МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В.Литвин спокойно относится к инициативе создания единого эконом

03/03/2003 | Shooter
В.Литвин спокойно относится к инициативе создания единого экономического пространства с рядом стран СНГ
(тримаючи фіґу в кишені)

Председатель Верховной Рады Украины Владимир Литвин спокойно относится к инициативе создания единого экономического пространства с рядом стран СНГ. По его словам, идет поиск путей для того, чтобы усовершенствовать и укрепить сотрудничество, задействовать потенциальные возможности каждой страны.
В.Литвин считает, главное, чтобы при этом была четко соблюдена позиция относительно национальных государственных интересов Украины, - передает корреспондент Центра "ЛИГА".

При этом В.Литвин подчеркнул, что Украине больше подошел бы статус ассоциированного члена в Евросоюзе. Он также убежден, что "московская инициатива" также является сигналом Европейскому Союзу, в частности о том, что статус соседа в расширении Европы Украину не устраивает.



LIGA ONLINE

Відповіді

  • 2003.03.03 | Горицвіт

    Re: В.Литвин спокойно относится к инициативе создания единого эконом

    > Он также убежден, что "московская инициатива" также является сигналом Европейскому Союзу, в частности о том, что статус соседа в расширении Европы Украину не устраивает.


    Ага. А ще сигналом, що Україну можна приймати в ЄС :-)) Президент підписує імпровізовані заяви про створення союзів, абсолютно закрито навіть від власного уряду. На другий день ці заяви фактично спростовуються. Така серйозна, відповідальна зовнішня політика. Зовсім як і внутрішня. Бери і зараз приймай в ЄС.
  • 2003.03.04 | Navigator

    Украине больше подошел бы статус ассоциированного члена в Евросо

    не просто бiльше - а набагато бiльше. Хочемо жити як чехи чи як бiлоруси? Про що мова?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.04 | Cаша

      Становище сусіда в розширеній Європі Україну аж ніяк не влаштову

      Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що прагнення України разом з Росією, Білоруссю та Казахстаном створити Єдиний економічний простір викликане неуважністю Європейського Союзу.

      Про це Литвин заявив на прес-конференції.

      "Становище сусіда в розширеній Європі Україну аж ніяк не влаштовує", — сказав Литвин.

      Литвин також сказав, що найбільш підходящим для України у взаєминах з ЄС є статус асоційованого члена, додавши, що в такому разі чітко будуть видні перспективи для України.

      Водночас Литвин заявив, що під час здійснення планів щодо створення Єдиного економічного простору Україна має керуватися національними інтересами.

      "Якщо це буде йти на благо економічне — це добре", — сказав спікер.

      Литвин також дав зрозуміти, що спекуляції з приводу створення Єдиного економічного простору припиняться, якщо будуть надані обґрунтовані дані щодо його ефективності.

      Як повідомляло агентство, наприкінці лютого Україна, Росія, Білорусь та Казахстан заявили про намір створити Єдиний економічний простір до вересня 2003 року, а в наступному - Організацію регіональної інтеграції.

      У січні учасники саміту Співдружності Незалежних Держав у Києві обрали Президента Леоніда Кучму головою Ради глав країн-учасниць СНД і домовилися про створення зони вільної торгівлі до вересня 2003 року.

      На початку лютого Кучма заявив, що вибір стратегії України щодо вступу в Європейський Союз і НАТО безальтернативний, додавши, що несе за це особисту відповідальність.

      У січні Кучма також створив і очолив Державну раду з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України.

      У листопаді 2002 року на саміті у Празі Україна і НАТО ухвалили План дій і План цілей на 2003 рік.

      На початку 2002 року Україна оголосила про намір домогтися асоційованого членства в ЄС.

      ЄС планує розглянути надання Україні статусу країни-сусіда, про можливість створення якого союз заявив раніше.

      ЄС ще не визначив суть статусу країни-сусіда і вимоги до неї.

      Очікується, що в травні 2004 року в Євросоюз вступлять сусідні з Україною Польща, Словаччина та Угорщина.
  • 2003.03.04 | Euro

    "Ми Україні обіцяли дати відповідь до кінця березня"

    Тімо Хаммарен, який брав участь у семінарі з питань вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ), що пройшов 3 березня у Харкові, повідомив, що стандарти визнання держави країною з ринковою економікою в ЄС і США різні. За його словами, відповідний документ з боку ЄС може бути підписаний уже до кінця березня. "Ми Україні обіцяли дати відповідь до кінця березня", - сказав він.

    При цьому, представник Єврокомісії відзначив, що не знає, якою буде ця відповідь, однак, за його словами, є підстави очікувати "позитивного рішення".

    Відповідаючи на питання, чи має вплив на прийняття відповідного рішення ЄС введення Україною обмежень на експорт металевого брухту, Тімо Хаммарен відзначив, що ця проблема не має прямого відношення до питання надання Україні статусу країни з ринковою економікою. У той же час, підкреслив він, це питання є темою для обговорення при вступі України до СОТ.

    Раніше прем'єр-міністр України Віктор Янукович повідомив, що 17 березня в Брюсселі повинен бути підписаний протокол про визнання України країною з ринковою економікою Євросоюзом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".