МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Київ - столиця postСССР.

02/23/2003 | Доктор Про
Ну от і маємо "нову політичну реальність" - "Спільний ринок" Росія - Україна - Білорусь - Казахстан.

Вірніше, поки що тільки ідею цього ринку.

Президенти цих чотирьох країн сьогодні на зустрічі в Москві констатували прагнення створення такого ринку. Робочі органи цієї "групи чотирьох" мають бути розміщено в Київі. Очолювати її має представник Казахстану.

ШО це таке?

Поживемо - побачимо.

В самій ідеї розширення ринку немає нічого поганого.

Інша справа, якщо Москва захоче встановити в цьому спільному економічному просторі правила "чіста пад сєбя" - це одна засторога - з великою ймовірністю можна бути впевненим, що тоді цей прожект закінчиться черговим пшиком; і ще одна засторога - якщо це об'єднання буде подаватися і розвиватися як противага або й альтернатива об'єднаній Європі - тоді це також на матиме історичної перспективи.

Що би мала, на мій погляд, в ситуації, що складується, робити "українська громадськість"?

По-перше - пильно стояти на сторожі українських національних інтересів (трактованих широко - і економічно, і культурно) внутрі цього економічного утворення. Звичайно, компромісів не уникнути, але є "компроміси і компроміси". Певний оптимізм може вселити те, що московська еліта таки МАЄ розуміти, що провал цього проекту може означати крах державності Росії уже в найближчій історичній перспективі, а отже враховуватиме інтереси інших учасників "проекту".

По-друге, чітко витримувати лінію на європейську інтеграцію - якщо економічна інтеграція на постсовітському просторі буде альтернативою інтеграції європейській - то гріш ціна цьому проекту, оскільки все це уже "було" і ще 1991 року потерпіло економічний крах.

По-третє, потрібно припиняти "холодну ідеологічну війну"(яка по факту є) і починати інтенсивний діалог головно з російською інтелектуальною елітою. Потрібен інтенсивний інформаційний обмін - як для усунення "білих плям" з історичного минулого, так і для чіткої фіксації візії майбутнього.

Відповіді

 • 2003.02.23 | Вболівальник

  Позитиву не бачу

  На відміну від Вас, я в ідеї цього спільного ринку жодного позитиву не бачу. Не маю і краплі надії, що ціллю цього об"єднання є підвищення пенсії мого батька.
  Як на мене, вся ця затія має смисл тільки в контексті питання життя і смерті Путіні, Кучми і іже с німі - недопущення Юща до влади і приєднання України до Європи.
  Нічого більше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.23 | Доктор Про

   В чому позитив

   Вболівальник пише:
   > На відміну від Вас, я в ідеї цього спільного ринку жодного позитиву не бачу. Не маю і краплі надії, що ціллю цього об"єднання є підвищення пенсії мого батька.

   В Росії існує серйозний попит на українську продукцію - наприклад, машинобудівну. За нормальних умов вільна торгівля означатиме значне збільшення екпорту в Росію і відповідно відрахувань до пенсійного фонду. Але підкреслюю - за НОРМАЛЬНИХ умов.

   > Як на мене, вся ця затія має смисл тільки в контексті питання життя і смерті Путіні, Кучми і іже с німі - недопущення Юща до влади і приєднання України до Європи.
   > Нічого більше.

   Європа є конкуретном України по багатьоми позиціям, - як і Росія. Для того, аби успішно відстоювати свої інтереси, треба активно грати на цих двох полях - використовуючи в якості союзників і тих, і тих. Іншої ради тут немає. І підступності ніякої тут також немає - точно так само себе ведуть і Франція, і Німеччина, і Росія.

   Що ж до того, що все розраховано тільки для "недопущення до влади Юща", то Ющенкові потрібно активніше грати на російському полі - тільки й всього.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.02.23 | Світлана

    Re: В чому позитив

    Коли ми навчимося аналізувати факти? Про яку гру на якому російському полі дадуть вам грати? Мєчти, мєчти..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.24 | Доктор Про

     Тут Родос - тут стрибай!

     Світлана пише:
     > Коли ми навчимося аналізувати факти? Про яку гру на якому російському полі дадуть вам грати? Мєчти, мєчти..

     А як це так, що нам взагалі ще дозволяють дихати?... Чи думати?...
   • 2003.02.23 | Вболівальник

    В чому негатив

    Доктор Про пише:
    >За нормальних умов вільна торгівля означатиме значне збільшення екпорту в Росію і відповідно відрахувань до пенсійного фонду.

    Та Кучма тільки з своєї кишені міг би мабуть вдвічі вищу пенсію всій України цілий рік платити. :)
    Не розумію, чому для цього треба (!) з Казахстаном :) єдиний простір створювати.

    Взагалі, я в даному випадку, мабуть, ситуацію бучу в двох кольорах (чого, взагалі-то, стараюся в принципі не робити):
    або Украина під керівництвом шевальє залишається в одному сортирі з
    Казахстаном і іншими, або приєднується до когорти таких країн, як Словаччина, Литва, Угорщина, Польща ...
    Ви не задумувалися про те, як це вони "виживають" без тісної взаємодії з Путіним в галузі машинобудування і інших?

    Я повинен вибачитися, що не готовий зараз до серйозної дискусії, просто в цілому дуже неприємно здивований сюрпризами від пахана в дєнь защітніка єдіного (тепер знову) отєчества і бачу вцьому велику небезпеку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.24 | Доктор Про

     Re: В чому негатив

     Вболівальник пише:
     > Та Кучма тільки з своєї кишені міг би мабуть вдвічі вищу пенсію всій України цілий рік платити. :)

     Можливо.

     > Не розумію, чому для цього треба (!) з Казахстаном :) єдиний простір створювати.

     Казахстан є досить вигідним партнером дл України - головно корисними копалинами, потенційним ринком збуту товарів і як майданчик для доступу на ринки Центральної Азії.

     >
     > Взагалі, я в даному випадку, мабуть, ситуацію бучу в двох кольорах (чого, взагалі-то, стараюся в принципі не робити):
     > або Украина під керівництвом шевальє залишається в одному сортирі з
     > Казахстаном і іншими, або приєднується до когорти таких країн, як Словаччина, Литва, Угорщина, Польща ...

     Боюсь, не вийде тут "або-або". Захід буде
     плакати над нашою долею, але дасть спокійно вмерти. Абсолютно це ж саме можна сказати і про Росію. На мою думку, і в Москві зараз не йдеться про надзавдання "будівництва імперії"; завдання набагато прагматичніше - виживання.

     > Ви не задумувалися про те, як це вони "виживають" без тісної взаємодії з Путіним в галузі машинобудування і інших?

     Не варто перебільшувати масштаби економік згаданих країн. Можливо, певне виключення тут складає Польща - але до неї у Заходу завжди був особливий підхід. Згадати хоча б списання кількадесят мільярдів доларів боргів.

     >
     > Я повинен вибачитися, що не готовий зараз до серйозної дискусії, просто в цілому дуже неприємно здивований сюрпризами від пахана в дєнь защітніка єдіного (тепер знову) отєчества і бачу в цьому велику небезпеку.

     Тенденція була прозоро видно ще з часу візиту Путіна до Київа ( "а ми тут с вамі соплі жуєм!" - відповів Путін на запитання студентки в університеті що до об'єднання Європи.)
   • 2003.02.23 | Світлана

    Re: В чому позитив

    Вітаю з "новим" саюзом республік свабодних

    Путин: Добрый день, уважаемые коллеги!

    Мы вас коротко проинформируем о результатах нашей совместной работы, и, прежде всего, я хочу предоставить слово президенту Украины Леониду Даниловичу Кучме.

    Кучма: Я хотел бы от имени президентов Республики Беларусь, Казахстана, Российской Федерации и Украины зачитать заявление, которое мы выработали вчера и сегодня подписали.

    Мы, главы государств,

    стремясь содействовать экономическому и социальному прогрессу наших народов, повышению уровня их жизни, исходя из принципов устойчивого развития,

    принимая во внимание, что последовательное проведение экономических реформ в наших странах создало предпосылки для дальнейшего углубления многостороннего экономического сотрудничества и усиления интеграционных процессов,

    развивая положения Соглашения о зоне свободной торговли от 15 апреля 1994 года, подтверждая договоренности, выработанные на саммитах СНГ в Кишиневе и Киеве, а также свою решимость создать Единое экономическое пространство,

    заявляем о новом этапе экономической интеграции и начинаем переговоры по мерам, необходимым для формирования Единого экономического пространства.

    Результатом переговоров будет подготовка к сентябрю этого года соглашения о формировании Единого экономического пространства, согласованной экономической политике по ряду направлений, гармонизации соответствующего законодательства и создании единой регулирующей межгосударственной независимой Комиссии по торговле и тарифам.

    Конечной целью работы является создание Организации региональной интеграции.

    С этой целью Стороны учреждают совместную Группу высокого уровня и утверждают ее мандат.

    Москва, Кремль 23 февраля 2003 года.
   • 2003.02.24 | Demokrit

    Політична технологія Кремля або Ющ в небезпеці

    Угода розрахована на те, щоб на період виборів перевести суспільну дискусію в іншу тематичну площину - замість питання "Ти з владою
    чи з опозицією?" на першому плані буде "Ти за економічний союз
    з Росією чи проти?". В результаті, Західна Україна, яка принципово
    відкидає будь-яке зближення з Росією, починає радикалізватися.
    Центр починають обробляти аргмуентами на кшталт, "це прагматичний вибір продиктований економічною доцільністю" чи "ми йдемо шляхом Європи". Схід і Підень взагалі "млеет от удовольствия".

