МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Нова Сила" проти іракської бійні

02/17/2003 | Народний оглядач
© «Народний Оглядач» http://observer.sd.org.ua

"Нова Сила" проти іракської бійні


Українські патріотичні сили мають нині підтримувати процеси, які не дають можливості порушувати національні суверенітети.


--------------------------------------------------------------------------------

На прохання Народного Оглядача ситуацію навколо Іраку коментує лідер партії Нова Сила Юрій Збітнєв:

"Сьогодні прийнято вважати, що Ірак є диктаторською країною, яка володіє зброєю масового ураження.Але на-сьогодні є й інша країна - Сполучені Штати Америки - яка те ж володіє аналогічною зброєю. Ми пам'ятаємо конфлікт в Югославії, ми пам'ятаємо про сотні тисяч бомб, вже скинуті на Ірак. Недарма сьогодні світова громадськість дає відсіч Сполученим Штатам, бо поведінка цієї країни є далекою від миролюбності - вона сприяє розв'язуванню військових конфліктів.

Ми бачимо, як на ситуацію навколо Іраку миттєво відреагував арабський світ, для якого ці проблеми є надзвичайно близькими, оскільки агресія США відіб'ється на їх економіці та безпеці, а також заторкне інтереси таких ядерних держав як Пакистан та Індія. Це матиме свої наслідки і для Ізраїлю, який також має свій ядерний потенціал, проте агресором не вважається.

Пригадаймо: все почалося 11 вересня, потім нагнітання ситуації в Афганістані, пошуки Усами бен Ладена. Від Афганістану ескалація перекинулася на Ірак. Безумовно, підставою усіх цих процесів є контроль над природними ресурсами, фінансові та геополітичні інтереси.

Перебуваючі в лещатах інтересів США та Російської федерації, Україна очікувала до останнього. І тому на сьогодні точка зору офіційного Києва є доволі обережною.

Партія Нова Сила однозначно виступає проти американської агресії. Наші представники прийняли участь у нещодавному антивоєнному мітингу на Софіївській площі та пікетували посольство США.

У зв'язку з цим дивує позиція правих українських партій, які всіма правдами й неправдами уникають висловлювання своєї точки зору щодо можливого військового конфлікту в Іраку. Звичайно, цей конфлікт безпосередньо України торкатися не буде. Але матиме місце прецеденти втручання однієї держави у внутрішні справи іншої без відповідних резолюцій Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй. Отже, так само згодом можуть поступити і з Україною, як з державою, яка немає вже ядерної зброї, хоча чимало тверезомислячих політиків виступають з вимогами відновити ядерний статус країни. Україна не має таких родовищ нафти й газу, а тому не матиме можливості дати відсіч агресору в разі посягання агресора на суверенітет держави.

Я думаю, що праві, в тому числі і блок Наша Україна, мовчать лише тому, що наближаються президентські вибори. Недарма так почастішали візити деяких наших політиків до США з метою поповнення власних гаманців.

Таке запроданство по партійній лінії завтра обернеться запроданством українських національних інтересів.

Я вважаю, що українські патріотичні сили мають нині підтримувати такі процеси, які не дають можливості порушувати національні суверенітети. Натомість маємо ситуацію недовіри до США з боку лівих на тлі мовчання правих.

Окремо хочу зупинитися на проблемі тероризму. Якщо подивитися на ці процеси з точки зору спецслужб, військових інтересів, багатомільярдних фінансових капіталів, то виникають великі питання стосовно справжніх організаторів терактів. Чи буде в цій ролі виступати країна, постраждала від агресії, чи самі організатори агресії? Зрештою усе впирається в нові військові замовлення, бюджетні асигнування, а в результаті - нові прибутки для військово-промислового комплексу. Тому коли відбувається черговий теракт і лунає риторичне запитання "кому це вигідно?", воно повисає у повітрі. Бо виявляється вигідним обом сторонам. А страждає, як завжди, мирне населення".

http://observer.sd.org.ua/news.php?id=538


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua