Сьогодні на телецентрі були всі ознаки хунти - вхід охороняли 30
03/02/2003 | Nemo
бійців "Беркуту" групи Альфа і малопомітні люди у цивільному. З 12:00 ця хижа зграя людей у чорному натовпом товклася біля входу в АСК на Мельникова, 42.
У кого не було перепустки не пускали. Затримали і "великого журналіста" Славка Піховшека. Він заявив, що принципово не носить перепусток і його віправили звонити до своїх на програму "Епіцентр". Хтось ментам сказав, мовляв, ви що не бачите, то ж Піховшек. У відповідь радісно ошкірились - бачимо, ну той що.
Альфа стояла непорушно. Чекали на депутатів від опозиції, що прийдуть захоплювати телецентр. Одна з неймовірних версій - Кучма вирішив прийти на 1+1 покаятись і заявити про свою відставку, - на жаль так і не справдилась :-)
У кого не було перепустки не пускали. Затримали і "великого журналіста" Славка Піховшека. Він заявив, що принципово не носить перепусток і його віправили звонити до своїх на програму "Епіцентр". Хтось ментам сказав, мовляв, ви що не бачите, то ж Піховшек. У відповідь радісно ошкірились - бачимо, ну той що.
Альфа стояла непорушно. Чекали на депутатів від опозиції, що прийдуть захоплювати телецентр. Одна з неймовірних версій - Кучма вирішив прийти на 1+1 покаятись і заявити про свою відставку, - на жаль так і не справдилась :-)
Відповіді
2003.03.03 | Грець
Тю. А я заходив без перепустки.
Хоч там навіть у звичайний день без перепустки неможливо зайти. А охорони в чорному було багато може тому, що там щось круте знімали і багато назапрошували гостей? Піхвошику ж так і треба, кабану продажному.2003.03.04 | Майдан-ІНФОРМ
Що там трапилося
03.03.2003 12:00Чого боїться Адміністрація Президента? (оновлено)
http://telekritika.kiev.ua/comments/?id=7435
Народного депутата України Валентину Семенюк учора не допустили в приміщення телецентру на черговий запис програми „Подвійний доказ” каналу „1+1”.
В неділю 2 березня проведення зйомок чергової програми „Подвійний доказ” ( цього разу на тему „Скільки коштує влада?”) ледь не було зірвано через появу біля телецентру на Мельникова, 42 посиленої охорони. Нові стражі діяли автономно від служби державної охорони, ретельно, по декілька разів перевіряючи документи кожного гостя програми. Документи, наприклад, запрошеного на програму міністра економіки України Валерія Хорошковського перевіряли разів чотири. Охоронців, що врешті ознайомилися із його посвідченням міністра, також цікавило, з якою такою метою він прийшов до телецентру, - розповів „Телекритиці” один з редакторів „Подвійного доказу”.
А ось народному депутату від Соціалістичної партії України Валентині Семенюк, що мала стати головним експертом, втрапити не те що на програму, а й до приміщення телецентру, взагалі не вдалося.
Під приводом того, що її прізвища немає у списку запрошених, охоронці її не пропустили. Цьому не зарадили ні завіряння редактора програми, ні депутатське посвідчення (!) В.Семенюк (нагадаємо читачам, що за законом народні депутати мають право проходу у будь-яке приміщення і в будь-який заклад, навіть режимний, у будь-який час – „Телекритика”).
Як вдалося з’ясувати редакторам програми внаслідок довготривалих суперечок та настирливих вимог, посилений контроль за переміщеннями у телецентрі недільного дня здійснювала приватна охоронна служба „Альфа-щит”. За словами головного редактора програми „Подвійний доказ” Вахтанга Кіпіані, він особисто вибачився перед Валентиною Семенюк. Та, за його словами, телеканал „Студія «1+1” не має до цього інциденту жодного відношення. Про конфлікт повідомлено менеджерів каналу, і колектив програми сподівається, що керівництво каналу зробить усе необхідне, щоб надалі подібного нехлюйства не допустити.
Як повідомив „Телекритиці” Кіпіані, Валентина Семенюк вже звернулася зі скаргою до міністра внутрішніх справ України Юрія Смирнова, також вона планує вжити заходів депутатського впливу, аби розібратися у ситуації.
Саме 2 березня в Києві проходив Всеукраїнський надзвичайний з’їзд депутатів від опозиційних сил усіх рівнів. Чи не тому саме у неділю з’явилася й біля телецентру така посилена охорона? Може, влада очікувала повторення осіннього „захвату” телецентру представниками опозиції?
Втім, як випливає зі слів головного редактора програми Вахтанга Кіпіані, можливо припустити існування й інших причин, оскільки проблеми з охороною виникли тільки у гостей другої, записуваної цього дня, програми „Подвійного доказу”.
Вахтанг Кіпіані, головний редактор програми «Подвійний доказ”, „Студія 1+1”:
- Я не був свідком подій і прийшов лише через декілька хвилин після того, як Валентина Семенюк покинула територію телецентру. Наш редактор запросив її до участі у програмі на тему „Скільки коштує влада?”. Ми планувати з’ясувати, у скільки ж обходиться країні утримання народного депутата, міністра, чиновника, силовика? Крім Валентини Семенюк, до участі у програмі було запрошено інших депутатів, від уряду – міністра економіки Валерія Хорошковського, від Адміністрації Президента України - керівника державного управління справами Юрія Дагаєва. До речі, і Валерій Хорошковський пройшов до телецентру з величезними труднощами. Як передали мені його слова, ще б один кордон, і він би теж розвернувся й пішов би додому, що загрожувало б зривом запису програми.
У нас і так виникло багато труднощів у її підготовці. Наприклад, нам довелося написати з десяток листів до керівника державного управління справами Адміністрації Президента України Юрія Дагаєва. Ми просили дозволити зйомки господарських приміщень АП, однак, не отримали жодної відповіді. І коли ми врешті завезли листа особисто, то отримали відповідь, що його... втрачено. Юрій Дагаєв взагалі на програму не прийшов, тому вперше за весь час виходу в ефір нашої програми ми поставили пустого стільця із табличкою: „Юрій Дагаєв”, а ведучий програми Дмитро Корчинський двічі символічно звертався до нього із запитаннями.
До речі, саме Валентина Семенюк „розкопала” й озвучила на сесії парламенту секретний документ державного управління справами Адміністрації Президента України, у якому йшлося про структуру та утримання АП. Тому ми запросили її на програму. І програма, і глядач чимало втратили від цих дій приватної охорони. Наш канал не опозиційний (що добре, бо опозиційність означає заангажованість, я у цьому особисто пересвідчився), тому ми у нашій програмі намагаємося надавати слово усім сторонам. Та щоразу ми стикаємося із хамством владних структур. Я не розумію, чому наша знімальна група не може потрапити до гаража Верховної Ради, їдальні Кабміну і подібне? Чому нам відверто брешуть, що не отримали листи, якого ми особисто привезли? Якщо ця структура так погано працює, то, можливо, треба її розігнати, чи треба, можливо, як той сантехнік з відомого анекдоту казав - змінювати систему?
До цього, а ми вже записали під 30 програм, у нас не виникало жодного разу проблем зі списками наших гостей, ми подавали їх вчасно і з усіма потрібними підписами. Державні охоронці перевіряли посвідчення наших гостей, а адміністратор програми проводив їх до студії запису. Але ж цього разу Валентині Семенюк не вдалося навіть зайти, її зупинили в 5 метрах від входу, де був виставлений перший патруль. Працівники приватної охоронної фірми під назвою „Альфа-щит”, не представляючись, не маючи жодних відзнак, взяли на себе охоронну функцію. У своїй діяльності вони посилалися на відомчу інструкцію, що висить біля дверей бюро перепусток у приміщенні телецентру. До речі, цей документ теж абсолютно незаконний. У ньому, наприклад, вказано, що народним депутатам України заборонено входити до приміщення телецентру після 18:00. Абсурд.
При цьому дія інструкції не розповсюджувалася ні на Володимира Марченка, ні на Едуарда Гурвіца, ні на Костянтина Ситника – теж народних депутатів. А от Валентину Семенюк не пропустили навіть після особистого втручання редактора нашої програми Альони Гетманчук. Охоронці посилалася на надані їм повноваження. Керівник цієї приватної фірми, жінка у напіввійськовій чорній формі, сказала, що ми не подали списки запрошених до КПП. Але це – брутальна брехня. За цими самими списками пройшла того дня сотня людей. Більше того, одночасно із нашою програмою у сусідній студії знімали „Бінго-лото”. І ті учасники запису спокійно проходили ...
Можна тільки висувати припущення щодо справжніх причин цієї ситуації. Однак, коли доводиться вибирати між підозрами у зумисних намірах або ідіотизмі, я вірю в ідіотизм. Я не вірю, що це була спланована акція, але вони нам зірвали програму.
Валентина Семенюк, депутат Верховної Ради:
– Сьогодні на засіданні Погоджувальної Ради у Литвина я підняла це питання відносно неправомірних дій працівників правоохоронних органів, задіяних учора під час охорони на Мельникова, 42.
Буквально нещодавно ми проводили засідання Верховної Ради про виконання Закону про статус народного депутата, чітко визначили, що жодна інструкція не дає права на обшук народного депутата, тобто, що це – порушення. І ось знову інцидент.
Тому сьогодні від Верховної Ради Володимир Литвин підписав запит до Генпрокуратури, щоб дали прізвища всіх тих, хто був на Мельникова, яку інструкцію хто підписував, хто давав заборону на те, щоб мене не пропустили. І, звичайно, я буду ставити питання перед правоохоронними органами про відповідальність за невиконання Закону про статус народного депутата , а відповідно до кримінального кодексу – статті 351 „Перешкоджання депутатській діяльності”, і я , звичайно, буду піднімати це питання в парламенті.
Наступного четверга у Верховній Раді буде голосування про відповідальність правоохоронних органів, зокрема, щодо статусу народного депутата. Якраз буде можливість поставити силовиків на місце: або вони будуть виконувати закон, або ми будемо реагувати адекватно. Тим більше що сьогодні стоїть питання не тільки стосовно Семенюк, взагалі доходить до маразму.
Я сьогодні на засіданні Литвину сказала: видайте інстанціям списки кого обшукувати, кого не обшукувати, кому портфелі перевіряти, кому не перевіряти. Сьогодні вже навіть журналістам стало прикро від таких інцидентів.
Повірте мені, в неділю я піднялася о четвертій годині ранку, приїхала на телестудію за 300 км – від батьків, які дуже хворі, бо дала слово, що буду в телестудії. Приїжджаю, аж тут отаке. Вибачте, але в наших силовиків вже не тільки совісті немає, але й розуму.
Представники охоронної фірми „Альфа-щит” на моє прохання не пред’явили мені посвідчення, не сказали навіть свого прізвища, мовляв, що надають таку інформацію лише представникам правоохоронних органів. Хоча закон про статус народного депутата мені таке право дає. Я показую їм витяг із закону, а у відповідь чую таке зневажливе: „Ми не депутати і читати його не будемо”.
Усі мої колеги у ВР обурені цим інцидентом. Завтра це питання буде піднято в парламенті.
„Телекритика” сподівається отримати пояснення ситуації і і від працівників АП, і від тих, хто був безпосередньо причетний до виставлення приватної охорони біля телецентру.
Оксана Лисенко, „Телекритика”
2003.03.04 | Andrij
Re: "Наш канал не опозиційний"
В Кучмоїні НЕ БУВАЄ опозиційних каналів. Їх просто зачиняють. Як зачинили вхід "не опозиційного" та "приватного" каналу.2003.03.04 | Nemo
Найбільше вразило те, що жоден оператор новин неопозиційного
каналу 1+1 не відзняв того альфівського "пікету", який грубо вручаючись в роботу каналу пеершкоджав журналістам здійснювати їхній професійний обов"язок.При цьому я добре знаю, що скажімо випусковому редактору 1+1 не треба узгоджувати з кимось відправку оператора і журналіста на таку зйомку.
Неопозиційність 1+1 виявилась у тому, що сотня журналістів каналу і зокрема програми "Подвійний доказ" та і керівник ТСН Піховшек засунули свої язики собі в дупи і, якби не Вахтанг Кіпіані, взагалі б промовчали.
Вони навіть не наважилися вийти і розповісти це в інтернет або анонімно запросити колег з Ройтерз чи ББС. Ганьба. Німі раби, підніжки, грязь Кучми вони, а не журналісти. Більше я той канал вмикати не збираюсь!
Валентині Семенюк рекомендую ходити на телецентр з фотоапаратом і диктофоном у кишені. Там куди вона йде справжніх чоловіків більше немає.
2003.03.04 | Franko
Мeнi дужe цiкаво знати одну рiч
Питання тим, хто особисто знаe хоча б одного з тих тсн-iвських чи iнтeрiвських журналiстiв з язиком у срацi... Чи пробували ви розмовляти з ними на цю тeму, питатися, чи язик звiдти нe хочeться витягти... чому такe абсолютнe плазування, нeвжe нeможливо створити хоча б мiнiмальну напругу опору. Щось жe вони мусять собi думати, нe всi ж падонкi, якi лапають кайф вiд того, що язик зi сраки трeба витягати лиш тодi, коли цю сраку, пeрeпрошую за натуралiзм, пользують. Якось вони мусять цe пояснювати, якось вони мусять при тому спiвбeсiдниковi в очi дивитися.2003.03.04 | Nemo
Re: Мeнi дужe цiкаво знати одну рiч
Кожен з них ховається у свій маленький затишний світ і знаходить виправдання своїй поведінці.Геник Глібовицький переконує себе, що це його покликання - говорити між рядками інколи правду про те, як воно є. Рідний Дрогобич його зрозуміє, але інколи Глібовицький згадує, що він галичанин і тоді йде вступати до журналістського страйкому. Втім, запалу вистачає ненадовго, бо скоро світить зарплата і поїздка у відрядження до США і "галичанин" знову надовго змовкає.
Славко Піховшек вважає себе наймудрішим і найхитрішим. Він переконаний, що всіх об"єгорить і приживеться при новій владі також. В крайньому випадку емігрує до США на ПМЖ. Якщо візу дадуть.
Мисько Конофотський вже років з 10 вважає себе українським шпигуном у ворожому стані. А тому конспірація вимагає жертв і він мовчить.
Вахтанг Кіпіані вважає, що працює в зоні вільній від цензури. Ну як свого часу Гарт на УТ-1 чи щось у цьому роді, а тому його совість чиста.
Чи не найважче тим, хто світиться як журналіст ТСН. Ті, хто вже розуміє, що не сказати частини інформації означає збрехати інколи п"ють, а інколи кивають, мовляв, на ІНТЕРі і ICTV ще більше гівно.
Всі разом хочуть десь працювати і не забути своєї професії.