    Отже, провладний кандидат заробляє на союзі електоральні дивіденди у формі нових голосів на Півдні і в Центрі та підтримки комуністів у другому турі. Ющенко опиняється перед дилемою: 1) підтримати створення нової організації - фактично проявити непослідовність (ЄвразЕС він не підтримував), втратити чутливий до цього питання галицький електорат та розколоти власну фракцію (Тарасюк проти Порошенка?); 2) не підтримати - втратити будь-яку надію на голоси Сходу та Півдня, на налогодження відносин з Москвою
    перед виборами, та серйозно ризикувати втратою електорату й в оброблених мас-медіа Центральних областях. Тому головне питання -
    який в Юща зараз вихід?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.24 | Andrij

     Re: Якщо подумати, то в небезпеці таки Кучма та Ко

     Замість досягнення реального позитивного результату - відкриття ринку Росії для України - що зробив Кучма? Запросив якихось східних бюрократів до Києва. Ющенко каже дуже давно - реальна завада добрих стосунків з Росією - це теперішня влада. Замість прагматичного підходу до розвитку економічних відносин, Кучма та Ко намагаються пограбувати Україну, надурити Росію, та ще й порятувати свої власні зади від політичних загроз вдома. Все веде до СПАДУ торгівлі між Росією та Україною. Статистика свідчить саме про це. Як не дивно, саме за Ющенка припинилися міл'ярдні "позички" російського газу. Саме за Ющенка стрибнув в гору експорт українських товарів до Росії. Бандитизм вигідний кільком, влада закону вигідна всім.
    • 2003.02.24 | Зараза

     Re: Політична технологія Кремля або Ющ в небезпеці

     Интересно, что это только повышает шансы оппозиции. Слишком много народу станет разыгрывать любовь к России, на всех не хватит избирателей. С таким раскладом финал Ющенко-Тимошенко может стать вполне реальным.
    • 2003.02.24 | Боровик

     Re: Політична технологія Кремля або Ющ в небезпеці

     Ющенко ігноруватиме.
     Собака гавкає, а караван іде.
     Ніби то противника Ющенка не мали поля для маневру до цього?
     Вони не витримають дискусії в любій площині, тільки щоб дискусія була.
     Сама теза про протиставлення Ющенка по лінії Схід-Захід теж хибна і штучна. Ющенко - мало не типовий східняк з усіма атрибутами від походження о складу характеру і Захід здебільшого за ним іде не через те, що він східняк чи не східняк, а тільки через те, що на заході Ющенко краще зміг про себе сказати.
     Юля теж зі сходу і нічого, Захід вона зачаровувала. Кравчук із Заходу і то йому не завадило в 91-му прийти до влади. Проти нього стояв східняк Чорновіл, до речі.
     Сама дискусія про нову організацію неконструктивна, бо поки що стоїть питання енергоносіїв ребром - чи будуть вони коштувати одинаково для Уукраїни як і для росії та Казахстану? І чого це Ющенко буде прооти якщо нафта у нас подешевшає? Та в таких умовах ми просто завалимо Росію та півсвіту своєю дешевою продукцією. І позиція Ющенка та і кого завгодно щодо ЕврАзЕС грунтувалась саме на питання різниці цін на енергоносії.
     Тобто зараз виставлено на продаж "щось у чорному мішку" і розмови на тему "скільки заплатить за мішок Ющенко" мало вартують.


     Demokrit пише:
     > Угода розрахована на те, щоб на період виборів перевести суспільну дискусію в іншу тематичну площину - замість питання "Ти з владою
     > чи з опозицією?" на першому плані буде "Ти за економічний союз
     > з Росією чи проти?". В результаті, Західна Україна, яка принципово
     > відкидає будь-яке зближення з Росією, починає радикалізватися.
     > Центр починають обробляти аргмуентами на кшталт, "це прагматичний вибір продиктований економічною доцільністю" чи "ми йдемо шляхом Європи". Схід і Підень взагалі "млеет от удовольствия".
     >
     > Отже, провладний кандидат заробляє на союзі електоральні дивіденди у формі нових голосів на Півдні і в Центрі та підтримки комуністів у другому турі. Ющенко опиняється перед дилемою: 1) підтримати створення нової організації - фактично проявити непослідовність (ЄвразЕС він не підтримував), втратити чутливий до цього питання галицький електорат та розколоти власну фракцію (Тарасюк проти Порошенка?); 2) не підтримати - втратити будь-яку надію на голоси Сходу та Півдня, на налогодження відносин з Москвою
     > перед виборами, та серйозно ризикувати втратою електорату й в оброблених мас-медіа Центральних областях. Тому головне питання -
     > який в Юща зараз вихід?
    • 2003.02.24 | Доктор Про

     Кремлю зараз не до технолгій...

     Вже чим відрізняється нинішня кремлівська адміністрація від єльцинської - так це поглядом у перспективу хоча би на кілька років.

     А відкривається там досить невтішна картина.

     "Економічний ріст" скоро закінчиться сам по собі, - бо це, власне, і не ріст, а просто "броунівський рух" в результаті перерозподілу власності та ще й на фоні сприятливої зовнішньоекономічної кон'юктури. Руху ж в п е р е д(власне, росту) практично не було.

     Плюс перспектива гегемонії США з повним диктатом останніх на важливих для Росії ринках...

     Плюс депопуляція країни і перспектива швидкої втрати Далекого Сходу і частини Сибіру під китайською навалою...

     Так що спроба створення якогось економічного простору - це не "політична технологія"; швидше - Москва хоче створити "групу прориву" до світових ринків і до впливів на світову політику.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.02.24 | Shooter

      Цікаво

      Доктор Про пише:
      > Вже чим відрізняється нинішня кремлівська адміністрація від єльцинської - так це поглядом у перспективу хоча би на кілька років.
      >
      > А відкривається там досить невтішна картина.
      >
      > "Економічний ріст" скоро закінчиться сам по собі, - бо це, власне, і не ріст, а просто "броунівський рух" в результаті перерозподілу власності та ще й на фоні сприятливої зовнішньоекономічної кон'юктури. Руху ж в п е р е д(власне, росту) практично не було.
      >
      > Плюс перспектива гегемонії США з повним диктатом останніх на важливих для Росії ринках...
      >
      > Плюс депопуляція країни і перспектива швидкої втрати Далекого Сходу і частини Сибіру під китайською навалою...
      >
      > Так що спроба створення якогось економічного простору - це не "політична технологія"; швидше - Москва хоче створити "групу прориву" до світових ринків і до впливів на світову політику.

      Погоджуюсь зі всіма попередніми абзацами.

      Щодо останнього.
      Виходить, без України, Білорусі та Казахстану такий "прорив" неможливий, проте разом - можливий?

      Доречі, Ви звернули увагу на те, що планований "Економічний простір", згідно прогнозів самих "учасників", загальмує приєднання його членів до ВТО?

      Щодо самого ЕП, то мені здається, що базується він на чисто "хахляцькому" способі: гарно всміхаюсь, проте в кишені тримаю фіґу, знаючи при цьому, що мої співбесідники роблять те ж саме.

      Росія прагне не допсутити західні капітали на ринки решти - в прямій конкуренції російським капіталам нічого не світить. Решта ж навпаки зацікавлена (або має бути зацікавлена) в західному капіталі, котрий і кількісно, і якісно - на кілька порядків "кращий", ніж російський. Україна, знову ж таки, прагне запровадити зону вільної торгівлі, з Росією, насамперед, щоб здешевшити для себе вуглеводні.

      Одним словом, шансів, що створювана структура повторить долю СНД - достатньо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.24 | Shooter

       Сегодня в Женеве начинается работа Десятой Рабочей Группы по вст

       Сегодня в Женеве начинается работа Десятой Рабочей Группы по вступлению Украины в ВТО

       Сегодня, 24 февраля, в Женеве начинается работа Десятой Рабочей Группы по вступлению Украины во Всемирную торговую организацию.
       Украинскую делегацию возглавляет Министр экономики и по вопросам европейской интеграции Украины Валерий Хорошковский.

       Официальная программа Рабочей Группы начнется с ланча по приглашению Председателя Рабочей Группы по вступлению Украины в ВТО Серджио Марки.

       Во время ланча планируется обсуждение комплекса вопросов, связанных с проведением 10-го заседания Рабочей Группы, в частности, планов правительства Украины относительно обеспечения вступления Украины в ВТО, приоритетам повестки дня заседания Рабочей Группы, ожидаемых решений заседания, а также ориентировочного плана дальнейшей работы Рабочей Группы на 2003 год.

       В ланче будут принимать участие руководители ключевых делегаций-членов Рабочей Группы по вступлению Украины в ВТО, в частности, Постоянный представитель Австралии при ВТО Д.Спенсер, Постоянный представитель Бразилии при ВТО Л.Сейксас Корреа, Постоянный представитель Норвегии при ВТО К.Брин, Постоянный представитель Сингапура при ВТО В.Менон, Постоянный представитель США при ВТО Л.Дейли, Постоянный представитель Венгрии при ВТО Ш.Балаш и Постоянный представитель Японии при ВТО С.Ошима.

       Как сообщили Центру "ЛИГА" в Управлении связей с общественностью Министерства экономики и по вопросам европейской интеграции Украины, встреча с руководителем делегации ЕС состоится во вторник, 25 февраля, поскольку сегодня Постоянный представитель ЕС при ВТО К.Троян находится в командировке в Брюсселе. Во время встречи, которая состоится накануне заседания Рабочей Группы, планируется обсудить вопросы подписания двустороннего протокола и поддержки со стороны ЕС во время заседания Рабочей Группы.

       Также на сегодня запланировано заключение двустороннего Протокола о доступе к рынку товаров и услуг с Венгрией.

       Во вторник, 25 февраля, состоится общее заседание Рабочей Группы.
      • 2003.02.24 | Доктор Про

       Re: Цікаво

       "Вільного ринку" як такого не існує. І "вільний товарообмін" всеодно підпирається військово-політичною силою. Чим би був американський долар без військової могутності США? Гадаю, чимось суттєво іншим.

       Можливо, до ВТО більше шансів потрапити (власне, отримати нормальний доступ до світових ринків), спираючись на силу, аніж ретельно використовуючи всі приписи міжнародних організацій, яких - з упевніністю можна сказати - буде все більше і більше.

       Сюжет, який закручується навколо Іраку, обіцяє привести до того, що США одноосібно "регулюватимуть" світовий ринок. Це при тому, що світу реально необхідна нова архітерктура взаємної безпеки, оскільки ООН уже фактично не працює, а загроз стабільності у світі стало далеко не менше. Штати водночас начебто і роблять "корисну для світу" справу, але і "про себе не забувають".

       Протиставити цьому можна тільки військово-політичну потугу - більш нічого.

       Росії залишилось буквально кілька років, аби остаточно перетворитись на сировинний придаток : найбільше від "реформ" постраждало машинобудування, яке, зрозуміло, є основою військово-технічного потенціалу. Мало не щодня з товарної номенклатури "випадає" та чи інша здавалось би найпростіша продукція - від трансформаторів до станків - і яка вже ніколи не випускатиметься, а отже закупатиметься на Заході. За рахунок нафти, газу і лісу, звичайно...

       (До речі, якщо мої припущення загалом вірні, то скоро має бути "наїзд" на російських "сировинників" з перерозподілом ресурсів на користь машинобудування. Побачим за кілька місяці - тим більше, що після нової війни в Затоці(якщо вона буде) сировинна галузь буде в кризі і це буде чудовим приводом їй "допомогти". Наприклад, через націоналізацію.. Знову ж таки - під це потрібна буде певна іделогічна база - наприклад, квазісоціалістична...)

       Приблизно така ж ситуація і в Україні...

       Якщо не робити зараз щось нагально, то вже за пару років буде остаточно пізно.

       В економічному плані "вільний економічний простір" може дати певний "комулятивний ефект" і надати новий імпульс економікам цих країн - або принаймі, відтягнути час для реальної "перебудови".

       В політичному - це "наш отвєт" Заходу : якщо не впустите на ринки - ну тоді ми не винуваті! А Захід ще досить добре пам`ятає, що ще років 15-20 являв собою СССР.

       Можливо всіма цими обставини і пояснюється деяка "гарячка" з "єдиним економічним простором".

       Але при всій цій "гарячці" треба дуже холодно прораховувати всі кроки : ми можемо тут як суттєво виграти, так і програти. І для того, щоб цей проект гарантовано розвалився - це якраз треба тримами "фігу в кармані". Якщо не буде прийнятно рівня довіри між учасниками "концесії" - ну тоді шкода й праці....

       Тут цікава річ що до Ющенка : Москва зараз сама мала б бути зацікавлена у встановленні нормальних інформаційних контактів з ним, - принаймі як з "акумулятором" настроїв значної частини населення України.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.02.24 | Shooter

        Так багато слів заради підтвердження єдиної тези:

        Доктор Про пише:
        > "Вільного ринку" як такого не існує.
        ;):

        Вільний ринок існує, як мінімум, всередині певних геоглобальних економічних угруповувань типу ЄС. Звичайно, це не "анархічний" ринок, а сильно зарегульований, проте з ОДИНАКОВИМИ КОМПРОМІСНИМИ ПРАВИЛАМИ ГРИ для всіх її учасників.

        >І "вільний товарообмін" всеодно підпирається військово-політичною силою. Чим би був американський долар без військової могутності США? Гадаю, чимось суттєво іншим.

        Гм..а що так на Японію глянути? Чи на Німеччину?
        Українська армія в кілька разів потужніша за сумарну армію перерахованих.
        Росія ж легко може і 20 разів окупувати згадані - а толку?

        Думаю, варто погодитися на тому, що АБСОЛЮТНО на першому місті стоїть економічний розвиток тієї чи іншої країни. А не мілітантна потуга. Останнє, доречі, намагався довести совіцький союз - де він зараз?

        > Можливо, до ВТО більше шансів потрапити (власне, отримати
        нормальний доступ до світових ринків), спираючись на силу

        упс...Вірменія і Молдова - страшенно сильні. безмежно. загрозливо можна сказати

        > Якщо не робити зараз щось нагально, то вже за пару років буде остаточно пізно.

        Повністю згоден

        > В економічному плані "вільний економічний простір" може дати певний "комулятивний ефект" і надати новий імпульс економікам цих країн - або принаймі, відтягнути час для реальної "перебудови".

        Вільний економічний простір за участю згаданих може дійсно назавжди відтягнути "час перебудови". І забетонувати за згаданими назавжди стан країн-виробників сировини та напівфабрикатів. Причому, Росія, котра цієї сировини має в кілька разів більше, ніж решта, диктуватиме свої умови, перетворюючи решту в "сировинні/переробні придатки сировинного придатку" Європи.

        > В політичному - це "наш отвєт" Заходу : якщо не впустите на ринки - ну тоді ми не винуваті! А Захід ще досить добре пам`ятає, що ще років 15-20 являв собою СССР.

        Верхню Вольту з нуклеарною зброєю.

        > Можливо всіма цими обставини і пояснюється деяка "гарячка" з "єдиним економічним простором".

        Я би причину бачив в іншому. Росія користається слабкою сировинною базою решти, "еліта" ж решти, боячись втратити владу і награбоване майно, згідна на все.

        > Але при всій цій "гарячці" треба дуже холодно прораховувати всі кроки : ми можемо тут як суттєво виграти, так і програти. І для того, щоб цей проект гарантовано розвалився - це якраз треба тримами "фігу в кармані". Якщо не буде прийнятно рівня довіри між учасниками "концесії" - ну тоді шкода й праці....

        > Тут цікава річ що до Ющенка : Москва зараз сама мала б бути зацікавлена у встановленні нормальних інформаційних контактів з ним, - принаймі як з "акумулятором" настроїв значної частини населення України.

        Я би так підсумував. Україні вигідний вільний ринок формату чотирьох. Проте лише у формі тимчасового рішення, "для підтримки штанів". Всі ж зусилля повинні бути спрямовані на те, щоб стати хоча би асоційованим чи яким там учасником EU, EEA, EMU, в кінці кінців.

        Чи є це реальним?

        Все ЩЕ є реальним. Проте, якщо законсервувати даний стан, то через 10 років вже буде абсолютно пізно (для України) щось змінювати .
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.24 | Shooter

         І про фіґу в кишені

         А.Орел: вчерашнее заявление "четырех" не меняет внешнеполитический вектор Украины

         Вчерашнее заявление четырех президентов Украины, России, Беларуси и Казахстана о создании в будущем зоны свободной торговли в рамках СНГ не меняет внешнеполитический вектор Украины на евроатлантическую интеграцию, – заявил на брифинге в понедельник заместитель Главы Администрации Президента Украины Анатолий Орел.
         По его словам, достигнутые договоренности имеют "исключительно" экономическую направленность. "В этих документах вы не увидите ни одного политического положения", – заверил он.

         Как передает корреспондент Центра "ЛИГА", при этом А.Орел подчеркнул, что заявление президентов не предусматривает создание межгосударственных структур или объединений.

         "Речь идет о том, каким образом нам войти в Европу – голыми и босыми или войти с достоинством при наличии привлекательной экономики, работающих предприятий и зажиточных людей", – сказал он.

         Именно это, по словам А.Орла, является главной целью заявления "четырех" в Москве.

         LIGA ONLINE

         ___________________________

         Enjoy, так би мовити :):
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2003.02.24 | Shooter

          І про те ж в іншій one

          Будущее совместное экономическое пространство Украины, России, Беларуси и Казахстана будет строиться на принципах и правилах ВТО, - заявляет А.Орел

          Во время встречи президентов Украины, России, Беларуси и Казахстана была достигнута договоренность о том, что будущее совместное экономическое пространство будет строиться на принципах и правилах Всемирной торговой организации (ВТО), – сообщил журналистам заместитель Главы Администрации Украины Анатолий Орел.
          По его словам, общим критерием отбора концептуальной модели будущего соглашения должна быть демократичность, рыночность и соответствие международным стандартам, - передает корреспондент Центра "ЛИГА".

          "Должны быть учтены в полной мере все обстоятельства, которые выходят из будущего участия сторон в ВТО", – добавил А.Орел.

          LIGA ONLINE
        • 2003.02.24 | Доктор Про

         Зменшим кількість слів...

         Загалом в чомусь маєте рацію, в чомусь - ні... на кожний аргумент можна знайти контраргумент - та і хто зараз все знає напевне?

         Не хотілось би далі продовжувати теоретичну суперечку про "вільний ринок" - це річ спеціальна і надовго. Волів би що все так і залишилось "розмито" : з одного боку... з іншого боку... - здається в цьому буде більше істини, ніж в "остаточно" поставленій крапці.

         Але, гадаю, дві речі треба було би зараз прийняти:

         1. Якщо узгоджувати якісь "правила гри" в "четвірці", то вони повинні бути максимально сумісні до правил Європейського Співтовариства - принаймі це згодом полегшить вступ туди - по перше; а по-друге гарантуватиме від можливої "гегемонії" Росії.
         2. Зараз - принаймі до вересня - в Росії існуватиме сприйнятливий "інформаційний фон" що до України. Варто було би цю можливість використати для активного поширення позитивної інформації про Україну - така собі "інформаційна інвестиція". Хай так як буде далі, а це може привести позитивгний результат за будь-якого розвитку подій.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2003.02.24 | Shooter

          Досягенення компромісу - завжди приємне. ;) (-)

         • 2003.02.24 | Shooter

          Кілька думок Бродського щодо проблематики

          "На практике это будет означать, что экономика других стран будет работать по правилам, продиктованными Россией", – считает Михаил Бродский. По его словам, "полная свобода в передвижении товаров при условиях, когда российская продукция производится на энергоносителях, в несколько раз более дешевых, чем украинская, означает лишь одно – многочисленные банкротства украинских предприятий и резкий рост безработицы".

          Лидер партии отметил: "Когда-то бездумно рвали экономические связи, но еще более безумно стараются их в данное время восстановить. О свободном передвижении товаров можно говорить лишь при двух условиях: или Россия свои внутренние цены на энергоносители повышает до мировых, или продает их Украине по внутренним ценам. Ни на первое, ни на второе Владимир Путин не пойдет. Леониду Кучме здесь его не переубедить".

          Михаил Бродский считает, что в переговорном процессе о создании нового интеграционного объединения Леонид Кучма не сможет отстоять ни интересы Украины в целом, ни интересы украинских товаропроизводителей. По его словам, чем чаще встречаются президенты, тем хуже для Украины складывается сотрудничество с Россией.

          Он отметил, что в прошлом году экспорт Украины в Россию сократился приблизительно на 12-15%, в то время как российский экспорт в Украину вырос на 6%. Это, по словам лидера партии "Яблуко", свидетельствует о том, что "Кучма провалил работу и в российском направлении". "В этой ситуации оптимизм вселяет лишь то, что потери на российском рынке заставляют украинцев искать выход на другие рынки, прежде всего европейский. И это полезно для нашей экономики", – считает он.

          М.Бродский предполагает, что Президент России может иметь на своего украинского коллегу какой-то компромат, которым и шантажирует его. Этим, по его мнению, может объясняться "уступчивость украинского главы государства". Он также считает, что Президент Украины "спекулирует на интеграционной тематике, популярной у значительной части граждан, учитывая свои "сокровенные мечты о третьем сроке". "Отныне спадет пелена с глаз тех, кто еще верит в заявления Леонида Даниловича о европейском выборе. Кучма – евроазиат", – резюмировал Бродский.
   • 2003.02.26 | Vbolival'nyk

    Пенс1йний 1 1нш1 фонди

    Доктор Про пише:
    >За нормальних умов вільна торгівля означатиме значне збільшення екпорту в Росію і відповідно відрахувань до пенсійного фонду.

    Да, наверное
    "зб1льшення экспорту в Рос1ю"
    позволит также повысить и пособие пострадавшим от Чернобыля, ведь сейчас лыстоноша приносит ежемесячно по 1 гривне с копейками. Q-чмо больше не мог с этим мириться и поэтому заключил договор с тремя корешами. После перехода на единую валюту, есть надежда, что доплата к пенсии в зоне заражения повысится как минимум до уровня 10 рос рублей.
 • 2003.02.23 | Світлана

  Re: Київ - столиця postСССР.

  Ви пищите -В самій ідеї розширення ринку немає нічого поганого.
  *Всяка економічна залежність стає політичною. Єдиний економічний простір стає єдиним політичним.
  - чітко витримувати лінію на європейську інтеграцію.
  *Про яку європейську інтеграцію ви мрієте ?
  Україна в силу інфальтивності свого населення, внутрішньої окупації, інформаційної війни, яку програла Росії навіть не почавши її, вже не є фактично суб’єктом міжнародно права. Як це не сумно, ми програли. Те що зараз відбувається в Москві є юридичним закріпленням політичних реалій. Україна - держава нездійснених мрій і невикористаних можливостей. В природі перемогає більш агресивний організм. Такий закон природи. Втрачено час. Життя іншого шансу не дасть. Та й героїв - мучеників не видно
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.23 | Клевинджер

   Re: Київ - столиця postСССР.

   так ведь все это радует.
  • 2003.02.24 | Доктор Про

   Нормальні герої завжди ідуть в обхід.

   Світлана пише:
   > *Всяка економічна залежність стає політичною. Єдиний економічний простір стає єдиним політичним.

   Для того, аби позбутися еконимічної (і політичної) залежності один від одного, слід, очевидно, переселитися на Марс.

   > *Про яку європейську інтеграцію ви мрієте ?
   > Україна в силу інфальтивності свого населення, внутрішньої окупації, інформаційної війни, яку програла Росії навіть не почавши її, вже не є фактично суб’єктом міжнародно права. Як це не сумно, ми програли. Те що зараз відбувається в Москві є юридичним закріпленням політичних реалій. Україна - держава нездійснених мрій і невикористаних можливостей. В природі перемогає більш агресивний організм. Такий закон природи. Втрачено час.

   Певна (і то досить велика) частина населення України схильна до мазохізму. Видно, недарма зачинатель жанру Зохер Мазох був зі Львова.

   Яж дам дещо іншу візію : вся путінська політика що до України - це намагання виправити ті грубі помилки, які допустив Єльцин. Нинішня ідея економічного простору - це визнання реалій з боку Москви і ролі України на постсовітському просторі, у Європі, у світі. Але зараз "архіважно" конкретне наповнення проекту.

   >Життя іншого шансу не дасть.

   Проблема нинішнього світу скоріше в протилежному - надто багато шансів. Він настільки швидко змінюється, що втрачається орієнтація. Ну ніякої стабільності!

   >Та й героїв - мучеників не видно

   Нормальні герої завжди ідуть в обхід.
 • 2003.02.23 | Чучхе

  Найпоказовіший приклад повного політичного банкруцтва СНД

  Найпоказовіший приклад повного політичного банкруцтва СНД -- це його голова.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.24 | УКРАЇНЦІВ В ДЕРЖАВІ УКРАЇНА ... Смогитель Вадим\\\\\\\\\\\\\\\

   Re: Найпоказовіший приклад повного політичного банкруцтва

 • 2003.02.23 | Andrij

  Re: Нащо Україні два спільних ринки з Росією?

  Нагадаю, Україна ВЖЕ підписала в рамках СНД угоду про спільний ринок кілька років тому. Єдина проблема - Росія відмовилась виконувати ту угоду. Тепер підписується ще одна угода, з незрозумілим "центром" в Києві. Кому все це потрібно? Нащо Україні потрібен якийсь "центр", на який треба витрачати реальні українські кошти? Тепер на додаток до українських "шевальє", вулиці Києва також перекриватимуть для кортежів "партнерів" з Білорусі, Росії, та Казахстану. Вся ця метушня закінчиться тим, що Росія з першого-ліпшого приводу плюне на всі урочисті "угоди", на перекриє свій кордон для українських товарів.
 • 2003.02.23 | Адвокат ...

  "Ґентос",-- допоможе! Негайно до аптеки!!! ;-) ( - )

 • 2003.02.24 | Смогитель Вадим\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

  Re: Таракане Lenовичу, при зустрічі - РОЗЧАВЛЮ гниду в чорному

 • 2003.02.24 | Доктор Про

  Я вас не поважаю

  Все, що ви робите тут на форумі, веде до розбрату між Україною і Росією. Тому для мене ви не існуєте.
 • 2003.02.24 | Пингвин

  Re: Київ - столиця postСССР.

  Итак, свершилось. Недавно возведенный в ранг «главного совка», президентУкраины Леонид Данилович Кучма, прибыл в Москву на встречу со своими друзьями, чтобы отпраздновать вместе с ними праздник страны, которой давно нет, а также попытаться, подобно полоумному Франкенштейну, реанимировать ее хладный труп.

  Друзья и коллеги по гальванизации покойников у нашего Гаранта те еще. Пучеглазая рыба Путин, холодный и расчетливый гэбэшный монстр, который за несколько лет правления создал в России законченное полицейское государство. Усатый „белорусский Гитлер” Ляксандра Рыгорович Лукашенка, в свое время комиссованный из армии как психически нездоровый, при котором каждый год тысячи белорусов пропадают без вести. И лукаво прищуренный хан Нурсултан, который, справедливости ради, пытается сохранить в стране видимость демократии, но и не особо скрывает, что все это – ширма, призванная облагородить феодальные порядки и всевластие в Казахстане одного семейного клана.

  И вот эта публика, заслуженное место которой не в кремлевских палатах, а вблизи тюремной параши, обьявляет во всеуслышание о планах по созданию «единого экономического пространства» и «зоны свободной торговли» на территории бывшего СССР. Ох, и удачен же термин «зона» - что еще получится из слияния российской монархии (где, по слухам, каждый олигарх обязан отдать Путину 10% своих доходов, а иначе – быть ему лишенным всего имущества, изгнанным в Лондон и обвиненным в пособничестве чеченцам), белорусской диктатуры, казахского ханства и украинской олигархо-мафиозной банановой республики?

  Что же повлияло на подобные действия Гитараста Лени, как ласково называют его подданные?

  Ни для кого не секрет, кто правит нашей страной в последнее десятилетие. Партийную „элиту” сменили молодые хищники из комитетов комсомола, ушлые «цеховики» и уголовные авторитеты, успевшие сменить спортивные костюмы и кожаные куртки на костюмы от Версаче. Они в одночасье стали хозяевами всего и вся, загнав процветающую страну в нищету – и еще большие страх и бесправие, чем когда-либо за времена Союза…Результат их правления – грязь и разруха, уменьшение населения Украины не на тысячи – на миллионы (представьте себе, что целый Киев исчез с лица земли!) Бомжи и наркоманы, заполонившие улицы, веерные отключения электроэнергии новыми хозяевами облэнерго, жизнь на грани физического выживания для половины украинцев…Даже успехи в экономике и робкое улучшение жизни в последние годы обьясняются очень просто: падать дальше было некуда. И к тому же сами наши нувориши вышли на новый уровень накопления капитала – теперь им нужно грабить нас цивилизованно. Там, где им нужно, быстро отстреливают бритоголовых «рыночных бригадиров» - нас будут тепер культурно «разводить» налоговый инспектор и боец «Беркута». Для „них”. Мы будем есть отравленные продукты «их» производства, читать отцензуренные газеты «их» издательств, жить в рамках, строго прописанных «по понятиям», установленным «ими» для нового украинского общества – мафиозно-феодально-капиталистического, на фоне которого Колумбия отдыхает. Не нравится – пожалуйста, на стройках Чехии или фруктовых плантациях в Греции еще полно мест…

  Но в последнее время что-то тревожно стало «паханам» - пускай некоторых из них уже официально упоминают в рейтингах богатейших людей Восточной Европы. Так уж неудачно для них сложилось, но неумолимые процессы глобализации, ужесточение контроля за отмыванием денег и торговлей оружием заставили цивилизованный мир обратить внимание на то, как в географическом центре Европы резвятся новомодные доны Корлеоне. При этом с беспринципностью, о которой и сам Крестный Отец сказал бы – infamita! – они «ложатся» то под сам Запад, то под Россию – в зависимости от того, сроки отдачи каких долгов приближаются в данный момент.

  Так уж карта легла, что в последнее время имидж Украины оказался испорчен донельзя. Тут вам и Мельниченко с его диктофоном, и трагедия с «тушкой» и нашими меткими ракетчиками, и «кольчужные дела»…Не говоря уже о скниловской катастрофе, «кровавом угле», добываемом на украинских шахтах, и тысячах, миллионах больших и маленьких бед, неудач и неурядиц, которые клеймят позором наши власти как в глазах собственного народа, так и перед развитыми странами.

  Слава Богу, не один лишь Запад обозлился на наших правителей, и не только санкции FATF способны напугать кучманоидное племя…Последние выборы, когда оппозиция набрала де-факто большинство голосов, и лишь благодаря подковерным играм властей не смогла «оседлать» парламент, прозвучали громкой оплеухой Гаранту и компании. При этом присутствие наблюдателей и небезразличие общественности привели к тому, что у оппозиции, по независимым оценкам, «отъели» лишь 2-3%, что в нашей стране можно считать ну просто торжеством демократии и закона! А президентские-то выборы не за горами! И не гарантия, что даже бросив все силы на поддержку прокучмовского кандидата (которым, скорее всего, будет донецкий уголовник Янукович), власть сумеет нейтрализовать единого кандидата от оппозиции, которым, скорее всего, станет Ющенко.

  Правда вот, есть у нас в Украине грустная тенденция попадания в автомобильные катастрофы неприятных власти людей (список можете составить сами)…Но кто гарантирует режиму, что в таком случае вышедший на улицы народ не повесит Гитараста на первом же фонаре? Поостеречься бы…Дополнительных гарантий поискать.

  И понятное дело, желающие дать такие гарантии сразу же находятся. Два урода нашли друг друга по брачному обьявлению. Кучма и Путин – вот основные игроки. Потому как бесноватый Лука и казахский вождь здесь играют скорее роль статистов. Массовочки для интерьера. Ну разве что утешатся, посчитав, что именно они выступили в роли свахи.

  Украина… Понятно, что для нынешних ее правителей путь на Запад закрыт. Кое-кто уже невыездной вроде экс-нефтяника, а ныне нардепа Волкова (арестуют немедленно в любой стране ЕС, как минимум, за отмывание денег), а остальные станут таковыми после ухода из властных структур. Пример двух Паш – Лазаренко и Бородина – стоит перед глазами… Неохота им в камеру, ох неохота. И нечем откупаться от Запада, Евросоюз занят своим расширением, а тупорылому герою вестернов Бушу с Хусейном бы разобраться. И бизнес западный не станет вступаться – в свое время не дали ему здесь «набрать высоту», выпихнули из интересных отраслей, задушили налогами и бюрократией…Не тот вес у него нынче, и не те аппетиты – быть бы живу. И не до дальнейшего развития: нужно быть полнейшим Буратино, чтобы зарывать свои золотые в нашей Стране Дураков… Так что остается один путь у нашего блудного Лени – в Москву! На поклон к Вовочке Путину и его камарилье. Они же «свои», такие же совки…Они не брезгливы. Они готовы вкладывать в Украину деньги, выдоенные раньше из наших же карманов. Они циничны, словно удавы, и небрезгливы, как патологоанатомы. И не стесняются общения с навозной Кучмой: это – их большая политика.

