.

    Це речення можна не коментувати - воно нічого не значить.

    ----------
    Найгірше те, що після восьми місяців президентства, Ющенко заявить:
    "Я дозволилив створити в парламенті кланову модель більшості."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.14 | Navigator

      Ющенко - людина. Чого ми вартi як люди? (-)

    • 2003.02.14 | ґоноровий пріор

      правка

      Найгірше те, що після восьми місяців президентства, Ющенко заявить:
      "Я НЕ дозволив створити в парламенті кланову модель більшості."
      -----
      Більше досягнень не буде...
    • 2003.02.14 | ґоноровий пріор

      правка

      Найгірше те, що після восьми місяців президентства, Ющенко заявить:
      "Я НЕ дозволилив створити в парламенті кланову модель більшості."
      -----
      Більше досягнень не буде...
    • 2003.02.14 | tmp

      хоч хто отримає перемогу - здобута влада її забере.. :) (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.17 | малий пріор

        не смішно :-( (-)

      • 2003.02.17 | Navigator

        А тримаймо мiцнiше! В свiтi ще й не таке було - втримали. :) (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".