  Россия. Похоже, сейчас она достигла максимума возможного при ее экономическом потенциале. Все, чего можно было добиться как либерализацией экономики, так и ее жестким перераспределением, уже сделано. Рынок насыщен и «устаканен». Те проблемы, которые можно было решить, решены, а нерешенные…да хрен с ними! Неперспективные регионы, пьянство, разруха, дотационная экономика, на 25% сидящая «на игле» нефтегазовых иньекций. И сытая Москва, простирающая крылья двуглавых орлов над страной под звуки гимна эсэсэсэрии…И кагэбэшники на ключевых постах в регионах. И суды над инакомыслящими – за шпионаж якобы.

  Так что на «внутреннем рынке» Путину уже ничего не решить. Да и нужно ли? Пускай Чечня – есть где армию тренировать. Пускай на улицах «мочат черномазых» скинхеды – отличное пополнение растет для частей спецназа. Пускай растлением детишек занимаются попы-педофилы – зато Алексий Второй исправно делится безналоговыми доходами от торговли водкой и ловли рыбы…Нечего менять. Олигархи были непослушные – так иных уж нет, а те далече. И методы похожи на украинские, - только не автомобили на пустынной дороге с грузовиками сталкиваются, а вертолеты падают. А так – просто дежа вю какое-то.

  Поэтому властям России нужно теперь на долгую перспективу – годков на пять, а то и десять, - поиграть в собирателей земель. Утолить ностальжи пьяного Ивана восстановлением Союза, того самого страшного медведя, который пугал «этих буржуев». Пьяная слеза от умиления катится в стакан с водкой…

  Да, с экономической точки зрения толку путинцам от Украины – ноль, разве что полный контроль над газовой трубой. Но это только с глобальной точки зрения. А в отдельных сферах бизнеса любое взаимопроникновение крайне выгодно для россиян и смертельно для украинцев – ведь в экономике северного соседа крутится намного больше денег, и это – обьективная реальность. Да, надо бы им и украинский язык окончательно удушить – ведь Украина и так представляет собой огромный рынок для российских издателей книг и газет, продюсеров теле-и кино-фильмов, разных телепаскудств типа «Алчности» или «Слабого звена». На концертных площадках вовсю резвятся престарелая примадонна со своими молодыми жеребчиками, победно прокладывают себе дорогу разная борисомоисеевщина да «радио Шансон». Так пусть, мол, уважаемые украинцы платят еще больше за то, что мы снисходительно позволяем себе культурную экспансию на их территории…Ведь их правители сами обьясняются на «апщипанятнам», зачем им хранить свою культуру и родную речь?

  Отака хуйня, малята. Брак по расчету. После которого, как это часто бывает, нормального, без невосполнимых потерь, развода уже не добиться. Брак двух запойных алкашей, из которых один по отдельности еще мог бы вылечиться, но вдвоем – никак…

  Народ Украины, знаешь ли ты обстоятельства, препятствующие заключению брака?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.24 | Адвокат ...

   Вдала стаття.

   Перепрошую,-- а хто автур?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.02.24 | Пингвин

    Re: Вдала стаття.

    Вибачте, але моє ім'я тут знати зовсім не обов'язково:)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.24 | Адвокат ...

     Перепрошу! Зовсім не мав наміру розкривати Вашого ніку.

     Прийміть мої щирі поздоровлення! :):
   • 2003.02.25 | Рюген

    Убирай - не убирай, а граненые национал-социалистки все равно

    торчат. Лексика у них действительно заметная - кривоногая, что ли? Специально с ними познакомлюсь, чтобы спросить, откуда такая исступленная стервозность.
    Интересно и другое. Б.Березовский имеет сайт грани.ру. Газетка Мороза - Грани+. Совпадение? А как тогда встречи с Мельниченко? Как "левый поворот" в его политике в России? Теперь певец советского милитаризма, "соловей Генштаба" Саша Проханов с украинскими нацюками под одной крышей! Это класс!
    Так вот вопрос: Березовский подкидывает Морозу денег или сам его доит? По деньгам вернее первое, но старательность украинских национал-социалистов такова, что они сами готовы приплачивать. А этим грех не воспользоваться. Во всяком случае, баловать их смысла нет.
  • 2003.02.24 | DevRand

   дякую, дуже хороша стаття (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.02.24 | Пингвин

    Re: дякую, дуже хороша стаття (-)

    Приємно це чути, пане DevRand. Здається, більше року минуло з нашого останнього діалогу на Майдані:)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.24 | ****

     А, вот как надо писать , чтоб понравилось :) (-)

  • 2003.02.25 | Тестер

   Re: Дуже гарно. Коротко і ясно. Дякую!(-)

 • 2003.02.24 | Костя П.

  Komentarz polski

  http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_030224/swiat/swiat_a_2.html


  Jacek Cichocki, Ośrodek Studiów Wschodnich


  Prezydent Władimir Putin ma marzenie o reintegracji gospodarczej obszaru byłego Związku Radzieckiego, tymczasem pomysły przekształcania WNP co jakiś czas ożywają, a potem giną śmiercią naturalną. Cztery państwa, które teraz porozumiały się w tej kwestii, tak bardzo różnią się pod względem politycznym i gospodarczym, że znów nie rokuje to zbyt dobrze. Putin wspomina o nowej organizacji na wzór UE, chociaż nie bardzo wiadomo, co to ma oznaczać - mamy bowiem próbę zachowania dominacji Rosji i zabezpieczenia jej interesów. Na dodatek Rosja nie jest krajem na tyle bogatym, by przekazywać fundusze strukturalne na rzecz wyrównywania poziomów. Mam wrażenie, że porównania z UE to chwyt propagandowy, zastosowany z myślą o wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Rosja chce pokazać, że co prawda UE się rozszerza, ale "my też mamy pomysł na integrację po naszemu, my też nie zostawiamy sojuszników". NOT. J.K.
 • 2003.02.24 | Бонга-Монга

  не "МОВОЮ НАРОДА" а "ФАНТАЗИИ И КОШМАРЫ СТАРОГО ИМПОТЕНТА"! :-)

  LEN жаловался:
  > "Трахаться с одним соседом но хотеть выйти замуж за другого".

  типичные фантазии и кошмары старого импотента - то ему кажется что она с ним трахается, то ему кажется что она за другого замуж выходит.
  :-)


  ОНА УШЛА ЛЕН! НАВСЕГДА! Пойми это и не мучься!
 • 2003.02.24 | Клевинджер

  Теория и практика. После выходного.

  КРЕМЛЕВСКАЯ МЕЧТА

  Четыре президента сочинили новый экономический союз

  • Екатерина ГРИГОРЬЕВА, Елена ЗАГОРОДНЯЯ, Игорь МОИСЕЕВ


  Праздничная встреча президентов России, Украины, Белоруссии и Казахстана по случаю "мужского" праздника 23 февраля ознаменовалась политической сенсацией. Президенты подписали заявление о создании Единого экономического пространства. Причем в один голос заявили, что это не отменяет предыдущих экономических соглашений между странами "четверки" и не является концом СНГ. Кроме того, в политический обиход введена новая аббревиатура - ОРИ (Организация региональной интеграции).

  Замысел такой: должна быть создана некая независимая от национальных правительств комиссия, которая займется созданием условий для свободного и равноценного передвижения товаров на территориях всех четырех государств. Конечная политическая цель - Организация региональной интеграции, которая возникнет на базе зоны свободной торговли.

  - С инициативой выступил президент Казахстана Нурсултан Назарбаев, с одной стороны, а с другой - Леонид Кучма как нынешний глава СНГ. Казахстан говорит, что вектор экономической политики с Россией настолько схож, что можно подумать о более совершенных формах интеграции, - сообщил "Известиям" министр экономического развития и торговли Герман ГРЕФ.

  "Дай бог, чтобы у нас в этот раз все красиво получилось", - при полном согласии трех коллег заявил Нурсултан Назарбаев. Получится или нет - определится к сентябрю, к этому сроку должны быть подготовлены необходимые юридические соглашения. Принципиальный момент - какую степень независимости получит комиссия по тарифам и насколько обязательными для исполнения будут ее решения.

  В мире есть всего 4 формы региональных интеграционных объединений. Первая - зона свободной торговли, где внутри - беспошлинная торговля. Вторая - Таможенный союз, т.е. там, где внешнеэкономические функции вынесены в наднациональный орган и внутри полностью гармонизировано экономическое пространство. Третья - региональные интеграционные организации. Четвертая форма - валютные союзы. "Воскресный квартет" эксперты уже назвали попыткой совместить второе и третье с возможным выходом на четвертую форму. Во всяком случае, эксперты этого не исключают. Однако Греф заверил, что "про выход на четвертое речи не идет, и ни на одних консультациях о валюте речи не было".

  Наиболее реальных причин для подобной "постсоветской" экономической интеграции две. Первая - политическая. Кремль вот уже больше года исповедует применительный к бывшим сожителям по соцлагерю принцип прагматизма и экономической выгоды. Никаких имперских замашек, никакой демонстрации силы. Вам нужны деньги и развитая экономика? Вот и пускайте российский бизнес на свои предприятия. Вам нужны эффективные транспортные системы? Давайте вместе создавать консорциумы. Вам нужны рынки сбыта? Не мудрите с пошлинами для российских товаров. Эту политику можно назвать еще путинско-волошинской, поскольку именно глава президентской администрации Александр Волошин с определенного момента стал уделять особое внимание сначала Украине, а потом и другим просторам бывшей общей Родины.

  Причина вторая - экономическая. В частности, маячащая перед всеми странами (кроме Белоруссии) перспектива вступления во Всемирную торговую организацию. Разговоры о синхронном вступлении в ряды ВТО России Украина и Казахстан ведут постоянно. "С Казахстаном полгода назад мы полностью договорились о синхронизации действий, - сообщили "Известиям" российские участники переговоров по ВТО. - Сложнее с Украиной. Они вели переговоры самостоятельно, и ряд позиций, по которым они предварительно договорились, подписав примерно 8 протоколов, очень серьезно противоречат нашей позиции".

  - Если мы сейчас не договоримся, то дальше договариваться будет невозможно, - считает Греф. - Ни о каком едином экономическом пространстве речи будет вести нельзя в силу того, что возможностей для проведения единой экспортно-импортной политики не останется. Президенты и члены правительств трех стран понимают: нам надо вступать в ряды ВТО на гармонизированных условиях, и после вступления у нас есть уникальный шанс организовать единое экономическое пространство.

  Еще один фактор "ускорения" экономических процессов связан с таможенной границей. Либо ее нужно строить по госгранице России, а из нее вытекает все остальное типа пограничного и паспортного контроля. Это огромные затраты, нести которые у России сейчас нет ни сил, ни желания, да и огромное время - 7-тысячную границу с Казахстаном в одночасье не закрыть, не говоря уже о политических последствиях. Значит, нужно решать, что делать всем вместе. Решили создать "квартет".

  Раньше как было? - говорят участники "квартета". - Собрались, побратались и разошлись. А сейчас - собрались и подписались, что будем делать то-то и то-то. А для этого - наделяем мандатом рабочую группу высокого уровня, дается чрезвычайно короткий срок до сентября". Кто будет представлять Россию, пока не решено, предполагается, что эмиссаром станет либо вице-премьер Виктор Христенко, либо министр экономразвития Герман Греф.

  Как будет соотноситься новый "квартет" с массой уже существующих в Содружестве организаций, начиная от самого СНГ и заканчивая ЕвразЭСом? По словам Назарбаева, "мы впервые не с политики, сверху начинаем, а потом начинаем выстраивать всю конструкцию, - мы с фундамента начинаем". "Фундамент" в виде зоны свободной торговли заложить уже пытались неоднократно - это цель и СНГ, и ЕвразЭС, и действующему в противовес московскому влиянию объединения ГУУАМ. Во всех случаях - одна и та же проблема, каждое из государств пытается вложить в термин свое значение и оставить за собой как можно больше привилегий.

  Проблема в том, что экономическая гармонизация снова может разбиться о политические амбиции президентов. Чтобы новая структура заработала, необходимо, например, чтобы Лукашенко перебанкротил от 30 до 50 процентов своей экономики, а Кучма перестал ждать немецких или американских денег, согласивший на российский капитал. Не говоря уже о синхронной бюджетной, фискальной, налоговой политике и близких макроэкономических паказателях (скажем, по итогам прошлого года инфляция в России была 15%, а в Белоруссии - как минимум, 30). Экономисты считают, что наиболее легко процесс унификации пройдет с Казахстаном, который по некоторым сферам даже обгоняет Россию. С Украиной сложно, но можно. Тяжелее всего будет с Белоруссией. Правда, источники, близкие к Кремлю, на это говорят: если к сентябрю кто-то не захочет подписывать соглашение или окажется не готов, - значит подпишет 2 или 3 страны.

  Ректор Академии народного хозяйства Владимир Мау в беседе с "Известиями" затруднился оценить экономические последствия создания экономического пространства четырех государств для России. "Такое единое экономическое пространство сложно для реализации, - говорит Владимир Мау, - А дать оценку ему можно будет по истечению некоторого времени, когда станут понятными три основных момента. Во-первых, как будут сформированы таможенные положения союза. Во-вторых, насколько реально будут скоординированы шаги Украины, Белоруссии, Казахстана и России при вступлении во Всемирную организацию. И, в-третьих, нужно понять, как соотносится решение создания четырехстороннего союза с позициями России по присоединению к единому европейскому экономическому пространству".

  Глава Экспертного института Евгений Ясин видит в создании нового экономического "квартетfи плюсы, и минусы. "Россия в этом союзе получает дополнительные рынки. Важно помнить, что российские товары за пределами СНГ, на других зарубежных рынках встречают не очень благожелательно, а на рынках этих четырех стран наши товары уже известны и принимаются нормально - сказал Евгений Ясин "Известиям". - "Россия в определенном смысле сильнее этих трех стран. К примеру, она сильнее в области топливно-энергетических ресурсов. Для России выгоднее продавать эти товары за пределами СНГ. При условии союза может возникнуть ситуация, когда мы будем продавать эти ресурсы внутри него и терять приличные доходы. Другой "минус" заключается в валютной части. Я слышал, что уже собираются внутри этого союза создать единую рублевую зону. Меня это настораживает, так как национальная валюта - это национальная ответственность. И я не думаю, что Украина, Белоруссия или Казахстан готовы к тому, чтобы разделить ее. Существование единой рублевой зоны, на мой взгляд, будет возможно только при очень жестком контроле со стороны Центрального банка. Нет никакого сомнения, что это должен быть российский Центробанк. В таком случае, другие участники союза могут почувствовать некоторые ущемления их прав, соответственно, могут возникнуть и разногласия".

  Как сообщил "Известиям" председатель Национального банка республики Казахстан Григорий Марченко, "если рубль будет дальше укрепляться, то и тенге будет укрепляться; это важно с точки зрения интеграции".

  Но в России не все экономисты относятся однозначно положительно к
  укреплению рубля. Так, первый вице-президент Ассоциации региональных банков Александр Хандруев не видит серьезных экономических доводов за то, что укрепление рубля будет способствовать интеграционным процессам. "Это скорее идеологические, чем экономические аргументы", - считает он. По мнению экономиста, на процесс должны влиять скорее сила экономик и их взаимозависимость. Председатель наблюдательного совета компании "Ренессанс Капитал" Александр Шохин также отметил, что у сильного рубля будет больше возможности стать опорной валютой торгово-экономических отношений ЕврАзЭс. Что до российской экономики, то "ее глубинные основы пока не позволяют использовать преимущества крепкого рубля в полной мере".

  Наши интересы

  Экономические интересы России в Казахстане серьезны если не по степени проникновения в экономику, то по набору отраслей. РАО ЕЭС России владеет несколькими угольными разрезами в стране и ведет переговоры с властями страны о создании СП на Экибастузской ГРЭС. Достаточно скромно, но присутствует российский капитал в нефтегазовом секторе. Летом 2002 года Казахстан и Россия подписали межправительственное соглашение сроком на 15 лет о транзите казахстанской нефти через территорию России в объеме не менее 17,5 млн тонн в год: не менее 15 млн тонн по нефтепроводу Атырау-Самара и не менее 2,5 млн тонн по системе нефтепроводов Махачкала-Тихорецк-Новороссийск. А транспортировка жидких углеводородов по трубопроводу Каспийского трубопроводного консорциума (КТК) позволит увеличить экспорт казахстанской нефти и конденсата до 35-45 млн тонн в год. Для экспорта казахстанского газа на запад летом 2002 года образовано предприятие "Казросгаз" (учредители - "Казмунайгаз" (50%), "Газпром" (30%) и "Роснефть").

  Серьезным игроком на казахском нефтегазовом рынке оказалась зарегистрированная в США Access Industries, которая является одним из основных акционеров российской ТНК. Казахские власти отдали американской компании в управление на 5 лет свой пакет акций добывающей компании "CNPC-Актобемунайгаз"(25,12%).

  Присутствие российского бизнеса на Украине более заметно. Пока власти двух стран вдумчиво обсуждают переспективы российско-украинского газотранспортного консорциума и погашение украинских долгов за газ, российские бизнесмены проявляют себя прагматиками и вовсю осваивают экономическое пространство .го-восточного соседа. Лидерами российской экспансии здесь считаются "Альфа-Групп" (планирует вывести Альфа-банк-Украина в пятерку крупнейших украинских банков, а на базе "ТНК-Украина" создать вертикально интегрированную компанию), "ЛУКойл" (опираясь на "ЛУКойл-Одесский НПЗ", рассчитывает занять до 20% украинского розничного рынка нефтепродуктов), "Русал" (владелец Николаевского глиноземного завода), АвтоВАЗ (контролирует Запорожский алюминиевый комбинат, собирает автомобили ВАЗ на Луцком автозаводе), "Газпром-Сибур" (планирует контролировать 30% производства азотных удобрений на Украине).

  Проникнуть в Белоруссию российскому капиталу удается лишь партизанскими тропами. Весной прошлого года президент Белоруссии Александр Лукашенко провозгласил начало масштабной приватизации в своей стране и даже встретился с десятком российских олигархов. Они уехали обнадеженными. Но и только. Пока что реального успеха добилась на этом поприще, пожалуй, только МТС. Компания участвовала в конкурсе на право стать вторым оператором GSM в Белоруссии. Не дожидаясь официального объявления итогов, Лукашенко объявил, что в конкурсе победило совместное предприятие МТС (49%) и белорусская Междугородная связь (51%).

  Российский "ЛУКОЙЛ" несколько лет безуспешно пытается купить "Нафтан". Подконтрольная Олегу Дерипаске компания "Руспромавто хотела купить МАЗ, однако, обидевшись цену предложения ($50млн.), белорусские власти закрыли вопрос приватизации МАЗа.

  Может ли крупный бизнес восстановить СССР?

  Владимир ИВАНАЕВ, кандидат экономических наук, инженер-математик, член Клуба "Известий":

  - Может, если сам того захочет. У него есть два пути, как мне кажется. Российский бизнес может оставаться сырьевым придатком западных, куда более мощных, монополий. И тогда ему даже Россия в ее нынешнем виде не нужна. Либо развиваться самому, расти до уровня полноценных техногенных корпораций, стремиться господствовать во всем мире. И вот в этом случае крупный российский бизнес заинтересован в экономическом - и попутно в политическом - восстановлении СССР. Так как почти половина необходимой для его роста обрабатывающей промышленности находится именно в странах ближнего зарубежья.

  Алексей БРЯЧИХИН, вице-президент Торгово-промышленной палаты РФ:

  - Сейчас для этого нет ни экономических, ни социальных, ни политических условий. В СССР государство было монополистом. Все принадлежало государству, а не бизнесу. Ни один бизнесмен не пойдет сегодня на восстановление СССР, такой шаг для него совершенно противоестественен. В том типе государства, которым был СССР, все было национализировано и не могло быть частной собственностью. Поэтому восстановление Советского Союза сегодня было бы против политических и экономических реалий.

  Владимир КОПТЕВ-ДВОРНИКОВ, депутат Государственной думы:

  - Понятия "СССР" и "бизнес" исторически несовместимы. Советский Союз был главным могильщиком всего дореволюционного бизнеса. Теоретически с поддержкой крупного бизнеса может быть восстановлена великая Российская империя. Если Россия решит вести войну с соседями, то без крупного бизнеса тут не обойтись. То есть бизнес может оказать неоценимую поддержку территориальной экспансии России. Но если говорить серьезно, то российский бизнес уже умудрился восстановить все экономические связи, существовавшие на территории СССР, в свою пользу, без помощи государства. Политическое объединение ему неинтересно.

  Максим ПОЛЕВОЙ, предприниматель, член Клуба "Известий":

  - По моему мнению, это возможно лишь теоретически. Да, кое-какие экономические связи между странами бывшего СССР сохранились. Сужу по личному опыту. Но связи эти не такие уж мощные. Если президенты наших стран (Путин в первую очередь) будут подталкивать крупный бизнес к расширению этих связей, то дело сдвинется с мертвой точки. Но пока никто из руководителей бизнес-монстров не высказал вслух желания идти по этому пути. Следовательно, не факт, что такая инициатива власти не вызовет серьезного, скрытого или явного сопротивления с их стороны.

  Екатерина ГЕНИЕВА, председатель российского отделения Фонда Сороса:

  - Нет, такого быть не может. Советский Союз в своей концепции
  разрушителен для любого бизнеса, в том числе и крупного. Крупный бизнес может способствовать созданию единого экономического пространства, единого рынка. Только СССР не имеет ничего общего с единым экономическим пространством. Советский Союз - это концлагерь, а какой может быть бизнес в концлагере?

  Аркадий ИНИН, писатель-сатирик:

  - Я думаю, что крупный бизнес может способствовать всему чему угодно. Как восстановлению СССР, так и его разрушению, а также разрушению самой России. Все будет зависеть от того, с чем совпадут коммерческие интересы этого самого крупного бизнеса. Других направляющих векторов для бизнеса не существует.

  Эдуард АНДРЕЕВ, политолог, доктор философских наук, профессор ИСПИ РАН и МГУ имени М.В. Ломоносова, член клуба "Известий":

  - Думаю, нет. СССР был социалистической державой. В прежнем виде его восстановить не сможет ничто. И никто. Основой для восстановления страны в новом качестве способен стать не капитализм. Основой способно стать "смешанное общество" с социальной ориентацией и смешанной же экономикой, включающей в себя все формы собственности, все виды бизнеса. У такого общества есть также общая история, общая культура. На территории бывшего СССР все это имеется. А интеграция в мире последнее время происходит именно на такой основе.
 • 2003.02.25 | Клевинджер

  Первые результаты: против Польши.

  Мимо Польши
  Александр Беккер
  Ведомости
  25 февраля 2003

  На этой неделе "Газэкспорт" и польский госконцерн PGNiG подпишут контракт об экспорте в Польшу газа до 2022 г. Россия сократит на треть объемы поставок, оговоренные в соглашении 1993 г. Принужденный к этому поляками, "Газпром" фактически сворачивает транспортные проекты в этой стране, включая вторую нитку газопровода Ямал - Европа.
  Сокращение поставок с 242 млрд куб. м до 161 млрд куб. м польский премьер Лешек Миллер преподнес как политическую победу. "Нам удалось добиться. .. " - повторял он в ходе визита российского коллеги, Михаила Касьянова, завершившегося на прошлой неделе. В российской делегации сказали, что на изменение прежних договоренностей пришлось пойти, чтобы разблокировать достройку первой нитки газопровода Ямал - Европа. Сейчас по ней прокачивается 20 млрд куб. м в год. Для пуска на полную мощность (33 млрд куб. м) необходимо установить еще три компрессорные станции. Это требует $200 млн. "Газпром" и PGNiG, по-разному толкуя финансовые обязательства в соглашении 1993 г. , спорили об этом полтора года. Выход из тупика был зафиксирован в дополнительном протоколе от 13 февраля 2003 г. Строительство станций польский оператор EuroPolGas будет осуществлять за счет рассрочки своей задолженности перед акционерами - "Газпромом" и PGNiG.

  Победа Варшавы оказалась пирровой. Россия теперь не собирается буквально следовать прежним договоренностям. По соглашению 1993 г. вторая нитка должна была войти в строй в 2002 г. "Если Польша отказалась от принципа "бери или плати" и пересмотрела объемы закупок, то и мы не обязаны строить вторую нитку", - сказал чиновник Белого дома. Касьянов, отвечая на вопрос "Ведомостей", сказал, что тема еще не закрыта и будет решена до конца следующего года, исходя из экономической целесообразности и стабильности работы первой нитки. Премьер воспроизвел статью 1 протокола от 13 февраля. Но как посчитать полный эффект от первой нитки в 2004 г. , если статья 3 того же протокола предполагает, что последняя компрессорная станция войдет в строй в IV квартале 2005 г. У "Газпрома", таким образом, есть формальный предлог отложить разговор по второй нитке как минимум до 2006 г.

  С этим не согласен глава московского представительства PGNiG Анджей Ясковяк. По его мнению, увязывать строительство первой и второй нитки нельзя. "Контекст у второй нитки другой - учет потребностей Польши и Германии, а этот вопрос пока открыт", - заключил Ясковяк. Зампред правления "Газпрома" Юрий Комаров говорит, что компания серьезно изучает альтернативный проект Северо-Европейского газопровода по дну Балтики и реализован может быть только один из маршрутов. Касьянов не раз говорил о балтийском трубопроводе как о проекте, политически важном для реализации с ЕС. Он позволит диверсифицировать экспорт газа. Источник в "Газпроме" сказал, что на высшем политическом уровне решение в пользу Северо-Европейского газопровода практически принято и "вопрос о второй нитке не актуален". В этом случае Польша теряет на транзите, по словам эксперта из EuroPolGas, до $66 млрд в год при прокачке 33 млрд куб. м. Правда, и России подводная труба обойдется дороже сухопутной.

  Похоже, Польша как газотранспортный коридор утрачивает былую привлекательность. Два года назад Россия обвиняла Украину в откачке газа, идущего в Европу. "Газпром" инициировал создание рабочей группы по подготовке ТЭО строительства перемычки через Польшу в обход "похитителей газа". В консорциум с российским холдингом вошли Ruhrgas, Winterschal, ENI, Gaz de France. ТЭО намеривались подготовить к апрелю 2002 г. Но вчера в пресс-службах компаний не смогли дать разъяснения, в какой стадии находится проект по строительству перемычки. Касьянов в Польше, отвечая на вопрос "Ведомостей", пояснил: "Мы не форсируем пока этот вопрос, потому что прежде должны определиться с долгосрочной энергетической стратегией. Этот документ мы рассмотрим в мае, и он определит все маршруты нефте- и газопроводов, в которых заинтересована Россия". В "Газпроме" нет прежней настроенности на обходной маршрут. Здесь переключились на создание газотранспортного консорциума с "Нафтогазом Украины" и Ruhrgas, полагая более экономичной реставрацию советских ниток. "Ни лишних денег, ни газа у нас нет", - сказал источник в "Газпроме".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.25 | Shooter

   Ці результати було зовсім нескладно передбачити

   Виглядає, що "Голубий потік" був останнім російським прожектом на найближчі 10 років.

   Бо, як сказав источник в "Газпроме", "Ни лишних денег, ни газа у нас нет".

   Як і альтернативі українській ГТС, про що ще три-чотири роки верещали "російські газові експерти". Шкода лише, що Україна, завдячуючи зашуганому Кучмі, отримає цілу фіґу взамін на кілька мільярдів твердої валюти.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.02.25 | Клевинджер

    Слова, слова, слова

    Когда политические риски исключаются или минимизируются, считаются только деньги.

    Понятно, что лучше вкладывать меньше и в газовые сети, которые контролируешь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.25 | Shooter

     :))) Гроші, мій милий, гроші

     Востаннє - спеціально для Клєвінджера.

     В 2000 році бідний Газпром не знайшов 0,8 млрд. доларів (смішна сума) для того, щоб викупити 16% акцій "словацької" труби - продовження української. Після того ж, як Голубий потік почав приносити стабільні втрати, гумор, а головне - фінансова ситуація Ґазпрома опинилися там, де було легко передбачити, виходячи з "стіля хазяйствєннічєскава рукаводства". В Україні ж - Кучма, звісно, мудак. Але через рочок його вже не буде.

     А про "політічєскій контроль" гарно сказано. Щиро по-русонацюкськи.

     Пакуй чумойдани, Клєвінджере. І розцінюй цей мій заклик як акт гуманізму - вмреш ж бо від гіркого розчарування в 2004. Що українці (чомусь) голосують за проукраїнську політику, а не за проросійську.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.02.26 | Клевинджер

      Шутер, так ты в 2004-м съедешь?

      А я вот лучше останусь. Я ведь дома.

      А ты - украинский оккупант.
 • 2003.02.25 | litovka

  Re: Київ - столиця postСССР.

  Представляю, что бы тут творилось, какие бы были комментарии, объяви столицей,Минск, например..., не говоря уж о Москве.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.25 | Тестер

   Re: Ти майже завжди пишеш дурниці. Як Ктирф на УП.

   Думаю, що ви одна особа. По тупості і антиукраїнству.
   З неповагою!!!!
 • 2003.02.25 | Shooter

  Ющенко знає, чому на Заході розчаровані українською зовнішньою п

  Ющенко знає, чому на Заході розчаровані українською зовнішньою політикою

  www.ПРАВДА.com.ua, 25.02.2003, 09:49

  "Всі рішення, які приймалися протягом останніх п'яти років у царині зовнішньої політики нашої держави, свідчать, що чинна влада не може правильно визначити і захистити українські інтереси", заявив лідер "Нашої України" Віктор Ющенко, коментуючи заяву щодо створення єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю та Казахстаном.

  На прес-конференції в литовському інформагентстві "Балтік ньюс сервіс" він додав, що "через це українською зовнішньою політикою розчаровані в в Москві, і в Брюсселі, і у Вашингтоні".

  Він назвав нову зовнішньополітичну ініціативу глави держави "очевидно політичним кроком" і наголосив на непередбачуваності української влади. "Зовнішній курс стає найбільш спекулятивною і нелогічною частиною вітчизняної політики", - підкреслив Ющенко, додавши, що постійні розмови про економічну інтеграцію лише заплутують наших партнерів.

  "Вісім місяців тому президент оприлюднив у парламенті власну концепцію євроінтеграції. Тоді ж було офіційно озвучено рішення України інтегруватися в НАТО. А тепер ми стали свідками нової заяви про єдиний економічний простір", - відзначив Ющенко.

  Проте Ющенко вважає, що конкретних висновків з заяви робити зарано, оскільки ніхто не бачив документів, підписаних главами чотирьох держав.

  На його думку, "наразі важко коментувати, наскільки нова ініціатива Президента відповідає ідеї створення зони вільної торгівлі в рамках СНД, з якою Україна виступала останні п'ять років, як це узгоджується з нашими зобов'язаннями перед партнерами по ГУУАМ, чи співпадає з намірами офіційного Києва вступити в СОТ і планами щодо формування зони вільної торгівлі з ЄС, згідно підписаної раніше угоди про партнерство і співробітництво".

  "Скоріше за все, в останній зовнішньополітичній ініціативі Леоніда Кучми закладено політичний підтекст. Тема інтеграції з наближенням президентських виборів стає в Україні предметом політичних спекуляцій. В українсько-російських відносинах найбільше турбує їх непослідовність", - каже Ющенко. Він також підкреслив, що нинішні зовнішня політика України не приведе нашу державу ані на Схід, ані на Захід.
 • 2003.02.25 | Клевинджер

  Таджиков в ОРИ не взяли

  КоммерсантЪ: "Президенты России, Украины, Белоруссии и Казахстана задумали Беловежскую пущу наоборот"


  КоммерсантЪ: Союзный приговор

  Россия "КоммерсантЪ"
  25 Февраля 2003, 11:35

  "Президенты России, Украины, Белоруссии и Казахстана предприняли очередную попытку интеграции", пишут журналисты российского "Коммерсанта" Николай Вардуль и Афанасий Сборов в материале об итогах встречи президентов 23 февраля.  23 февраля в Москве встретились четыре президента: Владимир Путин, Леонид Кучма, Александр Лукашенко и Нурсултан Назарбаев. Отпраздновав, они объявили о подготовке к сентябрю 2003 года "соглашения о формировании единого экономического пространства, согласованной экономической политики по ряду направлений, гармонизации соответствующего законодательства и создании единой регулирующей межгосударственной независимой комиссии по торговле и тарифам".

  Президенты России, Украины, Белоруссии и Казахстана задумали Беловежскую пущу наоборот. Во всяком случае, на словах ими предпринята громкая попытка, конечно, не восстановить СССР, но добиться прогресса хотя бы в экономической интеграции.

  Хотя ни одного из собравшихся в Москве президентов в Беловежской пуще, где Борис Ельцин, Леонид Кравчук и Вячеслав Шушкевич подписали соглашения о разъединении СССР и создании на его обломках СНГ, не было. Тогда только Нурсултан Назарбаев уже был лидером Казахстана, его нынешние собеседники в конце 1991 года были в глубоком политическом запасе. Говорят, поначалу господин Назарбаев был обижен тем, что его не было среди отцов-основателей СНГ, но со временем он без труда обратил этот факт себе на пользу.

  СНГ ничем себя не проявил. Он остался лишь поводом для относительно регулярных встреч лидеров входящих в него стран, да и то постоянно возникающие между ними конфликты весьма редко позволяли им встретиться в полном составе. Довольно быстро в Москве заговорили о том, что интеграция в рамках СНГ развивается "на разных скоростях". Содружество стали представлять в виде "трехступенчатой ракеты": ядро – союз России и Белоруссии; следующая по степени развития интеграции орбита – таможенный союз, в которой наряду с Россией и Белоруссией в 1995-1996 годах вошли Казахстан, Киргизия, а потом и Таджикистан; дальше – остальные страны СНГ. Но и в таком виде "ракета" все никак не стартовала.

  Москва и Минск на бумаге продвинулись довольно далеко. Однако реальное сближение экономического законодательства и практики экономического регулирования идет, мягко говоря, неспешно. К тому же интеграторы уперлись в вопрос, как объединять валюты. Россия настаивает на денежном аншлюсе Белоруссии: единый рубль должен быть российским и эмитироваться российским ЦБ. В Минске кивают на механизм создания евро и настаивают на своей эмиссионной суверенности.

  Таможенный союз и вовсе тихо скончался. На его месте в 2000 году возник Евразийский экономический союз (ЕврАзЭС). К переименованию (в ЕврАзЭС входят те же Россия, Белоруссия, Казахстан, Киргизия и Таджикистан) самое непосредственное отношение имел Нурсултан Назарбаев, главный евразиец бывшего СССР.

  Теперь собравшиеся в Москве четыре президента сделали хорошую мину при практически не изменившейся игре и заявили о новом этапе интеграции. При этом по сравнению с таможенным союзом был даже сделан шаг назад: президенты анонсировали лишь создание общей зоны свободного перемещения товаров и капиталов, а таможенный союз предполагает, что эта цель уже достигнута и речь идет о создании общей системы внешнеэкономического регулирования. Российский министр экономического развития Герман Греф, комментируя встречу четырех президентов, правда, честно признал, что пока "синхронизации внешнеэкономической политики не происходит". Тем не менее элементы новизны в союзе четырех присутствуют.

  Во-первых, среди главных интеграторов оказалась Украина, чего раньше никогда не было. Во-вторых, Александр Лукашенко, оказавшись не ближе к Владимиру Путину, чем Леонид Кучма и Нурсултан Назарбаев, наказан за свое понимание союзничества с Россией – газ он стремится покупать по внутрироссийским ценам, а рубли намерен эмитировать наравне с российским ЦБ. В-третьих, у господ Кучмы и Лукашенко полно и политических, и экономических проблем, оба оказались в глубокой международной изоляции, что проявляется в анекдотической, если не сказать оскорбительной, форме, когда и тому, и другому уже отказывают в визах. Оба ищут политической и экономической опоры в России. Получается, что интеграционный центр в "четверке" может сместиться. Хотя по мере приближения выборов у господина Назарбаева, возможно, добавится политических проблем, пока Казахстан – самый благополучный, в том числе и экономически, союзник России. Значит, главным в рамках "четверки" может оказаться союз Москвы и Астаны.

  Президента Таджикистана не допустили к "четверке" СНГ

  По информации Ъ, изначально планировалось участие в заседаниях "большой четверки" СНГ таджикского президента Эмомали Рахмонова, тем более что Таджикистан входит и в Таможенный союз, и в ЕврАзЭс. А за пару дней до начала саммита четырех государств СНГ в Москве были замечены сотрудники службы безопасности таджикского президента, проверявшие условия его пребывания в резиденции МИД РФ по адресу ул. Косыгина, д. 51.

  Более того, в день начала саммита, 23 февраля, в аэропорту Домодедово в списке VIP-пассажиров рейса Душанбе–Москва значилась фамилия президента Таджикистана Эмомали Рахмонова. Однако тот так и не прилетел.

  Вся эта история говорит только об одном: кому-то очень не хотелось видеть таджикского президента среди участников саммита. Начать хотя бы с того, что главы государств обычно прибывают спецрейсами на главный правительственный аэродром Внуково-2, здесь же речь шла о регулярном рейсе, прибывающем в Домодедово.

  По мнению источника Ъ, главной "пружиной заговора" выступили президент Украины Леонид Кучма и особенно президент Казахстана Нурсултан Назарбаев. Однако вполне вероятно, что отказ принять президента Таджикистана исходил непосредственно из Москвы – без всякой подсказки из Киева и Астаны. В конце концов, в последние год-полтора президент Рахмонов демонстрировал столь явное стремление к сближению с США, что это не могло не пройти незамеченным в российском руководстве.

  Более того, по информации Ъ, даже если бы визит Эмомали Рахмонова в Москву состоялся, он вряд ли был бы принят на самом высоком уровне: по программе (на которую Москва пошла скрепя сердце) ожидалась только встреча с министром обороны Сергеем Ивановым.

  Экономические инициативы СНГ

  24 сентября 1993 года в Москве на заседании совета глав государств СНГ было объявлено об учреждении Экономического союза СНГ. Членами союза стали Россия, Белоруссия, Казахстан, Молдавия, Азербайджан, Армения, Таджикистан и Киргизия, ассоциированными – Украина и Туркмения. Делегация Грузии присутствовала на встрече в качестве наблюдателя. Члены разработали соглашения о Платежном, Таможенном союзах и документ "О создании зоны свободной торговли".

  15 апреля 1994 года в Москве главы государств–членов СНГ подписали соглашение "О создании зоны свободной торговли". Они договорились не облагать дискриминационными налогами товары, произведенные на территории действия соглашения, согласились унифицировать таможенные законодательства.

  10 сентября 1994 года в Москве на заседании совета глав правительств государств–членов СНГ подписано соглашение "О создании Платежного союза государств–участников Содружества Независимых Государств". Стороны решили приступить к поэтапному созданию Платежного союза, национальные валюты членов которого были бы взаимоконвертируемыми. В рамках союза также было решено создать межгосударственный валютный комитет по обеспечению сближения валютных правил и поддержания стабильности обменных курсов. Финансово-расчетным центром Платежного союза стал Межгосударственный банк.

  6 января 1995 года в Минске премьер-министр Белоруссии Михаил Чигирь и российский вице-премьер Алексей Большаков подписали договор об образовании в рамках СНГ Таможенного союза. 20 января 1995 года в Таможенный союз вступил Казахстан, 29 марта 1996 года – Киргизия, 28 апреля 1998 года – Таджикистан.

  10 октября 2000 года Таможенный союз преобразован в Евроазиатское экономическое сообщество. Его целью провозглашено единое экономическое и таможенное пространство на территории стран-членов.
 • 2003.02.26 | Пані

  Останній "Тушітє свєт" починався так.

  Зустрічаються Хрюн, Степан і два інших зверушкі в образах чотирьох президентів у пустелі. І домовляються, що з пустелі треба вибиратися разом. Трохи штовхаються, вибираючи, куди саме йти, і у підсумку розходяться на чотири боки.

  Так воно і є, і буде.

  І ще моє власне спостереження з галузі зовнішньополітичної фенології. Якщо Кучма клянеться в прозахідних намірах - це до продажу кількох стратегічних об"єктів російському капіталу. А якщо у намірах щось там інтегрувати у рамках пост-совку - до здачі чергового форпосту американцям. Працює вже дуже давно, можете самі пригадати хронологію.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.26 | Клевинджер

   Цьоця, а будет ли война с турками? (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.26 | Доктор Про

   Ще трішки про ТВ

   В новинах (здається по ТВС чи РТР - точно не пам'ятаю) показували Путіна, який дає вказівку комусь з віце-прем'єрів очолити комісію по тарифам і торгівлі з російської сторони.

   І деякі спостереження : Путін говорить "комусь з віце-прем'єрів" - тобто точно ще невідомо кому;
   до того ж він вживає вираз "комісія з торгівлі і тарифів" (що мабуть більш відповідає суті справ), а не "єдиний економічний простір" чи щось таке, як це було раніше - тобто ще навіть не встановилась точна термінологія;
   камера "проїджає" на дещо кисле обличчя Кас'яніва...

   Тобто можна припустити, що все готувалось дещо гарячкого і, можливо, в режимі підвищеної секретності, - тобто це - свого роду вимушений експромт на фоні якихось значних подій - можливо на фоні війни в Затоці, що насувається і відповідно загрози тотального домінування США. Тобто по формі це озвучується як чисто економічне об`єднання, насправді тут переслідуються цілі політичні. В контексті фраз Путніна в Генштабі : "Баланс сил в мире нарушен" и Кучми на зустрічі 23-го : "Це наша відповідь на події у світі" це здається вірогідним.

   >
   > І ще моє власне спостереження з галузі зовнішньополітичної фенології. Якщо Кучма клянеться в прозахідних намірах - це до продажу кількох стратегічних об"єктів російському капіталу. А якщо у намірах щось там інтегрувати у рамках пост-совку - до здачі чергового форпосту американцям. Працює вже дуже давно, можете самі пригадати хронологію.

   Ну в тому-то і справа, що тепер все починається як "прикол" - тому є шанси, що все піде по серйозному сценарію. "Інтеграція" не йшла головним чином через "імперську" позицію Росії - вона хотіла одержати "все або нічого". Але в ситуації, коли можна ВТРАТИТИ все ситуація може змінитись.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua